Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Hvala!

Citala sam vec dosta o kani, tako da znam kako sta ide i znam da se ovde tesko nadje nesto da valja. Zato pitam iskusnije :D

U sustini imam mozda 2 ili 3 sede dlake, tako da mi je ok i ako budu ridje :D Nece se ni primetiti u kosi isto kao sto se ni sad ne primecuju dok su bele, mene nerviraju jer znam da su tu... negde... iako se ne vide :haha: lavica :twisted:

Sto se sjaja tice super, jer mi je kosa vec sad poprilicno sjajna (pitaju me poznanice cesto koju farbu koristim da uzmu i one :D kad kazem da je prirodna boja ne veruju. Jedna mi je odgovorila ali kako? Imas tako divan sjaj sunca u kosi, a ja O.o gleda mnogo reklame valjda zena hahah) tako da ako mi kana jos pojaca sjaj i poboljsa kvalitet kose bicu super zadovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam pborlem.kosa mi je preap r godina bila tamno braon,tamna,i u poslednje 2 god je toliko posvetlela,sada je svetlo semdja,a inje ispucala ili sl.sta jebeno da radim,sta joj je????!!!!!!!!!!mislim evo slike,da li je do ishrane,da li je to lose?

http://img341.imageshack.us/img341/3448/ikkko.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/4031/awwwwwwwwwwwn.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam pborlem.kosa mi je preap r godina bila tamno braon,tamna,i u poslednje 2 god je toliko posvetlela,sada je svetlo semdja,a inje ispucala ili sl.sta jebeno da radim,sta joj je????!!!!!!!!!!mislim evo slike,da li je do ishrane,da li je to lose?

 

 

:haha: 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam pborlem.kosa mi je preap r godina bila tamno braon,tamna,i u poslednje 2 god je toliko posvetlela,sada je svetlo semdja,a inje ispucala ili sl.sta jebeno da radim,sta joj je????!!!!!!!!!!mislim evo slike,da li je do ishrane,da li je to lose?

http://img341.imageshack.us/img341/3448/ikkko.jpg

http://img16.imageshack.us/img16/4031/awwwwwwwwwwwn.jpg

 

oafbarjaj ej u boju akjo ti se sivjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darja mozda se to menja sa godinama. Meni je isto ranije kosa bila tamno braon, skoro crna. Evo kako danas izgleda (nakon sisanja)

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs330.ash1/28657_1487725511553_1186403970_31404945_703875_n.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs330.ash1/28657_1487725551554_1186403970_31404946_7555842_n.jpg

Ovo je kao ispravljena varijanta bez preteranog feniranja :D Inace je mnogo vise talasasta XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jes. moja kosa je bila tamno smedja i do 20te presijavala na crveno, posle toga se presijavala na zlatasto i vishe je nekako.. hmmm... srednje smedje siva. Sad sam bas objasnila sa ovom bojom :haha: ali znacajna je razlika.

Starim valjda, to li je :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam oko dvadesete pocela da primecujem vise crvenog pigmenta nego ranije, eto stigoh do 25. sad je nesto srednje smedja, sa zlatastim sjajem bem li ga. Kakva je da je, samo da je prirodna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i plus je bila loknasta,a sada nekako je talasasta......da,vreovatno starim:confused: ili imam problema sa ishranom...jbt jos sam sama pre neki dan osakatila kosu,kao strasilo sam

Ako si vec svesna da se ne hranis pravilno, promeni ishranu. I idi do frizera da ti sredi to sto si napravila od kose :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema drugih promena na kosi to sto posvetljuje ne znaci da propada... menja se to samo ne znam za fenomen promene u zrelom dobu :D Ja sam bila crna do kraja osnovne, sad sam sta znam... chocolate brown :D ili tako nesto gej.

 

Nego naletela sam na neku ribu na fejsu koja prodaje (skupo) clip-in umetke za kosu u ludim bojama pa sam onda trazila po netu i nasla prvo ovaj sajt, gde su 'opicene' varijante ok jeftine npr:

 

Link1 Link2, dok su fensi setovi bas uzasno skupi, npr: Link3

A onda naletim na Amazonu na takodje 100% ljudsku kosu, istu kolicinu kao taj set od 400 dolara ali za 90: Link4

Inace ima i tu opicenih pramenova, setovi od 6 (mnogo prakticnije nego ono na komad): Link5

 

Mislim vremenom sam ukapirala da je totalni bullshit da farbas i maltretiras kosu ako hoces nesto opiceno jer em se nece oporaviti skoro (ako furas dugu kosu) em sve te boje brzo smore tj zelis cesto da ih menjas a i ispiraju se. Zato su pramenovi idealni, stavis kad hoces, bacis kad propadne i cao. Neki kvalitetniji cak mogu i da se peglaju i kovrdzaju (ako su od heat friendly sintetike ili ljudske kose).

 

Eto nekih razmisljanja, ako jos neko ima slicne ideje za svoju kosu :) Jedino sto me smara je sto na ovu prirodno smedju ne ide nista osim recimo cijan boje ili nekih prirodnih nijansa pa bih morala da stavim kolor sampon (tipa crni/bordo) da bi licilo na nesto :ph34r:

 

P.S. novi Garnier regenerator sa 'ekstraktom jajeta' ne deluje lose, na prvo koriscenje. Nemam osecaj kao da sam stavila neko klasicno vestacko sranje jer mi se posle njih kosa sve jedno mrsi i neprirodno je glatka. Mada videcemo, i ovo je hemija, mozda pocne da pokazuje mane kad se kosa zasiti.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde moze da se proda kosa i za koje pare?

probaj po raznim frizerskim slaonima, pa vidi ko najvise nudi. Ja sam prodao u nekom salonu u blokovima na NBG..

 

Cena ide na kilogram kose (kod ovih je bilo 500EUR 1 kg), treba da je nefarbana, duga preko 50cm, RAVNA i da nema iskrzale krajeve...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Darja mozda se to menja sa godinama. Meni je isto ranije kosa bila tamno braon, skoro crna. Evo kako danas izgleda (nakon sisanja)

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs330.ash1/28657_1487725511553_1186403970_31404945_703875_n.jpg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs330.ash1/28657_1487725551554_1186403970_31404946_7555842_n.jpg

Ovo je kao ispravljena varijanta bez preteranog feniranja :D Inace je mnogo vise talasasta XD

 

Čoveče, ti si baš svetla... videće se kana najverovatnije na tvojoj kosi.

meni bi bilo žao te divne prirodne boje :da:

Ali bar si sigurna da je kana dobra za kosu.

Što ne probaš da nadješ Cassia obsovata (NE ZNAM kako se zove na srpskom :redface: ) biljku, ona daje preliv na žuto zlatno bez neke preterane boje, sede izadju žućkaste a dobra je za kosu (ne koliko kana ali je navodno dobra)? Nisam koristila, ali sam vidjala feeenomenalne rezultate (na netu, naravno - jbg, pouzdani izvori informacija...) na plavušama?

Evo dobrog linka:

 

Henna for Hair

 

 

 

i plus je bila loknasta,a sada nekako je talasasta......da,vreovatno starim:confused: ili imam problema sa ishranom...jbt jos sam sama pre neki dan osakatila kosu,kao strasilo sam

 

Hormonski balans? Koliko godina imaš?

Piješ li neke AB tabletice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoj pa nisam ja plavusa :haha:

Samo mi kosa ima taj zlatan sjaj, inace je tamnije braon boje, ali kad bljesne ispadne tako plavkasto ridja :D

 

Edit: Hvala za forum, posecujem ga odavno ima dobrih saveta i fotki :da:

Edited by Tanya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, meni kosa nikad bolje nije izgledala, a koristim presu :haha: Mada, dosta je dobro njegujem. Keune biljno pakovanje za kosu + preparati za zaštitu kose prilikom peglanja i feniranja + Keune serum protiv pucanja krajeva. 2 mjeseca peglanja - nijedna ispucala dlaka, ou jea :D Ne bih ni išla kod frizera da mi kosa nije porasla (samim tim i šiške), pa frizura gubi oblik.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Frizuralni eksperiment se blizi kraju kako se priblizava zima

od maja meseca skoro do kraja jula svake nedelje sam brijala glavu mashinicom na nulu :haha::rockdevil:

 

skull-040.jpg?t=1280678990

 

prvi put sam obrijala glavu u srednjoj skoli tako da ovo nije nista novo, iskreno da kosa raste brze malo i da ne moram da cekam sto godina da poraste za rep kapiram da bih brijala glavu jednom u dve-tri godine. :mrgreen: super je za termoregulaciju

 

svaki treci dan stavljala sam nevenovo ili brahmi amla ulje i masirala skalp

no, kako sam se u par navrata smrzla i produvalo me onako posteno iza ushiju na ovo divno letnje vreme, verovatno obustavljam zezanje mashinicom do daljnjeg

 

bas me zanima kako ce sad kosa da raste, kojom brzinom i na sta ce da lichi :haha:

 

i jedan definitivni zakljucak reda velicine otkrivanja tople vode - ako ne zelish da ti se kosa ostecuje, nemoj je farbati. tacka.

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jedno gej pitanje  :bigblue:  Koji je najbolji sampon za muskarce? Koristion sam neki Wash und Go i bio je dobar, sad ima neki W&G sa cvecem nekim i kurcu ne valja  x) Rece mi drug da je uzeo Saumu i da je odlicna. Eventualno neki regenerator? Balsam sam koristion i batalio, izmasti kosu i nista ne uradi...Hocu da kosa bude sjajna, meka i svilenkasta  :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jedno je kog si pola, racuna se duzina :D Najbolje da pogledas neke savete za prirodna 'pakovanja' za kosu u fazonu ulje, jaja i sl. Najprostije je da kupis Brahmi Amla ulje za kosu i da ga stavljas par sati pred pranje (tako ja radim u zadnje vreme). Posle pranja je fina kao od regeneratora ali bez mascenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno gej pitanje  :bigblue:  Koji je najbolji sampon za muskarce? Koristion sam neki Wash und Go i bio je dobar, sad ima neki W&G sa cvecem nekim i kurcu ne valja  x) Rece mi drug da je uzeo Saumu i da je odlicna. Eventualno neki regenerator? Balsam sam koristion i batalio, izmasti kosu i nista ne uradi...Hocu da kosa bude sjajna, meka i svilenkasta  :bigblue:

 

I gej odgovor :).

Meni licno Fitoval najvise odgovara, manje mi opada kosa, a ni perut me vise ne zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...