Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Ја више не знам шта да радим са бојом. У коју год нијансу плаве да се офарбам, било да су то хладни или топли тонови - а пробала сам све, од пепељастих, преко златних до црвенкасто-плавих, испира се на једну исту нијансу. Тако да сам се после неког времена сморила и просто узимам у парфимерији прву плаву фарбу коју приметим на полици. Мало ми досадило, јер буквално после другог прања као да ништа никад нисам ни мењала, а перем косу сваког дана. Јел' зна неко шта може да помогне? :(

 

Najbolja varijanta je da u salonu uradis nijansiranje kose, mix dva, tri (plava, cokoladna ili karamel) tona. Izgleda prirodnije i lakse je za odrzavanje... farbe koje mogu da se nabave u parfimerijama su, uglavnom, losijeg kvaliteta i zbog toga je najbolje posecivati dobre salone. Vise kosta ali isplati se, jer se profi kolekcije teze ispiraju sa vlasi i daju lepsi rezultat bojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пази кад сам знала да ћеш ти да се јавиш да прокоментаришеш! :haha:

 

@Thunder11

 

Радила сам и то, пре неколико година и не свиђа ми се како ми стоји. Избију неки хладни, сивкасти подтонови (иако су искључиво топле нијансе биле у мешавини, а и мој природни пигмент је далеко од хладних тонова) и баш нисам задовољна. :(

 

Сад сам нашла нијансу којом сам одушевљена. Чим ми се заврши испитни рок, трчим код фризера. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ало, бре! :haha:

 

Сви смо схватили да хејтујеш боје за косу: шта ми сад, ког ђавола, изврћеш речи? И још са таквом алузијом... :icon_ne: Стиди се свог срамног поступка! :angry:

 

'Ајде сад, иш са теме! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е, ако је шатиран, онда повлачим претходни пост. У том случају, разумем његов страх од хладних подтонова. Вала, јесте их тешко избећи при шатирању.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам шатиран, но сам просијед, те имам свако право да учествујем на овој теми. Коју ми боју препоручујеш, Фантазијо, иначе сам био тамно кестењаст, а очи су ми плаве, тен светао... Реци, послушаћу...

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Аксеаносилас

 

Дедер, мани се ироније кад су у питању овако деликатне ствари, као што је боја косе.

 

@ Мачка

 

Дивим се људима који умеју да рукују тим чудесима. Искрено се дивим. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

О, мајко Србијо. :haha: Мислим да ниси могао да нађеш слађе створење! :wub: Пиљим у ове његове окице већ пет минута, к'о хипнотисана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Еее, баш ми драго да си задовољна! :da:

 

Иначе, ја пуно волем те боје. Баш су благе, а лепо покривају. Само нема баш неки избор плавих, па зато узмем само с времена на време, чисто као неки прелив. Ал' чим увезу неку нијансу која ми се свиди, нећу се одвајати од тих фарбица.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само да поделим са вама своје одушевљење овим фарбама:

 

Color-Swatches.jpg

 

У питању је Dikson ColorExtra професионална боја за косу, а сада капирам како је исплативија од већине фарби које се могу купити по парфимеријама. Једна туба кошта 580 динара, а баш је велика - мени је била довољна за три фарбања израстка. Па израчунајте. Супер прекрива, а немам осећај да ми је коса нешто сувља него раније.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hair-shop Цврле и она већ помињана парфимерија-чарапарница на почетку Балканске улице - саветујем да се ту купује, јер су значајно јефтинији од Цврлета.

 

Што се Црвлета тиче, идите у онај његов магацин-продавницу, јер су јефтинији од салона: не значајно, али што да вас неко пељеши за дваес' метара раздаљине. Салон се налази одма' на почетку Београдске улице, а тај магацин-продавница је у Краља Милана 58 - чим прођете оне роштиље типа Перпер и слично, па се прође она продавница са завесама и чудима, одма' ту, са те стране имате мали, малецки излог, а ту унутра је пасаж где се налази продавничица.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...