Jump to content

Cveće u kući i bašti


Zen

Recommended Posts

кактус ми је пролупао, има гомила малих у великој саксији, скрећу сви на страну, тако да гњавим маму да их пресађује, али су превелики па се свеједно кад тад искриве.

бенџамин је порастао, скоро је до плафона, фали му неких пола метра (кума ми је дала пелцер пре пар година... још сам била мава :) ), али је нешто крив... тако да сам почела да га ротирам... сад сам се сетила кад је већ скроз фелеричан xD

од скора имам и алоју, и то ми се јако јако свиђа.

 

а иначе, имам свакојаког цвећа по кући...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima vremena, to su mi planovi za buducnost.. bili. A mozda se i ostvare. I to ce bas biti vikinska fora. Ali ne pitaj sta :)

Ok, verujem ja u tebe i ako ne znam sta je u pitanju :meshuggah:

 

 

кактус ми је пролупао, има гомила малих у великој саксији, скрећу сви на страну, тако да гњавим маму да их пресађује, али су превелики па се свеједно кад тад искриве.

Znaci, presadjivanje je lek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

па не баш. xD

 

мислим, ископа га, па га постави мало више усправно него што је стајао до тад... али је опет, питање времена кад ће почети да се криви. не знам да ли има лека уопште.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebem mu mamu.

Znaci moj kaktus ce nastaviti da lici na patuljkovu kapu (na to mi lici, inace) :)

 

Не, као што добри Варг рече, мораш га поливати водом у којој су одстојала три камена узета испод дрвеног моста, један дан након пуног месеца, и који су у води одстојали са рузмарином. За десет дана кактус ће се претворити у филадендрон, најлепши икада виђен!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

па не баш. xD

 

мислим, ископа га, па га постави мало више усправно него што је стајао до тад... али је опет, питање времена кад ће почети да се криви. не знам да ли има лека уопште.

 

Dodjavola, ako se biljke krive, okrećite ih.

One se obično krive ka izvoru svetlosti... Lebac mu poljubim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

окрећем ја, али је у доњем делу, код корена јако танак, а горе предебео... и скоро су сву такви... ови мањи нису... овај највећи (А и најстарији) целим једним делом се савио преко саксије...xD

 

али како ми је слатко кад на кактусу ничу они мавии кактусићи, јој боже! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...