Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

pa evo ti slike gde se vidi i oblik

 

1951.

1951-a.jpg

 

 

1952.

1952-a.jpg

 

1953.

il_biscotto_al_plasmon_638x376.jpg

1957.

1957.jpg

1958-a.jpg

 

evo i kutija ordjinale

scatola%20plasmon.JPG

 

Za pti ber sam znao uvek, cak i za jafa keks(iako je nas bolji, opet nije izvorno nas...a i to je bio sok kad sam saznao :no: ), mencmelou(iako je opet nas boljeg ukusa, al sam ko mali uvek sumnjao zbog cudnog imena)...al za ovo sam mislio da smo mi napravili da je bas nase, a ne tamo neki 'talijani da ga izmislise...

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao odgovor sam ti stavio slike iz godina kada bambi kompanija nije ni postojala i link u kom vidis ime Plasmon i izgled plazme jebote i to sve od 1902. a nasa plazma nastala tek 1967 godine.Sta ti mislis da si pre sto godina imao na hiljade brendova i keksova ko danas?

a pored togaako vec slike ne govore hiljadu reci...

tp://www.blic.rs/V...zbog-plagijata-

 

Požarevljane optužuju da su zapravo oni falsifikovali „plazmu“, jer su to ime (a i ostalo) „uzeli“ od italijanske firme „Dietetici Alimentari“ koja još od 1902. godine pravi „plazmon“. Možda bi potrošači trebalo da se zapitaju zašto se „plazma“ izvozi pod imenom „lane“, naglašava Milica Ličina.

U „Bambiju“ nisu bili raspoloženi da sa nama pričaju na ovu temu sve dok, kako su rekli, traje sudski proces. Nisu želeli da pričaju ni o ceni, ni o tome da li se „plazma“ proizvodi po recepturi italijanskog „plazmona“. Direktor Miroslav Miletić nas je uputio na advokata firme Milenka Manigodića, ali ni on nije želeo da govori za medije sve dok sud ne donese konačnu odluku.

Kako smo, međutim, saznali od ljudi koji su dugo u konditorskoj industriji, italijanski „Dietetici Alimentari“ zaštitio je svoj brend u Evropskoj uniji i Americi, tako da „Bambijeva“ „plazma“ na ta tržišta zaista ide pod nazivom „lane“. Kada je o našem tržištu reč, još 1968. godine sudskom odlukom „Bambi“ je dobio pravo da kod nas svoj keks prodaje pod imenom „plazma“

 

iako nigde ne moze da se nadje konkretno da pise da se plazma radi po licenci(kao sto retko gde pise i za crvenkinu jafu), cinjenica ostaje da se van Srbije nigde ne moze prodavati pod imenom "plazma keks", sto je posredan dokaz da sama plazma nije nasa.Dakle imaju slike, imaju godine i ima cinjenica da je samo kod nas moze da se prodaje kao plazma.

Eto to ti je sve sto sam uspeo da nadjem.

Isto kao sto smo pravili ficu(zastava 750)...po talijanskom fijatu 600 tako i ovo ispade.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideju za ime, keks kao koncept i izgled, a recept kao recept naravno da je izmenjen i po nasim specifikacijama, isto kao sto se i nasa jafa razlikuje od britanske(po ukusu nasa ubedljivo najbolja) i nisam o ukusu pricao vec o izgledu i nazivu.

 

Isto je i eurokrem 'talijanski...a opet nas ima bolji ukus.dakle ne dovodim ukus u pitanje.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Еурокрем не вреди курцу откад је драшковић купио таково. Све се неки шећер вата одозго а крем скроз сув. А имам и и нформацију да брутално шкртаре на лешнику и млеку у праху.

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l' probao neko kikiriki puter? ima ga u maxiju.

 

htedoh baš da uzmem ali mi se nije rizikovalo ~300 din.... šta ako mi se ne svidi.

 

ima i ona skuplja verzija: čaša-pakovanje a košta preko 800 din. :ph34r:

 

Ovaj nije los, imas u svakoj njihovoj slatkoj kuci (Swisslion). A nije ni skup, ako ti se ne svidi bar ti nece biti zao para.

Ja ga volim sa crnim hlebom. :wub:

 

kiki-kikirikiputer-350g.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ e hvala, overiću.

 

ja sam planirao da kombinujem sa palačinkama...

 

baš me zanima kako izgleda to čudo na šta se milioni Amerikanaca lože. videh na deklaraciji, piše da je skoro trećina sastava dekstroza tako da kontam da će da mi bude preslatko ali opet, živo me zanima kakav je ukus. nikako u glavi da spojim "kikiriki" i "slatko" u istoj rečenici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...