Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Pazi, ja nisam neka domacica, ali kad mi bude trebalo naucicu da spremam sta volim da jedem i sta Sisus voli da jede(to se manje vise svodi na svinju :haha:).

Ali kad svi vec toliko imaju osetljivo nepce i ne mogu da jedu Premia ajvar od 150din. nego su tu neke bakine tajne od milion din., neka lepo zasucu rukave i naprave ajvar. Sigurno ga nece spremati na tone.

Nisam u fazonu da koljem pilice i cupam perje, ali me neka savremena proseravanja jako nerviraju.

 

Mmislim da me je ovaj izraz "lista cekanja" ubo u zivac. :haha:

 

Sorry al nisu savremena proseravanja, ljudi prave ajvar slatko i ostalo generacijama i od skora su poceli da prodaju ljudima u gradu koji nemaju vremena da prave ajvar ili hoce vreme na drugi nacin da iskoriste. Nije imperativ svakoj da bude domacica.

 

Drugo, po meni treba podrzati domacinstva koja prodaju svoje proizvode da kazem, na malo. Uvek cu pre dati njima nego premiji i bakinoj tajni a mislim da je proizvod daleko kvalitetniji.

 

I nema liste cekanja, samo jednostavno vise nema paprike. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja podrzavam one koji prodaju svoje proizvode, ali se za 10 tegli ajvara ne bih cimala, cekala i trazila po netu. To je jedan dan posla. Nisam domacica tip, to sam vec rekla, ali ako je moja mama uspela da radi po smenama, gaji dvoje dece, spremi svu mogucu zimnicu, mogu i ja spremiti jednu turu ajvara.

To je bila poenta.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je to kuvanje i čuda, ali izbegavam to da radim jer kad kuvam onda i jedem mnogo :haha:

A i više volim poslove po dvorištu nego po kući

I ne znam šta tu toliko ima da se 'zna', nađeš recept koji valja i radiš kako piše, nije neka velika nauka (osim koga to baš zanima pa izmišlja neka čuda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadjes recept, ali dok ubodes pravu kombinaciju da ispadne dobro kako je zamisljeno, treba iskustva :) Dok mi je keva bila ziva, svi iz okoline su je zvali da pomaze oko pravljenja ajvara i generalno zimnice. Znala je fore, davala je ona recepte i sve, ali nikada to ne ispadne kako svi ocekuju. Jednostavno kao u svemu, praksa i male tajne majstora, koje su obicno u nacinu pripreme, kako mesati, koja jacina vatre i tako to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...