Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Ima jedna radionica, "Iz nanine kujne". Ne mogu da nađem zamerku njihovom ajvaru.

Tegla 460 din. (Prošle godine je bila 400)

 

gde se nalazi prodavnica?

 

i gde je taj zlatiborac, jel to preko puta sajma kod pijace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo:

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005570596461&ref=ts&fref=ts

 

prave roditelji moje dobre drugarice, tako da znam da ne zakidaju ni na cemu, ajvar je jebeni vrh. Ista fora, narucis pa donesu... Rade i slatko, ja dobila i pekmez al ne znam dal ide na veliko..

 

Pardon, 320 din tegla ajvara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna sta one babetine drze po tezgama, kupila sam sok od paradajza racunajuci 'sta tu ima da se sjebe', imao je ukus kao nesto protiv komaraca.

Dobar ajvar, zapravo odlican, je imao da se kupi prosle godine u (opet) zlatiborskoj prodavnici u Maksima Gorkog, pored parkica. Ne secam se cene tacno, mislim oko 450din, uzesmo 30 tegli i sve je pojedeno.

Zakazes da ti nabave i pokupis u radnji.

Sad bih probala neki gore naveden al pod uslovom da nema patlidzan i da je paprika uprzena, samo takav valja.

@imaginos: Zlatiborac makar mozes lako da nadjes na netu. Ja uzimam u Njegosevoj jer mi je najblize, znam da ima i na Autokomandi.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do smeka je najvise, tj govorim za pravljenje u domacoj radinosti, mozda se za ove kupovne stavlja dosta patlidzana zbog mase, ali ovako se stavlja jedan ili dva komada(fakticki bi na istu kolicinu paprika dobio pola tegle vise.

Moji nekad prave bez patlidzana, nekad sa patlidzanom.Kad je bez, ajvar je mnogo tamniji i ima malo jaci smek, a sa patlidzanom malo meksi i svetliji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ima dosta patlidžana, kao margarin da je umešan u njega, razblažen ukus. Neki seku vene na to, al' meni je bezveze. Samo olckul ajvar i pinđur, tu već sortu kombinovanja obožavam. Pinđur sa onim okruglastim ljutim papričicama, pođe mi voda na usta. @_@

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovo:

 

https://www.facebook...&ref=ts&fref=ts

 

prave roditelji moje dobre drugarice, tako da znam da ne zakidaju ni na cemu, ajvar je jebeni vrh. Ista fora, narucis pa donesu... Rade i slatko, ja dobila i pekmez al ne znam dal ide na veliko..

 

Pardon, 320 din tegla ajvara...

 

Verified :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ima dosta patlidžana, kao margarin da je umešan u njega, razblažen ukus. Neki seku vene na to, al' meni je bezveze. Samo olckul ajvar i pinđur, tu već sortu kombinovanja obožavam. Pinđur sa onim okruglastim ljutim papričicama, pođe mi voda na usta. @_@

 

Nisi probao moj ajvar sa patlidzanom. Oldskul recept moje babe Precanke. Ko ga jednom proba na staro se ne vraca. Svi ostali kada prave taj ajvar sa patlidzanom prave ga na neki drugi nacin koji se ni meni iskreno ne svidja, ali ovo je ono pravo.

Svrati pa cu ti namazem na leba. :haha:

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi probao moj ajvar sa patlidzanom. Oldskul recept moje babe Precanke. Ko ga jednom proba na staro se ne vraca. Svi ostali kada prave taj ajvar sa patlidzanom prave ga na neki drugi nacin koji se ni meni iskreno ne svidja, ali ovo je ono pravo.

Svrati pa cu ti namazem na leba. :haha:

 

Hvala na pozivu, ja ću da ponesem neko crnogorsko sirenje što se lista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navuk'o sam se na instant kokice iz mikrotalasne, bude gotovo za 2 minuta a koliko sam čitao kokice su najmanje nezdrave od svih tih grickalica.

Kokice su ok, ali ne te instant. Imaš na netu gomilu objašnjenja zašto, npr. http://foodbabe.com/2013/11/12/microwave-popcorn/. Napravi svoje od domaćeg ku'ruza kokičara, dodaj i putera i soli po potrebi. Ali bolje grickaj semenke, to je dobro za prostatu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' moram prvo i da posadim ku'ruz pa da čekam da mi nikne jer nemam gde da kupim "domaće". Svestan sam da uvek može da se bude više hardcore kad je u pitanju zdravlje i da na kraju dođeš do zaključka da ništa nije zdravo, ne želim uopšte da se upuštam u to ludilo.

Uostalom ovo je review američkih proizvoda i živim u nekoj iluziji da su EU regulative strožije po tom pitanju i da su ove koje ja kupujem bar malo zdravije.

 

Semenke od bundeve grickam redovno kad ima, dok mi se jezik ne ospe od soli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kokice jedem skoro svaki dan, ako ne onda svaki drugi. I to u velikim kolicinama. Ima da se kupe kesice kukuruza, koje onda sipam u neku vatrostalnu posudu i dodam malo ulja maslinovog, i onda gurnem u mikrotalasnu. Treba ima 6 minuta umesto 4, ali sljaka sve kao po obicaju sa mikrotalasnim. Razmisljam se da kupim onaj aparat za kokice koliko ih jedem, ne znam koliko trosim struje sa ovom mikrotalasnom. Ali svakako zdrave su. Takodje, na poslu uvek u fioci imam kesica badema na meru, nesto kikirikija, kao i dve tri kesice kokica za mikrotalasnu, pa stalno nesto grickam i nisam toliko gladan. Bolje i to nego cipsevi. A u kuhinji uvek ima svakojakog voca koje se kupuje za office, tako da stalno se nesto "zdravo" jede.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...