Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Sto slanije to bolje. Sta god kuvam,rokam soli i zacina sto vise. Jebes hranu ako ima ukus stiropora.

 

u ZR-u i okolini ćeš te kombinacije viđati samo po kineskim restoranima, biće da to Bačvani nešto izvode :haha:

 

Slatko slane kombinacije znaju biti do jaja,zavisi sta se sprema.

 

Ali kobasice i pekmez nikako nisu do jaja.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan

Prilično je lagano za spremiti

U neko drveno burence, pa samo ređaš red ribe (neočišćene), red soli, pokriješ i turiš neku kamenčinu preko, samo nemam pojma koliko to mora da stoji

E sad, razlikuju se recepti koliko soli a koliko ribe ide, ta što sam ja jela je bila od 6kg ribe i 3kg soli i oči su mi ispale koliko mi je bila preslana, popila sam 3 litre vode posle

Čula sam da neki manijaci prave pola-pola, e to ne smem da mislim kakvo je :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan

Prilično je lagano za spremiti

U neko drveno burence, pa samo ređaš red ribe (neočišćene), red soli, pokriješ i turiš neku kamenčinu preko, samo nemam pojma koliko to mora da stoji

E sad, razlikuju se recepti koliko soli a koliko ribe ide, ta što sam ja jela je bila od 6kg ribe i 3kg soli i oči su mi ispale koliko mi je bila preslana, popila sam 3 litre vode posle

Čula sam da neki manijaci prave pola-pola, e to ne smem da mislim kakvo je :haha:

 

Jeo sam i ja jednom prilikom te usoljene sardele, sa vinom, kolko jedem toliko i pijem, ne mozes da se ugasis nikako :haha: Vrhunska stvar, preporucujem svima, mada sam eto samo jednom to na nekoj slavi klopao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednom narucio picu u piceriji Beograd sa usoljenim sardelama. Bilo ih 12 komada poredjanih u krug. Pojeo sam 5,5 sardela i popio sve sto su imali u frizideru i nista mi nije pomoglo da se u zivot vratim. So mi u zivot usla. Ortak pojeo 3 i hteo da umre. Sutradan smo obojica imali temperaturu 39 i tako nas drzalo nedelju dana. Taj slani ukus i dan danas osetim svaki put kada se toga setim. Odvratno totalno. Jedina hrana od koje mi se i bukvalno slosilo.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me podseti, picerija Segafredo u Prokuplju (da, maznuli su ime, a i logo od italijanskog proizvodjaca kafe), narucio picu sa tunom tamo, genijalci napravili random kapricozu, tresnuli konzervu tune odozgo i posluzili, hteli smo da povracamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta si drugo mogao da ocekujes u Prokuplju? :haha:

 

Šta ga znaš, u Prokuplju je postojala nekad mala picerija ''Bambino'', držao čovek koji je dugo živeo u Danskoj i radio tamo po restoranima, i još nisam u životu jeo bolju picu od njegove. Još je i majstor jujutsua pa nas je savijao po piceriji dok cekamo da se ispeče :D

 

Ali jebga, pošto mu je lokal bio mali i nije bio nešto fensi, prokupački djilkoši i ribice su radije odlazili u preostale dve-tri nabudžene picerije sa fensi atmosfericom i sranje picom, pa je zatvorio posle nekog vremena.

Imao je na meniju i dve različite pice s ananasom, davio sam se u tome. Pravio nam je jednom i neku picu s karijem i bananama, bila ukusna, al' malo teška, preferirao sam ananas. Taman kad smo umakanja kobaje u đem. :bigblue:

Pravio je i buritose, to smo naručivali kad smo izgustirali sve pice, i neka dva sosa, jedan je bio paradajz sos, a drugi, ne znam šta je ono tačno bilo, nije hteo da nam kaže, nit' majonez, nit jogurt, bilo nekog začinskog bilja, nemam pojma, kako god, sve mu je bilo fantastično.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...