Jump to content

Održavanje domaćinstva (život bez matoraca)


Zen

Recommended Posts

Kupi polovu od 12l tj. 10kg, i samo menjaš, npr. na NISovim, Jugopetrolovim ili kojim već pumpama, ili na za to posebno predviđenim mestima (u Pančevu znam, za BG malo teže iskustveno da ti pomognem).

Boce se kreću od 2 do 4 hiljade, a s obzirom na to da uzimanje pune, uz zamenu za praznu bocu košta oko 1320 din, to i nije bitno. Ima i mesta gde dopunjuju, ali ja to nikad nisam radio, jer je tu već diskutabilno šta i kako rade i nema kontrole kvaliteta, količine i sl. U prvom slučaju, nova boca ti je nebitna, jer već prilikom prve zamene mogu da ti uvale neku olupanu kršinu. Važna je samo dimenzija, ispravnost ventila i metalni navrtanj, a sve nove imaju plastični "pečat" iza kojeg stoji NIS.

 

Npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Талви: И капирам да га пуниш (решо, наравно)? Онда је то ок, то је неки квалитетни. Али треба стварно избегавати куповину тога по пијацама и осталим, за то не предвиђеним, местима. :da:

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha :mhihi:

 

Ma gledam da me izadje sve sto jeftinije, posto treba da pazarimi mikrotalasnu usput...

 

Gledam sad, jedino ovaj koncar deluje smisleno za kucnu upotrebu, imate neki drugi predlog?

Svejedno cu nekad kupiti dobar plinski sporet, ali dok dodje to nekad moram da imam nesto na cemu cu kuvati :haha:

 

Ovako, kontam do 6k za reso i koliko je polovna boca uopste, oko 2k?

I kog majstora treba da zovem da to instalira?

 

@ Lou

Moze, davaj:)

 

@ Talvi

ja kuvam svaki dan, ne isplati mi se da kupujem stalno te male boce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smoroče, slušaj 'vamo - ne treba ti niko poseban da to instalira, samo kupi atestirano crevo i regulator, sa sve šelnama i navojima, jedan kraj na bocu, drugi na šporet ili plinski rešo i to je to.

Ja vekovima već koristim najcenjeniji plinski rešo na ovim prostorima, pravila ga Sloboda Čačak. Ovak'i, topla preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sto kazes, valjda sam i ja neki inzenjer (doduse elektrotehnike, al gde cemo sad u sitna crevca :haha:), ja cu to da instaliram sve...

 

Hocu nov da kupim,a vidim u ponudi samo ovaj koncar u Tehnomaniji.

 

Hvala svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Kuruze, nikad od tebe prodavac. :no:

 

Напротив, хтео сам да истакнем позитивне аспекте флексибилности производа указивањем на многоструке могућности, међу којима је најзначајнија прихват различитих предмета чији начин чувања зависи од облика, материјала и димензија.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...