Jump to content

Monkey Island


Angelystor

Recommended Posts

Ima tema avanture, ali gre'ota da nema tema za ovu legendarnu igricu!

 

Bash skoro sam po prvi put igrao (i preshao :mrgreen: ) prva dva dela igrice, dok su mi 3. i 4. jedne od prvih igara koje sam pikao, i koje su me i navukle na zanr :da:

 

Elem, tek sad uvideh kol'ko je 4ka govno, i kol'ko je ruzna igrica. Pola fazona i zagonetki preuzeto iz prvog dela, i plus onaj dosadni Monkey Combat.. Cenim jedina igrica o kojoj mi se spustilo mishljenje nakon shto sam je ponovo odigrao. Ali bash spustilo.

 

SOMI i LeChuck's Revenge su me odushevili, tako stare, i pre svega male(LCR na 6 MB!), a tako dobre i zabavne. Kec sam uspeo da predjem za jedan dan, dok sam se sa dvojkom ziv namuchio i, priznajem, 3-4 puta morao da gvirnem u walkthrough. Ali, skidam kapu, genijalna igrica. E a kad se setim kako sam se pre muchio sa Curse, on je bre pichkin dim za dvojku :) Ali Curse mi je definitivno najlepsi od svih delova, grafika prelepa!! Shteta shto i 4ka nije uradjena onako, nego svirali kurcu...

 

elem, bacajte komente..

 

Koji vam je favoritni lik? : )

 

Meni Murray :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Tales of Monkey Island is an upcoming graphic adventure video game developed by Telltale Games in collaboration with LucasArts. The game was announced at the Electronic Entertainment Expo in June 2009 alongside LucasArts' enhanced remake of the 1990 title The Secret of Monkey Island. The fifth game in the Monkey Island series, Tales of Monkey Island puts players in the position of hapless pirate Guybrush Threepwood as he once again attempts to rescue his love from his nemesis LeChuck, while saving the Caribbean from a voodoo pox.

 

Tales Of Monkey Island Wikipedia

 

Zive su avanture, nisu umrele!

Samo da to ne postane the nex big thing in the industry, vec vidim gomilu kultnih gejming naslova u novom ruhu, oskrnavljene...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada me danas nije strefila srcka kada sam video ovo :D O_O I to jos preko googleadsa hahah. Ne svidja mi se sto rade Sam&Max fazon, izdavanje po epizodama i ne svidja mi se Guybrush sa bradicom...no odgledah onaj trailer na sajtu...to mi se vec svidja :D Cim se vrnem sa Cynica krecem da igram ovo.

 

I jos jedna zanimljiva Monkey Island vest:

 

http://www.lucasarts.com/games/monkeyisland/

 

Dakle, Secret reizdaju, odgledajte video, sve ce biti jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FAIL!!!

nemam pojma odakle da pocnem :(

 

Uzivao sam u svim delovima Sam & Max-a od TellTale-a i verovao da je ovo super potez da

se Monkey Island izvuce iz zaborava.Ali....

 

Sistem kretanja: TellTale je uspeo da vrati iz mrtvih najidiotskiji sistem kretanja na svetu.Famozni left click drag.

Drzis levi taster i vuces misha u pravcu u kome zelis da se krece karakter.Ne secam se nijedne igre u kojoj je

ovaj sistem bio za pohvalu.U starim 2d igrama koje su ga koristile (Bloodnet,Sanitarium...) je jos i

bio kolko-tolko podnosljiv zbog fixnih kamera i relativno malog broja objekata koji su morali da se zaobilaze na walkpathu.

U novom Monkey Islandu sve obrnuto.Toliko je kretenski odradjeno,a uz to dodajem i druzu zamerku,a to je lose

kadriranje i relativno klaustrofobican ambijent koji samo otezavaju ceo proces.

 

Sistem inventara je isto otisao u pogresnom pravcu, doduse u manjoj meri.

Od kada igram avanture (sto mu dodje od '94.) uglavnom postoje tri pozicije za inventar:

 

Fixni\skrolujuci inventar uz gornju ivicu ekrana.

Fixni\skrolujuci inventar uz donju ivicu ekrana.

Desni klik\levi klik\shortcut key\stagod i pop-out inventar se pojavi u okolini glavnog karaktera.

 

Ovde se kursor pomeri do desne ivice ekrana gde se iskroluje kurcic na koji se klikne da bi se otvorio ceo inventar.

Plus kada se izabere predmet koji igrac zeli da iskoristi na necemu nije dovoljno samo da ga kliknete i prevucete preko

ekrana i kliknete na cilj,vec mora jos jedan klik da se odradi van inventara da bi se inventar ugasio i onda moze da

se manipulise predmetom.

Jedine svetle strane inventara su jednostavan sistem mixovanja predmeta i pazljivija inspekcija predmeta.

 

Glas za Ellaine je totalno uzasan, a LeChuck govori "Aarrr" non stop, sto pravi kontra efekat.

Svi mi volimo pirate i njihovo "aarrr" ali sa nekom normalnom merom.Overkill.

 

Sama prica nije nezanimljiva, mada ovo prvo poglavlje neodoljivo podseca na Evil Dead 2 zbog jedne fore.

Ko bude igrao videce vec, necu da spoilujem.

 

I za kraj: najveci adut Monkey Islanda je oduvek bio HUMOR.

Tu je mozda cak i najveci fail nove igre.Humor je prosto bezveze.

Sve deluje kao neki losh sitkom, uz neke komentare tipa (" I need that like I need a fourth nipple")

koji su prosto neukusni i odskacu.Komentari koje koriste Sam & Max ne mogu da se copy\paste-uju

na junake Monkey Islanda.Svako ima svoj fazon i to je ono sto ih izdvaja i definise kao karaktere.

 

Dizajn karaktera je sasvim na mestu,iako sam za taj segment bio najvise skeptican kad sam video prve skrinshotove.

 

Sve u svemu, za mene tesko razocarenje.

Postoje razlozi zasto su neke stvari u avanturama iste vec 15 godina.Ovo me sve podseca

na experimente tipa cuvanja pozicija u Little Big Adventure 1 ako se neko seca.

Ne pametuj.If it ain't broken, don't fix it.Ali TellTale je odlucio da se pravi pametan.

Sramota.

 

5\10

Share this post


Link to post
Share on other sites

За Јакузу: Ја ти велим да је тај најдобар део (трећи). =)

За Ангелистора: Јеси ли то окачио нову верзију првог дела? Мрзело ме да кликћем и проверавам. х)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne, okacio sam "Tales Of Monkey Island", prva epizoda ;]

 

Trojka mi je najdraza jer sam nju igrao prvu, a i graficki mi je ubedljivo najlepsa... No izmedju prve tri ne bih mogao da odlucim :]

 

Elem, predjoh epizodu, pa evo komentara...i ko-komentara :]

 

Sistem kretanja

 

A da ga jednostavno ignorises i koristis wasd/lc kombinaciju? :D

 

Sistem inventara je isto otisao u pogresnom pravcu, doduse u manjoj meri.

 

Za inventar se manje vise slazemo. Tokom cele pokrete igre sam kliktao desnim klikom "u prazno" chekajuci da iskoci inventar, pa 2 sekunde pauze, pa se setim da je u stvari desno xD Mogao je definitivno bolje da se resi, ali nije strasno. Recimo da na to ode -0.5 poena, heh.

 

Glas za Ellaine je totalno uzasan, a LeChuck govori "Aarrr" non stop, sto pravi kontra efekat.

Svi mi volimo pirate i njihovo "aarrr" ali sa nekom normalnom merom.Overkill.

 

Sama prica nije nezanimljiva....

 

Haha, i mene je nerviralo Chakovo konstanto Arrr, i realno, prelude igrice je ubedljivo najgori deo, najgori fazoni (pirana-pudle? idiotski)...no recimo da mu vise dodje kao tutorial, a? Chim zavrsih to i kada je krenula ona mjuza....odma' sam se raspilio :D

Za humor cu da se slozim sa OG, least funny yet, ali ovo je tek petina igrice, tako da je malo teze uporedjivati je sa proslim delovima yet. On the other hand, prica se za sada cini kao puuuun pogodak! Svidja mi se kako se krecu stvari, jedina zamerka mi je villain prvog dela koji kao da je izasao iz Sam&Max serijala, najvise podseca na onog gay-bliis lika iz prve sezone.

Chak sam uspeo da se naviknem i na fakt da Gajbrash ima bradu, hah.

Najvazniji deo - puzzleovi. E ovo je meni najveca mana. Igrica je, u odnosu na prosle MI, tako prokleto laka. Zaglavio sam se na dva mesta samo, sa prvom mapom (tada mi je pomogao glupi hint sistem koji sam posle toga iskljucio (Gajbrashov komentar)) i pred kraj, al' da ne bidnem spoiler... Sve u svem', previse racionalnih resenja za MI igricu... Predjoh je za nesto vise od 3h sve u svemu..

 

So far, so good... Definitivno mi se ne svidja sto su i sa MI napravili S&M fazon, tj. epizodisanje, al' ja nisam mudo da izdrzim da sacekam svi delovi da izadju pa odma' sve da igram jeb'ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"A da ga jednostavno ignorises i koristis wasd/lc kombinaciju?"

 

Slazem se da je to manje od dva zla.Ali je i dalje losa odluka dizajnera.Nicim opravdana.

Ceville je sasvim lepo funkcionisao sa najobicnijim lc kretanjem,a isto je bio full 3d, i mudrije je pozicionirao kameru.

 

Nadam se da ce ispraviti puno stvari u sledecim nastavcima,jer ako mogu da vrate sam & max-a mogu da vrate i Monkey Island.

Samo treba lepo razmisliti i potruditi se da svaka fransiza ima svoje karakteristike.

A to su karakteristike price, vizuelnog stila, humora, a ne tehnikalije tipa kretanja i inventara itd.

 

Recimo cist primer onoga sto zelim da kazem:

 

Bioware-ov Infinity engine: Baldur's Gate,Icewind Dale,Planescape Torment.

Nikome nije smetalo sto je interfejs uglavnom isti (malo drugaciji doduse u Tormentu), jer su igre bile

sustinski razlicite jedna od druge.

 

Pominje se vrlo verovatna mogucnost da TellTale u istom maniru odradi Day Of The Tentacle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Angelystore, Guybrush je imao bradu u LeChuck's Revenge, mozda je to programerska interna posalica.

@Opera Ghost, odlicno zapazanje u vezi Evil Dead 2, meni se recimo taj fazon bas dopao, pa i prethodni delovi su aludirali na neke filmice. ;)

Posto ste vec izneli mnogo zamerki za igru, ujedno za vecinu se slazem.

Ono sto bih imao da dodam je to da su modeli likova veoma osiromaseni, skoro da se ponavljaju. (Winslow, novinar, duvac stakla, pirat bez obe noge)

A Le Chuck je preodvratno dizajniran, kao da su uzeli patku i orangutana i spojili sa zombi zbunom, travestija...

Humor je mozda i najslabiji (mada ni 4 nije bila bas uspesna po tom pitanju) nadam se samo da ce poraditi na tome.

Sinhronizacija paaa... recimo da se dosta ponavljaju glumci iz Sam and Max serijala, i to me je malo iritiralo, ali presao sam i preko toga.

Animacija je mogla da bude mnogo bolja, mogli su da se potrude da urade detaljnije likove, a i okolis....

Znam da ne bi bilo bolje po njih da su izdali celu novu igru, a ne ovako u 5 epizoda, jelte zbog piraterije, ipak je TellTale games mala izdavacka kuca, ali mene fakat mrzi da cekam po mesec dana da izadje nova epizoda kada sam ovu presao za 4 i po sata igranja, pa Sam and Max-a sam svaku epizodu igrao duze od toga.

Muziku bih izdvojio kao poitivnu stranu igre...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' muzika je totalno slatka :D

Hehe kad se setim Guybrushove brade iz drugog dela,

4 piksela brade al svaki piksel ko pesnica bio tad :D

 

Ono sto mi je potpuno nejasno je da igra uglavnom po netu dobija

brutalno dobre review-ove :confused:

Najcesca kritika je na zagonetkama,

a sve ostalo je kao super.

 

 

Edited by Opera Ghost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da ja tu bradu nisam video ili sta, ne znam :) Svejedno, sada mi je bilo maximalno cudno kada sam prvi put video novog GTa. I ja sto sam video reviewe pred download igre uglavnom hvale...jebiga, kap'ram da je i na ostale udarila nostalgija kao i na me'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

960378_125254_front_u.jpg

 

2_3.jpg

4_7.jpg

3.jpg

Back by popular demand, The Secret of Monkey Island™: Special Edition faithfully re-imagines the internationally-acclaimed classic game (originally released in 1990) for original and new audiences alike. The development team at LucasArts is bringing the game into the modern era with an all new re-imagined contemporary art style, a re-mastered musical score, full voiceover, and an in-depth hint system to help players through the game’s side-splitting puzzles. Purists will also delight in the ability to seamlessly switch between the updated hand-drawn re-imagining and the original classic version.

 

Highlights:

 

* All new re-imagined contemporary art style, hand-drawn to feature animation quality

* Re-mastered music score presented in full orchestrated detail

* Complete voice over using the original Monkey Island™ franchise cast brings the story and characters of the original adventures to life like never before

* Scene-for-scene hot swap allows for seamless transition between special edition and classic modes anywhere and at any time

 

http://rapidshare.com/files/256594715/TSOMISE-RELOADED.part1.rar
http://rapidshare.com/files/256595032/TSOMISE-RELOADED.part2.rar
http://rapidshare.com/files/256595289/TSOMISE-RELOADED.part3.rar
http://rapidshare.com/files/256613328/TSOMISE-RELOADED.part4.rar
http://rapidshare.com/files/256623110/TSOMISE-RELOADED.part5.rar
http://rapidshare.com/files/256631042/TSOMISE-RELOADED.part6.rar
http://rapidshare.com/files/256637510/TSOMISE-RELOADED.part7.rar

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo direktnih, ne treba nista

http://media04.sharehoster.de/dl/9d03333181fb0f6bd495e8b157259880
http://media04.sharehoster.de/dl/9b523b0c92185f39a0da77a82c51b46a

 

za to gore sam trazila sifru i ni jedna tema koju sam nasla nema bas tako nazvane partove :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I'm pissed off. Instalacija shatro prodje ok ali nigde u C-Program Files-Secet of the moneky island nema .exe fajla koji treba da zamenim crack-om. Ugasila sam sve antiviruse jer su mi prvi put bili oni obrisali taj .exe ali i dalje ga nema. Na netu niko ne pominje takakv problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...