Jump to content

Sta najviše volite da pijete?


Melodicus Deathus...

Recommended Posts

Evo ako sam ja takav kako me Carli opisuje onda neka to kaze i za majku prirodu. Ako smo majka priroda i ja isti onda thank you Carli. Ljuta paprika je ljuta iz samo jednog razloga, a to je da bi oterala one koji hoce da je pojedu. Nivo nadrazaja ljute paprike i otrova tarantule je neverovatno slican, a tarantula takodje taj otrov ima zbog odbrambenih razloga kao i za napad. Naci priroda je to tako udesila da odbije sve predatore i da svi odbace tu papriku kao nejestivu stvar i samim tim pospese sanse za opstanak te biljne vrste. Ali ne mi smo ludaci koji kao i mnoge druge stvari radimo protiv prirode i prirodnog poretka. Tako i jedemo ljuto i placemo i kazemo uh kako je dobro. To nije u skladu sa prirodom i nije u skladu sa mojim razmisljanjem i uopste filozofijom zivota. Necu golog guza da sedim ni na cilimu zato sto pecka, a ovamo treba da jedem nesto sto mi pece jezik, nepca i zdrelo. Tako da okreni, obrni ja imam razloge za tu teoriju iz cisto prakticno-prirodnih razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta ljutina ima i svojih pozitivnih efekata kao i sto je skoro svaki otrov u nekom obliku lekovit. Dobro je za sinuse, a po nekim navodima cak leci i rak i leukemiju. E sada ako je to tacno postavlja se pitanje sto ne lece tako ako je to vec kao dokazano. Ja jedem luk crni i beli i to je to. Biber mogu malo mleven u supu ili kada je u jelu onako, ali obavezno trebim kuglice jer ako zagrizem i ono pocne da pece presedne mi rucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos lik koji je prvi u arapskom svetu uveo pijenje kafe rekao - Najveci greh koji covek moze uraditi prema kafi je taj da ne stavi secera u nju. To je citat iz knjige umetnost pijenja kafe koju je on napisao pre hiljadu godina. To nije tek tako napisao po svom hiru nego je cela knjiga zbir svih iskustava covecanstva sa kafom.

 

Voleo bih da vidim taj spev obzirom da arapi jako retko piju kafu sa secerom. To je libansko/turska varijanta. Nekada davno, prezentovana mi je kafa na 'originalni nacin' kakvu su pili Beduini i jos vaznije, Tuarezi. Beduini ne piju kafu sa secerom nikako a Tuarezi su pili sa secerom koji se nikako ne stavlja u kafu vec se parce nerafinisanog secera (znaci ne belog, u kristalu vec sirovog kao zvaka maltene) stavi ispod jezika i onda se pije kafa.

 

Oni i kuvaju kafu drukcije. Nemaju dzezve (mada imaju solje za kafu) i nose kamen sa sobom (ravne povrsine) koji se zagreje vatrom pa se na taj kamen pospe kafa koja se kratkotrajno przi. To se onda saspe u fildzan/solju, nalije se kipuca voda, (ako si Tuareg) metne se nerafinisani secer ispod jezika i to bi bilo to. Ti likovi su to 'izmislili' ako je sudeci po njima a i istoriji, da bi ostali budni na strazi u pustinjskim nocima, ne bi li im neko zdipio kamile, koze i slicno a nekmoli da ih tresne po lubanji.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ako sam ja takav kako me Carli opisuje onda neka to kaze i za majku prirodu. Ako smo majka priroda i ja isti onda thank you Carli. Ljuta paprika je ljuta iz samo jednog razloga, a to je da bi oterala one koji hoce da je pojedu. Nivo nadrazaja ljute paprike i otrova tarantule je neverovatno slican, a tarantula takodje taj otrov ima zbog odbrambenih razloga kao i za napad. Naci priroda je to tako udesila da odbije sve predatore i da svi odbace tu papriku kao nejestivu stvar i samim tim pospese sanse za opstanak te biljne vrste. Ali ne mi smo ludaci koji kao i mnoge druge stvari radimo protiv prirode i prirodnog poretka. Tako i jedemo ljuto i placemo i kazemo uh kako je dobro. To nije u skladu sa prirodom i nije u skladu sa mojim razmisljanjem i uopste filozofijom zivota. Necu golog guza da sedim ni na cilimu zato sto pecka, a ovamo treba da jedem nesto sto mi pece jezik, nepca i zdrelo. Tako da okreni, obrni ja imam razloge za tu teoriju iz cisto prakticno-prirodnih razloga.

 

Ako bismo uzeli tvoj naturalisticki argument (da je citava ljudska kultura neprirodna) i isterali ga do kraja dosli bismo do toga da nije prirodno da ljudi jedu bilo sta osim onoga sto je potrebno da prezive i budu zdravi. Onda i secer leti van recimo.

 

edit: najbolje da se konsultujemo sa rogozubom oko ovoga u stvari

 

ROGOZUBE SAMONUJEMO TE PRESUDI

 

DA LI JE U PRAVU HEFEST DA JE UMERENO LJUTA HRANA NENORMALNA I ZNAK MAZOHIZMA

ILI SAM NENORMALAN JA I NEPRIRODAN JER VOLIM LJUTO (UMERENO)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da vidim taj spev obzirom da arapi jako retko piju kafu sa secerom. To je libansko/turska varijanta. Nekada davno, prezentovana mi je kafa na 'originalni nacin' kakvu su pili Beduini i jos vaznije, Tuarezi. Beduini ne piju kafu sa secerom nikako a Tuarezi su pili sa secerom koji se nikako ne stavlja u kafu vec se parce nerafinisanog secera (znaci ne belog, u kristalu vec sirovog kao zvaka maltene) stavi ispod jezika i onda se pije kafa.

 

Oni i kuvaju kafu drukcije. Nemaju dzezve (mada imaju solje za kafu) i nose kamen sa sobom (ravne povrsine) koji se zagreje vatrom pa se na taj kamen pospe kafa koja se kratkotrajno przi. To se onda saspe u fildzan/solju, nalije se kipuca voda, (ako si Tuareg) metne se nerafinisani secer ispod jezika i to bi bilo to. Ti likovi su to 'izmislili' ako je sudeci po njima a i istoriji, da bi ostali budni na strazi u pustinjskim nocima, ne bi li im neko zdipio kamile, koze i slicno a nekmoli da ih tresne po lubanji.

 

E da, zaboravih, Arapi jedu urme uz kafu. If that's their thing. Nije losa kombinacija. Isto ku Rusi sa ukiseljenim povrcem (rotkvice/paradajz) i votkom. Ono, ne ide jedno bez drugoga. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam vecj samonovan.

 

prvo pitanje je shta je umerenost ljutine, postoje manje ljute stvari, takozvane pikantne, kao sto su senf, djumbir i razni slichni zachini, mozhemo uopshteno da kazhemo da je to sigurno umereno, pa da su onda praprike, ren i slichne ljute stvari umereno ljute ako su otprilike ljute kao prosechan senf ili djumbir, ali je chinjenica da na ovo pitanje ne postoji objektivan odgovor koji mozhe da to detaljno i precizno definishe.

 

drugo pitanje- normalnost, to zavisi od toga shta vecjina voli, te je jedenje ljutog naravno normalno

 

trecje pitanje- prirodnost, nam ne govori nishta konkretno o ljutom, priridnost u odnosu na hranu po sebi podrazumeva organsku i prostu, vecjinski sirovu ishranu- shto ne iskljuchuje ljutu hranu, a u odnosu na jedenje podrazumeva jedenje u svrhu utoljavanja gladi, tj. odrzhavanja zhivota, zdravlja i snage, a ne chisto u svrhu zadovoljstva- shto opet ne iskljuchuje ljutu hranu, mozhda samo neumereno ljutu, shto je oznaka koja, kao shto rekoh, ima nejasne granice.

 

chetvro pitanje- kakve ovo veze ima sa pijenjem

Edited by рогозуб
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojam normalnosti u nasem bednom covecanstvu je tako neodredjen i fleksibilan da ce jos malo biti normalno i ono iz srpskog filma. Ja objasnih zasto nije prirodno. Ljutina je odbrambeno sredstvo koje treba papriku uciniti nejestivom, a mi je opet jedemo. E sada sta je to umereno ljuto? Meni skoro svaka ljuta paprika koju sam u zivotu namerno ili slucajno probao bila preterano ljuta. Umereno ljuti su luk, senf, biber i ren(s tim sto ren zna da bude tako ljut da ti presedne momenat kada si resio da ga stavis u usta). Takodje ne kontam ljude koji koriste tabasko sos. Jebote ono ko bojni otrov. Jednom se zamal nisam usro od muke.

 

Takodje ortak radio po restoranima u Italiji i donosi cesto neke zanimljive stvari. Jednom doneo bocicu nekog ljutog sosa od cije jedne kapi bljujes vatru satima. To je bilo strasno, a sos je bio neki po indijanskom receptu u lepoj plasticnoj flasici. Probao sam i neko juzno voce koje je ljuto i slatko onako pomesano. Ne znam tacno kako se zove.

 

1189-164.jpg

 

Mazo, mazo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rogozub je to sve neodredjeno rekao.

 

drugo pitanje- normalnost, to zavisi od toga shta vecjina voli, te je jedenje ljutog naravno normalno

 

Sto se ovoga tice totalna greska. Vecina ljudi u Srbiji slusa Cecu sto ne znaci da je to normalno.

 

Sto se tice prirodnosti takodje je totalno omanuo. Pricu je skrenuo na hranljive sastojke i borbu za opstanak. Pa hranljivih materija ima i u govnima pa ih ne jedemo, bar se nadam da ne. Sve je u prirodi uredjeno lepo ako neko zeli samo to da vidi. Govno smrdi i ukus odvratan verovatno i to nije slucajno. Posto je izuzetno stetno po zdravlje ono ima taj miris da odbije svako zivo bice da ga hasa sem muva govnara. Tako i paprika ima ljutinu, kao sto kaktus ima bodlje ili pcele zaoku. To bi bilo isto kao da jedemo pcele iako nas one ubadaju u jezik. Naravno ako je nesto malo ljuto onda to nije strasno. Ako nesto samo rezi onda je to samo nagovestaj bola tako da kazem. Cinjenica je da je po meni svaka ljuta paprika nenormalno ljuta. Mozda nisam imao srece da naletim na te vase umereno ljute. Imao sam priliku da gledam kako mi se deda i cale dave od lj.paprike koju su pojeli jer su se kurcili kako su muskarcine pa hoce da nadju sto ljucu. Deda gajio ta semena pa kada mu porasla jedna otrovnica on doneo za rucak. Kako su probali tako im je krv jurnula u glavu i bili su takvi ko da ce krv da im kane iz ociju. Bukvalno su poceli da se dave i bore za vazduh i to tako nekoliko minuta. Jebes to. Ako to nije mazohizam ja ne znam sta je onda.

 

Nisi pobedio jer prirodu ne mozes pobediti cak i ako ubedis tamo nekog Rogozuba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao je savrseno odredjeno. Nije podrzao tvoju tvrdnju da je neprirodno samo po sebi (rekao je: "prirodnost, nam ne govori nishta konkretno o ljutom") tako da ja koji ne tvrdim ni da je prirodno ni neprirodno pobedjujem.

 

IWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWIN

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to super

ali ko kaže da je ljuto štetno za ljudski organizam?

kakve veze ima to što je paprika ljuta da bi odbila nekog zeca ili slično pacovče neko?

 

naravno da nekima ne prija, da ljudima sa određenim bolestima sasvim ne odgovara., ali, jebote, slušate svoj organizam i radite onako kako vam prija.

nije ni pivo i vino za svakoga, ali zdravom čoveku pola litre prvog ili čaša drugog može učiniti mnogo više dobrog, no lošeg.

i sasvim je isto sa ljutim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Hefeste, eo moje teorije

 

svi mesožderi umiru rano zato što slabo vare hranu

 

najdugovečniji su biljojedi

 

ljudima začini pomažu da svare hranu, svi začini, ne samo paprika, ali paprika očigledno to radi odlično

 

kažeš da si se usro od ljutine, pa u tome je i poenta, da što manje zadržavaš nepotrebne i štetne materiju u crevima

 

ja ne znam nijednog mesoždera koji duže živi od čoveka

 

i npr spanać je štetan dok se ne zalije mlekom, jer sadrži neke štetne materije koje mleko neutrališe.

 

Zato sipamo mleko u spanać (koji je zdrava biljka) i začinjavamo hranu uopšte

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao je savrseno odredjeno. Nije podrzao tvoju tvrdnju da je neprirodno samo po sebi (rekao je: "prirodnost, nam ne govori nishta konkretno o ljutom") tako da ja koji ne tvrdim ni da je prirodno ni neprirodno pobedjujem.

 

IWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWINIWINWINIWIN

 

Kako mozes da pobedis ako nisi nista tvrdio? Ja znaci nisam mogao ni da izgubim. Ta recenica sto si citirao je stvarno debilna by the way.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mozes da pobedis ako nisi nista tvrdio? Ja znaci nisam mogao ni da izgubim.

 

TOO EASY DAWG TOO EASY

 

Gledaj sad, to ti je kao kladjenje - ja kazem kladimo se da bicik ima tri tocka i ti kazes ok aj kladimo se. Ja ne uspem da ti demonstiram nijedan bicikl sa tri tocka tako da ti nosis opkladu.

Uopste nije bitno da li si *ti* tvrdio bilo da bicikl ima dva tocka, da bicikl ima jedan tocak, bilo cak da si eksplicitno tvrdio da bickl nema tri tocka, dovoljno je bilo samo da si cutao i pustio mene da odradim ili ne odradim svoje jer je teret dokazivanja bio na meni.

 

Ova nasa diskusija ti je kao i svaka druga diskusija bila kao opklada, cim jedna strana nesto tvrdi i ne moze da legitimno ubedi drugu stranu, druga strana nosi pehar.

 

Ovo bi ti bilo kao penali u fudbalu ako bi samo jedna strana sutala a druga samo branila. Ne mozes reci da je strana koja je sutala nuzno pobedila makar ne dala nijedan gol zato sto druga strana "nije ni sutala".

 

Da bi imao pobednika uopste nije potrebno da neko pobedi, dovoljno je samo da jedna strana izgubi. Tako je u debati i u svemu drugom u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ja nisam izgubio. Relevantog suda nema sem ako Rogozuba ne smatras mesijom, a i on se podosta ogradio od svega sem sto je subjektivno napisao onu po meni glupu recenicu koju ti smatras presudom. Vi ste svi subjektivni i kao i ostali ljudi mislite da ste najpametniji. Rogozub je rekao onako je kako kaze vecina i to znaci da je normalno. Ko kaze da to kaze vecina? Ogromna vecina ljudi ne jede ljuto. Ja bas slabo ljudi znam, sem 10-15 njih i nekih matorih alkosa, koji jedu ljuto. Vecina njih bi ti rekla da ljutu papriku ne bi u usta stavili ni za zivu glavu. Ne mozes prihvatiti sud donet na osnovu laznih premisa. Bar ja ne prihvatam. Ja sam Seselj, a ti Hag. Pa ti si i sam rekao da ti ne dokazujes nista nego to moram ja tako da je paralela sa Hagom na mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...