Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

jeste, tih 300-400 kinti je toliko relevantna lova, da je stvarno najpametnije da prvo skines album, da se ne zajebes da trosis tolike pare...

 

Nisam iskljucivo mislio na domace bendove, ali ponovo ista stvar zasto bi ja dao i dinar za nehsto sto mi se nedopada. Dobra stvar kod domacih bendova je to sto mozesh da ih cujesh uzivo, pa da relativno procenish kakvi su, npr. kada sam prvi put cuo Conse uzivo kupili su me i rekao sam sebi cim im izadje album odma pazarim. A sada to kupi disk podrzi scenu je glupost, pravite vi dobru muziku i ljudi ce vas podrzavati(mislim da nikom nije cim za oreginal da da 400 din). Ali sada druga je stvar sa novim stranim diskovima gde cene variraju od 1000-1500 din da se naruche preko neta, tu vec nema zezancije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam iskljucivo mislio na domace bendove, ali ponovo ista stvar zasto bi ja dao i dinar za nehsto sto mi se nedopada. Dobra stvar kod domacih bendova je to sto mozesh da ih cujesh uzivo, pa da relativno procenish kakvi su, npr. kada sam prvi put cuo Conse uzivo kupili su me i rekao sam sebi cim im izadje album odma pazarim. A sada to kupi disk podrzi scenu je glupost, pravite vi dobru muziku i ljudi ce vas podrzavati(mislim da nikom nije cim za oreginal da da 400 din). Ali sada druga je stvar sa novim stranim diskovima gde cene variraju od 1000-1500 din da se naruche preko neta, tu vec nema zezancije. :)

ne ne, pazi, ja sam prvi protiv te price, podrzi scenu, kupi CD, meni je to van pameti, ali postoji milion ljudi koji i dalje nece kupiti album, iako im se band dopada.ne zbog banda, vise zbog sebe. mislim, u pravu si za strane diskove, jbg stranih originala imam koliko sam mogao da ih priustim i od sastava koje zaista jako volim. ali, zar nije lepse imati full CD sa sve coverom, da vidis io tu dimenziju necijeg izraza? ili sam ja subjektivan otkad mi je album izasao, ne znam jbg...

 

sa druge strane, te mp3jke mogu neverovatnom brzinom da rasire glas o bandu, ako je iole valjan, sto je skroz dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko hoce original, bio domaci ili strani, taj neko ce na sve strane kopati ne bi li se na kraju istog dokopao. a ko je navikao sve da svlaci sa neta, nema te medijske i marketinske kampanje i ostalih orudja kojima bend ili izdavac mogu da pribegnu da ga odviknu od te navike. a a opet onaj prvi te originale ili manijakalno kupuje da bi imao kompletnu diskografiju benda ili nasumicno kupuje albume koje opet mnogo voli. uglavnom ce do toga biti doveden slusanjem onoga sto je skinuo sa neta. pa i te bendove koje volite i kupujete originale prvo cujete leakovan album pa tek posle kupite fizicko izdanje. ne znam nikog ko kao ceka da kupi disk i do tada nece da slusa leakovan mp3. sto se tice podrzavanja domace scene, mislim da je najmanji problem odvojiti neke tu stotine dinara na izdanje, ali mislim da scena ima dosta da poradi na nekoj sloznosti po mnogim pitanjima pre nego sto pocnemo jedni druge da castimo medjusobnim kupovanjem diskova, ali ovo nije odgovarajuca tema za tu diskusiju, samo sam hteo da primetim. mp3 vlada, audio disk je jednom recju ili nepotreban luksuz ili gudra, zavisno od toga da li pricate o disku koji vas zanima ili ne. toliko. ja sam i dalje za vinil. diskove ionako ne slusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji trip je staviti na net ali uraditi neku zanimljivu prezentaciju istog; recimo kao sto je Johny hollow bend uradio sa onim zagonetkama.Ipak i u profesionalnim a i u ocima nekih obicnih ljudi stavljanje svog rada na net znachi ne ceniti sebe bash mnogo,tako da mislim da prvo bend treba da pokusha na sve nachine da izda to na malo veca vrata ako ne,nek onda stavi nista ne gubi

Share this post


Link to post
Share on other sites

na Popboksovoj listi po izboru redakcije na 7. smo mestu u kategoriji Najbolji novi bend – debitanti 2008.

 

http://popboks.com/tekst.php?ID=7173

 

po glasanju publike smo na 7. mestu u istoj kategoriji (debitanti), a na 12. mestu za najbolji domaci album

 

http://www.popboks.com/aw2008.php

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prilicno jezive da.. ali mogle bi biti i gore, neka cons-a na njima

 

jeste, na jednom filmskom festivalu su mu pustili Somnu (doduse, sa mobilnog telefona i bio je vec dobrano pijan od belog vina u 5 ujutru) i rekao je da je dobar bend :)

 

haha ko je tako smarao jadnog covjeka

da neko meni hoce da pusti nesto sa mobilnog telefona i da me teraju da slusam, rekao bi im da se gube bez traga:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rijeka je potvrdjena za 27. mart, klub Palach. sviramo kao gosti domacinima Hesus Attor. bice mesa :D

 

Zagreb je otpao za sada, ali bice ga nekad u buducnosti.

 

11. aprila je svirka u Brogradu sa Hesus Attor i Organized Chaos, s tim da jos uvek ne znamo da li ce biti Klub SKC-a ili SKC Livingroom. trudimo se da izakcijamo Klub, ali nije do nas. javicemo cim saznamo definitivno, ali najverovatnije je da je u svakom slucaju ista zgrada u pitanju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...