Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

Ne bih se vec izlagao takvom finansijskom trosku :) Nego ajd reci mi ti ili bilo ko od tvojih...Kakvo iskustvo imate sa ovim likom iz Undergrounda sto se tice snimanja? Mislim da se lik zove Marko....ali iskreno.Ja tu facu znam od pre fazon 9-10 godina i ostao mi je u secanju kao mega arogantan,prepotentan i nadrkan lik.Imao sam tamo nekada davno probe sa bendom.A interesuje me i ovako koliko ste vi imali/imate udela u snimanju i mixu a koliko zapravo on?

 

Uf, meni je Mare baš super lik. Uvek se trudi maksimalno da izvuče iz benda i daje neke savete koje sam bend ne može da čuje i daje sugestije kako on misli da bi trebalo da se odradi, ali na bendu je da li će to da prihvati. Jako je profesionalan i strpljiv, a ima i super opremu. Što se tiče mixa i snimanja, tu više može Danilo da kaže, detaljnije će objasniti pošto najviše vremena provodi u Undergroundu mixujući album sa Markom. Znači suma summarum - ja nemam nikakva negativna iskustva sa Markom, štaviše imam vrlo pozitivno mišljenje o njemu. ;)

 

finansijski trosak?

savjet za baal-a: primaj samo ribe na gajbu i to samo ako donose pice

 

Naravno, samo kuje (i muškarci koji se osećaju tako) i BYOB (bring your own beer). :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo krenuh da kucam sličan post kao i Aleksin, al' me on preteče. :D Dakle, da ne ponavljam sve što je rekao Aleksa, ja isto volim da vidim šta bilo koji bend radi po studiju, a pogotovo domaći, evo juče sam skinuo Downstroy studio diary koji je do jaja zabavan i bilo mi je super da pogledam. Dakle, stvar ukusa, a mislim da puno ljudi želi da pogleda nešto ovako pa im izlazimo u susret s ovim. :pivopije:

 

 

I ja sam juče skinuo i gledao downstroy video diary i volim da gledam takve stvari :). Pogotovo ako su domaći bendovi u pitanju.

Elem, siguran sam da će snimak zvučati dobro. Ja imam one rough snimke na kojima su samo gitare i bubanj i to slušam povazda :). Kontam kad se sve ukompletira, da će biti bombona. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uradili smo nove majice!

 

doduse, u manjem tirazu nego prosli put.

 

imamo 10 muskih i 10 zenskih.

 

sve muske su L velicine, a zenske standardne M (kao i one prosle)

 

cena majice je 700 dinara.

 

majice su iste kao prosle, s tim da je consecration logo beo, a trougao narandzast (prosli put je bilo obrnuto).

 

sve majice su crne boje.

 

na PP

ili bacite mejl: [email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites

nismo pusteni u Hrvatsku jer nemamo clanstvo estradnih umetnika Srbije harmonikasa Branimira Djokica

 

Skoro su odbili jos neke ortake iz Ns-a koji su isli u Zagreb da sviraju na istu foru s tim da su ih drzali 100 godina na granici.Inace Hrvatska granica je jedna od najgorih u Evropi.Masa ljudi a i stranih bendova se zalila

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nešto.

 

Dakle, izvadili smo sve što je bilo potrebno, Ata Carnet koji je kao pasoš za instrumente i nije nešto preterano skup (oko 6000 dinara čini mi se), imali smo upozorenje od drugog benda koje nisu pustili preko granice sa Hrvatskom jer su im tražili tu legitimaciju udruženja estradnih umetnika Srbije, ali oni nisu imali ni Ata Carnet. Stigli smo na našu granicu, uredno smo samo popunili Ata Carnet, pečatirali nam pasoše i krenuli na Hrvatsku granicu gde nas je pandur odmah pitao da li imamo tu legitimaciju, a naravno da nismo imali. Dali smo mu pozivno pismo i pasoše nakon čega je on otišao i vratio se posle 5 minuta i rekao da ne možemo da uđemo u Hrvatsku jer nemamo to i otišao je da nam odradi rešenja o ZABRANI ulaska u Hrvatsku i tu smo dva sata čekali da se vrati nakon čega je došao, potpisali smo to i dobili pečatirano u pasošu da nam je zabranjen ulaz. Kada smo se vratili na našu granicu pitali smo našeg graničara da li to oni traže Hrvatima kada ulaze u Srbiju, odgovorio je čovek da ne traže uopšte, a da su ovi počeli da traže to u poslednjih godinu dana.

 

Six Pack i Atheist Rap su prošli granicu bez toga, ne znam kako, verovatno neka veza, Darkwood Dub su vratili, a KKN su dobili zabranu isto, pa su se vratili na našu granicu i pozvali verovatno nekog iz ministarstva kulture Srbije, pa su oni zvali u Hrvatsku i onda su im poništili zabrane i ušli u Hrvatsku.

 

A što se tiče te legitimacije, to drži onaj harmonikaš Branimir Đokić, koji je btw. bio hapšen kada se vršila potraga za Mladićem, i plaća se tipa 200e godišnje po članu benda, s tim što sam ja čitao da moraš polagati ispred neke njihove komisije, pojedinačno po članu benda i onda oni odlučuju da li si "estradni umetnik". Čista glupost. I sad, to je kao napravljeno da bi se štitila prava muzičara u Srbiji, a i zbog harača da bi se ugasili mali bendovi i ljudi koji nisu na "estradi". Kapiram ja da to treba da plaća Ceca i tako te dromfulje što zarađuju boga oca, ali mora se razgraničiti između bendova koji nemaju nikakav profit od svirke [već samo MINUS (mi smo bili u minusu samim odlaskom u Rijeku) ili sviraju za jedno pivo i pljesku] i između tih estradnih "umetnica i umetnika". Mislim da ovde mora više bendova da se složi oko ovog pitanja, neki HC-ovci su mi se javili isto kada su videli da nas nisu pustili jer nisu ni njih pustili za Hrvatsku zbog toga, i moramo nekako da izvršimo pritisak na ministarstvo kulture sa svim raspoloživim resursima i snagom. Ja sam iz fazona da od sutra svaki drugi dan šaljem dopis ministarstvu kulture dok mi ne odgovore. Znam da mislite da je uzaludno to, ali moramo pokušati ako mislimo da sviramo u Hrvatskoj. Inače, to je očigledno dogovor između Hrvatske i Srbije, tj. između Hrvatske i tog Branimir Đokića, uz odobrenje naše vlasti. Možemo da odemo i u to udruženje par nas iz bendova i da tražimo objašnjenje i da izvršimo pritisak na njih.

 

Ja ću uskoro završiti tekst dopisa, pa ću okačiti ovde da se vidi šta sam im poslao, a i bilo bi dobro da poguramo malo priču u novine, na popboks, svejedno..

 

Ima li majica sa Baalovom facom?

 

Može se napraviti special Grobodan edition sa mojom facom umesto logosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, to je očigledno dogovor između Hrvatske i Srbije, tj. između Hrvatske i tog Branimir Đokića, uz odobrenje naše vlasti. Možemo da odemo i u to udruženje par nas iz bendova i da tražimo objašnjenje i da izvršimo pritisak na njih.

 

Hajducija jebena, postoji nekoliko tih udruzenja u Srbiji i ispada da moras za svaku vizu da se raspitujes koje oni "priznaju"... ali taj radikal Djokic je najjaci igrac trenutno :D

 

edit: vidi Danilo za ono Bajagino udruzenje, mozda to pije vodu ;)

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nešto.

 

Dakle, izvadili smo sve što je bilo potrebno, Ata Carnet koji je kao pasoš za instrumente i nije nešto preterano skup (oko 6000 dinara čini mi se), imali smo upozorenje od drugog benda koje nisu pustili preko granice sa Hrvatskom jer su im tražili tu legitimaciju udruženja estradnih umetnika Srbije, ali oni nisu imali ni Ata Carnet. Stigli smo na našu granicu, uredno smo samo popunili Ata Carnet, pečatirali nam pasoše i krenuli na Hrvatsku granicu gde nas je pandur odmah pitao da li imamo tu legitimaciju, a naravno da nismo imali. Dali smo mu pozivno pismo i pasoše nakon čega je on otišao i vratio se posle 5 minuta i rekao da ne možemo da uđemo u Hrvatsku jer nemamo to i otišao je da nam odradi rešenja o ZABRANI ulaska u Hrvatsku i tu smo dva sata čekali da se vrati nakon čega je došao, potpisali smo to i dobili pečatirano u pasošu da nam je zabranjen ulaz. Kada smo se vratili na našu granicu pitali smo našeg graničara da li to oni traže Hrvatima kada ulaze u Srbiju, odgovorio je čovek da ne traže uopšte, a da su ovi počeli da traže to u poslednjih godinu dana.

 

Six Pack i Atheist Rap su prošli granicu bez toga, ne znam kako, verovatno neka veza, Darkwood Dub su vratili, a KKN su dobili zabranu isto, pa su se vratili na našu granicu i pozvali verovatno nekog iz ministarstva kulture Srbije, pa su oni zvali u Hrvatsku i onda su im poništili zabrane i ušli u Hrvatsku.

 

A što se tiče te legitimacije, to drži onaj harmonikaš Branimir Đokić, koji je btw. bio hapšen kada se vršila potraga za Mladićem, i plaća se tipa 200e godišnje po članu benda, s tim što sam ja čitao da moraš polagati ispred neke njihove komisije, pojedinačno po članu benda i onda oni odlučuju da li si "estradni umetnik". Čista glupost. I sad, to je kao napravljeno da bi se štitila prava muzičara u Srbiji, a i zbog harača da bi se ugasili mali bendovi i ljudi koji nisu na "estradi". Kapiram ja da to treba da plaća Ceca i tako te dromfulje što zarađuju boga oca, ali mora se razgraničiti između bendova koji nemaju nikakav profit od svirke [već samo MINUS (mi smo bili u minusu samim odlaskom u Rijeku) ili sviraju za jedno pivo i pljesku] i između tih estradnih "umetnica i umetnika". Mislim da ovde mora više bendova da se složi oko ovog pitanja, neki HC-ovci su mi se javili isto kada su videli da nas nisu pustili jer nisu ni njih pustili za Hrvatsku zbog toga, i moramo nekako da izvršimo pritisak na ministarstvo kulture sa svim raspoloživim resursima i snagom. Ja sam iz fazona da od sutra svaki drugi dan šaljem dopis ministarstvu kulture dok mi ne odgovore. Znam da mislite da je uzaludno to, ali moramo pokušati ako mislimo da sviramo u Hrvatskoj. Inače, to je očigledno dogovor između Hrvatske i Srbije, tj. između Hrvatske i tog Branimir Đokića, uz odobrenje naše vlasti. Možemo da odemo i u to udruženje par nas iz bendova i da tražimo objašnjenje i da izvršimo pritisak na njih.

 

Ja ću uskoro završiti tekst dopisa, pa ću okačiti ovde da se vidi šta sam im poslao, a i bilo bi dobro da poguramo malo priču u novine, na popboks, svejedno..

aj bezi koji smor

200 evra godisnje po clanu

aj bezi

 

lepo vi kuke i motike i na televiziju valjda imate neku vezu i objasnite sta se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam iz istog faozna kao Nikola. Skoro sam prolazio kroz Hr sa bendom, išli u Sloveniju. Jedva su nas pustili posle podmićivanja rakijom i ostalim srpskim dobrima. I to samo za prolazak kroz zemlju! Ta seljačina koja drži tu neki monopol...sa time treba otići u novine jer to neviđena pljačka! Kako to ne postoji u ni JEDNOJ JEDINOJ ZEMLJI PORED NAS nego baš u HR. Ni jedna druga zemlja ne traži AT Carnet niti pravi problem ako nemaš potvrdu udruženja. Kada smo vadili mađarsku vizu pitali su nas za potvrdu, mi smo rekli da nemamo ali da smo već bili u Sofiji tog leta i da imaju tu pečate za iste dane boravka u Bugarskoj...dali su nam besplatne vize "na poverenje" pošto smo muzičari. I da nam nisu poverovali platili bi vize po 30€ ali bi sve jedno ušli u zemlju jer nas na granici ništa nisu cimali. Isto i za Sloveniju!

Neću da hejtujem, Nikola završi taj dopis i sve što treba moja dva benda će ući u akciju. 10 mailova dnevno, zvati novine, čekati u holovima ministarstva...whatever.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleksa, hvala na podršci. :pivopije: Završio sam dopis, namerno sam napisao ćirilicom, quoteovaću ga ovde, a ispod ću napisati na koje mailove mislim da treba poslati.

 

Поштовани министре,

 

Обраћам Вам се у име мог бенда и у име свих мање познатих бендова који немају никакав профит од онога што свирају ради једне молбе/захтева.

 

Десила се следећа ситуација, бенд у коме свирам гитару, Consecration, је био позван од стране једног хрватског бенда у госте у Ријеку, ради свирања и промоције наше музике. Распитали смо се шта нам треба од докумената и све смо уредно извадили, понели пасоше, поднели захтев за ата карнет, платили и добили ата карнет на коме смо ставили списак све опреме коју носимо, добили смо позивно писмо од тог бенда из Ријеке и кренули смо пут границе. На нашој граници нисмо имали ни мало проблема, задржали смо се 5 минута и наши цариници/полиција су нас љубазно пропустили, али проблем је настао када смо дошли на хрватску границу. Полицајац Иван Антоловић нам је одмах тражио легитимацију, тј. лиценцу удружења естрадних уметника Србије и да без тога не можемо да уђемо у Хрватску, чак ни са ата карнетом. Кратко смо се убеђивали са њим након чега је он отишао, донео копије наших пасоша, уписао имена наших родитеља и онда смо чекали 2 сата на граници након чега се горе наведени полицајац вратио са решењима о забрани уласка у републику Хрватску свима који су били у комбију и наравно, заведено печатом у пасошу и у њиховим компјутерима.

 

Све ово се десило дана 27. марта 2009. године око 13 часова. Након потписивања тих решења и враћања на нашу границу, питали смо наше царинике да ли се то тражи хрватским музичарима када улазе у Србију, на шта су одговорили да се наравно не тражи.

 

Након тога сам прочитао Закон о самосталном обављању уметничке или друге делатности где се нигде не наводи овај поступак када бенд излази из земље. Распитао сам се и за то удружење, наводно постоји више таквих удружења и не зна се које је „легално“. Наводи се и Савез естрадно-музичких уметника Србије у коме пише да су ту заведени уметници који се баве «мјузиклом, компоновањем и извођењем забавне, џез и народне музике». С обзиром да музика коју ми свирамо, рок, не упада под то удружење, питање је шта радити да бисмо могли да свирамо у Хрватској? Исто тако сам се распитао да ли нека друга земља тражи ту легитимацију, и наравно, још један бенд који је враћен са хрватске границе је наставио пут Мађарске преко Србије, Мађари су их пропустили без икакве расправе и нико им није тражио дозволу естрадних уметника Србије, дакле, закључујем да је то проблем само на граници са Хрватском.

 

Мислим да је прошло време када су се дискриминисали људи који се баве рок музиком, али ово ме је разуверило јер, бенд који апсолутно нема профит већ једино минус у својој каси и свира пред 150, максимално 200 људи не може да се изједначава са, такозваним естрадним уметницима, који пуне хале и за које је логично да буду чланови таквих удружења јер од тога зарађују и то им је «занат» и требало би да плаћају порез држави због тога.

 

Да ли је ово створено само да би се поново дискриминисала рок музика и угасили мали бендови? Да ли је овде бенд који се бави ауторском рок музиком осуђен да свира само у својој земљи?

 

Морам да напоменем да конкретно бенд Consecration, има иза себе један студијски и један уживо снимљен албум, писало се о нама у медијима (конкретно у Блицу), фронтмен бенда, Данило Никодиновски, је гостовао у ТВ емисији Бунт на Радио-Телевизији Србије и бенд постоји још од 2000. године и бави се ауторским радом још од почетка.

 

Господине Брадићу, молим Вас да ми одговорите на овај допис и да нам кажете који је поступак убудуће ако бисмо хтели да свирамо у Хрватској. Такође Вас молим да се не изједначавају бендови/уметници који имају велики профит и уметници који немају профит. Мора се предузети нешто против овога, сви смо ми решени да ово мора да престане и не намеравамо да престанемо да се боримо против ове дискриминације, већ су контактирани неки медији јер је изгледа у Србији злочин бавити се музиком коју волите и која није комерцијална.

 

Узгред, ако и кад будете имали времена можемо заказати састанак код Вас у кабинету да попричамо о овоме уживо, а не преко интернета или телефона.

 

Унапред захвалан на одговору,

 

Никола Милојевић.

 

Sad, što se tiče slanja, na sajtu ministarstva kulture postoji mail od kabineta ministra Nebojše Bradića i njegov mail, kao i od PR-a. Iz fazona sam da pošaljem na sledeće mailove:

 

[email protected]

[email protected]

[email protected]

 

Izabrao sam ovaj poslednji zato što piše da je Web PR, tako da mislim da imamo tako veće šanse da dobijemo odgovor.

 

E, sad, što se tiče slanja u novine, tu mislim da moramo malo drugačiji tekst da napišemo, a ako neko ima neku vezu ili radi u Blicu, Politici, Kuriru, gde već nek se javi, jer svaka pomoć je potrebna. I meni se ovo čini uzaludnim, ali moramo pokušati jer ako ne pokušamo ovako će raditi zauvek, a mislim da možda možemo dobiti i podršku od nekih većih domaćih rock/alternativnih bendova, jer npr. ni Darkwood Dub nisu pustili, pa možemo neku inicijativu da pokrenemo i sa njima, verujem da ćemo dobiti pozitivan feedback. Eto toliko, ako neko hoće da pomogne na bilo koji način nek se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...