Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

i novosadski bend Reflections of Internal Rain je prosao isto kao i vi. Mater im lopovsku, mi smo za to da se napravi protest ispred tog udruzenja i da se stoki objasni sta je pravi underground i alternativa. Koliko sam proicitao u nekom njihovom statutu, na toj audiciji - DJevi i ljudi koji rade muziku iskljucivo preko kompjutera ne mogu dobiti muzicku vizu jer nisu muzicari???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam proicitao u nekom njihovom statutu, na toj audiciji - DJevi i ljudi koji rade muziku iskljucivo preko kompjutera ne mogu dobiti muzicku vizu jer nisu muzicari???

то је у принципу ОК. :)

 

него, допис свим домаћим и хрватским новинама обавезно. хрвати имају повремено тај нагон да товаре своју власт, они сада треба да уђу у ероцку унију па се утркују ко ће бити објективнији. е, послати допис и некоме из ероцке уније, они су увек ту да подрже р'н'р.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i neka. :) Treba da nastane potpuna apokalipsa! Mi cemo naravno svirati kao soundtrack iste!!! :)

 

Nego - zamisli sad da neki punk ili noise bend ode na audiciju koji inace svira neharmonijsku muziku i da mu ovi kao kazu da je nemuzikalan i ne daju taj papir? Da ne kazem da gomila death metal i grind bendova u startu nema sansu jer to za ove folkere verovatno nije muzika. Sramota, mislio sam da je ova zemlja otisla u dno dna, a evo sad smo vec i ispod mulja otisli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Durumane, hvala i tebi, ja sam za da organizujemo te proteste, jer znam puno bendova koji bi podržali sve ovo. A što se tiče tog "polaganja", valjda ti oni zadaju neku kompoziciju, ma glupost bre, neću da budem član estrade jer smo svi mi underground i nikada nećemo postati mainstream, to je realnost.

 

@ generalni

 

U pravu si, poslaću i nekim hrvatskim novinama, modifikovaću ovaj dopis večeras za slanje u novine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a evo jos jednog slucaja, u pitanju je novosadski bend REFLECTIONS OF INTERNAL RAIN: procitajte njihov blog, ista jebena situacija:

 

http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseact...logId=476239192

 

Jel' neko zna, ko je uopste ovlastio doticno Udruzenje za tako nesto i da li je udruzenje uopste legalno???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' neko zna, ko je uopste ovlastio doticno Udruzenje za tako nesto i da li je udruzenje uopste legalno???

Naravno da je legalno, ista stvar je i u RS. Zakon je na njihovoj strani. Oni tu naravno nisu zbog nas, vec zbog mnogo vecih zverki, narodnjaka i slicno, medjutim. problem je u tome sto nije napravljena razlika izmedju neprofitabilnih alternativnijih underground bendova i recimo Joksimovica, kojem je to sitnica da plati, i od cega on u stvari zivi.

 

Mislim da bi moglo da se postigne nesto tim protestima, ili bilo kakvom pricom na tu temu, moraju na kraju shvatiti da unistavaju kulturu i uopste mlade muzicare kojima nije za cilj sviranje 6 puta sedmicno ispod satora na vasarima i splavovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

totalno si u pravu. Predlazem da se salju portesna pisma Ministarstvu za kulturu sa akcentom na ovo sto je Apeiron izneo. I takodje ako to ne upali da se organizuje protest koji ce zagorcati zivot onom udruzenju. Predlazem da se ispred njihovog sedista organizuju harsh noise i black metal svirke. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

totalno si u pravu. Predlazem da se salju portesna pisma Ministarstvu za kulturu sa akcentom na ovo sto je Apeiron izneo. I takodje ako to ne upali da se organizuje protest koji ce zagorcati zivot onom udruzenju. Predlazem da se ispred njihovog sedista organizuju harsh noise i black metal svirke. :D :D

 

Sa sve mosh pit-om i masivnim headbangom

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi novine su UVEK GLADNE SKANDALA!! Šaljite ta pisma slobodno, ako Kurir i Blic umeju da dignu prašinu ovo svačijeg sitnog problema kada im se isti javi samo telefonom zašto ne bi mogli i za ovo?! Ovo se tiče ministarstva i međunarodnog odnosa Srbije i Hrvatske! A ta tema se kroz svakakva polja provlači kroz novine. Garantujem kolunmu i u nekim većim novinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super si to zakljuchio

 

sad se vrati stranu iza i pogledaj moj poslednji post

 

i klikni, poshto je link u pitanju

 

da ne bi ispao hejterski post, apsolutno se slazem sa idejom o statutu, a uprao sam zato i postovao dotichni link

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo da kazem da mi je zao sto su vas ispalili tako za svirku

drugo, podrzavamo akciju u svakom slucaju, mi kao predstavnici antumuzicara :}

ako treba neka pomoc racunajte na nas

 

Predlazem da se ispred njihovog sedista organizuju harsh noise i black metal svirke.

 

moze :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ne verujem - ima ljudi na jebenom MySpaceu koji su poceli da seru kako eto - hrvati su krivi za sve, hrvatski granicari mrze srpske muzicare pa zbog toga to rade, oni su izmislili ATA kartu to niko drugi ne trazi..... ???? Oh Boze....

 

Dajte da se napise jedno univerzalno pismo podrske ovom protestu pa da se salje sa svih strana na mejlove Ministarstva za kulturu. Ili da se potpisuje peticija da se zabrani ovakav vid diskriminacije manjih bendova. Sramota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledeći mail sam poslao Blicu, B92, Kuriru...:

 

-----------------------------------------------------------------------

Poštovani predstavnici medija,

 

Rešio sam da vam se obratim u ime svih srpskih alternativnih rock i metal bendova zbog situacije koja se desila i dešava se na granici sa Hrvatskom.

 

 

Bend Consecration je bio pozvan od strane jednog hrvatskog benda u goste u Rijeku, radi sviranja i promocije naše muzike. Raspitali smo se šta nam treba od dokumenata i sve smo uredno izvadili, poneli pasoše, podneli zahtev za ata karnet, platili i dobili ata karnet na kome smo stavili spisak sve opreme koju nosimo, dobili smo pozivno pismo od tog benda iz Rijeke i krenuli smo put granice. Na našoj granici nismo imali ni malo problema, zadržali smo se 5 minuta i naši carinici/policija su nas ljubazno propustili, ali problem je nastao kada smo došli na hrvatsku granicu. Policajac Ivan Antolović nam je odmah tražio legitimaciju, tj. licencu udruženja estradnih umetnika Srbije i da bez toga ne možemo da uđemo u Hrvatsku, čak ni sa ata karnetom. Kratko smo se ubeđivali sa njim nakon čega je on otišao, doneo kopije naših pasoša, upisao imena naših roditelja i onda smo čekali 2 sata na granici nakon čega se gore navedeni policajac vratio sa rešenjima o zabrani ulaska u republiku Hrvatsku svima koji su bili u kombiju i naravno, zavedeno pečatom u pasošu i u njihovim kompjuterima.

 

 

Sve ovo se desilo dana 27. marta 2009. godine oko 13 časova. Nakon potpisivanja tih rešenja i vraćanja na našu granicu, pitali smo naše carinike da li se to traži hrvatskim muzičarima kada ulaze u Srbiju, na šta su odgovorili da se naravno ne traži.

 

 

Ovo je izgleda napravljeno da bi se ugasili mladi alternativni bendovi Srbije, bendovi koji ne zarađuju od svirke već to rade samo iz ljubavi prema muzici koju sviraju, jer niko od članova bendova ne zarađuje od ovoga već imaju svoje dnevne poslove i krvavo zarađuju svaki dinar da bi uložili u svoj bend i da bi ljudi čuli njihovu muziku.

 

 

Uz mejl vam šaljem i dopis koji sam poslao ministarstvu kulture, kao i skeniranu zabranu ulaska u Hrvatsku.

 

 

Molim Vas da istražite ovo i da što pre rešimo sve, bendovi već između sebe dogovaraju proteste, kao i svirku koja će biti posvećena ovome što se desilo i veoma bi nam značila podrška medija.

 

 

Pozdrav,

 

Nikola Milojević.

 

 

----------------------------------------------------------------------------

 

Dopis koji je poslat ministarstvu možete skinuti ovde:

 

http://www.box.net/shared/6fx2z2l6ol

 

Skenirano rešenje o zabrani ulaska:

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v479/baa...it/resenje1.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v479/baa...it/resenje2.jpg

 

Nadam se da će se svi bendovi ujediniti oko ovoga i da će neko iz Vlade reagovati na ovo, jer se svesno ovime diskriminišu alternativni bendovi koji ne zarađuju ništa!

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...