Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

Heh da kazem i ja neku pametnu na ovo sve ...

 

Video sam otprilike o cemu se radi .. kolko kapiram ukoliko nemas clansku karticu udruzenja muzicara ne mozes da izadjes van nase zemlje ? Ye?

 

Kada smo bili na turneji sa Amon Dinom , znali smo za ovaj problem. Znali smo jer nam je Damir ( bubnjar ) rekao da je Alogija vracena sa Cro granice jer nisu bili u udruzenju muzicara bla,bla,bla ...

 

U to vreme kada smo vadili vize, trebali smo da izvadimo i ovaj papir(tu clansku karticu udruzenja) cisto reda radi da navodno lakse dobijemo vize itd. itd. Ali na kraju kada smo sve stavili na papir , odlucili smo da ipak idemo na kiks i ne uzmemo knjizice od ovog udruzenja .

Tada je bila clanarina oko 5.000-6.000 din po clanu benda, sto u prevodu znaci da je bend trebao da plati nekih 30.000 din . Sto naravno u tom trenutku nije mnogo s'obzirom koliko se rizikuje(gubitak cele turneje) . Ali lude glave su dobile vize i nisu imali ni jedan jedini problem na granici, iako su granicari videli da u Damirovom pasosu ima zabrane za ulazak u cro.

 

Ono sto je poenta, je to da se sve svodi na cist "luck" i to je to . Granicari imaju pravo i mogu da vas vrate sa granice i sa i bez papira/knjizice udruzenja muzicara... otprilike kako im se cefne ... zato treba da imate vozaca kao sto smo mi imali, gde je granicar rekao ovim recima " idite u kurac , beshte odavde samo da vas moje oci ne vide" , a da opisem scenu : svi smo mrtvi pijani, ne znamo gde smo, u trenutku pregleda pasosa pijani damir skace na vozaca da ga davi i te fore ... gde vozac kaze "odma ih sve pohapsite" , gde granicar ne zna sta ga je snaslo i tako .... heheehhehe

 

Takodje imali smo sva pozivna pisma od firme koja je radila turneju, tako da ono ( ja imao i sve papire od moje firme ) i kada im izadjes sa svim tim papirima i sranjima i pricama ne smeju da te drkaju jednostavno, jer mozes da ih tuzis i da ostanu bez posla...

 

E sad kada se krene na turneju kao raspustena banda onda mozes ocekivati svasta :)eheeh... u prevodu povedite me na turneju 50e dnevno i nema razmisljanja hahaahhahahahaha. :) shala mala .

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to super, ali stvar je ipak ozbiljnija od toga. zamisli da se nista u sledecih 5 godina ne promijeni. zamisli da nasi bendovi ne mogu da nastupaju - nigdje. nikako. dodje murija kaze zdravo cao nema svirke. zakon to omogucava. i ne samo to, nego sva sreca pa imamo i ljude koji ce to mirne duse da sprovedu u djelo, ako se bilo ko 'sa druge strane' povampiri, nema vise scene u srbiji. to se naravno nece desiti ali zasto bi iko trebao da pristane da bude u podredjenom polozaju i nekakvom iscekivanju u sopstvenoj zemlji. da pristane na zajebavanje. zasto bi iko trebao da postane clanom udruzenja estradnih umetnika srbije? ja bih se licno radije ritualno zrtvovao zardjalom kasikom nego stao pred tu komisiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Consecration: izasli ste u politici zip jutros(sto je plus za njih), celu stranu ste dobili, ali mi se cini dasu novinari malo promasili poentu(naslov"Hrvati ne daju Srpskim bendovima da sviraju u Hrvatskoj" ili tako nesto). tekst je ok, ali je naslov bzvz malo

 

+1

 

Stvarno grozno. Plus sve neke lozane komentarisu, svaka druga recenica 'jebacemo im kevu'.

 

Naziv foruma necu ni da komentarisem.

 

o kom to forumu/sajtu pricate?

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam se sa Dujom, ima dnevni program na metropolisu, oce da dodjem sa dvoje jos ljudi, saljem mu danas mail sa kompletnim materijalom da napravi pricu, ko hoce jos da ide, to je ili ponedeljak, ili sad u petak, ili sreda sledece nedelje. Plus bi bilo dobro ako neko hoce veceras da se vidi sa mnom na draconicu da se dogovorimo. Rekao je da bi bilo dobro da prica dobije na tezini da dodje neko poznatiji, Dani moj covece ti znas par poznatih ljudi, jel mozes da se raspitas, ko bi mogao i bio voljan da podrzi.

 

Plus trebao bi sutra da vidim da se cijem za jutarnji program avale i b92, trebace mi par ljudi i za to, ali par ljudi koji pevaju sve ove informacije

Edited by markomrki

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...