Jump to content

Zašto domaći metal bendovi prave tekstove na engleskom?


Recommended Posts

aj sad da cepidlacimo.

 

fali mi deo "U SRBIJI".

 

 

 

edit: uostalom. kao i svi ljudi koji slusaju kupera, cula sam prvo "poison", koji mi se svideo, pa sam za tom pesmom skinula i ceo album "trash", pa onda pocela da od drugih uzimam ono sto su imali (mislim da je sledecji bio billion dollar babies, ili mozda easy action... ako se ne varam) i tako malo po malo, pocela sam da gotivim.

 

tako da

pitanje je da li bi dotična uopšte znala za njega
nije izjava na mestu, zato sto ga apsolutno ne slusam/gotivim jer se lozim na americke horor filmove. Edited by maria blacksmith

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne trebas da mrzis engleski jezik nikako.on je tu da bi svi mi mogli da se sporazumemo na globalnom nivou.ali potrebno je negovati tradiciju na srpskom jeziku i praviti domacu muziku na srpskom jeziku jer je glupo da nasa muzika bude na jeziku tudjina

Meni nije glupo.

Nek' pevaju na engleskom boli me k... ako je OK pesma.

Jedino ako bi pevali na albnaskom to bi bilo vise tuzno nego smesno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije glupo.

Nek' pevaju na engleskom boli me k... ako je OK pesma.

Jedino ako bi pevali na albnaskom to bi bilo vise tuzno nego smesno :rolleyes:

 

ma ne smeta meni neka pevaju na kome god jeziku hoce ali mi moramo nasu muziku da pravimo na nasem jeziku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Filološkom svi pričaju čist British... Fake, ali čist.

 

 

Ma da zacudio bi se kad bi video koliko ljudi ne zna da izgovori rec 'pudding'...

 

ok, southern brittish standard,

samo da li je to ucenje "cockney" dijalekta samoinicijativno, ili ga neki lektori obradjuju na fakultetima?

imali smo lektora engleza, koji je prichao sbs, a pricao nam je i da englezi imaju problema sa koknijem,

 

tako da mi je jako cudno da je neko savladao kokni, sem ako nije bio/bila na nekom usavrsavanju istog.

 

 

Veruj mi uvek je samoinicijativno...Ali nije tesko ako znas da izgovaras prave engleske glasove...Rima i recnik se vec nekako nauce...A gramatika? Ha ha ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha...Moram da se hvalim ali ja pricam cist British...Mada ja i studiram engleski ali 99% ljudi prica americku ili anglo-srpsku varijantu :bigblue:

 

Ja isto,mada ne studiram engleski vec bivsa devojka sa kojom sam bio dugo je na filoloskom i onda sam jednostavno pored nje prihvatio taj pravi britanski,sad kad cujem neke americke baljezgarije i njihov izgovor smuci mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto,mada ne studiram engleski vec bivsa devojka sa kojom sam bio dugo je na filoloskom i onda sam jednostavno pored nje prihvatio taj pravi britanski,sad kad cujem neke americke baljezgarije i njihov izgovor smuci mi se

 

 

Cudno...Ja sam na filoloskom...U mojoj klasi postoje tri osobe koje govore British i mozda jos 10ak koji se foliraju...Cak ni svi profesori ne govore british...Po mojoj evidenciji samo njih 4oro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako kao sto sam rekao nemam nista protiv ako neko zeli da pravi muziku na englskom jer mu je tako lakse da se izrazi ali smatram da domaci bandovi bi trebali da prave muziku na srpskom da bi tako cuvali kulturu i jezik srpskog naroda i da bi tako popularisali metal muziku medju ljudima u srbiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али, метал музика не спада у културу српског народа. Она је англосаксонски производ и може бити само прилагођена нашој култури и ништа више.

 

И савет свима. Послушајте мало француске бендове који су радили или раде на француском. Сјајно звучи. Ево неколико препорука: Malediction, H-Bomb, Sortilège, ADX, Vulcain, Blasphème, Warning, Satan Jokers...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али, метал музика не спада у културу српског народа. Она је англосаксонски производ и може бити само прилагођена нашој култури и ништа више.

 

pa koreni metal muzike su u celoj evropi ali da to je bitno prilagoditi metal nasoj kulturi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али, метал музика не спада у културу српског народа. Она је англосаксонски производ и може бити само прилагођена нашој култури и ништа више.

 

Ovo me tako podseća na ono što Pero Defformero tvrdi.

 

pored engleskog meni je ruski jezik najbolji za metal

 

Onda bi trebalo da slušaš ruske kraljeve metala (zna se na koga mislim), a ne Fince koji pevaju na ruskom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...