Jump to content

Revolution Renaissance


Recommended Posts

Tolkki nista novo nije uneo u svoj rad tokom ovih 20 godina, znaci, kako je poceo tako ce zavrsiti. Vec po privim rifovima sam primetio da hoce da vaskrsne stari Stratovarius, poslusajte uvod Born Upon The Cross. Uh, jebote, dokle vise!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budem iskren, nisam stvarno očekivao ništa ... pošto je onaj Tolkki prolupao pre mnooog godina ... ali m je ovo prijatno iznenadilo. Nije ovo nikakav break throuigh, ništa novo niti posebno, lai mi je baš leglo na, evo, prvo slušanje. KOnačno je Tolkki napravio slušljivu boju gitare, riffovi su klasičan heavy-hard rock, Kiske se više nego odlično uklopio ...

 

Opšti utisak: lepo za slušati, opušteno, bez nekih zavrzlama i tehnikalija ...

 

PS: ovo izdanje koje sma ja našao ima voicover ...

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da dodam da mi je žao što Kiske nikada nije uradio mnogo više, jer mislim da je stavrno neverovatan pevač, jedan od najboljih verovatno. Čovek ima tako prepoznatljivu boju glasa i način pevanja ... evo baš slušam njegov novi album "Past In Different Ways" koji predstavlja svojevrstan omaž periodu Helloweena ... stvanro je dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Timo Tolkki fails once again.

 

Na prva slushanja mi se chak i chinio dobar album, ali shto ga vishe slushah, sve mi loshiji i sve vishe uvidjam kopipejstove..

 

Highlight albuma mi je "I Did It My Way", maltene jedina pesma koju josh uvek vrtim i koja ostade na mobilnoga, extremely catchy helloweeny pesma, sas

sve kraljem Kiskeom na vokalu. Ovaj chovek ima jebeno magichan vokal. Ne verujem da bi pesma bila isto ovako dobra da je Kotipelto peva.I druga dobra pesma na albumu features master Kiske (ili bolje reci, keeper, hehe). "Last Night On Earth". Sa druge strane, "Angel" je najgenerichnija moguca balada koju mozete da zamislite, dok je naslovna jednostavno dosadna i oteze se.

Keep The Flame Alive? E to je vec posebna pricha.. Da..i meni se chini da nikada pre nisam chuo Kisketa da peva baladu koja ima ova dva stiha u refrenu:

 

In my heart

In my soul

 

Da, da, krajnje originalno, bravo.

 

Pesme sa Tobiasom, ne znam da l' zbog njegovog vokala, ali chine mi se kao neki StratoGuy bastard child. "Heroes" je ok powerica, koja bi bila verovatno josh bolja da ima barem maaaalo jebeno zanimljiviji tekst, ovako refren ispade uberdosadan. Ak' je "Heroes" kao stariji EG, onda mu "Glorious And Divine" dodje noviji EG worship, zbog humora iskoriscenog u pesmi, ali jebiga, meni dosadna pesmica..

 

I dodjo' do treceg pevacha, Pasi Rantanen, chiji Thunderstone nesam slushao..i najmanje mi zanimljiviji od trojice, a i pesme sa njim ovde ne iskacu posebno. "We Are Magic" je od nebaladnih ubedljivo najdosadnija, dok "Born.." i "Eden..." zvuche kao potpuni Black Sabbath worshipi (80's period pre svega), ali Timo Toni nije. Pasi bash fura neki Martin fazon na ove dve pesmice, i super mu lega vokal, bash bih voleo da ga chujem da peva neki "Sign Of The Southern Cross" recimo, heh.

 

Toliko...I Did it my way, hehe. Ziveo poppy power metal :rockdevil:

 

Od mene 4/10.

 

Sve nade polazem u zadnji Tolkkijev "Stratovarius" album sa staaaaarom postavom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Preslusao sam i ja ovo, kod Tolkkija nista novo (cak se i rimuje :lol: ) ... Najbolje pesme I Did It My Way i Last Night On Earth. Tekstovi su uglavnom katastrofa, kao i neki naslovi pesama: We Are Magic? Revolution Renaissance? (ubedljivo najljigaviji refren na albumu). Prilicno dosadno i monotono.

 

Od mene 4/10.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E recimo, meni se ovo sasvim dopada, sa tim da naravno nista nije inovativno u muzici Tima Tolkkija u poslednje vreme, a kada napravi nesto inovativno vecina metal publike se ne slaze sa takvim napretkom (podsetimo se albuma Stratovarius). Najvise volim Last Night (koja je stvarno pesma koja odudara od ostalih fenomenalnom melodijom), Heroje (ono, standardni, nista inovativan ali nakurceni power) i naravno Glorious and Divine (bastard pesma Helloweena, samo kad se setimo Where The Rain Growsa, pa onaj deo na gitarici pre pocetka prve strofe ti tu li tu ti tu li tu TI tu li tu....) i tako dalje, ali sve u svemu, recimo da ima 6/10 od mene, iako nisam u 2008 cuo NISTA dobro sem Sabatona...za sada...eto Royal Hunt ima 7/10 a sabaton 9/10 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uroshe ti si picka, tako da po difoltu ne moz da cujes nista dobro :D :D :D

 

Ne znam, meni je album prosek ono, svidja mi se, slusljiv je, lep je, lepo otpevano, nista revolucionarno, tu negde 6-7/10. Mogu reci da sam s' obizrom na Tolkkievo psiholosko stanje, da ne kazem s obzirom na to da je (ponovo) zreo za ludaru, ocekivao mnogo manje pa mi ovo bash fino leglo, i da bolje je od zadnja 2-3 Stratovariusa, tu negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja kao po obicaju maaaaaaalo kasnim...tek sam danas preslusala ovo :redface: Meni je album super!Jest' da nije nista revolucionarno,ali ulazi u usi na prvo slusanje...dobro,ne bas sve pesme,ali ono...neka solidna osmica :zeleni: Ipak sam ja devojcica,a mi se lozimo na ove njanjave stvari :lol:

Edited by r'n'r angel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam ja devojcica,a mi se lozimo na ove njanjave stvari :lol:

 

E pa onda ti je oprošteno :D:pivopije:

 

Jest' da nije nista revolucionarno

 

Ovo mu dođe kao ironija. Timo je toliko želeo da napravi nešto novo da je i bend nazvao revolucionarnim :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jbt, jel neko izvalio neku demo verziju albuma? (sorry ako se pričalo na Strat temi, mrzi me da gledam ;))

 

Znači pre nekog vremena sam kao nabavio albim, uporedim dužine sa onim što piše na Metal Archives i još nekim sajtovima, ima neke razlike, ukupno 2 minuta, skinem tekstove, poklapaju se delimično (neki stihovi identični, neki veze nemaju ili varijacije na temu), i što je još crnje, dal' sam ja lud ali ono isti vokal na celom albumu, i to kao da je Kotipelto. :ph34r:

 

Danas pribavih drugu verziju, dužine se slažu, tekstovi se slažu, jasno se raspoznaje ko peva. Moraću da iskopam po diskovima gde mi je ta prva verzija, baš da vidim. Jel sam ja psiho ili ima neki demo. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...