Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

Covece, meni je apsolutno neverovatno koliko ovde vlada konzolaska sekta.. covek dobi boga oca minusa sto je istakao cinjenicu - PC je kudikamo kompleksnija platforma koja omogucuje daleko siri i dinamicniji spektar igara, pocev od najprostijih pucacina sve do kompleksnih strategija ala total war serijal. Konzolama su forte tabacine i sportske igre, apsolutno mogu da izguraju i ozbiljniji materijal ali smesno je reci da "pravi gejmeri" biraju konzole i da su one "dosta kvalitetnije" (sta to uopste znaci?). Pravi gejmeri igraju sve i ne prave pitanje oko gluposti tipa da li je konzola ili je pc i koja je konzola i koji je PC - jedino sto je bitno je da li su igre koje igrate kvalitetne i zabavne.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

управо то, на конзолама можеш да играш две врсте игара - спортске и туче

 

немогуће је више уживати у неком РТС-у или РПГ-у на конзоли, него на компу

Ovo je nevidjena glupost,RPG igre su jos od davnina bile predvidjene za konzole pa su kasnije tek krenule da se stancaju za PC,tako da,sto se tice RPG igara nevidjena je glupost reci da su "za PC"...

Najbolje kotirani RPG naslovi su upravo za konzole i to je neoboriva ciljenica.

Sto se tice RTS igara,one se pikaju na PC-u iz prostog razloga sto je prakticnije igrati na kompu nego posebno kupovati tastaturu,misa i prigodan monitor za konzolu,sto ne znaci da na konzolama to ne bi sljakalo kako treba.Opet je to sve zbog prakticnih razloga a ne zbog samih mogucnosti...

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covece, meni je apsolutno neverovatno koliko ovde vlada konzolaska sekta.. covek dobi boga oca minusa sto je istakao cinjenicu - PC je kudikamo kompleksnija platforma koja omogucuje daleko siri i dinamicniji spektar igara, pocev od najprostijih pucacina sve do kompleksnih strategija ala total war serijal. Konzolama su forte tabacine i sportske igre, apsolutno mogu da izguraju i ozbiljniji materijal ali smesno je reci da "pravi gejmeri" biraju konzole i da su one "dosta kvalitetnije" (sta to uopste znaci?). Pravi gejmeri igraju sve i ne prave pitanje oko gluposti tipa da li je konzola ili je pc i koja je konzola i koji je PC - jedino sto je bitno je da li su igre koje igrate kvalitetne i zabavne.

 

Druze ne znam sta je po tebi pravi gamer,al po nekom mom shvatanju tip koji pika MARIO BROS ce uvek biti veci gamer nego neko ko cepa np COUNTER STRIKE ;)

 

@Jaroslav

Eto uzmi za primer DRAGON AGE,to je igra novije generacije koja je izasla i za konzole i za PC i daleko je bolja za konzole,velika je greska sto ranije to nije bilo prakticnije uraditi i adaptirati neke od tih gore kultnih naslova koje si pomenuo za konzolu. DIABLO I sam i igrao na PLAYSTATION-u pa sam se sjebao u zivot kada sam video da je dvojka izasla samo za PC a da nikad nije portovana za konzolu...

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, na koju foru je Dragon Age bolji za konzole, majke ti? Gde je Baldur's Gate za konzole? Gde je Planescape Torment? Arcanum? Fallout? Gothic? Da li je Witcher bolji na konzolama ili PC-u? Da li je Risen? Najbolji RPG-ovi su na konzolama?! O cemu vi ljudi pricate, bre?! Sad vec pocinjete da me nervirate, a usao sam skroz neutralan u ovu diskusiju. Rekao sam lepo, i konzole i PC imaju svoje prednosti, ta zatucanost da se jedno pljuje a drugo glorifikuje je jednako onim zaludjenicima koji izaberu omiljenu marku telefona i slepo je se drze cak i kada konkurencija izdaje daleko bolje modele (apple fanovi, npr.)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, na koju foru je Dragon Age bolji za konzole, majke ti? Gde je Baldur's Gate za konzole? Gde je Planescape Torment? Arcanum? Fallout? Gothic? Da li je Witcher bolji na konzolama ili PC-u? Da li je Risen? Najbolji RPG-ovi su na konzolama?! O cemu vi ljudi pricate, bre?! Sad vec pocinjete da me nervirate, a usao sam skroz neutralan u ovu diskusiju. Rekao sam lepo, i konzole i PC imaju svoje prednosti, ta zatucanost da se jedno pljuje a drugo glorifikuje je jednako onim zaludjenicima koji izaberu omiljenu marku telefona i slepo je se drze cak i kada konkurencija izdaje daleko bolje modele (apple fanovi, npr.)

Gde je Xenogears za PC?

Gde je najbolji RPG serijal svih vremena FINAL FANTASY? NINTENDO,GAMEBOY,GAME BOY COLOR,PLAYSTATION,posle dvojka,trojka sada... Tu su ti serijali ekskluzive.Samo su osmica i sedmica izasle za PC i bile su DOSTA losije odradjene nego za konzolu.

A gde su Chrono sage?Tales sage?Xenoblade jedna od najboljih action RPG-a koja je izasla proteklih par godina,samo za WII.Da ne pricam o Lost Oddysey ekskluzivi za XBOX360 i jos mnogobrojne naslove....

DARK SOULS mi jos samo reci da je bolje uradjen za PC pa odmah da prekidamo bilo kakvu diskusiju hahah...

To sto si ti nabrojao su sve naslovi novijeg perioda i nema veze sa bilo kakvom "kultnoscu" .... ;)

MARIO,SONIC.....ma nemoj da se zajebavamo...

Edited by Lord Iffy Boatrace
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, ne mogu. Iskljucujem se. Ako govnjivi japanski rpg-ovi sa idiotski jedno-dimenzionalnim likovima poput Clouda i Sephirotha ulaze u ozbiljnu diskusiju kao pandani jednom Witcheru i Planescape-u ja sa vama stvarno nemam sta da pricam. Ako su Mario i Sonic igre za primer, da prekinemo odmah pricu.. jeste, konzole su bogotac, mi smo retardirani, kul. Dark Souls je govnjivo portovan na PC a vec ce dvojka pokazati (ako ozbiljno shvate stvari) da na PC-u nije nista losija. Da je neko pomenuo npr. Red Dead Redemption (za koji apsolutno ne postoji razlog da ne bude na PC-u) ili nesto tipa Heavy Rain ili Uncharted pa da se i slozim, i vratim na ono sto sam ranije rekao da i konzole mogu da zasijaju u ozbiljnijim igrama ponekad.. ovako zaista nemam sta vise da diskutujem na ovu temu :)

  • Upvote 6
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao, ne mogu. Iskljucujem se. Ako govnjivi japanski rpg-ovi sa idiotski jedno-dimenzionalnim likovima poput Clouda i Sephirotha ulaze u ozbiljnu diskusiju kao pandani jednom Witcheru i Planescape-u ja sa vama stvarno nemam sta da pricam. Ako su Mario i Sonic igre za primer, da prekinemo odmah pricu.. jeste, konzole su bogotac, mi smo retardirani, kul. Dark Souls je govnjivo portovan na PC a vec ce dvojka pokazati (ako ozbiljno shvate stvari) da na PC-u nije nista losija. Da je neko pomenuo npr. Red Dead Redemption (za koji apsolutno ne postoji razlog da ne bude na PC-u) ili nesto tipa Heavy Rain ili Uncharted pa da se i slozim, i vratim na ono sto sam ranije rekao da i konzole mogu da zasijaju u ozbiljnijim igrama ponekad.. ovako zaista nemam sta vise da diskutujem na ovu temu :)

Hahah pa brate najbolje je stvarno onda da se iskljucis iz rasprave,jer vidis ja sam odigrao sve gore sto si nabrojao i Dark Souls,Heavy Rain i Uncharted pa i dalje stojim iza ovoga sto sam rekao,a ti kazes GOVNJIVI JAPANSKI RPG,okey,ali stvarno nema razloga da diskutujes uopste vise na tu temu kad ne znas da izneses cinjenice nego vredjas naslove jednog Square-a ili Enix-a koje nisi ni igrao.A Sephiroth i Cloud su characteri Final Fantasy 7 koja je izasla za PS1 tek tako da iskljucujem tvoje misljenje o nekim retro kultovima jer ih nisi igrao ocigledno.

 

Soul Reaver,Castlevania....necu ni krenuti opet da nabrajam kad si tek tako obrisao patos sa kultom kao sto su Mario Bros i Sonic...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castlevania izlazi za PC, a Soul Reaver je oduvek na istom i bio. Mogao si da kazes npr. Silent Hill, tu bih te vec shvatio ozbiljno, ali i podsetio da je kasnije dosao i na PC. Poenta price koju vi ocigledno ne shvatate je da sve sto izadje za konzolu moze biti uradjeno i za PC, jedini razlog zasto to nije tako je zato sto nema interesovanja, bilo publike ili izdavaca, ili oba. Sa druge strane, koliko god vi zeleli Total War ili Civilizaciju ili da ne nabrajam dalje, konzole nisu pravljene za takve stvari i tu cete uvek biti u minusu. Ali nije to ni bitno na kraju krajeva, i cela diskusija nema poentu.. PC i konzole imaju razlicitu ciljnu grupu i upravo zbog toga ce se uvek razlikovati i potpuno je besmisleno drviti na tu temu. Ono sto je fakat je da ako volis akcione ili sportske igre ili ako se lozis na anime i japansku kulturu konzole su bog otac. Ako zelis da imas opciju i za nesto dublje i studioznije, tu je PC u prednosti, i kraj price.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castlevania izlazi za PC, a Soul Reaver je oduvek na istom i bio. Mogao si da kazes npr. Silent Hill, tu bih te vec shvatio ozbiljno, ali i podsetio da je kasnije dosao i na PC. Poenta price koju vi ocigledno ne shvatate je da sve sto izadje za konzolu moze biti uradjeno i za PC, jedini razlog zasto to nije tako je zato sto nema interesovanja, bilo publike ili izdavaca, ili oba. Sa druge strane, koliko god vi zeleli Total War ili Civilizaciju ili da ne nabrajam dalje, konzole nisu pravljene za takve stvari i tu cete uvek biti u minusu. Ali nije to ni bitno na kraju krajeva, i cela diskusija nema poentu.. PC i konzole imaju razlicitu ciljnu grupu i upravo zbog toga ce se uvek razlikovati i potpuno je besmisleno drviti na tu temu. Ono sto je fakat je da ako volis akcione ili sportske igre ili ako se lozis na anime i japansku kulturu konzole su bog otac. Ako zelis da imas opciju i za nesto dublje i studioznije, tu je PC u prednosti, i kraj price.

 

Slazem se sa ovim postom skroz.

 

A sto se tice Soul Reaver-a origin je PLAYSTATION a PC je port.Castlevania je isto konzolska igra a neka izdanja su izasla kao port za PC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa dobro, kul, drago mi je da mozemo da nadjemo zajednicki jezik. Ja nisam nikada rekao da su Mario i Sonic sranje igre, samo ne smatram da tako jednostavni platformeri, koliko god kultni bili mogu biti smatrani medju najvecim igrama svih vremena, na stranu koliko su popularne. Da zakljucim opet, jbg, ukusi se razlikuju, i obe strane price imaju svojih aduta i mana.. poenta je da i za PC i za konzole postoje vrhunske igre a sve ostalo je vec stvar ukusa i smatram da je glupo, ako covek vec to sebi moze da priusti (ja nazalost ne mogu) ne posedovati i konzolu i PC.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, sad.. ako je objektivnost volja masa (a ign to svakako jeste) onda ok. Mislim Pokemon Red/Blue, zar o tome treba trositi reci? I na listi naravno nema Planescape-a, Witchera, originalnog (i neuporedivo boljeg) Fallouta, i da ne nabrajam dalje. Tu je jedan Skyrim a nema jednog Morrowinda. Da ne drvim dalje..ukusi se razlikuju. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, sad.. ako je objektivnost volja masa (a ign to svakako jeste) onda ok. Mislim Pokemon Red/Blue, zar o tome treba trositi reci? I na listi naravno nema Planescape-a, Witchera, originalnog (i neuporedivo boljeg) Fallouta, i da ne nabrajam dalje. Tu je jedan Skyrim a nema jednog Morrowinda. Da ne drvim dalje..ukusi se razlikuju. :)

E a taj Witcher je pomerio neke standarde kad se pojavio stvarno...

Nesto me bas zanima,jel ti se vise svidja prvi ili drugi deo?Ja sam pristalica keca zato pitam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, sad.. ako je objektivnost volja masa (a ign to svakako jeste) onda ok. Mislim Pokemon Red/Blue, zar o tome treba trositi reci? I na listi naravno nema Planescape-a, Witchera, originalnog (i neuporedivo boljeg) Fallouta, i da ne nabrajam dalje. Tu je jedan Skyrim a nema jednog Morrowinda. Da ne drvim dalje..ukusi se razlikuju. :)

 

To je objektivnost mlade mase, tj klinaca, a ne nas koji smo igrali sve te igrice koje si naveo pre nego sto smo u Srbiji dobili broadband internet, da mozemo da se kurcimo po nekim takvim forumima itd... Sada svi koriste internet, pa su i takvi chartovi jer i jedno malo dete od 8 godina moze da glasa. A kompetentno je u pm xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, mislim da ce trojka oduvati oba dela. Ne mogu da se odlucim izmedju keca i dvojke.. kec je bio daleko duzi, sa mnogo vise tipova protivnika, po meni boljom pricom.. ali dvojka je neuporedivo bolje uradjena sa stanovista gameplay-a, fantastican je replayability zbog nacina na koji je prica ispricana a i sporedni likovi poput Vernona Roacha su kudikamo zanimljiviji nego njihovi pandani u kecu.

 

@ShinigamY Jap.. uvek treba imati u vidu da su Call of Duty-ovi i tome slicno nesto sto ce uvek biti popularnije sa masom nego neki npr. Thief, jbg, tako je i sa filmovima i knjigama.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...