Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

Baš dolazim sa namerom da pohvalim igru. Odlična, jedini problem kao i uvek čekanje između turn-ova kada se odmakne u kampanji. Najavljuju da će ovih dana izaći prvi patch, možda već danas; zapravo se to trebalo desiti još u petak ali rekoše da nije prošao testiranje još. Shogun 2 nisam mogao da igram jer sam imao problema sa grafičkom (famozna GTX 560 koja beše fantastična grafika ali nekompatibilna sa nekim igrama, nažalost sa Shogun 2 i Empire TW :cry: ) tako da mi je trebalo malo vremena da se naviknem na (za mene) novi način igranja, ali jako je fino sve odrađeno. Igra radi kao sat, mada igram na laptopu ide na ultra sve bez zastoja, deluje da je jako lepo optimizovano. Igram sa germanskim Suebi plemenom, prva kampanja na hard dok se malo prilagodim. Inače sam baš baš baš ljubitelj serijala, Rome i Medieval 2 sam igrao kao blesav, mislim da sam sa svim nacijama prešao obe igre i neke modove za M2TW (Stainless Steel, to je stvarno vredelo mnogo više od osnovne verzije igre), mislim da će i ova doneti mesece i godine zabave, probaću baš da započnem kampanjicu na legendary težini, baš da vidim, u RTW i M2TW su to bile kampanje u kojima se konstantno bori protiv svih komšija, ovde kontam da bi bilo još teže zbog ograničenog broja armija. Bitke funkcionišu savršeno, uživancija, naravno, dok sve ide po planu. AI ima nešto više mozga nego ranije, ne zaleće se kao blesav i nekada koristi prednost u broju strelaca npr., mada mi se to retko dešava jer volim da imam dosta strelaca među jedinicama. Agenti su dosta važniji nego ranije, mogu da pomognu na dosta više načina, što mi se dopada. Diplomatija je isto fina, AI se retko predaje, a ako misli da je u prednosti neće nikada prihvatiti mir (nije bilo tako u M2TW npr., AI bi čak i kada je mnogo jači nekad pristao i da da novac za mir ako npr. ima još jedan rat za vratom). Takođe zna da se desi da napadne nebranjen grad, kao i da motri na svoje granice, i kada vidi da je neprijatelj blizu zna da ga napadne na granici, ili bar postavi vojsku na mesto sa koga može da brani grad.

 

Nadam se i da mogu da se otključaju sve nacije/plemena. Verovatno mogu, tako je bilo u ranijim TW igrama, a obično je bilo najzanimljivije igrati sa nekim najjadnijim nacijama. Još ću malo da vežbam sa ovim Suebi ludacima, ali generalno nije teško sa njima, pošto su u dobrim odnosima sa bratskim plemenima pa nema previše neprijatelja kojih se treba plašiti. Sad se već graničim sa Rimljanima, možda ću da objavim rat čisto da bude malo zanimljivije. Sledeću kampanju planiram da budem Parthia, to mi je bila omiljena nacija u RTW, možda zbog težine na početku kampanje, a i zbog katafrakta koji su izgledali fantastično. Posle toga verovatno Kartagina, da se malo obrće istorija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

zavrsih pre neko vece "The Last of Us". ne pamtim da me je neka igra nakon prvog Metal Gear-a i drugog Silent Hill-a tako odusevila. prica, likovi, kompletna atmosfera... pravi roman medju igrama.

gameplay - u nedostatku prikladnije reci - fantastican. linearnost naslova ni u jednom trenutku ne izbija u prvi plan. igra ostaje sveza od pocetka pa do samog kraja.

sto se grafike tice... ako ovo moze da ponudi PS3, nakon sedam godina radnog veka, postavlja se pitanje koje su stvarne mogucnosti nadolazeceg PS4.

 

velika je steta sto je "The Last of Us" PS3 ekskluziva. igra ovakvog kalibra zasluzuje siri platformski prostor. no, bez obzira na to, ko god bude bio u prilici da je odigra - nek' je ne propusti makar po cenu zivota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Igrao ga na PC-u? Citao sam repku na IGN i naravno ne valja im, tj. nije im los, ali mu dali 7, a to je za njihove standarde losa ocena za AAA naslov. :bigblue:

Cekam lepo da prodje neko vreme izadju svi DLC-ijevi i da ga kupim u GOTY verziji, kao sto cu nabaviti i Arkham City GOTY, vredi imati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

velika je steta sto je "The Last of Us" PS3 ekskluziva. igra ovakvog kalibra zasluzuje siri platformski prostor. no, bez obzira na to, ko god bude bio u prilici da je odigra - nek' je ne propusti makar po cenu zivota.

 

jebiga,sonijeva tradicija swansong-a za odlazecu platformu,moze im se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...