Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

Pogledaj malo cene konzola i gejmersih racunara pa ces videti da nisi u pravu. A i Xbox je jeftiniji od PS3 :bigblue:

 

 

Tu su dosta u pravu, ali kao sto rekoh, mnogo su vece sanse da jedna osoba ima kompjuter koji je univerzalna stvar i nudi svakakve mogucnosti da ne nabrajam,nego da kupi samo PS3 i da na njemu samo igra igrice, coveku je komp potrebniji od konzole za igranje,jer ima mnogo vise mogucnosti, a i mogucnost da se igraju igrice :D

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Dying Light neki Mirrors Edge sa zombijiem, izgleda zanimljivo. Ali bas me interesuje na sta ce Mirrors Edge da lci kada izadje. Telltale su sada uveliko postaju neverovatno konzistentna kvalitetna kuca. Sve sto sam igrao od njih je odlicno, sa naravno Walking Deadom koji je fenomenalan od pocetka do kraja. Jedva ce ceka taj Wolf among Us.

 

Inace Sony Playstation je ultimativna igracka konzola. Jedino problem je to sto, osim jos za gledanje filmova i slusanje muzike, ne sluzi nicem drugom. Nema boljeg iskustva nego igrati Sony Playstation 3 igre, na televizoru, sa DualShock 3kom dok si zavaljen na fotelji. Sve je nekako veće, prakticnije, i lepše. Samo oni koji to nikad nisu iskusili mogu drugacije da pricaju.

Plus naravno Sony ekslkuzive su miljama od 90% PC igara, a sve PC igre imate i na Sonyu....

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

mit o bilo kakvoj dominaciji konzola danas je deplasirana, prevaziđena priča koja je bila aktulena pre nekoliko godina.

 

soni3 može samo da bude ultimativna kara banana.

zato će 4 mnogo više da liči na pc, kao i xbox.

 

Zapravo ta prica je aktualna od 2001 pa sve do danas.

Ajmo prva stavka cena. Sony 4 kada izadje kostace 400--500 evra, PC od 400-500 evra je veoma slab i u ni jednom univerzumu ne bi mogli da se porede sa strane hardvera. Ja kada dam 400 evra za PS4 sada, ja znam da će mi ta investicija bez ikakvog upgradea trajati barem 5 godina. Ja ću PC od 600 evra, morati za to vreme makar jos jednom da updatujem hardverski, ako ne i tri put. Sa sonyem nikad neces imati strah dal ce nesto da ti laguje ili ne radi, posto svaka igra radi 100% na 60 FPS.

Druga stavka, ono sto vi najvise nemate je iskustvo u igranju na konzolama i PCu. Ja sam i PC i Sony user. Tako jest imam i Sony 3 i PC. Evo od sledeceg mesca cu imati PC od 1300 evra. I meni je jos uvek lepse i fluidnije iskustvo igrati na Soniju nego na PCu igre. Ali neznanje, i zatvorenost je cesta pojava ovde, tako da me i ne cudi ovde neki komentari.

Treca stavka, Sony 3 ima apsolutno drugaciju arhitekturu od PCa i Xboxa360(koji imaju slicnu), i generalno nista nije falilo tome. Ali su imali probleam sa konverzijam i 3rd party kućama. Pogotovo sa INDIE kućama. Pa je zato mnogo više tih indie igara izašlo za XBOX 360 nego za PS3. Posto budućnost baš leži u tim Indie kućama, PS4 arhitekture je sličnija onoj sa PC ne bi li pomoglo tim izdavačima i stavilo što više igara na svoj rooster. Ali ponovo ce Sony 4 se dosta razlikovati od XBOX One i PCa, najviše u GPU i RAM korišćejnu.

I poslednja stvar ekslkuzive. U danasnje vreme sve manje ima ekskluziva, posto se studijima ne isplati vise da prave ekslkuzive. Ali nekad na PS2 i PS3, ekskluzive su jednostavno diminirale. Pa evo Heavy Rain, nista slicno na PCu nema. Killzone, Metal Gearovi, Final Fantasy, Last Story, Ico, Shadow Of Colossus, Okami, Last of Us, Last Guaridan, Journey... i mnogo mnogo toga nemogu sada da se setim sveaga. Ali ono sto je najvaznije te igre su mnogo toga donele industriji, a ne samo sa grafickog aspekta. Vec vizualno, estetski, story telling, nove mehanike, drugciji pristup igrama. To uopste ne vidjas danas na PCu, gde se sve bazira na ko ima bolju grafiku. I to je meni veoma bedno koji sam veliki ljubitelj igracke industrije, jednostavno bez Sonija bi propustao tolko lepih, inovativnih, i odlicnih prica. Jednostavno sa igracke strane, bez Sonija zivis u jednom velikom vakumu igrackog neznanja.

Naravno Sony je dobar samo za igre i filmove, i tu najvise kaska za PCem. Interent i ako postoji nije ni malo fluidno iskustvo ko na PCu. Programiranje ili bilo kakvo editovanje, ne postoji na PSu.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno nisam ni ocekivao bolji odgovor. Ja mogu bilo sta da kazem kolko god to uverljivo, pokriveno podacima, isprobano u pravom zivotu, to nece biti prihvaceno sa ne postojecim argumentima protiv. PC korisnici su slicni hriscanima, tesko im je da pogledaju van svoje male kutije. I lakse im je biti ne obrazovan oko ove teme, nego zapravo potrositi godine edukovati se oko ove ili bilo koje druge teme.

Ali ako ti nemas ni jedan validan argument protiv, meni je ovaj tvoj odgovor dovoljan da znam sve sto sam napisao je tacno i istinito.

Uvek se pratim onoga sto mi je rekao profesor na fakultetu. U cemu je razlika izmedju nas kojima se profesionalno bavimo necim, i edukovani smo, od nekoga koji je jednostavno prolalznik sa svojim misljenjem? Odgovor je upravo disekcija dela, mi mozemo nase misljenje da podelimo i razlozimo, i tako damo komentar na nesto. Dok ovaj drugi moze samo da kaze dal mu se nesto dopada ili ne. Ali njegovo misljenje nije nikako merodavno, nit korisno, nit vredno i moze samo da sluzi kao jedan glas u vecini.

 

Pogotovo prestanes da cimas od takvih ljudi, kada pocnes necim profesionalno da se bavis, pa imas ovakve debate svaki dan oko raznih tema. Misljenje ljudi ispod tebe, je apsolutno trivijalno. Ti znas gde trebas da iskoristis svoje vreme, trud i znanje. I znas da dobijas uvek nesto od toga. i znas da ce se pojaviti ljudi koji pariraju tvojem znanje ili imaju vece pa ce i konverzacija biti korisnija nego ovo sto radim ja ovde na forumu. Ovo sto ja pisem i raspravljam se sa ljudima je samo moja greska i nicija vise, gubim vreme, a nista ne dobijam time.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da na ps3 nisi odigrao nista sem par partija pesa :haha:

 

Ne znam nikog ko je sa pc-a prešao na konzolu i da se pokajao (uključujući i mene). Toliko :bigblue:

Edited by M-16
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrao sam na svim tim konzolama, i kecu, i dvojci i na trojci, i dalje stojim iza toga da kompu mogu samo da se sagnu svi. I ko kaze da nema igara tipa Heavy Rain za PC? Cista glupost. Cuj, Killzone. FPS na konzolama je cisto govno. Jebote, igras pucacinu na dzojstiku, dalje ga bilo. I opet kazem, PC> neki tamo sony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre svega, tj. znači to jest, ne postoji tako jest u srpskom jeziku

 

 

drugo, kad izlazi ovaj GTA? ima da uzmem Soni da bih mogao to da igram, mater im jebem američku

i ajde jedno laičko - kako se bre nišani u npr. Call of Duty na Soniju? nikad nisam igrao ništa osim fudbala na toj konzoli, pa nemam pojma kako to ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ kuruz

Tu se koristi tzv. auto-aim, kad se pritisne levi triger (L2), koji uglavnom sluzi za nisanjenje poput desnog klika na misu, igra u manjoj ili vecoj meri sama nanisani najblizu metu i onda pucas desnim trigerom. Levom analognom palicom kontrolises kretanje a desnom pogled. To ne znaci da treba samo da drzis nisanjenje i da igra sama sve radi vec treba prvo da naciljas u blizinu mete i tek onda da pritisnes L2. To je moguce i iskljuciti ali onda postaje previse tesko. Ja sam igrao i neke pucacine, poput Far Cry 3 preko joypada na PC-u, lako je kad se covek navikne. Imam Logitech f710 joypad i sve zivo igram preko njega na PC-u, samo se zavalim i picim :bigblue:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постоје игрице чија платформа боље лежи на Сонију, а постоје игрице чија платформа боље лежи на компу,не знам зашто, играо сам ГТА4 пре једно две три године код друга на тројци, играо сам код другог друга на компу,морам да дајем предност игрању на компу, али на пример оне Хак енд Слеш игрице су боље з асони.

Комп >> све.

Али наравно ко што Лунар рече, комп кошта много више, али је то ипак универзална ствар и мислим да тржиште треба да ради игрице првенствено за комп због тога, па ко може нек купује...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Lunar je u pravu. Uvek cu pre igrati sa dzojstikom nego na tastaturi, a sonijevi dzojstici su bez premca i ne mogu se takvi nabaviti za PC.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...