Jump to content

Laptop


Axeanosilas

Recommended Posts

  • 6 months later...

Imam jednu informaciju vezano za HP tastaturu.

 

 

HP pro book serija ima tako neku kljakavu tastaturu da sve druge performanse zasenjuje. Pošto je ž postavljeno ne pored već iznad entera, koji je u skraćenom izdanju 'niski start' tj prostire se ne pretežno vertikalno već horizontalno iznad shifta desnog, tako da čovek stvarno treba da bude 'rukat' i da dobaci malim prstom do zabačenog Ž slova. Pa umesto toga raspalim enter. Pa tako milion puta dnevno.

 

Lepo da popizdiš

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste. Mislim da je zato što jagodice prstiju vrlo brzo 'nauče' da viša tačka na tipki označava ivicu tastera, pa time prilikom kucanja mapiraš mozak na rastojanja između slova vrlo lako. Što nije bio slučaj sa klasičnim laptop tastaturama, već baš obrnuto.

 

Drugo, mnogo se lakše brate mili tresu mrve i semenke susama iz isle tastature :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zaboravi kad budeš kupovala da ima odlivni sistem.

Koleginica ga overila Coca Colom i to ladno pred gazdom, lepo smo ga istresli i ništa (Lenovo isle tastatura na Edge modelu koji je čak i niskobudžetni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

koliko je zdravo držati lap top stalno uključen u struju? da li to šteti bateriji?

Po pravilu ne bi. Vidjao sam da nekima rikne baterija zbog toga do te mere, da drzi par minuta kada se napuni full. Tako da, u pravu su kada kazu da treba napuniti, pa trositi do 40%, pa ponovo napuniti. Ali jbg, mnogi ne postuju pravila, pa nose kablove sa sobom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja licno znam za 2 laptopa (jedan je moj hp..stariji model) kojima je baterija toliko crkla, jer su stalno drzani na punjacu, da vise ne mogu ni da se ukljuce ukoliko nisu na punjacu. Skoro sam sestri uzeo nekog asusa za maya-u i 3dmax i prodavac je rekao da na novijim laptopovima postoji sklopka koja regulise dovod struje, tj onemogucava dovod iste do baterije kada se napuni 100%..e sad da li je tacno ili ne..ne znam. Ali posto za sada sve radi kuci, bateriju sam izvadio i vraticu tek ako bude bilo potrebe.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Treba mi pomoc ili bar savet. Posedujem ovaj laptop. Kupio sam ga prosle godine i sve je radilo kako treba, ama bas nijedna zamerka. Trebao mi je uglavnom za fakultet, i odradjivao mi je sav posao bez problema. Pre nekih 15 dana sam instalirao neke igre da se zabavim malo (bilo mi dosadno) i primetio sam jednu uzasnu stvar a to je da se laptop sam gasi posle nekih 10-15 minuta igranja BILO KOJE igre, cak i onih koje su stare i po 5-6 godina. Nije mi stalo ni do jedne od tih igara, ali jednostavno ne zelim da mi se laptop sam gasi. Testirao sam vise puta na vise igara i ista stvar. Uvek se sam ugasi nekoliko minuta nakon startovanja igre.

 

Ima li neko neki predlog, sugestiju ili mozda pomoc iz prve ruke vezano za ovaj problem?

Edited by El Pistolero

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...