Jump to content

Laptop


Axeanosilas

Recommended Posts

Razmisljam da kupim lap top, video sam par komada na akciji, pa mudrujem...recimo, da li ovaj valja?

 

http://us.toshiba.com/computers/laptops/satellite/C650/C655D-S5200/

Cena mu je 32.400.

 

A snimio sam i toshiba satellite 675-s720

 

Intel pentium proccesor B940

RAM 4 gb

HDD 320 GB

VGA Mobile Intel HD graphics

17,3 " videscreen HD TruBrite

DVD supermulti drive

WI-FI (802.11b/g/n)

10/100 Ethernet LAn

Web cam and microphone

LED backlit display

 

Ovaj drugi je 33.400.

Koji je bolji?

Prvi ima AMD dual core C-50 accelareted processor, drugi Intel pentium processor B940.

Windows 7 Home Premium ( 64-bit)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne uspevam da nađem razliku između ova dva modela... da li skuplji model ima neku prednost koja opravdava razliku u ceni?

 

http://winwin.rs/-outlet---hp-probook-4530s-156-core-i5-2410m-4gb-.66.html?productId=39191

 

http://winwin.rs/-hp-probook-4530s-(lh309ea)156-core-i5-2410m-4gb-.66.html?productId=36034

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

цена у аутлетима је нижа из једног од разлога:

- аутлет море бит' директна куповина од произвођача, без посредника

- роба није ''А'' класе

- роба је из прошле серије/колекције (и са тог аспекта се заиста цео концепт може сматрати ''распродајом'')

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam ovaj model na snizenju, cena mu je 32.400, vredi li tih para?

 

Ja sam nasao na snizenju sledeci lap top

Toshiba satellite C655D-S5300

AMD E series Processor E-300 Ram 4G

HDD 320 GB Sata VGA AMD Radeon HD 6310

15.6"wideoscreen HD TruBrite

Led baclight display 10/100

Ethernet LAN/Wi FI Wireless networking (802.11b/g/n)

DVD supermulti drive

Windows 7 home premium(64-bit)

Web camera i mikrofon

Battery 6-cell

 

32.398 din.

 

Koristio bih ga za internet, muziku, igrice ne igram...eventualno da se otkuca neka faktura u firmi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to sto ti treba je i vise nego dovoljan ali mislim da je malo skuplji jer:

http://itsvet.com/proizvod/fujitsu-lifebook-ah531-intel-pent.coreduo-b950-2.1ghz-2048mb-500gb-dvdrw-15.6-led-wxga-freedos/comp_comp_laptop/719/8403

EDIT: Jel ovo greska ili stvarno stavljaju 500gb ssd u ovaj Fujitsu?!?!?!

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije greska, drndavci idu u penziju. Nece se ta industrijanikad oporaviti ionako je na izmaku ta tehnologija i preskupa. Do kraja godine za male pare ssd-ovi od 2tb; kako ce da se slomi cena toga uskoro bas ce da bude sok ja mislim. To je kao prelazak sa kasete na cd otprilike, sad su jako overpriced, iako su jeftini za stampanje jer se jos ne proizvode toliko masovno i prate cenu mehanickih hardova ali brzo preuzimaju primat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Narode, u fazonu sam da uzmem lap top, pa mi treba misljenje, o ova dva modela. Ili da mi preporucite neki do 50 000 dinara. Tu sam trenutno ogranicen. Bez operativnog sistema, jer planiram da ubacim OSX snow leopard, i dual boot xp samo za igrice. OSX mi treba uglavnom za web development, i muzicku produkciju ( i za live nastupe, posto sam klavijaturista, a trebao bih da midi kontrolisem lap top i neke semplove). Znaci 4 gb is a must have.

 

http://www.laptopcentar.rs/product/Fujitsu-Lifebook-AH531-i5-2430-4-500-27201201

 

http://www.laptopcentar.rs/product/Fujitsu-LIFEBOOK-AH531-GFO-i5-2430-4-500-GT525-19201201

 

Ta dva komada su mi trenutno zapala za oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti ne treba dobra grafika uzimi jeftiniji, ako ti treba uzmi skuplji. Ne znam kakve igrice igraš, ali čim hoćeš XP, onda su verovatno neke stare, pa može i bez diskretne grafike. Što se tiče proizvođača, bez obzira šta ljudi pričaju, uopšte ne postoje velike razlike kada su računari u istom cenovnom rangu. Svejedno ti je.

 

U svakom slučaju bih ti preopuručio Win 7. Besmisleno je stavljati XP na nove računare. Sve će bolje raditi sa sedmicom. I jesli li siguran da nećeš moći na vindozi da završiš sve što ti je neophodno. Nemam ništa protiv OS X-a, naprotiv, samo me zanima da li stvarno Win ne može da ti završi posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti ne treba dobra grafika uzimi jeftiniji, ako ti treba uzmi skuplji. Ne znam kakve igrice igraš, ali čim hoćeš XP, onda su verovatno neke stare, pa može i bez diskretne grafike. Što se tiče proizvođača, bez obzira šta ljudi pričaju, uopšte ne postoje velike razlike kada su računari u istom cenovnom rangu. Svejedno ti je.

 

U svakom slučaju bih ti preopuručio Win 7. Besmisleno je stavljati XP na nove računare. Sve će bolje raditi sa sedmicom. I jesli li siguran da nećeš moći na vindozi da završiš sve što ti je neophodno. Nemam ništa protiv OS X-a, naprotiv, samo me zanima da li stvarno Win ne može da ti završi posao?

 

Znas kako, stavio bih win 7, ali stvarno pocinjem da ludim oko istog. Da mogu muzicku produkciju na Linuxu, ne bih razmisljao o OSX. Al ovako mi je sigurnije da stavim OSX na lap top, prvenstveno zbog muzicke produkcije i live izvodjenja. Ne zelim da mi zakaze odjednom iz nekog ludog razloga lap top na svirci. Drugo, ne zelim da se cimam sa optimizacijama, cudima, virusima i tako to. Znam, ima virusa i za OSX, i za Linux, ali jednostavno, Unix based sistem. Windows 7 cu koristiti najvrv za novije igre, Guild Wars 2 i Diablo 3. Kontam da u ovoj godini necu imati vremena za nesto izvan te dve igrice :icon_ne: Generalno u pravu si. Win 7 moze za sve da mi zavrsi posao. Ali nakon par meseci krene da brlja, da zajebava, i moram se cimati sa reinstalacijama, sto mi je doslo preko glave u poslednje vreme :)

 

@marcoman: AMD chipset. Meni treba Intelov procesor zbog OSX-a :)

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi legalan Win, nemoj da koristiš piratski softver i ništa ti neće brljaviti :haha:

Ne znam kako sad stoje stvari sa AMD-om i OS X-om. Proveri na netu, možda će i to raditi bez problema.

Više volim AMD, mada sam i ja uzeo Intel, i3 konkretno. Ali meni je jedino procesorska snaga bitna, i eventualno RAM (a za više od i3 nisam imao novca)

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećeš moći na svakom laptopu instalirati OSX, to znaš? Moraš naći neki na kome sve radi, tako da biraj modele po tome ako ti je to kriterijum, a ne po nečemu drugom. Imaš na OSX86 wiki koji su modeli 100% podržani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, znam. Upravo kopam po nasim domacim prodavnicama modele koji su zvanicno podrzani. Generalno, skoro svaki laptop sa SSE2 procesorom i 4 gb rama moze da podrzi... Samo eto, vise cimanja dok se pronadje pravi nacin za instalaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...