Jump to content

Vrućina, 'ladnoća i ostale vremenske (ne)prilike


Dead Man Walking

Recommended Posts

Golfska struja dopire do norveških obala pa u tom zapadnom priobalnom delu verovatno nije toliko hladno koliko u istočnom, ili pak u ostatku Skandinavije. Evo u Bergenu je trenutno -2, dok je već u Oslu -9, za koji najavljuju i ispod -20, dok će u Bergenu najniža temperatura ovih dana biti oko -6, a najviša uglavnom u plusu :da: Specifična je ta Norveška, zato im se retko zamrzavaju zapadne luke, pa im, jelte, i cveta proizvodnja ribe, transport nafte, blek metal i tako :)

 

Pa valjda svaki prosečan srpski bleker zna za ovo. Opšte poznavanje prirode i društva Norveške je obavezno štivo.

 

Ja zavidim svima jer po prvi put u životu nisam video zimu uopšte. Temperature po 20 stepeni svakog dana, sunčano.. evo danas će biti skoro 22 stepena. Još samo tornado da dođe sutra i moje iskustvo zloglasnog Teksaškog vremena će biti potpuno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sankanje je nedosanjani san svakog deteta iz Vojvodine

to za vas iz banata...kekende i zitista...gledao sam emisiju gde su trazili najvise uzvisenje u kekendi...ima jedno metar uzvisenje...ne kaze se dzabe:"popenjes se na bundevu,vidis celu kekendu"...

 

ja imam nasipe,imam atomska sklonista(ovde je ekstremno sankanje,vece od nasipa i zajebaniji nagib)...kad' sam bio zgebac,sanko sam se sve u sesnajst...

 

 

 

to i planinski biciklizam :)

 

 

ima i toga...predjes u srem preko mosta slobode i mos se lomis bajkom po fruskoj gori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali realno, ovde se klinci sankaju jedino tako što ih roditelji vuku okolo, nema bukvalno nikakvog uzvišenja koje bi koristilo u tu svrhu. :D

 

a da i ti mu dodjes iz banata...sta da vam kazem,backa rulz :cool:

Moja životna priča... To i ono kad se zaletiš gurajući sanke ispred sebe, pa se baciš na iste, slomiš tri rebra, otkližeš četri metra i budeš u fazonu: "VAAAAAAU!"

mozda je nedostatak zimskih radosti doveo do toga da postanes huligan :razz:

 

Zato u NS sluze atomska sklonista.

 

to se zove ekstremno sankanje...nagib 80 stepeni...

Edited by Footog Qpoos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...