Jump to content

Grand Magus


Grobodan

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Obrnuo sam album već 6-7 puta i u početku sam baš nešto bio razočaran ali ubrzo je sve došlo na svoje mesto. Stojim iza toga da nije na nivou prethodna 2 ali ima puno momenata koji će vas terati da hedbengujete po kući i stavljati nogu na stolicu praveći se da je pojačalo dok svirate air gitaru :rockdevil: Hammer of the north - himna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Mislim da sam do sada vec dobro svario ovaj album. Mnogo mi se svidja, veoma veoma dobar album, po mom misljenju je za nijansu slabiji od "Iron Will", mozda i zbog toga sto je na tom albumu iz 2008. bilo vise catchy fora i upadljivijih momenata, no i ovaj "Hammer of the North" je zaista dobar. Ima dobrih rokacina, masnog zvuka, razornih pjesama srednjeg tempa, cvrstih rifova, plus ocekivano mocan vokal. Pored naslovne numere, izdvajaju se i "Black Sails", "I, the Jury", "Northern Star", "At Midnight They'll Get Wise", "Lord of Lies", "Bond of Blood"... Sasvim dovoljna kolicina veoma dobrih pjesama u heavy/doom maniru. Ovaj album bih stavio odmah ispod albuma "Iron Will", a kada su u pitanju ovogodisnja izdanja, sigurno je za sada u Top 5, mada do kraja godine nas ceka jos albuma za slusanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Nothing will stand in my way - I'll tear them apart!

 

Mene ovaj album oduvao nacisto. Zamena i za novi Priest i Motorhead (ovaj novi stvarno izlazi, ali nije to poenta) zajedno. Poenta je da je ovo trenutno jedan supermocan heavy trio, sa drugim fenomenalnim albumom za sobom, gde nas je JB ovoga puta castio legijom riffova, koje su vise u tradiotional/nwobhm/speed stilu, dooma nesto manje (doom je vise sada presao u neki upliv materijalu nego noseca forma), ali zato zvuk razara jace nego ikad. Mene je ovo predobra produkcija, ne treba mi nista bolje niti glasnije. Cujem svakog od trojice taman kako treba i kol'ko treba. I na vrh toga, JBevi vokali, jebes mi sve kada se covek popravlja iz albuma u album...iskreno, nikada nisam na njega posmatrao kao na nekog vokalnog bravuristu, ali covek peva duplim plucima ovde. I bas me dosta linija i vokalnih melodija na Halforda podseca (jedino sto ovaj ne peva tol'ko visoko), pa pored okazionih Tiptonastih riffova, eto mi i jos jendog razloga za spominjanje Priesta gore.

 

Favouriti: 1. Pre svega i svega - I'm the....LAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAW :rockdevil: 2. Northern Star 3. At Midnight They'll Get Wise

 

U principu, ove gore tri su mi u istom kosu sa jos 4 pesme, a ostale tri bih mozda stavio u 'slabiji' kos, a opet na njega stavio 'vrlo dobre' etiketu :] Naslovna, koja me je kada sam je cuo malo odbila prvobitno od albuma, iako ima cool bass line, anthemy feel, ipak ne pali tu iskru u meni, k'o. npr. naredna na albumu, "Black Sails", uvek je jedva docekam sa onim midtrom :]

 

Bringing doom - Bringing death

Black sails charge ahead

:rockdevil:

 

I da, jos "Lord Of The Lies" i "Savage Tales" u tu slabiju grupu"...ali opet, te pesme su lightyears od losih, album svakako za desetku i jedan od vrhova godine.

 

Meni jedan od refrena godine:

 

Time for fast decisions

Now it's live or die

Strength is summoned from within

Northern star

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

'Ajd W.A.S.P., al' Priesta ovde bogami ima na galone. Od riffove preko vokalnih melodija do jebenih prelaza...ruku na srce, nije nista vise nego na proslom, ali mi ovde primetno posto su maltene svi bolji momenti albuma Priestoliki.

 

Na prvih par slusanja OK utisak. "The Hunt" i "Iron Hand" najveci favoriti, obe me bacaju u tezak paljevina mode, ostalo sareno, od dosadnog do solidnog. I da, naslovna je realno trebala da otvori album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...