Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Ma prvih 30 je stvarno lako, uradiš ih za 10 minuta. Na poslednjih šest potrošiš ostatak vremena. Meni su dva poslednja bila stvarno teška i nisam siguran da sam ih tačno uradio, što vjerovatno znači i da nisam :).

 

Pitaš druge koji su bili na testiranju, svi će reći isto, prošli oni ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sad zao sto ne mogu da se setim testa koji sam ja radio pre par godina, neki na kompu..na poslednjem zadatku smo svi lupali glavu, kao neki kvadrat (ako se dobro secam) sa poljima razlicitih boja, pa treba pronaci odgovarajucu poslednju sliku. A test traje valjda pola sata.

 

Bas je istripovan taj zadatak i ono, dodjes za 15 minuta do njega i ostatak vremena potrosis na njemu samom, upadas u trans, boli te glava, razbijas stvari.. :)

 

edit: onda mogu da zamislim kakav je taj mensin

Edited by Hvit Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

brate, 30 prvih pitanja u Mensi ti nose 132 boda, to jest IQ, a onda ovi ostali po 4. Dakle, ako si uradio 32 pitanja dobio si 140, 33 - 144.... 36 - 156 što je plafon.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednom bi bas voleo da se testiram mada znam da iq nije merilo inteligencije vec samo logicko-matematicke inteligencije.sama inteligencija je previshe kompleksna stvar.evo na primer ja imam sestru koja je totalni anti talenat za matematiku.ako je pitas koliko 6 puta 7 ona nece znati da ti odgovori jer ona stvarno nije u stanju to da izracuna ali zato ona ima 14 godina i sa njom je moguce pricati o religiij,filozofiji,psihologiji i slicnim stvarima

Share this post


Link to post
Share on other sites

jednom bi bas voleo da se testiram mada znam da iq nije merilo inteligencije vec samo logicko-matematicke inteligencije.sama inteligencija je previshe kompleksna stvar.evo na primer ja imam sestru koja je totalni anti talenat za matematiku.ako je pitas koliko 6 puta 7 ona nece znati da ti odgovori jer ona stvarno nije u stanju to da izracuna ali zato ona ima 14 godina i sa njom je moguce pricati o religiij,filozofiji,psihologiji i slicnim stvarima

 

U pitanju su aktivnosti odredjenih hemisfera mozga. Meni je isto leva strana aktivnija, vezana za mastu, intuiciju i to, tako da sam retard za matematiku i prirodne nauke uopste :)

Desna strana mozga je vezana za logiku, ratio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

naravno, menza u stvari mjeri ovu najgluplju inteligenciju :)

 

previše je jednostrana, i to se i vidi po ovim stručnjacima imaginosu, melindi itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, 30 prvih pitanja u Mensi ti nose 132 boda, to jest IQ, a onda ovi ostali po 4. Dakle, ako si uradio 32 pitanja dobio si 140, 33 - 144.... 36 - 156 što je plafon.

Nisam znao da tako funkcionišu bodovi. Onda izgleda da sam tačno uradio sva pitanja...

 

Inače, ja sam teški anti-talenat za matematiku, tako da ne znam šta mi izmjeriše onda :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa ne, logički, matematika bi trebala biti logična, ali meni nešto i nije bila.... :)

 

mada sam imao profanku alkosa pa je valjda zbog toga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sma imao velikih problema sa matematikom. Sa fizikom i hemijom isto ali manje. Kasnije sam upisao hemiju tj. prehrambenu tehnologiju da studira (retard neodredjeni) i tu sam tek umro. hizicka hemija je najgori predmet koji postoji. Radimo zadatke koji zauzum celu tablu, jedno 5 puta, a fora je da krajnji rezultat i nje toliko bitan (ako se pogresi mozda u obicnoj racunici) vec je jedino vazno izvesti pravilno maratonsku jednacinu. KOJA JE TO BOLEST JBT!!

ili predmet masinski elementi..racunam neke obime i pritiske jebenih cevi..EEEJJJ!!???

 

 

Hvala Bogovima pa sam upisao posle Istoriju..koju ipak napustam. -_- teska srca. Karma mi ne dozvoljava da studiram, tako da cu biti sumar. lutacu Fruskom gorom, cistiti je i saditi drvece. zivecu konacno u harmoniji sa silama prirode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

kakva bre karma? :)

 

pa ako si već došao do pola, sjedi bre i uči još to malo, nemoj da mi Pajtić postane premijer. Ti u šumu a ovi da sjebu sve.

 

 

lutacu Fruskom gorom

 

:)

 

a ovo je jedina šuma tamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma necu. nisam ni na budzetu a povisili su skolarinu na 96 000 + troskovi sto mu dodje preko 100 000din a te pare ne zelim da im dam. Treba da placam i stan i ostale troskove. boljem ije da radim nesto a devojka zavrsava faks, bar neko da bude pametan :)

 

 

Banditi jedni, duplirali su skolarinu. jebala ih evropska unija i sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa stvarno seru, a koje to troškove imaju, ne koriste laboratorije, ne mućkaju jedinjenja, ne sijeku leševe kao na medicini... ali 1200 evrića... prepotstavljam da vam dekan vozi dobru mašinu...

 

 

što je najgore, bolonja je izmišljena da bi VIŠE ljudi završilo, a kod nas zbog njihovih sranja završi manje nego ranije. Valjda nešto promijene

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

jebiga, mogao bi to u par rata da platiš, ako bi bio siguran da bi prešao na budžet. Ja bih tako uradio.

 

Mislim da ćeš zažaliti jednog dana ako sad napustiš zbog nekih svojih paganskih planova :)

 

ali ne slušaj mene, možda ti je cura na nekom faksu da zaradi za oboje :)

samo tad ćeš biti papučar :) čistiš kuću, pereš suđe i veš, kuvaš... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga, mogao bi to u par rata da platiš, ako bi bio siguran da bi prešao na budžet. Ja bih tako uradio.

 

Mislim da ćeš zažaliti jednog dana ako sad napustiš zbog nekih svojih paganskih planova :)

 

ali ne slušaj mene, možda ti je cura na nekom faksu da zaradi za oboje :)

samo tad ćeš biti papučar :) čistiš kuću, pereš suđe i veš, kuvaš... :)

 

Pa ja sam moderan covek, sirokih shvatanja. :D mogu ja da perem sudove i to :)

A mislim da Filozofija nije bas nesto unosna.. <_<

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...