Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Koštunica, Toma Nikolić, Radovan - zbunjeno, iznenađeno i uvređeno. Polusterilni i nesposobni pokušaji da se izbore sa gore pomenutom logikom, pre svega jer je i njima prirasla za srce. Radovan ima barem jedan uspjeh - osvojio 49% teritorije Bih za 35% Srba u Bih.

 

U suštini nema političara koji bi ovo da zaustavi, tako da ako sam nekog zaboravio, i za njega važi isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz Tomu Nikolic, mi sanse imamo.

 

Radovan je imao zivotnu sansu da odradi izvanredan posao, ali je licni interes clanova njegovog kabineta (i finansijera partije) pomesano sa licnim interesima i nama smrtnicima nepoznatim ucenama i dilovima prevagnuo, sto je rezultiralo NASIM gubitkom na teritoriji BiH.

 

Slobu ne diram, mislim da je odradio posao OK, detalje ucena i pretnji nikad necemo znati. Naravno, bilo je i gresaka, mozda je on nekada zszszssaljsa sam, ali sta ces, pa gresi covek.

 

Ostali, ko ih shisha - kao sto rece PrometeJ, pojedinci imaju i dalje previse moci i para, i eto nam moderne demonkratije.

 

 

 

**Disklejmer: Nesam pripadnik, placenik, pobornik, rob, kurvar i/ili javni podrzavalaC nijedne partije i/ili njenih vodja, clanova, niti ostalih javnih politickih licnosti. Sto se tice Vuka Bojovica, ne mozete nista da dokazete, ono u proslosti je bio samo izliv strasti a ja para nesam imao, svercovanju i prostituciji se predadoh, takoH mladoH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bombardovanje je bilo po mrklom mraku 1999. godine. Razmišljaš današnjom tehnologijom.

 

A-a. Covece, sve te tehnologije su u naoruzanju vec jedno 4 (cetir) decenije. Samo se usavrsava hardver i softver. Mojne bre ti da mi pricas o tehnologiji, koje su tvoje kvalifikacije, bez ljutnje.

 

Dalje, tupite ga o tim stojedinicama sa banderama, replikama tenkova ovo ono. Par vas verovatno kapira, ali ajde da pojasnimo i ostalima. Nisu Amerigosi preterano glupi, pogotovu vojni piloti, sve je to visoko istrenirani oficirski kadar, od kojih u svakoj kampanji bar njih 75% vec ima neko ratno iskustvo (you ease the rookies in). Svaka misija ima svoje primarne i sekundarne ciljeve (objektive). Ako kojim slucajem vazduhoplovi koji ucestvuju u misiji ne mogu da iz bilo kog razloga ispune primarne i/ili sekundarne objektive, ostade im svo naoruzanje. Naoruzanje je 'aktivirano' ('armed') u velikoj vecini slucajeva na zemlji. Bojeve glave na bombama i raketlama su na zemlji aktivirane od tehnicara koji se samo time bave i hendluju iskljuvico tu rabotu i nista drugo. U velikoj vecini slucajeva, ne smes da se vratis u bazu na zemlji ili moru (tj. nosacu) sa podvesnim naoruzanjem (bombe i raketle montirane izvan trupa aviona, obicno ispod krila za one manje upucene). Na nosac ne smes u ludilu da se vratis sa aktivnim naoruzanjem. Na zemaljsku bazu jos djene djene, velika je pista, moras da otkacis sve aktivne podvesne bombe ali mozes da eventualno zadrzis raketle ako su tipa vazduh-vazduh, i tako dalje i tako dalje. Uveliko se radi i postoji vec nekoliko modela 'upaljaca' koji mogu elektronski da aktiviraju i deaktiviraju bombu ili projektil iz kabine. Sto naravno poskupljuje izradu samog projektila. Nema ih puno u upotrebi, a bombi i raketli ima vec jedno milion neiskoriscenih, ko ce sad to jos da retrofituje. Anyway, umesto da odbace explozivno oruzje iznad zemlje ili jos gore mora (gde onda EOD tehnicari ne mogu da pridju, deaktiviraju projektil i odnesu ga nazad u bazu na ponovno koriscenje), piloti sirom sveta cesto gledaju da u povratku pogode ista sto moze imati iole smisla, radije nego da izgube oruzje dzaba. Otuda i te price o ponekoj unistenoj maketi i te fore. Verujte mi, ne da se zajebati tako lako ne samo infracrveno vodjni projektil, vec je taj projektil obicno kombinovano vodjen (pogotocu vazduh zemlja, skupi projektili) infracrvenom, laserskom i TV tehnologijom.

 

 

pun youtube kurčevih komandosa

 

Izgleda da cu morati da pocnem da gledam YouTube, a?

 

 

1999. je poginulo 1000 civila na ulicama gradova, za nepuna tri mjeseca

 

da napomenem da je u ratu u Bosni za 36 mjeseci poginulo oko 5-6 hiljada srpskih civila.

 

I jedan civil je tragedija a kamoli 1000. S druge strane nisam nigde video to dokumentovano. Nazalost, moguce je. Medjutim, da su Ameri gadjali civile pobili bi 2 miliona ko u Vijetnamu. Zadesis se pored cilja i gutentag. U njihov izbor ciljeva ne mogu da ulazim, jer mi ih jos nisu dostavili na uvid. Znaci samo mogu da cujem jednu (nasu) stranu price. Ono doduse, objasnjeno mi je vise puta koji su ciljevi dospeli na listu i apsolutno svi koje sam video su od vojnog znacaja. Za zalost, i neka obicna fabrika sa radnicima civilima koji proizvode neki znacajan resurs povezan sa odbranbenim kapacitetima postaje u sukobu vojni cilj, a civilni radnici vojni kooperatori. Muka je rat.

 

Sva komunikaciona infrastruktura, pa tako i saobracajna (mostovi, putevi, aerodromi) su legitiman cilj u oruzanom sukobu. End of story. Da smo mogli mi da spicimo njihove, ja bi prvi seo u aviJon i odradio ih.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

uf brate, s tobom da se naganjam nemam namjeru... Zna se da se decenijama već šalje određen broj ljudi na školovanje na West Point, nije to Ponoš izmislio. To što ih ti nisi sreo je druga stvar, većinom vise na Banjici. Kako je koji projektil vođen, pa to znaju svi oni i znali su i 1999. godine. Nisu svi srpski oficiri proučavali samo taktiku vojvode Mišića..

 

 

Sva komunikaciona infrastruktura, pa tako i saobracajna (mostovi, putevi, aerodromi) su legitiman cilj u oruzanom sukobu.

 

a to navodno nije bio oružani sukob...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uf brate, s tobom da se naganjam nemam namjeru... Zna se da se decenijama već šalje određen broj ljudi na školovanje na West Point, nije to Ponoš izmislio. To što ih ti nisi sreo je druga stvar, većinom vise na Banjici. Kako je koji projektil vođen, pa to znaju svi oni i znali su i 1999. godine. Nisu svi srpski oficiri proučavali samo taktiku vojvode Mišića..

 

 

a to navodno nije bio oružani sukob...

 

 

Ne kapiram sad ovu exkurziju oko West Point-a. Ne samo da ih znam puno, bio sam tamo. U krugu akademije. Sta konkretno hoces da kazes? West Point je statuski simbol ovih dana, mnogo kvalifikovaniji borci (ne mislim na teoreticare koji guraju papire i postaju generali tokom godina) ne bivaju tamo. Dosta vise sa Mikijevim Zabavnikom i to. Kakav crni West Point alo bre? Samo pominjanje WP-a mi govori da nema blage veze o modernoj i trenutnoj doktrini amerigojskog jebenog sustava. WP je totalno nebitna stavka ovih dana. Ko Univerzitet Brace Karic (aj dobro mozda je vama Karic i bitan). Sviranje kurcu za VELIKE pare. Kakav crni West Point. To je kao da si rekao Sorbona. Sorbona vuce legendu od postanka tamo negde iz 11-12 veka i sad kao odes tamo i jaje si. Jesi kurac. Sorbona je zavrsila sveCku karijeru. Koliko jel'da ima Nobelovaca na Sorboni. A koliko na jebenom Univerzitetu u Minesoti. Jedno 10x vise. Chill. Zajebi me legendi, i mi smo tukli Turke na Kosovu!?!

 

Uzgred, kad pricas o WP-u i Vojvodi Misicu, uz duzno postovanje, ispadas samo glup. Biblioteka WP-a ima nekih 10,000 bitaka analiziranih od prve egipaCke dinastije naovamo. 10,000, alo decko. Kad polazes ispit, nikad ne znas koja ce bitka da te zapadne (iako su neke naravno bitnije od drugih) ali nikad nisam cuo ni od jednog pitomca da je ikada ikoga zapala analiza neke srpske bitke na ispitu. Fakat je da ih izucavaju. OPni izucavaju SVE. U tome je upravo velicina amerigojske armije, jer oni uopste ne prde i smrde i ne mrze ceo svet nego se pripremaju da kresnu koga god treba. Jes' ti mozda izucavao bitku oko Getuzburga. Sirakuze? Njujorka? Ricmonda? Alamoa? Vamo namo...Samo bre seres a da te covek pripita...

 

 

Pazi, volim ja tebe mladjani batice, kao i sve ostale nase zemljake :wub:, ali ne seri o necemu o cem NEMAS BLAGE VEZE. Aj' ljubi te tvoj bata :pivopije:.

 

 

P.S. Jedno je biti patriota (mada je Nikola Tesla lepo rekao, citiram, patriotizam je najveca bolja modernog sitizena/gradjanina jos onda) ali moramo biti objektivni.

 

 

P.P.S. Mene recimo najvise cudi sto me I_C jebe u zdrav mozak, a Amerigosi nas primise oberucke. Mene nisu imali razloga da prime, nisam im bas pomagao, stavise. A imam neke moje tamosnje od oslobodjenja (njihovog 1864., ne naseg). Mene neki verovatno ne bi ni primili nazad oficijalno, da se oni pitaju, tu u Srbiji. U redu je, i ne zovu me. Mozda jednog dana. Axe bi voleo da kazem 'dace Bog', ali ja u Boga ne verujem 'per se'. Ni u Srbe 'per se'. U narod. Vise verujem u zene nego u nas.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzime, ovo je samo za tebe

 

Postujem ja to nase...ti ne postujes tudje...e sad, naravno da te cima taj patrioCki duh, ali ti ne kapiras da su ovi baje nasi saveznici. Ovima od njih (koji imaju mozga, ne meksickim i narednicima iz Salvadora koji sljakaju za zelenu kartu, sto je implicirao Ivance) nije svejedno. Medjutim, ili USA ili Rusija ili kurac. Neki nasi im pokazuju kurac, neki nasi kazu Rusija. Ameri (oni koji imaju mozga i moTj) su u fazonu, 'are you fucking shitting me?'

 

Opet, to je malo starije od nas. Rekoh da su moji non-stop bili uvuceni u nase tragedije, tako i tvoji. I SVI nasi. Ameri su nas spas'li da ne budemo posle WWII Poljska, Cehosliovacka, Madjarska, Istocna Nemacka, Rumunija, Bugarska i sve te fore. Ameri bre. Zato je SFRJ bila to sto si rekao malopre da je bila, tamo gore. Ako me secanje ne vara, mi smo '58 odradili 'reciprocitet' sa Zapadom. Znaci, svi mi smo dobili po Tiletom pasose i mogli da palimo i kenjamo potiv Juge koliko hocemo. Nisi morao ni da se vratis, jel'da, jebo te Ti-ta. Sam Bog zna (ako takvo sto postoji) koliko sam negodovao protiv Ti-te i vrtao sam 7 godina Hitlera u sveskama na linije i kvadratice. Ne zato sto sam bio Nacista (a svi mi se u familiji borili protvi njih) nego zato sto sam dejstvovao u znak protesta. Kad se ide na docek Tite sa Galeba, ja mu udaram djoku,. Sad me pomalo i sramota, ne zato sto sam postao Titoista, nego je covek isao za tebe, mene i cace nam. Iako tada to i nisam prihvatao (sa sedam-osam-devet-deset i vise godina) sad mij edrago da je isao. Sloba vidis nikad nije isao. Ima istine oko toga sto kaze Ivan_C, nije Sloba poslednji kreten na kugli zemaljskoj (hej Ivane, moguce da nije ni Ratko, samo daj da nam isprica pod zakletvom , nama bre, nikom drugom do nama i da ga procesljamo) ali nismo ni mi. Sloba se jedno vreme borio kao lav za nas na zapadu. Na kraju je pao u nemilost. Kako i zasto, knjige ce napisati. Stavih pre neki dan onaj isecak intervjua gde me promptno I_C napade, kao da smo on i ja bili tamo. Neverovatne stvari su se izdesavale. Rekoh ti (Prometeju) onomad za onaj amerigojski poziv nasoj JNA HQ, (te 1990. na prvi minut te slovenacke pucnjave teritorijalaca) obnarodovalo nase vojno rukuvodstvo, ti ne verujes. Koji deo? Pa ovaj nas lik (iskreno, sad se ne secam ni ko je, nacelnik Generalstaba u to vreme) kaze Amerima, 'ne treba pomoc, imamo sve pod kontrolom'. Nije NJEGOVA greska ko god da je, konslutovao je prezidijum SFRJ, jel'da, i ovi kao, reci im da pale. Ameri bi to resili dok si rekao keks. Posle vrag odneo salu, i mi sad mrzimo Amere.

 

 

Kad bolje razmislim, mnogo s***m. Ko je bio tad tu gde pricam zna, ko nije, nece nikad znati. Niko nije bio svukuda. Pa ni ja. Samo pokusavam da obnarodujem da je istorija zajebana rabota i pre nego sto sidje u raju.

 

 

 

 

Trebalo bi verovatno ovo guslati na posebnoj temi.

 

 

 

Ljubi vas vas bata :wub:, a sad odoh u stetu po amerigojskom ataru.

 

P.P.S. Mene recimo najvise cudi sto me I_C jebe u zdrav mozak, a Amerigosi nas primise oberucke. Mene nisu imali razloga da prime, nisam im bas pomagao, stavise. A imam neke moje tamosnje od oslobodjenja (njihovog 1864., ne naseg). Mene neki verovatno ne bi ni primili nazad oficijalno, da se oni pitaju, tu u Srbiji. U redu je, i ne zovu me. Mozda jednog dana. Axe bi voleo da kazem 'dace Bog', ali ja u Boga ne verujem 'per se'. Ni u Srbe 'per se'. U narod. Vise verujem u zene nego u nas.

 

 

oko Getuzburga.

 

Videh sad...GetIzburga.

 

A, i...

 

 

"Patriotizam je najveca boljKa modernog sitizena/gradjanina" (boljka, boljka, to rece Tesla tamo negde pre WWI, mozda i WWi, da ne lazem sad, poznat citat, stavise vrlo nepopularan).

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je ovaj dokumentarac o pilotima na RTS-u, baš me je dirnuo.

 

Jedino što hoću da vidim pre nego što umrem jeste propast Amerike.

 

 

 

to ce ti sine biti i propast cijelog svijeta onda.. a tome ne bi valjao niko da se nada. bar ne niko normalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, stagod, ali ne razumem o cemu pricas kada mene pominjes, Dersu.. Kako sam te ja to jebao u zdrav mozak - zbog greske u pisanju?? Mislim, pominjes 'oberucko' prihvatanje u istom paragrafu gde pominjes nekakvu pomoc i to u 2 posta.. :ph34r: Ne shvatam uposte post..

Ono za Slobu ce se mozda znati u nekoj buducnosti, sto se tice Ratka isto (jos i gore jer je bio u tezoj situaciji), ali verujem da postoje dobri razlozi zasto, da ne ulazim u duge primere..

Sto se tice pocetka rata, sta bi bilo kad bi bilo - jebiga... mozda bi zapad pomogao, ali posto su bili instigatori i podrzavaoci na nezvanicnom nivou provokatora (sve u svemu, protiv Srba i Srbije), UDBA je bila bliza KGB-u nego CIA ili MI5/6 ili stagod.. Zato mislim da smo prirodno, ili kako vec, gledali na istok tadasnji, ali bez srece, dok je vec sve bilo spremno za cepanje, i opet smo izvukli deblji kraj. Dosta ljudi ne zna, ali kao sto sam implicirao na jednom od prethodnih postova, od '45 pa nadalje do raspada SFRJ, bilo je upada od strane seceonista, po nekoliko desetine ljudi cak u pokusaju pravljenja nemira ili baze za pripremanje istog! UDBA koliko je bila efikasna je imala cak svoje ljude u redovima istih, bilo da je u pitanju citava sluzba ili medju operativcima, i tempirano i masovno likvidirala teroriste... :da: Primer, bejase upad ne secam se dal kroz Madzarsku ili Sloveniju tamo negde prema Liki, ne mogu da se setim imena, ili bolje receno sverc, kao satru dolaze ustase i imaju nekog svog koji ce ih docekati sa oruzjem u tom mestu, a svo vreme je taj kontakt covek UDBA-e i opkole ih i pobiju.... mozda cak i neke zarobe, ali ne znam dalje od toga, nije zdravo srati previse na forumu, uhapsice me eventualno na carini aerodromskoj nepoznati momci sa crnim naocarama... :ph34r:

 

Znaci, u pitanju je afinitet, a detalje mozemo za sad da nagadjamo, najbitnije koliko god mi bili glupi i naivni, jebiga, iziveli su se svi nad nama, i opeth dolazimo do toga sta bi bilo kad bi bilo. Da sve bude lepse, tj. da se stavi slag na tortu, nasi su najpristrasnije dejstvovali protiv sopstvenog naroda (zato uvek kazem 'udri bliznjeg svoga'), i to je to! Podela nasa je ultimativno kljuc svega, zajebite stranke i politicare i pare, Albanija i Kosmet treba da gore i svi fundamentalisti na mestu smrcu presudjeni, a cigani iz BiH rasterani i napraviti Republiku Srpsku, osloboditi Liku, Kordun, Baniju, Dalmaciju, Istru i Baranju od hrvaCke okupacije, Makedoniju aneksirati zajedno sa CG, i zapaliti EU i ostatak sveta (postedjujemo samo one koji nam se pokore bezuslovno, ipak smo mi sila, uz Radovce i Ultrase nemoze nam niTko nista, jaci smo od sudbine)..... SRBIJA DO MARJANSKI' OSTRVA... I NADALJE (od Novog Zelanda cemo da napravimo Srednju-Zemlju ba, a ja se selim u Minas Tirith)!! :rockdevil:

 

Jebem vam sunce, Satirikon i Menovar RULAJU! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
WP je totalno nebitna stavka ovih dana.

 

WP sam pomenuo samo radi orijentacije. Odakle ja znam ''doktrinu amerigojskog jebenog sustava'' i da li baš idu SAMO na West Point? Ja kažem da su ljudi odavno slati na školovanje u SAD. Ko, šta, gdje, mene ne zanima. Ti s druge strane tvrdiš da Srbi ne znaju čime Amerigosi navode svoje rakete. E pa barem su to mogli naučiti amerigoski studenti, ako ništa drugo nisu mogli. Nemoj sad da skrećeš priču na kurčevu Sorbonu. VJ je znala dovoljno o američkim raketama i to je činjenica.

 

Jes' ti mozda izucavao bitku oko Getuzburga. Sirakuze? Njujorka? Ricmonda? Alamoa? Vamo namo...Samo bre seres a da te covek pripita...

 

Čovječe, ti čitaš na preskoke ono što ja napišem pa odgovaraš na nešto što uopšte nisam rekao... ''Nisu svi srpski oficiri proučavali samo taktiku vojvode Mišića'' znači upravo to - neki su proučavali i nešto drugo. Malo pažljivije čitaj pa nećeš gubiti živce...

 

Vise verujem u zene nego u nas.

 

pa i žene su neki narod, majku mu...

 

i ja sam vrlo svjestan (ne)postojanja srpske nacije, ne znam zašto misliš da nisam.

 

Ameri bi to resili dok si rekao keks.

 

Ameri bi takođe da uđu na teritoriju suverene zemlje. Nama i nije trebala pomoć, i koliko se sjećam, upravo su oni pomagali Tuđmana, i tokom osamdesetih, a kamoli devedesetih. Nama stvarno nije trebala pomoć protiv Hrvata. Protiv Hrvata i Amera nam je trebala. A to što su se Ameri priklonili Hrvatima dovoljno govori kakva je bila ta ''ponuda''.

 

 

Kad bolje razmislim, mnogo s***m. Ko je bio tad tu gde pricam zna, ko nije, nece nikad znati. Niko nije bio svukuda. Pa ni ja. Samo pokusavam da obnarodujem da je istorija zajebana rabota i pre nego sto sidje u raju.

 

Naravno. Npr istorijska činjenica je da su Srbi preživjeli sve svoje krvnike, a ovi njih jopet nisu. Btw, kako Dow Jones danas?

 

"Patriotizam je najveca boljKa modernog sitizena/gradjanina" (boljka, boljka, to rece Tesla tamo negde pre WWI, mozda i WWi, da ne lazem sad, poznat citat, stavise vrlo nepopularan).

 

Naravno. Samo patriotizam koji je uzrok. Srpski patriotizam nije uzrok. Kad nestane alergent, nestaće i alergija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Vol Strit Dzurnal: Danijel Heninger

 

Obamina evropska vizija - Amerika na prekretnici

 

 

Najobičnije objašnjenje zašto Barak Obama može da pobijedi idućeg utorka je da glasači zaista žele novu ekonomsku politiku. Politička je istina svuda da birači kažnjavaju stranku koja je bila na vlasti i biraju drugu. Takođe je istina da će istorijska priroda prvog kandidata Afro-amerikanca igrati veliku ulogu.

 

Međutim, ostavite po strani istorijsku kandidaturu i vidjećete da se nešto veće iza brda valja. Čovjek će vidjeti ono što je shvatio vodoinstalater Džo. Stvarna “promjena” koja se stavlja na glasanje pred Amerikance 2008. nije samo prekid sa ekonomskom politikom iz proteklih osam godina već sa američkom ekonomskom filozofijom proteklih 200 godina. Ovi izbori su o dugoročnoj promjeni američke ideje o sebi.

 

Ja se ne slažem sa argumentom da je Vlada Obama-Pelosi-Rid dobri jednokratni neideološki američki pragmatizam. To nije istina. Na ovim izborima SAD su na filozofskoj prekretnici.

 

Cilj senatora Obame i moderne progresivne Demokratske partije je da okrene SAD u pravcu Zapadne Evrope, takozvanog njemačkog modela i njegove “socijalno-tržišne ekonomije”. Pod ovim sistemom biznis je visoko regulisan kao što bi bio pod Kongresom u kojem Demokrate imaju većinu. Biznisu je dozvoljeno da stvara bogatstvo sve dok njegova korisnost nije primarno stvaranje novih radnih mjesta ili ekonomski rast već podrška snažnom sistemu socijalne zaštite.

 

Političke planete su se postavile tako da se ovo ostvari. Kao posledica finansijske krize, istaknuti demokrate, evropski lideri u Francuskoj i Njemačkoj i više američkih novinskih članaka nego što čovjek može nabrojati su konstatovali da kriza dokazuje potrebu da se za sva vremena ukroti američki model “slobodnog tržišta”. To je ličnost nedelje Alan Grinspen priznao.

 

Ovo bi bila istorijska prekretnica, ona koju post-vijetnamski demokrate pokušavaju da postignu još od poraza od Reganovog “kaubojskog kapitalizma”.

 

Naravno da je kaubojski kapitalizam izgradio zemlju. Više nego bilo koju drugu u istoriji, a SAD postavio na 200-godišnju stazu pokretnih pojedinaca trgovaca koji tragaju za zaradom, zanatlija i radnika koji imaju priliku da se obogate. Oni su krenuli iz Nove Engleske i Njujorka, preko divljine srednjeg Zapada, hiljadama milja dok nisu stigli do San Franciska i Los Anđelesa, ostavljajući za sobom bogate gradove.

 

SAD su iz toga izašle kao supermoćna država, a instrument tog napretka je bio jednostavan – potraga za ekonomskim rastom. Sada Kina, Indija i Brazil, koji su prihvatili kaubojski kapitalizam rade ono što je Amerika radila, samo što su njihovi gradovi veći.

 

Ali sada dolazi Barak Obama, na čelu progresivne Demokratske partije, koji sa podignutom desnom rukom kaže: „Dosta smo rasli. Vrijeme je da raspodelimo bogatstvo.”

 

Ovim se podrazumijeva da će Sjedinjene Države skrenuti sa puta visokog rasta BDP-a i zemalja koje rastu kao ekonomske i političke sile i priključiti se niskorastućim ekonomijama koje su nekada zamijenile – Staroj Evropi.

 

Kao što je prikazano u Izveštaju Svetske banke iz 2006. godine, potrošnja u Evropi na programe socijalne zaštite je u prosjeku 19 odsto BDP-a (85% toga na programe socijalnog osiguranja) u poređenju sa 9 odsto BDP-a u SAD-u. Predlozi Obame neumoljivo i nepovratno šalju Ameriku ka evropskim nivoima socijalne zaštite. To nije agenda, to je novi način življenja.

 

Praktično:

 

Obamin federalizovani sistem zdravstvenog osiguranja počinje tranziciju od privatne zdravstvene zaštite kao Obaminoj beskrajno “univerzalnoj zdravstvenoj zaštiti.” Ovo je oduvijek bio “sine qua non” postizanja ekonomije socijalnog tržišta.

 

ObaminI povratni poreski krediti su direktni gotovinski transferi federalne vlade. Ovo će izuzeti nekih 48 odsto Amerikanaca, dakle skoro polovinu, od plaćanja poreza na dohodak. Ovo nije samo poreski predlog već značajna filozofska prekretnica. U Evropi se kaže “biti na socijali.”

 

Njegova namjera da ponovo pregovara sporazume o slobodnoj trgovini kao što je NAFTA je takođe filozofska prekretnica. Ona znači udaljavanje od tradicionalno hiperkonkurentne Amerike koja seže u industrijsku revoluciju, prema zaštićenoj, domaćoj radnoj snazi, kao u Zapadnoj Evropi. Demokratski predlog da se eliminišu glasovi privatnih sindikata obezbjeđuje nastanak statične radne snage slične evropskoj.

 

Uklanjanje ograničenja na poreze na zarade mijenja Socijalnu službu iz osiguranja u socijalni program. Obamini poreski krediti zahtijevaju obavljanje aktivnosti koje je vlada identifikovala, što je suština dirigovane ekonomije.

 

Sve ovo će biti skretanje sa žive američke ideje – udaljavanje od stvaranja ka zaštiti.

 

Mnogi glasači progresivni demokrate, stariji bogati ljudi, profesori na univerzitetima i studenti smatraju da je ovo put kojim Amerika treba da ide. Oni eksplicitno žele da se američke energije prenesu sa nepokorne ekonomske utakmice prema socijalnoj izgradnji. Oni žele da SAD umanji svoj “otisak” u svijetu. Sredstva ušteđena od toga što se sišlo sa statusa supersile se mogu reprogramirati u investicije (stalna Obamina riječ) u evro stilu 19-oprocentnih BDP socijalnih programa.

 

Ja bih želio da je Džon Mekejn bio bolji u objašnjavanju onoga što je istinsko „istorijsko“ značenje izbora. Jer kada je gotovo, onda je gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova je prava pornićarka.

 

Elvira Bognić ( DSS) iz Zrenjanina. Neki mudo u zrenjaninskom odboru Koštuničine stranke.

 

striptiz2.jpg

 

foto-v.jpg

 

b1.jpeg

 

elvira%20dobra.jpg

 

ns.jpg

 

2ebwxghgr4.jpg

 

 

Koštunica teško da je hteo, a Velja nema šanse da je odoleo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda dobiješ prekomandu za Zrenjanin! soldier_06.jpg

 

To bi bilo lepo :)

Mada bih najvise voleo kada bih ostao u Jakovu, gde cu biti, makar na obuci. To je kod surcinskog aerodroma..

Taman da skinem koji avion pun politicara. bice to moja zrtva. moj doprinos ovom svetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...