Jump to content

Jezici


hypnos

Recommended Posts

Hahahahaha :) Kakva ironija :):):)

 

 

Nego, da ne ispadne da se kikoćem i smejem sve vreme, da vam reknem kako sam počela da držim časove jednom dečku (između ostalih). Nikad nije učio engleski jer nije imao prilike i sad krenuo sa 27 godina što mi je bilo neverovatno ali eto, i to se dešava. Krenuli smo bukvalno od alfabeta i kako se svako slovo čita, a kad se samo setim gde je bio moj peti razred. Ihaaa.....

 

Čovek se onda zapita koliko se ljudi nikad nije susrelo sa nekim stranim jezikom i koliko smo mi srećni u Bg-u (i drugim gradivoima/mestima) gde može da se bira koji će se jezik učiti.

 

Zasto je to neverovatno... Kako ljudi uzimaju zdravo za gotovo ono sto poznaju. Pa na mom bivsem (mhehe) faxu bre ljudi 90 posto ne zna da koristi kompjuter u smislu osnovnih stvari... Kakvi crni jezici.

U krajnjem slucaju sto bi se podrazumevalo da svi pritchamo engleski, nama je to eto svuda pa smo naucili a ako ne zivis takav zivot, zasto bi?

 

Mah, svet je cudo, ljudi zive pod vodom, zamrzavaju se, placaju drugima da ih pojedu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaoj sjecam se cetvrtog razreda osnovne skole i ucenja alfabeta i kako sam dobio peticu na kontrolnom.eh kako mi se to cini da je bilo davno.......a dobro nije nista strasno mozda ce mu ici engleski,ko zna

 

 

Ja sam morala u obdanistu da ucim engleski... Ne secam se da li je to bilo obavezno, ali jos uvek cuvam kod sebe diplomu da sam polozila taj neki najnizi nivo engleskog (1995)... :zeleni: ...uh, kako to bese davno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, da ne ispadne da se kikoćem i smejem sve vreme, da vam reknem kako sam počela da držim časove jednom dečku (između ostalih). Nikad nije učio engleski jer nije imao prilike i sad krenuo sa 27 godina što mi je bilo neverovatno ali eto, i to se dešava. Krenuli smo bukvalno od alfabeta i kako se svako slovo čita, a kad se samo setim gde je bio moj peti razred. Ihaaa.....

Nauči ga prvo da psuje. :)

Tako se najbolje počinje sa učenjem bilo kog jezika. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto je to neverovatno... Kako ljudi uzimaju zdravo za gotovo ono sto poznaju. Pa na mom bivsem (mhehe) faxu bre ljudi 90 posto ne zna da koristi kompjuter u smislu osnovnih stvari... Kakvi crni jezici.

U krajnjem slucaju sto bi se podrazumevalo da svi pritchamo engleski, nama je to eto svuda pa smo naucili a ako ne zivis takav zivot, zasto bi?

 

Mah, svet je cudo, ljudi zive pod vodom, zamrzavaju se, placaju drugima da ih pojedu...

Ne kažem da je neverovatno ali baš ni "Hello, my name is..." od nekoga ko je mlad i ko ima kompjuter koji je inač na engleskom mi je stvarno wow. Ali, kao što rekoh, nemamo svi prilike, nažalost.

 

@Dark Elf: Pa nisam baš htela na prvom času da ne pomisli čovek svašta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kažem da je neverovatno ali baš ni "Hello, my name is..." od nekoga ko je mlad i ko ima kompjuter koji je inač na engleskom mi je stvarno wow.

Ma to se taj tip zaljubio u tebe, pa hoće da te muva i kao "aj' uči me malo engleski, iako imam komp, al' ne znam da beknem". :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to se taj tip zaljubio u tebe, pa hoće da te muva i kao "aj' uči me malo engleski, iako imam komp, al' ne znam da beknem". :) :) :)

Ma jeste :) Prvi put u životu sam ga juče videla, a on je video moj oglas na netu gde nema gde slika da se okači :) Mogao je da pomisli da sam neka brkata, sredovečna i nadrndana profanka britiš ingliša.

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jeste :) Prvi put u životu sam ga juče videla, a on je video moj oglas na netu gde nema gde slika da se okači :) Mogao je da pomisli da sam neka brkata, sredovečna i nadrndana profanka britiš ingliša.

 

Medjutim, kada te je video, zaboravio je i ono malo sto je znao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Engleski ko' maternji (polagao sam ono proficiency sranje), :mhihi: francuski razum, sluzim se, ruski sam ucio, nemam blage, a sada ucim japanski,... :ph34r: Zanimljiv mi je hebrejski, a da, odlicno znam latinski,...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ja nikad nisam čula kako zvuči esperanto :sad:

 

btw.. ja znam engleski i nemački baš baš dobro... i turski znam, ali bi htela baaaš dobro da ga naučim.. nešto mi se uči francuski...

 

ne podnosim španski i portugalski :puke: od onih silnih cigana koje sam tamo videla mi se smučio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...