Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

Zvanicno sam zaprepascen

Šta znači biti "zvanično zaprepašćen"? Šalim se naravno, delimo isti osećaj.

 

Ja čekam da se vrate, sjebu par vlada i zavedu red.

Ako do ovoga dođe, mislim da se neće zaustaviti samo na "zlim vladama sveta".

 

ima smisla da proučavaju religiju i mesta koja pripadnici religija smatraju svetim

Uvek sam se to pitao. Ako nas već posećuju, kako oni znaju koja su mesta i objekti od suštinskog značaja za nastanak, razvoj i funkcionisanje čovečanstva? Zašto se ne pojave iznad Ajfelovog tornja ili Kipa slobode npr. već baš iznad Bele kuće, svetih građevina i sl.? Kako oni znaju šta je religija i gde se nalaze "važna mesta"? Zamisli da ti posećuješ planetu udaljenu ko zna koliko s.g. - kako bi znao šta i gde da tražiš?

 

Sad će ispasti kao da sam sebi upadam u usta ali upravo sam se setio da sam gledao onaj serial "Ancient aliens" i da je u jednoj od epizoda bilo govora o tome kako postoje neoborivi dokazi da je plato na kome se sada nalazi ona kupola u Jerusalimu nekada bila lansirna rampa za svemirske brodove koji su izgradili... pogađate već ko.

 

 

* Jedna misao mi je upravo prošla kroz um. Dok mi sedimo za kompjuterima, pišemo poruke i diskutujemo o tome "šta bi bilo kad bi bilo", neka ekstradimenzionalna bića u svojim nepojmljivo kompleksnim sistemima trenutno obrađuju gomilu podataka koje su prikupili o nama tokom svojih poseta našoj planeti i pri tom izvlače ko zna kakve zaključke i tumače ih na ko zna kakav način.

 

Da, to se odvija u trenutku dok čitate ovo što sam napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud znamo da Maye nisu imale pre susreta sa tim Extre dimenzionalnim bicima, i smatrale ih za bogove, i predvidele njihov povratak 2012 godine? Ko moze znati. Ako se to desi, ne verujem da ce biti propast sveta, jer ako su ih maye postovale, i oni im omogucili onakve tehnologije za to vreme ne zamislive, ko zna sta mogu sada da nam ponude.

 

Nikada nisam vanzemaljce zamisljao kao zelene male...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god bio smešan onaj lik iz "Ancient Aliens", to je to, u suštini. Stolet pita otkud znaju šta je bitno - naravno da znaju kada su oni uzrok nastajanja hramova i sličnih građevina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka taj snimak bude prevara, ali ja opet ne verujem da su ljudi ovako ograničeni:

 

Then there's the strangely small size of the supposed alien aircraft, which can be roughly determined by comparing it to the size of the Dome over which it hovers. The UFO appears to be no more than about fifteen feet long, which seems awfully small for a spacecraft that presumably made it across the universe for its camera cameo.

 

Ako bi nešto moglo da putuje kroz svemir, sigurno ne bi moralo da podleže našim standardima, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jedno, nema sarzer/okvir, dzabe je drzi tu.

 

Sletanje na mesec smatraju zaverom...

 

677319700bv1.jpg

 

K'o sto rece Novaliss (valjda, nisam video ko je okacio sliku), natera te da pomislis. S toga ni ja nikada nisam verovao da su ljudi uopste sleteli na mesec. Jer da jesu, non stop bi slali expedicije na isti, pravili baze itd. Ne bi se ogranicavali na Zemlju i njenu orbitu. Mogli bi teleskop postaviti na mesecu, istrazivacku stanicu, itd itd itd, sto bi mnogo vise doprinelo.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja pitao za religiju, ali nema veze, spomenuo sam zašto bi mogli da proučavaju mesta tipa Jerusalima :)

 

Nego, ova primedba za veličinu tog nečega. Mhm, kao kad u Japanu 1945. vidiš američki avion i kažeš 'wow, kako je imao goriva do Japana'. Ciljam, naravno, na to da je možda on samo dao nečeg većeg i da nije proputovao svetlosne godine, već se možda samo spustio iz nečeg većeg. I stvarno, zašto bi se vanzemaljci otkrivali? Zašto bi kontaktirali sa američkim vrhom? Zašto bi se uopšte trudili da uspostave kontakt sa tako paranoičnim i tako ratobornim vrhovima država kada bi ovi bez razmišljanja napadali, lansirali nuklearne projektile i slične gluposti. Slično bi sigurno uradio i Izrael da se spustilo nešto veliko i uočljivije. Šta ako oni na ljude gledaju kao što ljudi gledaju na životinje, bar na onaj idealistički način tipa 'gledaj ali ne ometaj'?

 

Klouk je možda bio sprdnja, ali snimak iz 2009.:

 

http://www.youtube.com/watch?v=PD83dqSfC0Y

 

Još jedna primena tehnologije za koju je zaslužna naučna fantastika :da: Neke stvari nisu toliko daleko koliko se nama čini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Then there's the strangely small size of the supposed alien aircraft, which can be roughly determined by comparing it to the size of the Dome over which it hovers.

The UFO appears to be no more than about fifteen feet long, which seems awfully small for a spacecraft that presumably made it across the universe for its camera cameo.

Mozda su ocekivali godamn mothership da se ukaze iznad capitol hill-a? Mainstream novinari su oduvek bili glupi, pogotovo oni koji se bave debunkovanjem stvari koje se ne "uklapaju".

500 miliona planeta slicnih zemlji u galaksiji? Ok. Ufo iznad Jerusalima? Hoax. Bitch please. :mhihi:

 

Opet, kome god su poznati okultni fenomeni, mora da se zamisli bar malo. Zasto bi to "morao" da bude ufo? Zato sto svetli i leti? Zasto ne nesto drugo, masovna tulpa recimo?

Sta su to "extradimenzionalna bica"? Sve to mnogo podseca na new age crap. Sta ako je demonologija u pravu sto se tice nekih stvari? Postoji mnogo slicnosti izmedju srednjovekovnih vidjenja demona sa ufo enkaunterima i bliskim susretima. Mozda vise nije fancy ukazivati se u obliku rogatog kopitara, vec treba ici u korak sa vremenom, who knows?

Sto je neko rekao, sumnjiva je medijska galama oko svega toga. Shoot it down or gtfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada više skoro ništa nije čudno videti na TV-u na programima velikih medijskih kuća, posebno američkih. Toliko se pokušava skrenuti pažnja njihovog stanovništva da je sad OK ubacivati NLO-e u vesti kako bi se ljudi nečim zabavili. Čim je do Bele kuće (valjda sam pogodio veliko slovo) došao zahtev (potpisan od strane hiljade građana) za odgovorom na pitanje da li su vanzemaljci došli u kontakt sa predstavnicima SAD... Ne znam ni zašto bi pitali tako nešto, jedna tehnološki napredna civilizacija sigurno ne bi kontaktirala zemlju koja najviše ratuje, spletkari, krade tehnologiju (otprilike u vidu naučnika), ali dobro, klasični stav Amerikanaca o pravičnosti njihove politike.

 

Što se tiče natprirodnog, zanimljiva je to situacija. Zapravo, nauka odavno stvari iz nemogućeg prevodi u moguće, pa sve više natprirodnog postaje teoretski moguće. Neko je kačio link za epizodu iz druge sezone Through the Wormhole u kojoj se, između ostalog, razmatra postojanje duše i njene sudbine posle smrti tela, ALI na naučni način, pomoću novih otkrića iz oblasti medicine, fizike i hemije.

 

Nego, za kolegu Doom-a, u čast avataru, pesma :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=SAgvS0aMsOM

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: Valja. Zanimljiv bend.

 

 

Jos malo o nlo-ima kao kolektivnim tulpama:

 

There are... apparitions that make public appearances. Some of these are said to be the perceptible double—the etheric counterpart—of a living person who is undergoing an out-of-body experience. Even more mysterious are the externalized perceptible manifestations of something whose existence originated in the mind of its creator by virtue of that person's incredible powers of concentration, visualization, and other, more occult, efforts of the mind. In Tibet, where such things are practiced, a ghost of this kind is called a tulpa. A tulpa is usually produced by a skilled magician or yogi, although in some cases it is said to arise from the collective imagination of superstitious villagers, say, or of travelers passing through some sinister tract of country.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tulpa#History

 

Priroda svesti nije dovoljno poznata, a svemir predstavlja savrseno ogledalo za projekciju svih mogucih sadrzaja iz kolektivnog nesvesnog.

Ako nlo-i predstavljaju kolektivne thoughtforme, to bi mogla biti jako losa varijanta, a evo i zasto:

 

Areas of intense Fortean phenomena are called window areas. Many of them were places of former religious importance that have now waned or fallen from use. Could the worship or occult use of an area over hundreds of years create a sort of artificial life form? Something that fed on the worship. When the worship is taken away the "thing" still needs to feed. It now feeds by creating fear with paranormal manifestations. Another idea is that they are a massive, collective, sub-conscious, thought form. The thought form or tulpa is said to be a 3-D semi solid image created by the power of the mind. Buddhist llamas [sic] in Tibet are said to be able to summon up tulpas during intense meditation. Western explorer Dame Alexandra [David-Néel] was said to have created a tulpa of a monk whilst studying in Tibet. Polish medium Franek Kluski (Teofil Modrzejewski) was said to have summoned up huge cats, birds, and even ape-men during séances. Perhaps, considering the types of beast he called up, he was creating tulpas. If individuals can create tulpas imagine what the collective, gestalt mind of humanity as a species could do. Perhaps dragons are a giant worldwide thought form emanating from our innermost fears.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tulpa#History

 

U tom slucaju bi bilo jasnije zasto bi ih mogla zanimati sveta mesta. Bila bi im potrebna energija da bi odrzali svoje postojanje na materijalnom planu. WorShip is required.

 

Mozda ovo zvuci suludo i na granici razumnog, ali koliko bolje zvuci teorija o interdimenzionalnim bicima koja dolaze ovde na hadziluk u fancy brodovima koji savijaju prostor?

U nedostatku cinjenica ostaju samo pretpostavke, just food for the... thoughts.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zvuci suludo. Zapravo, Terence Mckenna je imao slicnu UFO teoriju, da su ti dogadjaji proizvodi nase svesti, nekakve duboke ceznje.

 

Inace, preporucujem i knjige Aleksandre Dejvid Nil, koga interesuje mistika Tibeta, tulpe, samanizam i sl. definitivno ima sta da procita u njenim knjigama. Moja prva knjiga je bila Mistici Tibeta (tako nesto, davno je bilo) i zaista je zanimljiva i puna zivopisnih, cudnih dogadjanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ovo zvuci suludo i na granici razumnog, ali koliko bolje zvuci teorija o interdimenzionalnim bicima koja dolaze ovde na hadziluk u fancy brodovima koji savijaju prostor?

Negde sam čuo da ako vansvemirci zaista postoje i ako su tehnološki daleko ispred nas, da su oni zapravo otkrili i usavršili tehniku kojom mogu da kontrolišu gravitaciju (na lokalnom nivou) i da su je ugradili u svoje letelice. Time se objašnjavaju neki slučajevi pri kojima NLO pri ogromnoj brzini bez usporavanja napravi nemoguće oštro skretanje pod uglom od 45 stepeni i nastavi dalje istom brzinom.

 

Mada, kao što sam kažeš, sve su to samo nagađanja i pretpostavke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd kao da diskutujemo o necem konkretnom,napravite te teme oko vanzemaljcima,ufo zaverama i svemu ostalom.Svi ljudi posasavise,pocnite da pominjete i HAARP i kontrolu vremena,kako su teslu ubili CIA agenti i bah...

 

Ontpopic

http://www.youtube.com/watch?v=Ysc53elyQys&feature=plcp&context=C2cc21UDOEgsToPDskImj-TScpVRcEvyG02onr5-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red shift :rockdevil:

 

Nagađam, ali čini mi se da Ajnštajn jednostavno nije bio dovoljno informisan o razvojima na polju astronomije. Ipak je on teoretski fizičar, nasuprot Hablu koji je bio astronom i bavio se proučavanjem kosmosa, ali je u praktičnom delu imao mnogo više iskustva od Ajnštajna. Naravno, Ajnštajnova genijalna teorija relativiteta je donela mnogo toga astronomiji, ali ovaj promašaj je bio stvarno velik, statični univerzum naspram svemira koji se širi, prilična razlika :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh da, o Hablu su nam pricali na predavanju iz astronomije. Habl je inace prvi izvalio da se uz pomoc pulsirajucih crvenih dzinova (inace Cepeide kako se strucno zovu, i jedne od najredjih zvezda) moze izmeriti daljina do neke druge galaxije. Eto, da nije Habla, ne bi ni znali da postoje druge galaxije u skorije vreme :) A eto, retko ko zna za Habla, osim za teleskop koji nosi njegovo ime. (sto je i dokaz kada ukucam njegovo ime, da izbacuje google na prvoj stranici samo o teleskopu -.- )

 

Evo da prenesem jos neke zanimljivosti koje naucim na tim predavanjima iz astronomije.

 

Inace, Hubble je generalizovao oblike galaxija, po velicini, duzini krakova, sa "preckom" ili bez nje.

 

Evo linka i vidite sliku Hablove Viljuske.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Hubble_sequence

 

Sto se tice boja galaxija, boje zavise od zvezda naravno. Ukoliko je galaxija pretezno "plava" ili bela, to je znak da se u toj galaxiji stvara puno novih zvezda od hladnog gasa, uglavnom Plavih Dzinova, koji imaju veliku luminoznost (jacinu svetlosti) a koje traju veoma kratko u odnosu na druge zvezde (recimo Crvene Dzinove). Ukoliko je galaxija pretezno crvena, znaci da je u toj galaxiji prestalo stvaranje novih zvezda, i vecinu galaxiju preovladjuju crveni patuljci i dzinovim, kojih ima puno u odnosu na plave, pa time njihova svetlost i crvena boja preovladjuje. Sto znaci da u toj "staroj" galaxiji nema vise hladnog gasa od kog se prave nove zvezde. Naravno, ne mora da znaci da ga nece biti, jer se galaxije medjusobno sudaraju, i stvaraju hladni gas. Pa i nasa galaxija, Mlecni put je u trenutnom sudaru sa jednom galaxijom(ne znam tacno kojom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala digresija, ali sutra bi trebalo da je vrhunac najveće meteorske kiše u godini. Decembarski Geminidi su retko viđeni zbog vremena (lično, nikad nisam gledao ovu meteorsku kišu) ali trebalo bi da daju najviše meteora od svih meteorskih kiša u godini. Opet problem predstavlja Mesec, a ni vremenska prognoza ne garantuje previše povoljne uslove, ali kome nije hladno i ima blizu pogodno mesto za posmatranje, srećno :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...