Jump to content

Venčanja, svadbe, krštenja, slave, sahrane, parastosi, opela...


Zen

Recommended Posts

ali bitno je jako ostaviti dovoljan broj potomaka zbog nacije

Da u buducnosti ima ko da gine za hirove vladajuce kaste, na svim stranama. ;)

 

 

 

Elem, najzivopisniji svadbeni momenat koji mi trenutno pada na pamet je performans jednog lika, inace sa svadbe u krugu porodice jednog veoma poznatog Novosadskog muzicara. Covek se pre svih potpuno unakazio, nekako otisao u wc i olaksao se, ali u gace. Big time. Te iste gace je skinuo, preokrenuo ih naopacke i takve ih stavio na glavu, sa sve sadrzajem. E, onda je takav izasao iz wc-a i uleteo u kolo, a za mesto se borio sveze namazanim rukama :) Kultur shock jebo te.

 

Hororchina, a? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemo tako Macko mi smo savremene zene sirokih shvatanja :)

Zato su i muskarci postali tako sirokih shvatanja, sto objasnjava njihovu slobodu ponasnja i kockanja sa vremenom zena jer njihov bioloski sat crkava od 50-e :)

 

Ono sto sam procitala u novinama mi je bilo interesantno i svodi se na sl. Fakultetski obrazovane zene uglavnom se udaju oko 30-te ili kasnije a decu planiraju isto tako tu negde. Jer im je karijera na prvom mestu, i dok zene koje nisu toliko obrazovane bivaju fokusirane na hvatanje muskaraca one proberu sve sto je dobro rode im decu, a ovima u 30-oj ostaje da kukaju, vapeci za istim.

 

A u americhkim serijama tek u krizi srednjih godina kvalitetni muskarci podlezu tim neobrazovanim lutkicama. Sada ne znam vishe u shta da verujem... ;)

 

Elem, najzivopisniji svadbeni momenat koji mi trenutno pada na pamet je performans jednog lika, inace sa svadbe u krugu porodice jednog veoma poznatog Novosadskog muzicara. Covek se pre svih potpuno unakazio, nekako otisao u wc i olaksao se, ali u gace. Big time. Te iste gace je skinuo, preokrenuo ih naopacke i takve ih stavio na glavu, sa sve sadrzajem. E, onda je takav izasao iz wc-a i uleteo u kolo, a za mesto se borio sveze namazanim rukama :) Kultur shock jebo te.

 

Hororchina, a? :)

 

E?!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, najzivopisniji svadbeni momenat koji mi trenutno pada na pamet je performans jednog lika, inace sa svadbe u krugu porodice jednog veoma poznatog Novosadskog muzicara. Covek se pre svih potpuno unakazio, nekako otisao u wc i olaksao se, ali u gace. Big time. Te iste gace je skinuo, preokrenuo ih naopacke i takve ih stavio na glavu, sa sve sadrzajem. E, onda je takav izasao iz wc-a i uleteo u kolo, a za mesto se borio sveze namazanim rukama :) Kultur shock jebo te.

Auuuuuuuu. :) :) :)

 

Pa što ga niste izbacili napolje da se ispava (sa sve "sadržajem" na glavi)? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da je kick out usledio, ali sta vredi, kasno :) Lik se bukvalno prelomio od alkohola, beznadje.

Sad nesto kontam, to je valjda idealna situacija da se kaze "toliko se napio da ne zna gde mu je dupe, a gde glava" :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom zaspao za kafanskim stolom i povracao po stolnjaku, sebi..sve dok me nije probudila old school konobarica i poslala kuci kada je bio fajront, a dosao sam tako sto me je neko povezao kolima, a ni danas ne znam ko :)

a kazu i da sam urinirao u parku ispred nekih devojaka i vikao ''jeeeaaa''.. toga se ne secam.

Sva sreca pa se vise ne opijam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe... zanimljivo je čitati sve ovo. :)

Iako manje mogu da popijem od Axeanosilas-a, moji blamovi nisu ništa manji.

 

Evo jednog:

 

Bilo je to pre dve-tri godine dok sam živeo u Nišu. I sad, kao, krenem ja sa ortacima (i kolegama) na Jazz festival, i kako to uvek biva, cirkaj, cirkaj, cirkaj... Naravno, posle tog festivala smo otišli do centra i nastavili da pijemo.

Uglavnom, veče nije bilo ništa posebno, ja sam se po običaju uroljao kao svinja (a i ortaci nisu bili bolji) i krenuli smo kući. E sad, to je bilo to dokle se sećam. :D

 

E sad... budim se na stepeništu, sav pokočen i muti mi se... vidim moja zgrada... "super", rekoh "taman da se bacim u krevet", "A posao?" pitah sebe, "jebeš posao, vidiš da ne mogu da dišem" odgovorih sebi.

Ustadoh, dođoh do mojih ulaznih vrata i mislim "Keva je sigurno budna, taman da se ne mučim sa ključem", počinjem da drndam onu kvaku i da kucam misleći samo na to kako ću da se uvalim u krevet... muka mi je... najzad se vrata otvaraju i ja ulećem i vidim nepoznati mi hodnik... jedan glas pored mene mi kaže "Ej, stani", a ja vidim na kraju hodnika kako istrčava jedna starija žena u spavaćici i uplašeno uzvikne... okrećem se i vidim da pored mene stoji neki zbunjeni momak.

Sve se to desilo za dve-tri sekunde i za isto to vreme ja ukapiram da sam nekoj porodici upao u stan.

Promucam "Izvinite" i polako se okrenem i izađem.

Kad sam izašao iz zgrade ukapirao sam da ja nisam samo pogrešio zgradu i stan, već sam bio u drugom kraju grada.

Ovo?! :lol: Koji trip

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jaooo... coool...

bože.

 

najgore pijanstvo mi se desilo za neki moj rođendan, sećam se još sam studirala...

 

najpre na faksu po piwo u studentskom klubu sa društvom sa godine

onda sam došla kući pa me keva naterala da drmnemo po jednu domaću u moje zdravlje

pa je došao ćale pa ajd i sa njim

pa sestra pa sa njom bogu hvala dve tri...

došlo prvo društvo i pilo se vino... 2 buteljke ..

preselili se zatim kod ortaka kojem je prethodnog dana bio rođendan, gajba 18m2 verovali ili ne a nas devetoro u njoj

 

i tu nastavimo da pijemo kao stoke se udesimo, popili sačuvaj me i sakloni vina, da bi u neko doba kupili VINJAK i to je bio patos.

 

ostalo nas je 6 probudili smo se kao mačići, svi jedni drugima u krilima, u oblaku alkohola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali definitivno nesto najcudnije na cemu sam bila je neka proslava u zapadnoj srbiji gde je bend izgeldao ovako: Pevac i harmonikas (nit zna da svira nit da peva, al se trudi), lik na klavijaturama pusta neku matricu sa ritmom ali mu je trebalo jedno pet puta da je promeni dok harmonikas i on nisu uhvatili ritam, i jedan gitarista koji je svirao i kulirao. Nesto uzasnije u zivotu nisam cula, a sto je nejgore ljudi se vesele, bez obzira sto ovi nemaju pojma da sviraju... od tada imam traume od pesme "sheherezada"....

 

dziz...otprilike znam o chemu prichash :)

...inache, kao klinac sam obozavao svatove&shit...

kec,kec kume i ti old school obichaji...u stvari jel neko zna shta je "kec,kec kume"? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na 'nunta, nunta, opsa-sa, vlaska svadba otkida...' to je stvar od Zorice Markovic, kvlt :rockdevil::lol:

 

 

Ne znam dal je neko ikad gledao onaj spot pod satorom "Neka peva ova kuca,nek je kuca vesela..."?

Tu je vala docarana seljacka svadba 101%,cak starojko nosi onu kapu sa slikama "golih zenski"! :) A ima i onih ultra faca...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na 'nunta, nunta, opsa-sa, vlaska svadba otkida...' to je stvar od Zorice Markovic, kvlt :rockdevil::lol:

 

jeste to jbt sve znaš ;) neverovatno ti si vujaklija za narodnjake

ček da je nađem na jutjubetu

 

 

u bre heavy

 

 

al kad zviždi pravo kafanski :lol:

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu i ta pesma spada u nezaobilazan repertoar na svadbama, bez nje ne ide :lol: Cek, gde si gledao, na tjub?

 

 

Mora da ima i tamo ali gledao sam pre desetak godina na lokalnoj seljackoj televiziji K21 koju je drzao Foto Perica :) i gde su se 24 sata vrteli pozdravi i zelje,nije imao nikakav drugi program. :)

To se znalo za vikend kad se gastarbajteri vencavaju po 5-6 puta u toku dana je isao taj spot.Znam samo da sam se sa ekipom drzao za stomak od smeha kad smo prvi put to videli mozda 1994/5-e godine.

Edited by Mr.Hate

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...