Jump to content

Venčanja, svadbe, krštenja, slave, sahrane, parastosi, opela...


Zen

Recommended Posts

Ja sam po pitanju svadbarijskih cuda moderna, ne volim ih. Ne, u tom tradicionalnom srBskom obliku.

Prvo, ne volim pecenje, drugo, dosadni su mi ti ritualni delovi, trece nisam ljubitelj narodnih igara, cetvrto, najbitnije, ne mogu da se odvalim od alkohola i da ne znam gde se nalazim iz prostog ralozga - ne pijem.

Tako da, nije to mesto za mene :) Ja sam vise za skromniju varijantu, a ako vec moram da se razmecem moze neki fensi restoran sa finim pratecim bendom, klasika Oliver Dragojevic i to :)

Molim, sve fanove svadbi da me ne pljuju odma' :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam po pitanju svadbarijskih cuda moderna, ne volim ih. Ne, u tom tradicionalnom srBskom obliku.

Prvo, ne volim pecenje, drugo, dosadni su mi ti ritualni delovi, trece nisam ljubitelj narodnih igara, cetvrto, najbitnije, ne mogu da se odvalim od alkohola i da ne znam gde se nalazim iz prostog ralozga - ne pijem.

Tako da, nije to mesto za mene :) Ja sam vise za skromniju varijantu, a ako vec moram da se razmecem moze neki fensi restoran sa finim pratecim bendom, klasika Oliver Dragojevic i to :)

Molim, sve fanove svadbi da me ne pljuju odma' :)

NE VOLIS PECENJE? :confused:

Oliver Dragojevic na svadbi u Srbiji - NIKAD!

Narodne igre su u domenu opste kulture. Deo tvoje zemlje i otadzbine.

OK je ako ne pijes ali ne treba ti alkohol za dobar provod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj se ortak davno oženio, i to nešto sve na brzinu. naterali ih matorci, a nije imao pas za šta da ih ujede tih godina.. napraviše u nekoj socijalnoj kafani, znate ono "drava" itd... sa sve masnim stolnjacima...

 

bend: dugonja tankog nosa u pepito sakou koji se cakli od masti oko rukava na reverima i džepovima.. pijan ko letva. malo peva, pa turi mikrofon u džep, pa se klati... bubnjar, promašuje bubanj svako malo... isto janpi. klavijaturista, ko da je iz type 0 negativea izašao (verovatno rockerski izrod- nečiji sin od ovih starijih muziĆara)... basista, svira nešto svoje... ma, haos.

 

ide čorba, koja je...pa kao da je stradala smena "ratara" eto tolko brašna je bilo. niko je nije tak'o. idu dvoje konobara, ona skuplja tanjire i vraća mučenu čorbu u vanglu, pa lepo krpom obriše musavi kraj tanjira, i vrati ispred gosta.. a onda stavi gnjecavu poganu sarmu u taj isti tanjir. e to mi je bilo VRH.

 

kad su ispraćali goste ona je svima govorila, uz najdivniji osmeh na svetu:

"hvala vam što ste bili. nemojte nikada da pravite svadbu."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@enclave -

1.Ne volim pecenje!!!!!!!!!!!!!!

2.Navela sam primer muzike tog tipa, Vlado Georgiev, svejedno, bukvalisto.

3.Znala sam da ce neko da puca na to kako nisam dovoljno srbenda . :)Saglasna sam sa tobom, ali to sto je nesto

deo kulture je nuznost, ja to nisam birala, a to sto je nesto deo kulture, ne znaci da ja to nuzno MORAM da volim i da uzivam u tome, a daleko od toga da ne cenim.Understood?!

4.Da si pazljivo citao, video bi da sam napomenula - da kad bih otisla uz sve ove gore faktore, da mi bude dosadno itditd.... cak ni alkohol kao krajnja solucija mi ne bi pomogao.

 

Je l' ti sada sve jasno?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@enclave -

1.Ne volim pecenje!!!!!!!!!!!!!!

2.Navela sam primer muzike tog tipa, Vlado Georgiev, svejedno, bukvalisto.

3.Znala sam da ce neko da puca na to kako nisam dovoljno srbenda . :)Saglasna sam sa tobom, ali to sto je nesto

deo kulture je nuznost, ja to nisam birala, a to sto je nesto deo kulture, ne znaci da ja to nuzno MORAM da volim i da uzivam u tome, a daleko od toga da ne cenim.Understood?!

4.Da si pazljivo citao, video bi da sam napomenula - da kad bih otisla uz sve ove gore faktore, da mi bude dosadno itditd.... cak ni alkohol kao krajnja solucija mi ne bi pomogao.

 

Je l' ti sada sve jasno?!

mawg-sorry-730793.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej a jel se secate perioda kada je u narodu kruzio video snimak arkanove svadbe i tada si bio ql ako si video snimak i mogao si da pricas sa "elitom" posto je to bio "dogadjaj" :)

 

Sećam se, hahah, na svu sreću nisam odgled'o VHS kasetu ''krvavog pira.'' iliti tzv. ''svadbe decenije.''

 

 

Tako da, nije to mesto za mene :) Ja sam vise za skromniju varijantu, a ako vec moram da se razmecem moze neki fensi restoran sa finim pratecim bendom, klasika Oliver Dragojevic i to :)

Molim, sve fanove svadbi da me ne pljuju odma' :)

 

Tako sam i ja nekada mislio - pa se predomislio. ;)

 

Naravno da ne volim svadbe gde piče grandovska sranja. Mada, iskreno govoreći, takvih svadbi i skoro da nema.

Što je svakako pozitivno! Ali bez kultnih hitova Tome Zdravkovića i još kultnijih izvornih narodnih pesama, svadbe su jednostavno - nezamislive. I to me raduje, mislim što je još uvek tako.

Za kraj veselo društvance pravi vozić uz ''hajde da ludujemo ove noći'' zaboravljene merlinke Tajči i ''moji su drugovi'' Momčila Bajagića Bajage.

Tako bi trebao izgledati repertoar kvalitetne svadbe.

 

Mislim, obožavam ja TestAmenT i Kreator, ali ne ide da zastrašujem goste thrash metalom .... pa dam im kašike kolektivno poispadaju iz ruku dok kusaju riblju čorbicu. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lady, cestitam! :da::pivopije:

 

Naravno da ne volim svadbe gde piče grandovska sranja. Mada, iskreno govoreći, takvih svadbi i skoro da nema.

 

A vidis, ja sam samo na takvim svadbama i bila. Pa to je takva smrt, a najgore je kada se ta silna matora rodbina ponapija pa priuhvati mladu u kolce... :) Ne, ozbiljno, najgore mi je od svega sto se svi napiju ko svinje. Najbolje na svadbi je sto svako donese tortu, pa je uvek tu negde zadnja soba puna... torti! :)

 

Srsly, kada dodje moje vreme, ne znam sta cu. Hocu svadbu, hocu da slavim, ali ne znam kako tu rodbinu da izbegnem. Kapiram da cu zvati najblize pa nek se vredja ko hoce... a ko ga jebe, jos je to daleko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Machka : sta te briga, zoves samo najdraze osobe i cao. Moja najbolja drugarica se nedavno udala, i na svadbu bili pozvani samo kum, kuma i ja...Doduse, ona je bas teski mizantrop :) ali bilo nam je do jaja. Ja ne bih bas isao u tolike extreme za sopstvenu, ali 50 do 100 ljudi max je sasvim dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIsuse, zelis vanbracnu zajednicu? Zasto bi to zeleo u ovakvom svetu i drustvu?! Ili zelis da budes veciti nezenja hehehe :)

Lovac na sise i dupe, poznat sirom Svrbije?

 

@Machka : sta te briga, zoves samo najdraze osobe i cao. Moja najbolja drugarica se nedavno udala, i na svadbu bili pozvani samo kum, kuma i ja...Doduse, ona je bas teski mizantrop :) ali bilo nam je do jaja. Ja ne bih bas isao u tolike extreme za sopstvenu, ali 50 do 100 ljudi max je sasvim dosta.

 

To je bas ekstremno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIsuse, zelis vanbracnu zajednicu? Zasto bi to zeleo u ovakvom svetu i drustvu?! Ili zelis da budes veciti nezenja hehehe :)

Lovac na sise i dupe, poznat sirom Svrbije?

Kad sam se ja toliko sirio? Samo necu da se zenim, that's all.

Ma bre, ne mogu sebe da zamislim u tom scenariju. I jos pogotovo da imam decu. Stresem se pri samoj pomisli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest YaMa again

Страшно добро му се уклапају аватар и потпис. :lol:

 

А ја када бих се удавала, то би морала бити гламурозна делукс свадба. 300 - 500 гостију, торта десетоспратница, ансамбл 'Ѓрош' и бела дуга лимузина за мене и драгог. По могућности Линколн.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ranije isto tako govorio kako se necu zeniti, bicu hunter celog zivota i sl. a onda upoznam neku i promenim misljenje. I onda se razocaram i opet se vratim na prvobitno misljenje :) Trenutno sam negde izmedju, ne znam ni ja vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam se ja toliko sirio? Samo necu da se zenim, that's all.

Ma bre, ne mogu sebe da zamislim u tom scenariju. I jos pogotovo da imam decu. Stresem se pri samoj pomisli.

 

Samo se zezam, u redu je ;)

 

Nije u tome stvar, nego ja to propagiram brak nasuprot vanbracnim zajednicama :) Inace, ko oce jednu osobu oce, ko nece nece, ko oce decu - bla bla bla bla ser. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...