Jump to content

Venčanja, svadbe, krštenja, slave, sahrane, parastosi, opela...


Zen

Recommended Posts

Tu je jebeno biti i gost...i kako se to vec naziva na sahranama...jedino daca bude ok..mada je povod glup...kakav smo narod,sve nam se pretvori u ice i pice... :rockdevil:

Muka mi je od svega toga, verovatno su ti obicaju u korenu imali nesto pozitivno ali to se sve toliko izvitoperilo da to nije normalno. Svi "gosti" na sahranama kao da planski skacu po zivcima ozaloscenima. Ok, sahrana je najmanji problem, najkrace traje i tu se svi normalno ponasaju, ali ono sedenje pre i posle, napijanje i zdranje, smeh... Stvarno steta sto zalost ne dopusta da se raspali i jedno kolce, to bi se mnogo vise uklopilo u amosferu nego sto se uklapaju pokojnik i njegova porodica...

 

@Feniks : Ma sram me bilo!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka mi je od svega toga, verovatno su ti obicaju u korenu imali nesto pozitivno ali to se sve toliko izvitoperilo da to nije normalno. Svi "gosti" na sahranama kao da planski skacu po zivcima ozaloscenima. Ok, sahrana je najmanji problem, najkrace traje i tu se svi normalno ponasaju, ali ono sedenje pre i posle, napijanje i zdranje, smeh... Stvarno steta sto zalost ne dopusta da se raspali i jedno kolce, to bi se mnogo vise uklopilo u amosferu nego sto se uklapaju pokojnik i njegova porodica..

 

Lepo receno...ja volim da jedem i pijem ali stvarno kao narod preterujemo...i to je jako ruzno u tim trenucima...

 

 

@Feniks : Ma sram me bilo!!!! :)

 

Tako treba, da budes samokriticna, to je put do poboljsanja...a ja cu ti pomoci u tome!

Kako sam divan, uvek pomazem :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato ja kao feniks nikad necu umreti, sto je dobro, zivecu vecno, plus necu rodbini nabijati trosak za smrt :)

Plus najlepse, prkosim onima koji me ne vole...ziveo prkos i inat, najbolja srpska osobina :)

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako treba, da budes samokriticna, to je put do poboljsanja...a ja cu ti pomoci u tome!

Kako sam divan, uvek pomazem :)

Pogotovo kad je u pitanju spustanje necijeg ponosa, u tome si najbolji :)

 

 

A i skupe bre te sa'rane...nemos vise ni umreti...

To je posebna prica. Sto se naroda tice, ok je sto svi daju nekakav prilog, to mi je sasvim normalan obicaj, ali ovo ostalo... katastrofa.

Drug mog brata je pricao kako je bilo kad mu je umro stric, a sahrana je bila 31. decembra.

Kaze kao da su poceli docek pre podne a ne uvece. Normalno - olesili se od alkohola. Neki su izasli napolje i stvarno pevali, neki su se podizali i ostavljali tragove djonova na zidovima, a dvojica umalo da se potuku, morao je brat tog coveka sto je umro da dolazi da ih razdvaja.

A to su sve ljudi od 40+ godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

ode sad April,stari svat, na svadbu,da zapjeva i za pojas da zadene!idem u takozvane "rane svatove"

 

ocekujem sa ocekivanjem da ce po direktivi mladenaca,a uprkos rodbini,biti narucen set starogradskih + Balasevicevih pesama!

 

nadam se da ce redosled aktivnosti biti sledeci:

 

predjelo,supa,glavno jelo,torta,crno vino,dernek,crno vino,shenluk,dernek,slikanje(1x-za dokaz devojci da sam bio na svadbi)crno vino,shenluk,dernek,crno vino...i jos malo torte...

 

ocekujte izvestaj sa svadbe u najkracem roku...

Edited by april ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
U ns-u su pre 5-6 godina neki "opaki"metalci  skrnavili katolicko groblje...bila frka,sudjenje i te fore...novi sad je oduvek bio prestonica satanizma u srbiji :)

 

nije ns nego vrsac.ovde je sediste crne ruze za ovaj region.ne znam ko je od vas dolazio u vrsac iz pravca beograda,sa desne strane na ogromnom zidu od nekog hangara su naslikane velike crne ruze,par komada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da ovde nije bilo tako ozbiljno...mislim da su to neki lokalni napaljeni klinci uradili...mada,vrlo je moguce da je odgovoran neko drugi...nisam ja znao da je to tako ozbiljno...mislim,znao sam za njihovo postojanje,al ih valjda ovde nema il ih ne primecujem,pa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma 99% klinci. Secam se kad sam ja bio osnovna, bezali smo sa casa na groblje. (ne da tripujemo kojestarije kao mladi goticari danas, nego nam je groblje bilo preko puta skole pa je kad bezis sa jednog casa bilo najlakse otici tamo a da nas niko ne provali) I tako mi sedimo i pricamo bezveze, kad je neki kreten odjednom flipnuo, zatrcao se kroz groblje i ishutao 7-8 spomenika, ono isprevrtao ih. Debilcina. Nismo stigli ni da odreagujemo, a on nije mogao ni da objasni zasto je to uradio, kao bilo mu je smesno.

Naravno, sutra murija, hapsenja, silne teorije, opste medijsko ludilo. Penzioneri su naravno svi bili u fazonu "znam ja, to su oni darkeri, sto ih iz Zagreba pretvaraju u crno kosuljase, doci ce nam opet ustase svima glave". I tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...