Jump to content

Srpska thrash scena


Red Viper

Recommended Posts

U pripremi je i my space stranica Thrash( uz primese ostalih pravaca) metal benda Eternal frost ,koji nije aktivan , ali je pred sam kraj 2001 snimio demo koji ce moci da se cuje.Bend nije imao nastupe uzivo , a snimljeni demo je glavni razlog za otvaranje sajta.scan0025.jpg

Edited by speed metalll

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

RECENZIJA toxic metal ZIN www.toxicmetal.in.rs

 

"

Nadimač - Metal Je Rat EP 2009

 

 

1. Metal Je Rat

2. Zlo i Naopako

3. Hrani Babu Da Te Ujede

4. Iks Iks Iks

5. Usro Si Motku

 

 

* Thrash Metal

* Self-release

* 2009

* Serbia

 

Nadimač je sigurno poznat svima vama koji čitate ovo, a bar malo se pratili domaću scenu prethodnih godina. Stara nemačka škola thrash metala koja nije potklekla pred naletima raznih novotarija kojih svakim danom ima sve više i više. Posle demo i split albuma, stiže nam i EP, koji je verovatno uvod u album. Prvo, sve pohvale za tekstove, koji su pisani na srpskom, i kojima je na komičan način kroz svaku pesmu upućena vrlo ozbiljna poruka. Omot je urađen u istom fazonu i dosta podseća na omote benda Tankard. Pesme su logično brze, produkcija je sasvim solidna s obzirom da je ovo demo verzija EP-a, gitarske deonice dosta dobre, a bubanj 111.. Dosta dobaro izdanje, skroz pozitivna ocena od nas uz nadu da ćeno recenzirati i full album ove godine. Lično mi je favorit Hrani Babu Da Te Ujede, stvarno posebna pesma. Poslušajte sve pesme na njihovoj myspace stranici, nećete se pokajati.

 

www.myspace.com/nadimacbend

 

"

Share this post


Link to post
Share on other sites

RECENZIJA

 

Vicious Acts Of Humanity Zine MAKEDONIJA

 

 

NADIMACH

SERBIA

EP 2009 “Metal Je Rat”(METAL IS WAR!)

Self-released

 

 

Oooh Man… I Can’t wait to write this review hahahaha

NADIMACH..? I sit down, type all of my impressions for this band and I caught myself headbanging like a lunatic!!! “The first song “Metal Je Rat” is playing and I started making constant typing mistakes!!! :)

If something ever happens bad to the thrash/speed metal scene, believe me that NADIMACH will save it!!! I am not overacting people- this is the future of the thrash/speed scene, at least on the Balkan Peninsula, if not wider! I am so addicted to them and they are better then drugs and alcohol (and I used them both) :)

“Metal Je Rat” (meaning Metal Is War!) has 5 songs:

(Metal Je Rat, Zlo I Naopako, Hrani Babu Da Te Ujede, Iks Iks Iks Intro Za Usro Si Motku, & Usro Si Motku) Every song here is the real essence of thrash/speed metal, with an accent on the German old-school influences! The Lyrics Are in Serbian language, (I Hail You for That) and though they sound funny and comic to you, believe me they bring you an honest, real message, if you read between the lines... If You ever planned on Learning Serbian Language - NADIMACH IS THE BEST REASON TO TAKE THOSE LESSONS NOW!!! :)

Everything I will say here It wont be enough…The first 3 seconds from every song are a solid proof that these guyz are real sickos, and underground alcoholics!!! They just wanna thrash their guts and drink ‘till they pass over :) I adore how they get all the adrenalin from me and make me wanna tear my room down! (More then it already is xD)

I personally adore every song here, but If I have to choose those are “Metal je Rat” and “ Rani Babu Da Te Ujede..” (And the others) 

I seriously have to see their live performance soon, the energy this material brings kills you only from your speakers, I can imagine the live atmosphere…

I don’t want to type anymore, just push my “repeat” button and MOOOOOOOOOOOOOOOSH!!!

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jedan je za scenu u globalu a drugi je vezan za rad werbian pit-a tj vebzina,

a i sluzi za najave najise iz razloga sto treseri i trash bendovi bleje ovde.

 

a onaj na domacoj sceni sluzi popularizaciji i podrsci ekspanzije domaceg thrasha

 

cini mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane ''Serbian Pit''

 

www.myspace.com/serbianpit

 

"

Velikom broju ljudi koji slusaju domace Thrash Metal bendove,ime ''Nadimach'' asocira na odlicnu svirku,brz i agresivan old school thrash. Bend se nikad nije nesto preterano trudio da se probije na sceni kvalitetnim,ispoliranim snimcima iz studija,vec iskljucivo live nastupima.

Ali,u medjuvremenu je doslo da promene u postavi ovog Beogradskog sastava. Dacha iz Daggerspawn-a je na mestu vokala zamenio Duleta,a Cora iz Metal Slug-a na gitari Krleta)

Ocigledno je da nije doslo samo do promene clanova,vec i u razmisljanju benda.

Ubrzo nakon toga bend ulazi u studio i snima posle podosta vremena novi materijal,koji nosi naziv ''Metal je Rat'' !

Odmah u prvoj pesmi,istoimenoj,primetite da se dosta toga promenilo,odmah se zapitate ''Hej bre,ovo je previse ozbiljno za njih! Gde je sapun? Gde je Bekrija? Pesme su dobro osmisljene,sa dosta raznolikih gitarskih deonica,cvrstom i doslednom bass liniom,bubanj je fantasticno odsviran,sa cestim agresivnim prelazima i nenormalno brzim ritmovima.Bend definitvno ne zna ili ne zeli da svira sporo! Pre izlaska materijala dosta ljudi je bilo skepticno sto se tice vokala (medju kojima sam i ja),ipak Dacha je na sceni poznat po tipu vokala koji bas i ne pristaje muzici koju Nadimach radi.Vokalni delovi su uglavnom otpevani u crossover stilu tj. sa brzim recitovanjem reci,sa primesama tipicnog Nemackog pevanja,sto podrazumeva agresivno pevanje iz grla i cesto vristanje.Ako uzmemo u ruku da mu je ovo prvi rad sa thrash metal bendom i tim nacinom pevanja,mogu slobodno da kazem da je odradio odlican posao!Posto nisam imao priliku da cujem finalnu verziju snimka,ne bih u ovoj recenziji spominjao kvalitet produkcije.Naravno,imam neke zamerke... U trenucima su mi riffovi nekako nedoreceni i neupecatljivi.Kod gitariste se vidi veliki kontrast na paraleli ''riffovi-solaze'' ,dok su solaze odlicno odsvirane,sa veoma dobrom preciznoscu i umecem,riffovi su u trenucima ostajali u senci. Moje licno misljenje je da bi bend resio problem sa dobrom ritam gitarom,koja bi popunila tu prazninu i solo gitaru dovela do punog izrazaja.Moj zakljucak: Nadimach je mozda najvise napredovao kroz godine,od svih domacih bendova.Presli su od jednog neozbiljnog benda do veoma kvalitetnog,profesionalog sastava koji trazI svoje mesto na sceni,koje mu sa pravom pripada. Kroz godine su razvili svoj prepoznatljiv zvuk,sto je u danasnje vreme veoma tesko.SAMO NAPRED MOMCI! METAL JE RAT!!!

 

OCENA:8.5/10

 

"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čemu sve to kada taj bend više ne postoji a i ne verujem da je ostavio nekakav utisak na nekog pojedinca a kamo li na domaću scenu?

 

Pa rad autorskog benda Eternal frost zelim da predstavim , s obzirom da sam pratio domacu metal scenu uopste ,a ne samo Thrash pocetkom 2000- ih , kad si imao 4-5-6 extremnijih koncerata domacih bendova godisnje u Bg-u ,a to je i jedan od glavnih razloga sto ovaj bend nije nastupao uzivo , a kakva je bila situacija u manjim gradovima u Srbiji sto se tice extremnog metala u tom periodu -da ne govorim . A sto se tice domaceg thrash metala u tom periodu , nemogu da se setim autorskih 100 % thrash bendova -domacih koji su u tom periodu bili koncerto ili uopste aktivni.Imao si Bombarder , Azazel , Alister ( sve te bendove izuzetno cenim, a i odlicno zvuce , cini mi se da nesviraju bas 100% tharsh , vec je tu i malo dead ,spid ... metala mozda jos neki bend van Beograda za koji ja neznam.. a ostale ti mi pomozi. - Domaci Thrash metal je tema , pa posto ga je bilo malo u tom periodu zeleo sam da predstavim ovaj izuzetno malo poznat bend koji ima demo 2001 - a najblizi mu je opis thrash. Posto je bilo veoma malo thrash bendova u Srbiji , mislim da i to malo treba ljudima predstaviti , ma kavog kvaliteta to bilo. Imao je uticaj na na nas koji smo svirali u njemu - to je i najvaznije , nama je bilo lepo a to je i bio osnovni cilj u tom trenutku . Izvini ako sam te povredio na bilo koji nacin.

Edited by speed metalll

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Izvini,nisam skapirao da si ti bio član benda.Mislio sam da su ti to ortaci ili poznanici.Nemam ja ništa protiv tog benda,naprotiv,voleo bih da vas čujem.Samo sam se nadovezao na priču Kingmanowar-a da je cimanje raditi myspace za bend koji više ne postoji i moje mišljenje je da većina ljudi koji vode te "myspace bands fan page" stranice radi to veoma neozbiljno i često to dovodi do gašenja pomenutih.Ovako se nadam da ćeš ti valjano odraditi taj posao.Izvini još jednom.

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesme Fatalityja koje su na našem prvom promou su nastale 2003...

 

Sto ne napravis sajt i okacis par slika iz tog perioda i snimak gitare ako imas , da ljudi cuju , mozda se nadju vatreni fanovi tvog rada . I ja sam planirao bend jos pocetkom 90'ih kad me je uciteljica iz muzickog posle druge probe hora , zamolila da napustim ucionicu , posle sam pevao u kupatilu pa sam tek onda napravio bend , i onda dok sam docekao prvu sopstvenu svirku , vec sam bio polu lud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini,nisam skapirao da si ti bio član benda.Mislio sam da su ti to ortaci ili poznanici.Nemam ja ništa protiv tog benda,naprotiv,voleo bih da vas čujem.Samo sam se nadovezao na priču Kingmanowar-a da je cimanje raditi myspace za bend koji više ne postoji i moje mišljenje je da većina ljudi koji vode te "myspace bands fan page" stranice radi to veoma neozbiljno i često to dovodi do gašenja pomenutih.Ovako se nadam da ćeš ti valjano odraditi taj posao.Izvini još jednom.

 

Izvini,nisam skapirao da si ti bio član benda.Mislio sam da su ti to ortaci ili poznanici.Nemam ja ništa protiv tog benda,naprotiv,voleo bih da vas čujem.Samo sam se nadovezao na priču Kingmanowar-a da je cimanje raditi myspace za bend koji više ne postoji i moje mišljenje je da većina ljudi koji vode te "myspace bands fan page" stranice radi to veoma neozbiljno i često to dovodi do gašenja pomenutih.Ovako se nadam da ćeš ti valjano odraditi taj posao.Izvini još jednom.

 

Ma nema problema . Nego sto bi mi bilo cimanje da predstavim svoj rad - to radim za sebe u svoju korist/ stetu - videcemo , jel tebi cimanje da za sebe i svoje guzove popijes koje pivo ,ili pojedes malo pecenice - nije . -To radis za sebe u svoju korist/stetu - znaci ako popijes previse ili pojedes puno masnog - nevalja -ali ipak vazno je da je tebi lepo - i ja ti se u to nemesam.

 

Zato ti kazem , nisam video razlog sto ti je ovo zasmetalo , nekom je to cimanje ,nekom nije ,sve je to individualno .

 

Naravno slobodan si , kad postavim pesme da izkritikujes i kazes za pesme'' Eternal Frost-a'' - '' to je najvece sranje ,koje sam ikad cuo. Mene, pravo da ti kazem zabole ona stvar , recimo za neki drugi bend koji je postojao od 01'-03' sto otvara stranicu - oni to vole , to je njihov izbor , i sad dodjem kao ja i kazem ,'' alo momci sto se cimate i otvarate stranicu. - E za to me bas zabole-. Ja uvek pruzam podrsku thrash metalu domacem , a ako mi se nesto nesvidja , ja to onda neslusam , i to je to. Eto dovoljno sam izreklamirao bend , jos samo pesme da postavim , i jedva cekam komentare nasih kokosinjac pesama otpevanih na izmisljenom jeziku . Bend Eternal Frost toplo preporucujem , pankerima , ljudima koji vole da se sprdaju , alkoholicarima , narkomanima , i pravim muzicarima da se malo nasmeju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...