Jump to content

Srpska thrash scena


Red Viper

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo jos jednog odlicnog thrash benda sa EX-YU prostora - MONOLIT-iz mostara ,i dalje rade ,Sloba sada zivi u kanadi , i dalje snima metal , imali su dosta koncerata krajem osamdesetih i pocetkom90-ih , a svirali su sa BOMBARDEROM,HELEROM.... meni je najbolja stvar KLETVA , a cini mi se da je ponovo snimljena .

 

 

http://rapidshare.de/files/40825289/MONOLI...TVA_2_.mp3.html

Edited by speed metalll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jednog odlicnog thrash benda sa EX-YU prostora - MONOLIT-iz mostara ,i dalje rade ,Sloba sada zivi u kanadi , i dalje snima metal , imali su dosta koncerata krajem osamdesetih i pocetkom90-ih , a svirali su sa BOMBARDEROM,HELEROM.... meni je najbolja stvar KLETVA , a cini mi se da je ponovo snimljena .

 

 

http://rapidshare.de/files/40825289/MONOLI...TVA_2_.mp3.html

 

hmm kako rade ako im je clan u kanadi(ili je on bivsi clan?)

 

sta i dalje rade?

mislim ,nije da su se proculi od 80` 90` il 2000+ ,

ako jos peglaju i ako valjaju daj da se organizujemo i da pravimo svirku i da i oni peglaju ,a ako sa druge strane nisu nista posebno onda jbg to sto postoje 20+god i ne znaci puno:P

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O grupi monolit sam citao jos sredinom 90-ih u casopisu hard metal koji je izlazio ,mislim do 92 ,i tad je poceo rat i glavni covek iz monolita se preselio u kanadu. cini mi se da su imali i neki stari demo-6 pesama, a sada sve o njima pise na enciklopediji metallum- MONOLIT. imaju i novi snimak iz 2008 arcana balkanika ,i mislim da nisu vise koncertno aktivni ali da postoji mogucnost da budu. ako vec pominjemo bendove sa ex-yu prostora , da pomenem i grupe LUDILO(tuzla), EPIDEMIC ZONE (keep away from babies)zalec- slovenija , DEMONIAC(bg),PERGAMENT(ns),DRINKING SKULL,ANESTHESIA-zagreb,EVIL BLOOD(split)....

 

preslusao sam bend MAGERA, neke nove snimke i odlicno je,ali podsecaju me na mesavinu,bombardera,sodoma i ritma nereda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da napomenem,duzan sam...

 

Na myspace stranici nema povlascenih bendova,''Top Friends'' lista ce obuhvatati sve moguce domace Thrash/Speed bendove,koji ce biti poredjani bez odredjenog redosleda... Pesme na playeru se menjaju jednom mesecno.. Naravno od svakog benda trazim prvo dozvolu za postavljanje njihove pesme.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, pa jel ovo tema o ex YU thrash sceni ili sceni u Srbiji? "Srpska Thrash Scena"

 

to je ono sto se mora definisati malo bolje ,

ako je potrebno nek se otvori i tema o ex YU metalu

ali ovde nek se pise o Srpskim speed/thrash metal bendovima

 

cisto da se izbegne spam a da se prica o bendovima i ljudima ,svirkama i sl koji su nam bliski

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, pa jel ovo tema o ex YU thrash sceni ili sceni u Srbiji? "Srpska Thrash Scena"

 

to je ono sto se mora definisati malo bolje ,

ako je potrebno nek se otvori i tema o ex YU metalu

ali ovde nek se pise o Srpskim speed/thrash metal bendovima

 

cisto da se izbegne spam a da se prica o bendovima i ljudima ,svirkama i sl koji su nam bliski

 

Najbolje bi bilo da Bosko promeni ime teme u ''Serbian Pit zine'' ili tako nesto...

 

Elem,kad smo kod ex-yu scene...

Kontaktirao nas je covek iz Hrvatske,koji bi voleo da organizujemo Srpske Thrash/Speed bendove za svirku u Hrvatskoj,ali se ispostavilo da je tamosnji organizator kad je pokusao nesto slicno tome dobio pretnje ''Batinama'' i ''Smrcu''

 

JEBEM TI POLITIKU!!!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da Bosko promeni ime teme u ''Serbian Pit zine'' ili tako nesto...

Никакав проблем, али бих онда морао тему да пребацим на "медије и издаваче" домаће сцене. Ако то желиш, само реци, а могу овде да оставим "тему сенку" која директно преусмерава тамо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mlad i perspektivan bend amnesia iz BG-a, gitaru je svirao kole iz rapid force-a koji je takodje svirao u helleru,otpevao je zmegi iz helera i to na engleskom.

 

http://rapidshare.de/files/40827671/03-Find.mp3.html

 

najbolje bi bilo da bendovi pevaju na srpskom, iako znaju engleski ,ali nasi bendovi iz 80-ih, koji pevaju na engleskom ,--sto kaze neso ''da to cuje neko napolju, u zatvoru bi zaglavili''

 

a pored njih strasno mi se svidja jedna grupa iz amerike zovu se slayer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

сад сам скинуо Мегеру, и ово је феноменално! видећемо да контактирамо неког од чланова, па да урадимо интервју. сада спремају нови албум, и једва чекам да чујем како ће звучати.

 

:da:

 

I ja sam neki dan prvi put  cula i cini mi se da je do jaja.

Jos i srpski. :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast za entuzijazam o ovakvom zinu i samo napred. Voleo bih da istrajete jer neće biti lako, i još samo što se tiče sadržaja, kada bi veći deo zina bio o domaćim bendovima, svirkama, drugim medijima i izdavačima bez obzira što to verovatno znači da neće imati 80+ strana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za ideju,stvarno.Mislim da ce ovakav zin pomoci domacoj sceni(ako budete radili dobro svoj posao,naravno).Imate li planove na koliko meseci ce izlaziti zin?Neka bude jos jedan Butcherian Vibe,nema veze,samo neka bude kvalitetan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za ideju,stvarno.Mislim da ce ovakav zin pomoci domacoj sceni(ako budete radili dobro svoj posao,naravno).Imate li planove na koliko meseci ce izlaziti zin?Neka bude jos jedan Butcherian Vibe,nema veze,samo neka bude kvalitetan

па ништа одређено немамо на колико ће излазити. највероватније док се не прикупи довољан број материјала, али гледаћемо да радимо што брже па да пробамо да постигнемо да излази на сваких месец дана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...