Jump to content

Max Payne


kuruz

Recommended Posts

Је л' гледао неко? Ја сам ишао на премијеру у Дому омладине још пре месец дана и мислим да је солидно урађен. Додуше, ко није играо игру вероватно ће имати још боље мишљење. Урађен је по првом делу, из другог нема ничега.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Је л' гледао неко? Ја сам ишао на премијеру у Дому омладине још пре месец дана и мислим да је солидно урађен. Додуше, ко није играо игру вероватно ће имати још боље мишљење. Урађен је по првом делу, из другог нема ничега.

 

Ja nisam igrao prvi deo pa mi film zanimljiv, iako kruže priče da je osakaćen (a koji pa nije), uglavnom OK, čak mi je dobar i izbor glumaca... Znači sledeće godine drugi deo :surprised:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne uklapa mi se Wahlberg u ovu ulogu, nije on za taj "tough guy" materijal...

Lik Max Payne je ocajno razradjen, nema unutrasnjih monologa, gutanja painkiller-a, tripova na drogama, mnogo su ga izmasili...

Najveci je greh u sustini sto je ovaj film rezirao lik koji gleda da sve bude u efektima (koji su poprilicno prosecni), trebali su malo da razmisle i uzmu nekog drugog rezisera (Tony Scott recimo) koji bi dobro mogao da izrezira scene borbe, a i sam scenario bi imao vise smisla...

 

Ovaj film upada pod najveca razocarenja ove godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek se iznerviram, kada tek ispiljeni reziseri uzmu neko vec stvoreno delo da prave u film, pa ga iskroz unakaze i film bude nevidjeno srajne. Sada kada sam procitao Vojvodin post nemogu da verujem. Pa kakav je to Max kada nepije Painkillere svakih 15 minuta, halucinira u snovima o svojoj cerci i zeni, i nema unutrasjnih monologa. E sada sto se tiche tih monologa, mogu samo jednu stvar da predpostavim a to je da film nije uradjen u Noir stilu, sto je shit, jel to je bio jedan od jachih smekova Max Pejna.

 

E sada josh da mi neko kaze da je Uwe Boll pravio film, pa da popizdim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost nije rezirao Boll, film bi barem onda imao neki integritet, a i sarm, ako cemo naiskrenije Boll jeste da upropasti svaki film zasnovan po igri (sem postala, najbolja adaptacija do sada) ali on barem kao reziser ima odresene ruke i moze da ostvari svoju viziju, i zato ga postujem...

 

John Moore, bi zaista morao malo da poradi na tome kakve ce filmove rezirati, rimejk Omen-a mi je bio zanimljiv zbog atmosfere i boja koje je uspesno preneo na platno, a ostali filmovi su mu bas tesko djubre... (behind enemy lines, flight of the phoenix)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Upravo suprotno, film je sam po sebi krs, da nije povezan sa igricom ne znam ni sam.

Vidim da nisam jedini razocaran zbog painkillera :) idealna situacija kada izlazi iz bolnice, sve sam ocekivao sada ce da otvori ormaric :mrgreen:

Obozavam igricu i zato mi je i film drag ali... mozda sam ocekivao vise.

Scene jesu dobro odradjene ali mi je prica nekako suplja. Bolje da su odradili neki triler, akciju sta vec sa Max P nego film Max Payne i nesto!?...Ma moracu ponovo da odgledam.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dao mi je drug da ga odgledam i...ajde,OK mi je ideja u tom filmu (nisam igrao igricu,pa ne znam sta i kako se tamo desava :) ) i radnja je OK sve do onog dela pri kraju,kad se Max Payne otima onoj dvojci i skace u ledenu vodu...auuuuuuuuuuuuuu,kakvo tu sraaaaaaaaaaaanje pocinje :uhoh::puke: Sve proseravanje do proseravanja :puke: Bruka :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да си игр'о игру видео би да то није небулозно. Ко се сећа скакања по оним црвеним влакнима у потпуном мраку уз дечије крике зна о чему говорим.

У суштини, филм се допада људима који нису играли игру, бар онима које ја знам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

teško sranje... svima koji vole igricu toplo preporučujem da ne gube vreme gledajući ovo sranje... mislim da je neko trebao da odigra igru pre nego što je rešio da snima film... ne kažem da sad mora da se drži do detalja(mada ne bi mi smetalo kada je payne u pitanju), ali stvarno, ovo jedva da dotiče temu cele igrice...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да си игр'о игру видео би да то није небулозно. Ко се сећа скакања по оним црвеним влакнима у потпуном мраку уз дечије крике зна о чему говорим.

Ma bre,skace u ledenu vodu (ne mogu sad da se setim dal' i sa vezanim rukama),pliva u njoj 1000 sati i onda izadje ziv?!

Ma daj breeeeeeeeeeee,to je bas glupost teska... :no:

 

 

EDIT:odatle pocinju sa proseravanjima u filmu...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...