Jump to content

Rimokatolicizam


Recommended Posts

Papa je sotonjaš, to što on priča svašta kako bi se pridobila pastva i ostalo u trendu je ogavno slušati.

 

A odgovor na tvoje pitanje je manje-više lak. Tamo gde je islam centar zbivanja možeš da pređeš u hrišćanstvo ako ti prethodno skinu glavu ( ponegde je smrta kazna za prelazak u hrišćantvo napisana i u Ustavu).

 

Sa druge strane, u socijalističkim vukojebinama tipa Brazil i slično, ne postoje nikakva religiozna ograničenja, štaviše mnoge religiozne sekte su odatle. Ljudi jednostavno prelaze u suprtotan tabor ne pitajući nkog ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anyway da li je jos nekome interesantna cinjenica da sve veci broj rimokatolika u juznoj americi prima Islam?

 

Jos zanimljivije je da sve veci broj rodjenih evropljana, i to etnickih Danaca, Nemaca, Francuza itd prelazi u Islam i cak odlazi u Siriju i Irak da se bori na strani ISIL-a(nema ih na hiljade, ali ih ima).

Ta desavanja se donekle mogu sagledati i u nekakvom sirem kontekstu, mada je to mozda vec za drugu temu.

Edited by metal guru

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, dobar clanak i jedan od retkih koji pokusava bar delimicno(iako samo napominje, vise se bavi istorijatom konkretnog primera tog jednog coveka) da poveze pojavu takve vrste ektremizma kod mladih evropljana, jer se to pitanje uopste ni ne postavlja, pa se prema njima odnose kao da su ti ljudi pali sa marsa ili da im je mozak ispran preko interneta, sto smatram vrlo uproscenim nacinom rezonovanja, i te sve slicne pojave treba pokusati postaviti u kontekst svojevrsnog sukoba idelogija, te narocito analizirati sve manjkavosti i neuspehe globalizacije i slabosti moderne "zapadne civilazacije"(sto je samo po sebi sirok pojam, svakako).

 

Nesto je trulo u drzavi Danskoj i ti ljudi ne prelaze na "drugu stranu" jer su gledali klipove na jutjubu i ljute se na Ameriku, vec uzrok nastaje iznutra. A ISIL i slicni samo postave mamac gladnoj ribi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti bolji primer, ovo sam vidjao po Švedskoj.

Žena ateista, ne zanima je religija, a i nema pojma ni o čemu filozofskom tj duhovni panj.

Uda se za muslimana iz neke pikantne zemlje tipa Irak. E neka mi neko obajsni proces njenog prelaska na islam i pridržavanja strogih muslimanskih pravila za žene, kad to do trenutka braka nije bilo. Da li je uticaj muža previše jak , ili žena jednosatvno želi nešto egzotično pa zastrani ne znam.

 

Ali znam da ne postoji obrnut slučaj, kao ni jedan slučaj da je se muž musliman progospodio i zatajio sa svojom religijom skroz.

Zaključak: Oni te sjebu kako god okreneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti bolji primer, ovo sam vidjao po Švedskoj.

Žena ateista, ne zanima je religija, a i nema pojma ni o čemu filozofskom tj duhovni panj.

Uda se za muslimana iz neke pikantne zemlje tipa Irak. E neka mi neko obajsni proces njenog prelaska na islam i pridržavanja strogih muslimanskih pravila za žene, kad to do trenutka braka nije bilo. Da li je uticaj muža previše jak , ili žena jednosatvno želi nešto egzotično pa zastrani ne znam.

 

Ali znam da ne postoji obrnut slučaj, kao ni jedan slučaj da je se muž musliman progospodio i zatajio sa svojom religijom skroz.

Zaključak: Oni te sjebu kako god okreneš.

 

Ne verujem da je to zenina zelja i interesovanje za religiju, nije uticaj muza u tom smislu, nego muz jednostavno zavede red, uvede joj pravila, kako ce da zivi i da se ponasa. Opste je poznato kako oni tretiraju zene.

 

Imam koleginicu sa fakulteta koja se udala skoro za muslimana nekog, tamo vamo, zatrudne, uop - čalma, pokri se ona. Ako je pusti da ikad zavrsi fax, bice dobro :haha:

 

Kad smo vec kod toga, kao sto rece nas vodja:

"Ženu mnogo volim i ni za šta na svetu ne bih je menjao. Naprosto je obožavam. Kao ličnost veoma je suzdržana i odmerena. Nikada me ne pita gde idem i kada se vraćam. A ona ne ide nigde bez svoje dece i bez muža. S drugaricama u kafić izlazi kada ocenim da je u pitanju neki prikladan datum."

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači, ti veruješ u to što su dokazi naučno opovrgnuti, a sa druge strane si vernik koji odbacuje naučno dokazivanje? jako licemerno, zar ne?

 

a drugo, gde je šta opovrgnuto? eno ti na temi o evoluciji dva dokaza evolucije i to veoma skorašnja

 

i treće, za ovih 2000 i kusur godina, koliko postoji hrišćanstvo, nikada niko nije dao jedan jedini dokaz da bog postoji

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

KO kaze da ja ne verujem u naucno dokazivanje ? U sve tacno sto je dokazala nauka verujem , u evoluciju naravno da ne jer nijednog istinitog i ne fabrikovanog dokaza nema ....Vera u Gospoda je mnogo starija od 2000 godina . OD samog stvaranja sveta , vise ima dokaza da Bog postoji nego evolucija .

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

znači, ti veruješ u to što su dokazi naučno opovrgnuti, a sa druge strane si vernik koji odbacuje naučno dokazivanje? jako licemerno, zar ne?

 

a drugo, gde je šta opovrgnuto? eno ti na temi o evoluciji dva dokaza evolucije i to veoma skorašnja

 

i treće, za ovih 2000 i kusur godina, koliko postoji hrišćanstvo, nikada niko nije dao jedan jedini dokaz da bog postoji

 

Kakva dva dokaza ima ih koliko hoces i o svemu tome sam pisala jos pre nekoliko godina (stenli-milerov eksperiment, oparinova teorija, prelazni evolutivni oblici...)

Ne zelim da zvucim kao da reklamiram svoje postov ali sve je receno na prvih 10str teme Evolucija.

 

@bogdan: zar se nisi nikada zapitao zasto je Bog uopste dozvolio da se zacne ideja i rasplamsa teorija evolucije? kao vernik trebao bi da se stalno pitas a ne da dogmatski prihvatas ono sto ti je crkva protumacila i dala na tanjir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' baci neki dokaz da bog postoji, pa da upregnemo ganglije.

Postojanje Celog univerzuma

 

Kakva dva dokaza ima ih koliko hoces i o svemu tome sam pisala jos pre nekoliko godina (stenli-milerov eksperiment, oparinova teorija, prelazni evolutivni oblici...)

Ne zelim da zvucim kao da reklamiram svoje postov ali sve je receno na prvih 10str teme Evolucija.

 

@bogdan: zar se nisi nikada zapitao zasto je Bog uopste dozvolio da se zacne ideja i rasplamsa teorija evolucije? kao vernik trebao bi da se stalno pitas a ne da dogmatski prihvatas ono sto ti je crkva protumacila i dala na tanjir.

Teoriju evolucije nije Bog dozvolio nastala je u umu coveka koji ima slobodnu volju , da ne ulazimo u to polje sada , ja se non stop pitam i iz tog ispitivanja mi je malo logicno da je teorija evolucije tacna , npr milerov eksperiment znaci aminokiselina jednako zivot ? Oparinova TEORIJA , teorija ne ISTINA naucno dokazana vec gomila pretpostavki sta je moglo da bude , prelazni evolutivni oblici ? koji ? sem fabrikovanih naravno
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vera u Gospoda je mnogo starija od 2000 godina . OD samog stvaranja sveta , vise ima dokaza da Bog postoji nego evolucija .

 

Ne, vera u Gospoda je stara tu negde oko 1700-1800 godina, tj kad je ozvaniceno da hriscanstvo vise nije sekta.A vera u boga i bogove je mnogo starija i doseze u same pocetke drustva.Postoji velika razlika.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, vera u Gospoda je stara tu negde oko 1700-1800 godina, tj kad je ozvaniceno da hriscanstvo vise nije sekta.A vera u boga i bogove je mnogo starija i doseze u same pocetke drustva.Postoji velika razlika.

a to uopste nije tacno Vera u Gospoda je stara koliko i samo covecanstvo , secas se da ga je on I stvorio otprilike pre 7 do 10 hiljada godina .

?

sta ti tu ima nejasno ? postojanje samog univerzuma verovatno neogranicenog sa svom materijom ? postoji ? eto samo da bi postojalo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva dva dokaza ima ih koliko hoces i o svemu tome sam pisala jos pre nekoliko godina (stenli-milerov eksperiment, oparinova teorija, prelazni evolutivni oblici...)

Ne zelim da zvucim kao da reklamiram svoje postov ali sve je receno na prvih 10str teme Evolucija.

 

ma naravno, nego eto ta dva za primer, plus su dosta sveži

 

Postojanje Celog univerzuma

 

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaš kako, došao sam do zakuljučka da je pokušati nešto logično objasniti zagriženom verniku isto kao pokušati daltonistu da ubediš da je plava zapravo plava

 

koliko god ti to njemu objašnjavao, njemu plava nikada neće biti plava

 

Aca Lukas >>>>> tamo neki peščani crnac po imenu isus hrist

Share this post


Link to post
Share on other sites

a to uopste nije tacno Vera u Gospoda je stara koliko i samo covecanstvo , secas se da ga je on I stvorio otprilike pre 7 do 10 hiljada godina .

 

Ne, ta vera i taj termin "gospod" su stari onoliko koliko koliko je staro hriscanstvo kao zvanicna religija.

A dotle su vec bili dobro poznati Siva, Jahve, Zevs i ekipa, Ra, Zaratustra, Buda i mnogi drugi bogovi ili nazivi za jednog boga...neki od njih mnogo stariji, iz doba kada hriscanstvo nije bilo ni u najavi.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...