Jump to content

Drugi svetski rat na našim prostorima


Теша Тешановић

Recommended Posts

нема проблема ставите текстове и о металостругару, али не заборавите да напишете чињенице: да се у првом светском рату борио ПРОТИВ Срба, да је онда кад је избило оно срање са ссср све фабрике из Србије пребацио у хрватску и словенију, да је све неистомишљенике слао на голи оток итд...

 

Ma sve je on to radio za nase dobro...Goli otok pogotovo, naravno, to tad niko nije video, ziveli smo na racun americkih kredita, slabo sta se radilo, zivis na crtu, i boli te uvo...dok ne dodje djavo po svoje...

 

Dakle jugoslovenska ideja je lepa i grandizona zamisao ali kao sto smo videli kroz istoriju ovih krajeva ona nije bila ostvariva-end of story ;)

 

Pa to i govorim svo vreme, da nas je jugoslavija kostala...najveca greska...ali drugi su tako nametali, mi prihvatili i eto sranja...I sto je najgore, mnogi bi opet poleteli u Jugoslaviju, jer vecina nikad ne nauci...hrvati ne bi, slovenci ne bi...ali Srbi, mnogi bi, to je cudo, kako kratko pamcenje imamo....

 

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si...ali mi manji onda trebamo biti pametni, ne ginuti za druge...kao sto smo radili u drugom svestkom ratu...i popusili vise od svih...zajebi ti da li smo bili na ovoj ili onoj strani, kad je izginuo silan narod, da smo bili pametniji, bilo bi nas mnogo vise...i bile bi neke stvari mnogo drugacije...treba znati sta se valja iza brda a ne poleteti odmah, kao riba na udicu...

Mogu ja svima vama da placam pice u gradu, vi mislite kako sam ja strasno dobar dasa, onda na kraju vidite da sam vas onako pijane opljackao, sve vam odneo...glupo poredjenje ali shvatate...

 

Revolucija bi bila izvedena i da nije došlo do rata. Da nije ušla u rat protiv Nemačke, Jugoslavija bi bila okupirana od strane Crvene armije na kraju rata, isto kao i Mađarska i Bugarska. A na Goli otok su išli komunisti. Ti nemaš pravo da se žališ povodom Golog otoka, jer nisi komunista. Moj deda je bio tamo i ja sam taj koga pogađa golootočko stradanje, tebe ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jer nisi komunista.

 

Naravno da nisam, imam toliko razuma da nisam :D

A da su isli samo komunisti, nece biti...dobro, neki nisu mogli ni biti u jugoslaviji jer su odmha posle rata zavrslili, zna se kako...

Naravno, i to je Tito uradio za nase dobro...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Princ of Čmarknes

 

Kao i uvijek lupeta, kad ne zna ništa drugo da kaže.

 

Pa sam rat je počeo tako što je Hitler krenuo protiv manjih država, osakatio i podelio Čehoslovačku (možda ćeš reći da su Česi bili pametni što mu se nisu suprotstavili, već su mirno dozvolili da im rasturi državu), od Poljaka tražio Dancig (ali, po tebi ispada da su Poljaci ratovali za interese Britanije), pokorio mnoge druge države, s borbom ili bez borbe

 

I sve to PRIJE 1940. godine

 

1941. već se počinje umarati u opsadi Britanije, priprema se za Rusiju, a kao što danas vidimo – ušao je u decembru 1941. godine u rat sa SADom. Šta to govori NORMALNIM ljudima i GEOPOLITIKOLOZIMA koji za učesnike rata ne koriste termine tipa ''nakazan režim'' i slično?

 

To znači, prvo, da je Hitler osvajao samo države SUSJEDNE NJEMAČKOJ, da bi POVRATIO teritorije njemačkog naroda izgubljene u prvom ratu. A na tim teritorijama, Njemci su imali mnogo više problema pod novim režimima, nego Njemci u Vojvodini, to valjda nema potrebe objašnjavati. Drugo, poslije 1940. godine, kao što se da vidjeti, Njemačka je bila izmorena i GEOSTRATEŠKI OPTEREĆENA, nije joj padalo na pamet da se bakće s tamo nekakvom Jugoslavijom, jer je išla na velike ribe, računajući da, kad njih pokori, zavlada Evropom. Jugoslavija kao POLJOPRIVREDNA POLUFEUDALNA zemlja bila je nezanimljiva tačka.

 

čak i od svojih saveznika otimao teritorije (Rumuniju prepolovio, u korist Bugara i Mađara

 

Ovo je, prosto rečeno – LAŽ. Dakle – LAŽEŠ.

 

Šta je tačno bilo. Prvo, Rumunija je bila SAVEZNIČKA zemlja i članica tzv Male Antante, ali budući okružena Hitlerovim saveznicima, biva progutana. SSSR traži jedan dio, i uz njega se pripijaju i zahtijevi Mađarske i Bugarske i time se Ruminiji oduzimaju teritorije. TEK TADA Rumunija mijenja režim, to jest na vlast dolaze rumunski nacisti generala Antoneskua, koji onda zajedno sa Njemcima napadju SSSR da bi vratili teritorije koje su oni uzeli. 1944. već pada taj režim i Rumunija se vraća Saveznicima, a 1947. godine koliko se sjećam, vraćaju joj se teritorije. Stoga, jednu tako komplikovanu situaciju kao što je bila pozicija Rumunije ti svodiš na ovu glupost.

 

uspostavio NAKAZNI TOTALITARNI RASISTIČKI POREDAK u Evropi, protiv koga je OBAVEZA I ČAST boriti se

 

naučno i objektivno, nema šta. Eto, Švajcarci se i dan-danas srame što nisu učestvovali. Baš ih je, ono, sramota. Ono, spuštaju glavu i gledaju u zemlju. A tek Španci....

 

Zna se da je to bio nastavak prvog svjetskog rata i da su se velike sile borile za kolonije. Kakve to veze ima sa Kraljevinom Jugoslavijom – NIKAKVE.

 

Mnogo naših ljudi bilo je pred početak rata u Španiji

 

Hiljadu. Nit' manje nit' više.

 

 

 

Sve u svemu, Prince of čmarknes i dalje opravdava svoje ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znači, prvo, da je Hitler osvajao samo države SUSJEDNE NJEMAČKOJ, da bi POVRATIO teritorije njemačkog naroda izgubljene u prvom ratu. A

 

Apsolutno tacno...koliko se secam, i sa poljksom je vodio duge pregovore, hteo je mirnim putem da povrati te nemacke teritorije...Englezi huskali Poljake na nemacku, obecavali pomoc ako nemacka napadne...i dali su kurac a ne pomoc...kao i nama...Pametnome dosta...

I sad, realno, nsila si, hoces lepo, ovaj nece, kurci se, prebijes ga, prosto...i sad se slepci ovde cude nesto...a ne znaju ni istoriju, samo seru...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znači, prvo, da je Hitler osvajao samo države SUSJEDNE NJEMAČKOJ, da bi POVRATIO teritorije njemačkog naroda izgubljene u prvom ratu. A na tim teritorijama, Njemci su imali mnogo više problema pod novim režimima, nego Njemci u Vojvodini, to valjda nema potrebe objašnjavati. Drugo, poslije 1940. godine, kao što se da vidjeti, Njemačka je bila izmorena i GEOSTRATEŠKI OPTEREĆENA, nije joj padalo na pamet da se bakće s tamo nekakvom Jugoslavijom, jer je išla na velike ribe, računajući da, kad njih pokori, zavlada Evropom. Jugoslavija kao POLJOPRIVREDNA POLUFEUDALNA zemlja bila je nezanimljiva tačka.

 

Zna se da je to bio nastavak prvog svjetskog rata i da su se velike sile borile za kolonije. Kakve to veze ima sa Kraljevinom Jugoslavijom – NIKAKVE.

 

Hitler je u početku osvajao teritorije država susednih Nemačkoj, pravdajući to nepravednim Versajskim granicama i lošim položajem nemačke manjine u tim zemljama. To su bili mudri manevri, sračunati tako da se eksploatiše griža savesti Velike Britanije, koja je i sama smatrala da je Versajski sporazum bio prestrog, sa ciljem da se bez ulaska u rat sa Britanijom zauzmu te teritorije. Ali, to je bila samo prolazna etapa, jer je Hitlerov konačni cilj bio osvajanje životnog prostora na istoku (zbog čega je kasnije napao SSSR), kao i svetska hegemonija, tj. gospodstvo nemačke (po njegovom mišljenju arijevske, dakle više) rase. Dakle, ne radi se tu o borbi za kolonije, ne bi kolonije zadovoljile Hitlerove apetite, već stvaranje svetskog nacističkog poretka, na čelu sa Nemačkom, u kome bi ''niže rase'' delom bile pretvorene u robove, a delom istrebljene.

U toj situaciji i Jugoslavija bi, da je prihvatila Trojni pakt, bila jedna od satelitskih država sa fašističkim poretkom, a srpski narod bi (s obzirom da je slovenski) morao da prihvati položaj nižeg naroda nego što su to Nemci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a srpski narod bi (s obzirom da je slovenski) morao da prihvati položaj nižeg naroda nego što su to Nemci.

 

Jos jedna budalastina...sloveni su deo bele rase, to lepo stoji i u mnogim nemackim spisima ali ti si slepac...pa i neki nemci na visokim polozajima, su imali slovenske krvi ili bili ozenjeni zenama sa slovenskim poreklom...dakle, opet lupetas...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znači, prvo, da je Hitler osvajao samo države SUSJEDNE NJEMAČKOJ, da bi POVRATIO teritorije njemačkog naroda izgubljene u prvom ratu.

 

U prvom svetskom ratu Nemci su izgubili Sar i Rur posle poraza u kojima je bila francuska vojska i zaveden okupacioni rezim

1920 i neke su se Francuzi odatle povukli u upravu prepustili Vajmarskoj Republici

A Hitler je zauzeo ni manje ni vise nego celu Francusku-ono bas proporcinalno :)

Nesto se sa druge strane ne secam da su Nemci uoci prvog svetskog rata drzali Austriju(koju je Hitler aneksirao) i Cesku(ista stvar)ili da su ih uzgubili u toku istoga-jer vidis care te zemlje su bile u okviru Austro Ugarske koja se tek posle tog rata raspala kada su i nastale doticne drzave :)

Tako da seres i ti poprilicno kada vec druge kitis slicnim afinitetima ;)

 

naučno i objektivno, nema šta. Eto, Švajcarci se i dan-danas srame što nisu učestvovali. Baš ih je, ono, sramota. Ono, spuštaju glavu i gledaju u zemlju. A tek Španci....

 

A da ti mora da si od onih sto Hitlera smatraju necim najboljim sto je Nemacka i svet imao :rolleyes:

Good for you...

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da ti mora da si od onih sto Hitlera smatraju necim najboljim sto je Nemacka i svet imao :rolleyes:

Good for you...

 

a ti si ogranicen pa mislis da je sve sto se kontrira Hitleru pametno...jebes i Nemacku i Engleze i SSSR i sve ostale, treba gledati sebe i svoje dupe, sta je najbolje za nas...to je poenta...

A svi normalni znaju da je bila ludost sto smo pogazili pakt, uostalom brojke sve lepo kazu, koliko nas je bilo i kako smo prosli...sve ostalo su prazne price...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ti si ogranicen pa mislis da je sve sto se kontrira Hitleru pametno...jebes i Nemacku i Engleze i SSSR i sve ostale, treba gledati sebe i svoje dupe, sta je najbolje za nas...to je poenta...

 

Pa ja i gledam sebe, odnosno svoju ideju da se u svetu izgradi poredak u kome će svi biti ravnopravni, bili oni crni, žuti, beli ili mešani, bili oni hrišćani, muslimani, jevreji, budisti, pagani, satanisti (i šta sve ne). Poredak u kome se niko neće bojati smrti od gladi ili lako izlečive bolesti. Poredak u kome će svaki pojedinac imati pun spektar ljudskih sloboda i prava, uključujući i pravo na rad i adekvatnu naknadu za isti. Poredak u kome će svako biti bezbedan, kako od neposrednog fizičkog nasilja, tako i od različitih oblika eksploatacije i nametanja uslova života nedostojnih čoveka. Poredak u kome će biti postignuta ravnoteža između čoveka i prirode. To je suština mog levičarstva, dok ni u jednoj drugoj ideologiji nema mesta za sve ove ciljeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja i gledam sebe, odnosno svoju ideju da se u svetu izgradi poredak u kome će svi biti ravnopravni, bili oni crni, žuti, beli ili mešani, bili oni hrišćani, muslimani, jevreji, budisti, pagani, satanisti (i šta sve ne). Poredak u kome se niko neće bojati smrti od gladi ili lako izlečive bolesti. Poredak u kome će svaki pojedinac imati pun spektar ljudskih sloboda i prava, uključujući i pravo na rad i adekvatnu naknadu za isti. Poredak u kome će svako biti bezbedan, kako od neposrednog fizičkog nasilja, tako i od različitih oblika eksploatacije i nametanja uslova života nedostojnih čoveka. Poredak u kome će biti postignuta ravnoteža između čoveka i prirode. To je suština mog levičarstva, dok ni u jednoj drugoj ideologiji nema mesta za sve ove ciljeve.

 

Ovo je u ljudskoj zajednici neostvarivo, jer se kosi sa samim principima funkcionisanja iste od pamtiveka. Nikad ne mogu niti će biti svi ravnopravni, počev od porodice, pa do države.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nasi nisu napalili na puc koji je isfinansirao i organizovao MI6, a 'dogovorili' sa Nemackom o slobodnom prolazu kroz zemlju, druga bih se pesma pevala i verujem na kraju krajeva, znatno manje Srba izginulo, ali to je vec drugi domen politike i sta bi bilo kad bi bilo... Mislim, sta bi bilo da se nije stacioniralo 26 elitnih divizija kroz teritoriju YU? Mogli su ih na drugo mesto poslati, i tok rata bi se na neki nacin promenio ali to je vec nekako van teme, da ne smaramo o ostatku sveta... ;)

 

Inace, Nemacka bi pregazila sve da se nije zajebala (tj. Hitler) i upustila u rat sa USSR-om... malo je falilo da skroz uniste ofanzivnu moc saveznika kroz neVeliku Britaniju, i nastave haranjem na zapad......... mislim, sta bi bilo kad bi bilo....?

Cuh od ljudi kojima verujem da su nasi najveci neprijatelji i zlotvori upravo smrdljivi britanci, koji su nas bombardovali i posle povlacenja Nemaca, da ne bi napravili ekonomsku konkurenciju Mancesteru i okolnom basenu.... Mislim, saveznici....

 

Neko spomenuo Jugu i kralja, da je bio pametan, tj. da nam se dalo pa da se lepo reklo na dogovoru posle WW1 da se sve da Srbiji, pa da to bude jedna velika drzava, ali opetH, ko zna ko je tu sta gurao i odlucivao... pa sad imamo vestacke drzave Hrvata, Slovenaca i Bosnjaka... smejuria, ali eto, obilo nam se i to o glavu!

 

:no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alternativa stvaranju Jugoslavije na kraju Prvog svetskog rata bila je obnova Austrougarske. Treće opcije nije bilo, to naši nacionalisti samo tripuju da bi sile pobednice podržale stvaranje Velike Srbije. I da je stvorena, bila bi to ništa manje multietnička država nego Jugoslavija, s tim što bi međuetničke tenzije bile još veće i na kraju bi se ta država isto kao i Juga raspala u krvavom građanskom ratu. Mislim, nije neophodno samo nagađati šta bi bilo da je bilo, imamo primer Kosova i Makedonije - oni su posle balkanskih ratova ušli u sastav Srbije (dakle ne Jugoslavije), pa su sada nezavisne države isto koliko i Hrvatska i Slovenija.

Ne možeš ti pouzdano tvrditi da nije bilo treće opcije i da se pametnom politikom ne bi mogla izboriti i ta opcija. A drugo, bila bi mnogo manje multietnička država jer neki narodi u međuvremenu ne bi bili ni izmišljeni (bošnjaci na primer), već bi se većina stanovništva smatalo Srpskim.

A treće opet na mala vrata proturaš neistinu da je Kosovo nezavisna država iako i sam znaš da to nije tako dok UN ne prizna tu državu (mada što se mene tiče, ni tada ne bi bilo gotovo), a lepo je što si naveo Makedonce kao primer, jer se na njima može videti kako prolaze oni koji svoje dupe prodaju velikim silama koje će ih sada, po svemu sudeći, ostaviti da se sami izbore sa šištarskim nakotom. Jedino što čestitam Makedoncima jeste što su se na ljudski način otcepili od Srbije i nisu započinjali nikakav "krvavi pir", zato im Srbija nije ni uzvratila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onako kako je ja tumačim, ne samo da je ostvariva, već je danas značajnim delom i ostvarena, a tek će da bude.

 

Vrhunac gluposti...nastavi da zasmejavas ljude, odlicno ti ide :)

Mislim, ravnopravnost, ha ha, onaj tamo sklapa patike za 1 dolar dnevno i radi za saku pirinca, a ovamo na papiru ravnopravnost...i onda neko veruje u to, grohotom se smejem :) :) :)

 

Prince of blindness....ili, Princ of madness :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš ti pouzdano tvrditi da nije bilo treće opcije i da se pametnom politikom ne bi mogla izboriti i ta opcija. A drugo, bila bi mnogo manje multietnička država jer neki narodi u međuvremenu ne bi bili ni izmišljeni (bošnjaci na primer), već bi se većina stanovništva smatalo Srpskim.

 

Bošnjaci su izmišljeni tek devedesetih godina, od sedamdesetih su bili Muslimani, a pre toga ''nacionalno neopredeljeni muslimani''. Oni sebe svejedno nisu smatrali Srbima, nevezano za to da li su se opredeljivali kao narod ili kao verska zajednica.

 

 

Mislim, ravnopravnost, ha ha, onaj tamo sklapa patike za 1 dolar dnevno i radi za saku pirinca, a ovamo na papiru ravnopravnost...i onda neko veruje u to, grohotom se smejem :) :) :)

 

Ja prvi kažem da to nije ravnopravnost, ali da si pažljivo čitao moj post, video bi da tvrdim da kažem da je ravnopravnost značajnim delom ostvarena, a ne i u potpunosti. I nisam rekao da je i taj stepen u kome je ostvarena isti u celom svetu. Kad budemo ostvarili svetski socijalizam (ne onaj lažni kakav je bio, već onaj za koji se ja zalažem), biće i više ravnopravnosti. U kapitalističkoj demokratiji ravnopravnost postoji delimično, a u nacističkom sistemu, za koji se ti zalažeš - ne postoji uopšte. Ja jesam levičar i kao takav suprotstavljen kapitalizmu, ali liberalni kapitalizam posmatram kao nužnu fazu kroz koju čovečanstvo treba da prođe na putu ka socijalizmu i svakako mu dajem prednost u odnosu na totalitarne poretke poput nacizma, fašizma, raznih teokratija i, naravno, lažnog, autoritarnog socijalizma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bošnjaci su izmišljeni tek devedesetih godina, od sedamdesetih su bili Muslimani, a pre toga ''nacionalno neopredeljeni muslimani''. Oni sebe svejedno nisu smatrali Srbima, nevezano za to da li su se opredeljivali kao narod ili kao verska zajednica.

U jednoj uređenoj zemlji u kojoj postoji snažna nacionalistička svest, došlo bi se i do toga da se nepismeni opismene, što kroz kulturne programe, što kroz (zajedničkih) javnih rasprava sa najuglednijim istoričarima.

Nije problem što neki Srbin sebe vidi u Islamu i u toj religiji ako je on lojalan državi Srbiji, problem je ako (mnogi) takvi pokušavaju (ni iz čega) napraviti novu naciju, te organizovati sopstvenu državu, a na štetu Srbije. To se zove separatizam.

Nek' skupe pare, pa nek kupe neko ostrvo i odsele se tamo da žive ako hoće sopstvenu državu, ne mogu otimati od tuđeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jednoj uređenoj zemlji u kojoj postoji snažna nacionalistička svest, došlo bi se i do toga da se nepismeni opismene, što kroz kulturne programe, što kroz (zajedničkih) javnih rasprava sa najuglednijim istoričarima.

Nije problem što neki Srbin sebe vidi u Islamu i u toj religiji ako je on lojalan državi Srbiji, problem je ako (mnogi) takvi pokušavaju (ni iz čega) napraviti novu naciju, te organizovati sopstvenu državu, a na štetu Srbije. To se zove separatizam.

Nek' skupe pare, pa nek kupe neko ostrvo i odsele se tamo da žive ako hoće sopstvenu državu, ne mogu otimati od tuđeg.

 

Lepo receno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali ne postoji nijedan razlog zbog koga bi Srbi imali veće pravo na svoju državu od drugih balkanskih naroda. Srbi mogu da tvrde kako je odvajanje Kosova separatizam albanske manjine, ali Albanci će reći da su Srbi na Kosovu bili okupatori. Kao što je Srbija imala pravo na secesiju od Turskog carstva, tako i kosovski Albanci za sebe traže pravo da se otcepe od Srbije. Neko će reći ''Albanci imaju svoju matičnu državu'', ali po istom osnovu je neko u devetnaestom veku mogao da kaže ''Srbi imaju svoju matičnu državu'' i da pritom misli na Beogradski pašaluk, osporavajući Srbima izvan njega pravo na samoopredeljenje.

Šta hoću da kažem? Moja filozofija nije da treba da budem pristrasan u korist svoje nacije, jer se, navodno, nacije sveta međusobno takmiče i neke pobeđuju, a neke gube. Smatram da treba ustanoviti jednake principe za sve. Nažalost, to u ovom trenutku nije moguće, ali treba raditi na tome da bude jednog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Prince of čmarknes has issues...

 

Samo ga gledam na ovoj temi... JA sam levičar... ravnopravnost kakvu je JA shvatam... socijalizam za koji se JA zalažem. Skoro svaka rečenica mu počinje sa ''JA nešto serem''. Uobičajeno kod sinova jedinaca i samoživih stvorenja koji žive u balonu sopstvene inteligencije, jer je van balona nema. Ko zna, možda i nije jedinac, ali sve upućuje da jeste. Ili ima sestru koja mu pere gaće, ili nekog jadnog dobroćudnog brata, ali u svakom slučaju je ovo već patološki slučaj.

 

Mislim, uvjerite se i sami:

 

Ja prvi kažem da to nije ravnopravnost, ali da si pažljivo čitao moj post, video bi da tvrdim da kažem da je ravnopravnost značajnim delom ostvarena, a ne i u potpunosti. I nisam rekao da je i taj stepen u kome je ostvarena isti u celom svetu. Kad budemo ostvarili svetski socijalizam (ne onaj lažni kakav je bio, već onaj za koji se ja zalažem), biće i više ravnopravnosti. U kapitalističkoj demokratiji ravnopravnost postoji delimično, a u nacističkom sistemu, za koji se ti zalažeš - ne postoji uopšte. Ja jesam levičar i kao takav suprotstavljen kapitalizmu, ali liberalni kapitalizam posmatram kao nužnu fazu kroz koju čovečanstvo treba da prođe na putu ka socijalizmu i svakako mu dajem prednost u odnosu na totalitarne poretke poput nacizma, fašizma, raznih teokratija i, naravno, lažnog, autoritarnog socijalizma.

 

Šta hoću da kažem? Moja filozofija nije da treba da budem pristrasan u korist svoje nacije, jer se, navodno, nacije sveta međusobno takmiče i neke pobeđuju, a neke gube. Smatram da treba ustanoviti jednake principe za sve. Nažalost, to u ovom trenutku nije moguće, ali treba raditi na tome da bude jednog dana.

 

dobro je čmarknes, dobro je, nemoj više...

 

 

 

MOgu Albanci da kažu šta god hoće, valjda je OČIGLEDNO na koji način su Albanci došli na Kosovo.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srbi mogu da tvrde kako je odvajanje Kosova separatizam albanske manjine, ali Albanci će reći da su Srbi na Kosovu bili okupatori.

Lmao. Srbi su bili na Kosovu pre nego sto su Albanci postojali kao nacija, ne lupaj gluposti...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...