Jump to content

Drugi svetski rat na našim prostorima


Теша Тешановић

Recommended Posts

MOgu Albanci da kažu šta god hoće, valjda je OČIGLEDNO na koji način su Albanci došli na Kosovo.

 

Sva sreca pa imamo tebe da nam objasnis sve-pogotvu pogreske fakte o pocektu WW II and such :uhoh:

Nego kako su to dosli Albanci-u vecem broju su se na Kosovu naselili posle seobe Srba a bilo ih je care tu i ranije tokom celog srednjeg veka doduse ne u vecini-ako nisi znao Arbansi su bili stocari pa su se prilicno cesto pomerali(nomadi jelte)-naravno da su se zimi spustali u kosovsko metohijsku kotlinu a ne ostajali na planinama Albanije,a neki su ostajali i trajno ;)

Za vreme Beckog rata mi smo pomogli Austrijancima i bili njihovi saveznici-zato kada su u toku kasnijeg ratovanja stvari krenula nepovoljnije po Austriju oni su morali zakljuciti mir a Turci cu odlucili da nas kazne-izvrsena je odmazda a u njoj su pre svega ucestvovali turske polu regularane saveznicke jedinice Tatara i Cerkeza

Srbima nije preostalo nista drugo do da beze u Austriju a dosta njih je ostavio svoja ognjista i na Kosovu-na te prazne posede su se jednostavno doselili Arabanasi naravno uz blagoslov turskih vlasti-jok ostavice Turci puste posede da zvrje prazni dok se za jedno 200 godina mi ne vratimo :)

 

BTW Neka crnogorska plemena i arbanaska plemena su bila medjusobno tesno povezana-em su trgovali zajedno em su se mesali medju sobom i bili povezani rodbinski ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prince of čmarknes has issues...

 

Samo ga gledam na ovoj temi... JA sam levičar... ravnopravnost kakvu je JA shvatam... socijalizam za koji se JA zalažem. Skoro svaka rečenica mu počinje sa ''JA nešto serem''. Uobičajeno kod sinova jedinaca i samoživih stvorenja koji žive u balonu sopstvene inteligencije, jer je van balona nema. Ko zna, možda i nije jedinac, ali sve upućuje da jeste. Ili ima sestru koja mu pere gaće, ili nekog jadnog dobroćudnog brata, ali u svakom slučaju je ovo već patološki slučaj.

 

Mislim, uvjerite se i sami:

 

 

 

 

 

dobro je čmarknes, dobro je, nemoj više...

 

 

 

MOgu Albanci da kažu šta god hoće, valjda je OČIGLEDNO na koji način su Albanci došli na Kosovo.

 

Onako kako su Iliri došli na ove prostore, a to je bilo mnogo pre nego što su se Sloveni doselili.

 

 

Lmao. Srbi su bili na Kosovu pre nego sto su Albanci postojali kao nacija, ne lupaj gluposti...

 

Dakle, Albanci (Iliri) su bili na Kosovu pre Srba (Slovena), kao etnička grupa. Nisu mogli da budu tamo kao nacija, jer je nacija pojam koji se vezuje za moderno doba. U Srednjem veku nije bilo nacija, ni srpske, ni albanske. Postojali su različiti etnosi, ali nacija nastaje paralelno sa izgradnjom modernih (nacionalnih) država.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

da, joс jedna ''mir,mir, mir, sudija je krava'' verzija dogadjaja. Dobro, Natasa, ako bas hoces o Albancima na Kosmetu...

 

ДРАГИША И. КЕЦОЈЕВИЋ

КОСОВО И МЕТОХИЈА: ТЕРОР НАД СРБИМА

http://www.sanu.ac.rs/Izdanja/SrbiNaKosovu...evicDragisa.pdf

 

Ема Миљковић

СТАНОВНИШТВО КОСОВА И МЕТОХИЈЕ ПОД ОСМАНСКОМ ВЛАШЋУ

http://www.sanu.ac.rs/Izdanja/Kosovo/04EmaMiljkovic.pdf

 

Ђорђе Микић

ОСМАНСКО И АРБАНАШКО НАСИЉЕ НАД СРБИМА КОСОВA И МЕТОХИЈE

http://www.sanu.ac.rs/Izdanja/Kosovo/05DjordjeMikic.pdf

 

Јелена Гускова

АЛБАНСКИ ФАКТОР СТАЛНЕ ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈЕ БАЛКАНСКОГ РЕГИОНА: О ЧЕМУ ГОВОРЕ ДОКУМЕНТИ

http://www.sanu.ac.rs/Izdanja/Kosovo/06JelenaGuskova.pdf

 

Гордана Томовић

КОСОВО И МЕТОХИЈА НА СТАРИМ КАРТАМА ОД XV ДО XVIII ВЕКА

http://www.sanu.ac.rs/Izdanja/Kosovo/07GordanaTomovic.pdf

 

Михаило Војводић

СРБИЈА И СРБИ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ ОД БЕРЛИНСКОГ КОНГРЕСА ДО БАЛКАНСКИХ РАТОВА

http://www.sanu.ac.rs/Izdanja/Kosovo/09MihailoVojvodic.pdf

 

Александар Растовић

БРИТАНЦИ О КОСОВСКОМ ВИЛАЈЕТУ 1903–1913

http://www.sanu.ac.rs/Izdanja/Kosovo/10Ale...darRastovic.pdf

 

 

 

Demografska slika Kosova i Metohije se menjala

nekoliko puta u ovom

veku. Pre toga, tokom petovekovne Turske okupacije,

raznim metodama

Turci su iseljavali pravoslavne Srbe i Crnogorace i

naseljavali

muslimane sa albanskih planina na Kosovo i Metohiju.

Godine 1929. na Kosovu i Metohiji bilo je 61% Srba i

39% stanovnistva

svih ostalih nacionalnosti. Posle poraza Kraljevine

Jugoslavije 1941,

Kosovo okupiraju Italijani i i tada se prvi put

spominje ideja "Velike

Albanije". Srbi su pod pritiskom albanskih fasista i

okupacionih

vlasti bili primoravani da napuste Kosmet.

 

Paralelno sa tim na Kosovo su naseljavani Albanci kako

iz Albanije,

tako i iz Turske i nekih evropskih zemalja u kojima je

zivela albanska

politicka imigracija. Okupacione vlasti su ukinule

agrarnu reformu iz

perioda Kraljevine Jugoslavije i zemlju su na Kosovu

dobijali

iskljucivo Albanci iz Albanije. Samo tokom II svetskog

rata vise od

100.000 Srba je isterano sa Kosova, a priblizno isti

broj Albanaca je

naseljen na njihove posede.

 

Posle II svetskog rata komunisticki rezim SFRJ je

doneo Zakon kojim se

izbeglim srpskim porodicama ZABRANJUJE povratak u

svoje domove.

Izmedju 1968. i 1988. 700 mesta na Kosovu postaje

potpuno etnicki

cisto (bez Srba).

 

Na popisu stanovnstva 1961. zabelezeno je 646.605

Albanaca (67,1%

ukupnog stanovnistva Kosmeta). Na popisu 1971. godine

je registrovano

916.168 (73.7%) Albanaca (ovaj broj je ukljucivao i

Albance koji su

bezali od komunistickog rezima Envera Hodze, koji su

koliko ja znam

dobijali nase dokumente lakse nego sto sada neko ko je

ovde rodjen

moze da ih dobije). 1974. je promenjen Ustav SFRJ i

Kosovo dobija

autonomiju i postaje Republika po svemu osim po imenu,

pa je tako

Popis 1981, sproveden pod kontrolom Pokrajinskih

vlasti zabelezio

1.226.736 Albanaca sto je 77.48% tadasnjeg ukupnog

stanovnistva Kosova

i Metohije. 1989. godine promenom Ustava, Kosovo gubi

siroku

autonomiju i vlast se vraca u nadleznost Republike

Srbije, zbog cega

vecina Albanaca bojkotuje sve moguce insitucije

Republike Srbije,

ukljucujuci i popis stanovnistva, pa se 1991. godine

broj Albanskog

stanovnistva na Kosovu samo procenjuje na osnovu

podataka Centra za

demografska istrazivanja, i po tim procenama broj

Albanaca je dostigao

cifru od 1.407.690 ili 78.2% ukupnog stanovnistva.

 

Za razliku od albanske populacije koja se povecava i u

apsolutnom i

relativnom broju, Srbi na Kosovu dozivljavaju obrnut

proces. Popis iz

1961. godine belezi 264.604 ili 27.4% Srba na Kosovu,

dok je 1991.

zabelezeno 214.555 ili 11% ukupnog stanovnistva. Sve

ove brojke su

samo statistika, a svaki Srbin koji je otisao sa

Kosova ima svoju

(jezivu) pricu o nacinima kojima je primoran da to

uradi. Pretnje,

ucene, paljenje kuca, fizicko maltretiranje,

unistavanje grobova,

kulturnih spomenika, ubijanja, silovanja...

 

Po nekim procenama, od pocetka II svetskog rata, sa

Kosova je otislo

vise od pola miliona Srba.

 

 

Ne nego cu da se zajebavam sa albanskom izmisljenom istorijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, Albanci (Iliri) su bili na Kosovu pre Srba (Slovena), kao etnička grupa. Nisu mogli da budu tamo kao nacija, jer je nacija pojam koji se vezuje za moderno doba. U Srednjem veku nije bilo nacija, ni srpske, ni albanske. Postojali su različiti etnosi, ali nacija nastaje paralelno sa izgradnjom modernih (nacionalnih) država.

 

Naravno-nacija u srednjem veku ne postoji kao pojam to dolazi kao neki zacetak dosta dosta kasnije tek uoci francuske revolucije

A Albanaci cu vrlo slozeni miks naroda-u sustini osnovu cini ta Ilirksa komponenta,ali ima i grcke a najvise slovenske i turske jer smo se u veselju mesali sa svima njima :)

A ovo za Ilirije je tacno-oni su se na prostor balkana doselili u isto vreme kada i Grci,odnosni Tracani dakle milenijum pre Slovena-prirodno to je ta indoevropska komponeta koja je u talasu zahvatila Evropu zajedno sa Germanima,Keltima i precima italskih plemena :Da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, Albanci (Iliri) su bili na Kosovu pre Srba (Slovena), kao etnička grupa. Nisu mogli da budu tamo kao nacija, jer je nacija pojam koji se vezuje za moderno doba. U Srednjem veku nije bilo nacija, ni srpske, ni albanske. Postojali su različiti etnosi, ali nacija nastaje paralelno sa izgradnjom modernih (nacionalnih) država.

Nisam znao da zastupaš šiptarsku verziju istorije. :) :) :)

Postoje 3 verzije... zvanična koja kaže da su Iliri nestali i izmešali se sa drugim narodima, Deretićeva koja kaže da su Srbi zapravo Iliri, i albanska (koju ti zastupaš i još par albanaca profesora istorije) i koja kaže da su Albanci u stvari Ilri (što je smehotresno :) ).

 

http://sr.wikipedia.org/wiki/Илири

Iako nije pametno potpuno verovati Vikipediji, ovde se kaže da su se Iliri između ostalog bavili i pomorstvom. Kad su se to današnji Albanci (stočari sa Kavkaza) bavili pomorstvom? Pa oni se i sada ne bave koliko su nerazvijeni i jadni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Onako kako su Iliri došli na ove prostore, a to je bilo mnogo pre nego što su se Sloveni doselili.

 

 

Iliri?!?!?!?!? :):):):):):):):):):):):):)

 

AJde idi iza zgrade vidi da li sam tamo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da demnatujes ovo sto sam ja rekao

A fakat je da su se Arbanski u velikom broju naselili na Kosovo posle Beckog rata i seobe Srba-sto inace pise u prvom linku sto si mi ga dao :)

Kao i da nam objasnis otkuda tu Iliri pre Slovena a vamo i tamo se pozivas na pravo naroda na teritorije koje ti isti narodi drze od pamtiveka-shvati da je to razmisljanje koje vodi u corsokak

I da mi objasnis ono kako je to Hilter hteo da povrati teritorije koje je Nemacka izgubila posle prvog svetskog(a dobila ih je btw natrag)i otkud se na njegovoj listi nasla Austrija i Ceska-a care?

A btw ovo nije tema o Kosovu i Metohiji :uhoh:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nisu Albanci cistokrvni Iliri-osnovu njihovog naroda cine ta romanizovana ilirska plemena-posle Seobe Naroda i slovenskih upada to romanizovano stanovnistvo se povlacilo ili u utvrdjene gradove ili planine i taj narod ciji se naziv cesto srece u poveljama zovu ili Vlasima ili za Arbanse koriste dosta cesto taj naziv-dakle cesto je upotrebljen isti naziv i pretezno je oznacavao stocare

Medjutim nisu svi bili stocari negi su se naselili i po primorskim gradovima-Dubrovnik je lep primer a njegovi zitelji su pricali vrlo interesantu mesavinu romanskog i slovenskog narecja

 

Deretic super good for you-sta je sledece-piramide u Bosni :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Full Metal, Cmarknes tvrdi da su Iliri - Albanci, ja ne znam da li si svjestan toga, nema ovo veze sa Ilirima kao takvima, vec tvrdnjom da su Albanci preci Ilira.

 

U vrijeme kad je zapocela velika seoba, ovaj prostor je bio nenaseljen a centralnu evropu su unistavala germanska plemena, i naravno da je doslo do pomjeranja Slovena i odlazak sa Karpata.

 

S druge strane, Albanci su ovdje PREKOMANDOVANI, jer su bili rimski granicari, i definitivno nisu starosjedioci. Kao takvi su bili i sastavni dio turske vojske, nisu oni bili jebeni dobrocudni stocari koji su se doselili na prazno Kosovo, ONI SU GA ISPRAZNILI. KOji kurac bre vise o nekim VRLO OCIGLEDNIM CINJENICAMA?

 

 

Deutchland je nastala 1918. Prije toga deutch folk je zivio pod Habsburzima u AustroUgarskoj i Rozenkrojcerima u Pruskoj. Nije postojao Deutchland. Sta je tek tu nejasno, svega ti?

 

Dakle, mani me te price, turske pase na kosovu su bile albanske pase, turska vojska na kosovu je bila albanska vojska, sta su radili citaj, nemoj temeljno da seres

Share this post


Link to post
Share on other sites

Full Metal, Cmarknes tvrdi da su Iliri - Albanci, ja ne znam da li si svjestan toga, nema ovo veze sa Ilirima kao takvima, vec tvrdnjom da su Albanci preci Ilira.

U vrijeme kad je zapocela velika seoba, ovaj prostor je bio nenaseljen a centralnu evropu su unistavala germanska plemena, i naravno da je doslo do pomjeranja Slovena i odlazak sa Karpata

 

Jedna od komponenti albanskog naroda je bila i ilirska-pored slovenske i turske ;)

 

S druge strane, Albanci su ovdje PREKOMANDOVANI, jer su bili rimski granicari, i definitivno nisu starosjedioci. Kao takvi su bili i sastavni dio turske vojske, nisu oni bili jebeni dobrocudni stocari koji su se doselili na prazno Kosovo, ONI SU GA ISPRAZNILI. KOji kurac bre vise o nekim VRLO OCIGLEDNIM CINJENICAMA?

 

:)

 

Slusaj care-na tom prostoru su ziveli stari romanizovani stanovnici Balkana-gleda cuda Iliri i Tracani-btw koliko ja znam Istocno Rimsko Carstvo nije palo a granica je isla rekom Drinom pa preko Tare sve dole do mora-mora da u tom vaznom pogranicnom kraju nije niko ziveo-aj ne seri vise leba ti

A Albanci su se posle Beckog Rata doselili na polu prazno Kosovo u vecem broju-rekao sam kakve su bile okolnosti-mislim jebote :rolleyes:

 

Deutchland je nastala 1918. Prije toga deutch folk je zivio pod Habsburzima u AustroUgarskoj i Rozenkrojcerima u Pruskoj. Nije postojao Deutchland. Sta je tek tu nejasno, svega ti?

 

Nesto se ne secam da je to bio program Nemacke na pocetku prvog svetskog rata-taj rat je nastao zbog nove podele sveta tj kolonija koje su ocajnicki trebale Nemcima i njihovoj snaznoj industriji u usponu radi sirovina-a vecina kolonija je bila u rukama Engleske i Francuske ;)

To sto ti laprdas je bio Hitlerov program izmedju ostaloga-objediniti sve Nemce u istim granicama a ti gore kazes da je Hitler hteo da vrati teritorije koje Nemaci btw nikad u prvo svetskom nisu ni drzali :)

Nisu mogli ni da su hteli jer su te teritorije pripadale njihovom glavnom savezniku-Austro Ugarskoj ;)

Ajde tutanj sada

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deutchland je nastala 1918. Prije toga deutch folk je zivio pod Habsburzima u AustroUgarskoj i Rozenkrojcerima u Pruskoj. Nije postojao Deutchland. Sta je tek tu nejasno, svega ti?

 

Nemačka kao nezavisna država (tj. carstvo) nastala je 1872, a proglašena je u Versaju, nakon što su Nemci po ko zna koji put sjebali Francusku :)

 

Inače se u potpunosti slažem sa tobom.

 

Albanci Iliri :)

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albanci su Iliri koliko su Tracani ili Sloveni-ali neki izgleda ne mogu da skapiraju da se narodi mesaju tokom vekova

 

Tačno, ali to ih diskvalifikuje u startu da se smatraju potomcima Ilira.

 

Kako to reče Satyricon:

 

"Do we need another bastard nation

another force-fed disgust?

Do we need another bastard nation

aiming at us clinically

Like an insect-swarm?"

 

I tako dalje...

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemačko carstvo proglašeno je 1871. u Versaju. Od tog trenutka pa do Prvog svetskog rata kreće složena priča o rušenju evropske ravnoteže snaga, ali to nije tema ovde. Ovde pričamo o Drugom svetskom ratu na našim prostorima.

Što se tiče Albanaca, po istom osnovu po kome neko njima osporava pravo na Kosovo (tvrdeći da je ranije demografska struktura bila povoljnija u korist Srba), može se osporiti pravo Srbije na Vojvodinu, jer su u njoj Srbi definitivno doseljenici. Ako treba da biram između Kosova i Vojvodine, izabraću naravno Vojvodinu, jer je razvijenija, bogatija, evropskija i ima skladnije međuetničke odnose. Znate izreku - što južnije, to tužnije. Situacija je jasna, neću da dajem povoda nekome da nam uzme Vojvodinu pozivajući se na iste principe kojima bih ja branio Kosovo u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava prica bi otprilike bila da na podrucju danasnje Albanije(izmedju ostalog-nisu Iliri stanovali samo tu vec su naseljavali i krajeve zapadnije ;) )jesu stanovali Iliri i to mnogo pre nego sto su ti krajevi postali rimske provincije-ilirska plemena su ratovala jos sa Aleksandrom Makedonskim bre,a jos pre toga su se carkali sa grckim kolonijama kojih je na danasnjoj albanskoj obali bilo u lepom broju

E naravno kada su ti krajevi postali rimska provincija Iliri su slicno Iberima i Galima romanizovani naravno ne odjednom nego postepeno-dakle primili su rimski jezik,kulturu i tome sl ali su u osnovi ostali isti narod koji se prirodno pre toga mesao i sa svojim susedima Tracanima

Za vreme cara Hadrijana je donesen akt po kome su u rimskim legijama mogli sluziti svi slobodni stanovnici Rimskog Carstva(pre toga su to mogli samo stanovnici Apeninskog poluostrva ;))i u rimskim legijama je bilo dosta pripadnika i ilirskih naroda koji su bili stacinirani kako po garnizonima svojih maticnih zemalja tako i drugde-tako da me manite price o rimskim granicarima i kavkaskim plemenima :)

E sada s obzirom da su ti krajevi bili pogranicna zona tu su bili nacickani mnogobrojni garnizoni-a naselja/gradovi su obicno nastajali u blizini istih tako da nije tacno kako kaze ovaj gore da ta oblast bila pustos-naprotiv to su bile prilicno bogate oblasti jer navodi se da je provincija Dalmacija iz svojih rudnika zlata(koji su se nalazili kod Solina u Hrvatskoj danasnjoj i drugde)znali da dobiju iz rude u jednom danu i do 50kg zlata-ej bre znas li ti sta je to ;)

Pocela je da biva pustos tek kada su u nju provalili Germani i kada se raspao rimski odbrambeni sistem za vreme seobe naroda ali to ne znaci da su se rimski/romanizovani stanovnici bili istrebljeni-nalazili su utocista u utvrdjenim gradovima ili planinama i tu su se odrzali a i Germani se nisu nesto trajno naseljavali vec su uglavnom samo prolazili i harali-otuda i tako malo toponima koji vuku korene iz germanskog jezika za razliku od latinskog ili slovenskog-npr Niksic koji se nazivao jos i Onogst ;)

Jedan deo te romanizovane mase se odrzao u u planinskim oblastima danasnje Albanije i ne samo tu-takvih ostrva je bilo po bilo kojoj planiskoj oblasti Balkana i u srednjem veku ta skupina je poznatija kao Vlasi-bavili su se uglavnom stocarstvom a sacuvali su svoj romanski dijalekat koji se posle izmesao sa slovenskim jezikom sa kojima su se Vlasi takodje mesali a i Sloveni za razliku od drugih plemena su se naseljavali za stalno za razliku od mase drugih plemena koja su samo protutnjavala tuda

E od te takve komponente je nastao i albanski narod-imamo tu svasta romanizovane Ilire i Tracne kao kasnije Vlahe,bogami i Grke,Slovene i na kraju Turke ;)

 

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма даћемо и Војводину и Косово и Рашку и целу Србију, на крају само ''Београдски пашалук'' да остане и сви Срби под једну крушку да стану ради уласка у јеб... јеу. Али ту сте се зајеб... јеу се више неће ширити!!! И шта ми имамо да тражимо са земљама које су признале Косово, са земљама које су нас бомбардовале. Да тамо као тече мед и млеко, веће плате а ништа не радиш, хоће то...У пољској након уласка у јеу скочила стопа криминала за 40 посто (нисам сигуран за проценте али тако нешто), толико журимо тамо а аустрија хоће да изађе, а швајцарска не жели да уђе!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Jedna od komponenti albanskog naroda je bila i ilirska-pored slovenske i turske ;)

 

:)

 

Slusaj care-na tom prostoru su ziveli stari romanizovani stanovnici Balkana-gleda cuda Iliri i Tracani-btw koliko ja znam Istocno Rimsko Carstvo nije palo a granica je isla rekom Drinom pa preko Tare sve dole do mora-mora da u tom vaznom pogranicnom kraju nije niko ziveo-aj ne seri vise leba ti

A Albanci su se posle Beckog Rata doselili na polu prazno Kosovo u vecem broju-rekao sam kakve su bile okolnosti-mislim jebote :rolleyes:

 

bože me sačuvaj. Da li ti tvrdiš da su ALBANCI STAROSJEDIOCI BALKANA? Boli mene kurac koje su oni krvi, ja sam davno rekao da opštoj temi da je 60% Srba sa dinarskom haplogrupom, a to nije slovenska već ILIRSKA HAPLOGRUPA! Koji meni kurac znači šta je ''komponenta albanskog naroda''. Nego ti meni odgovori na pitanje, koje mogu evo još jednom da ponovim pošto, ako je neko retard, tako mora da se radi: Da li ti tvrdiš da su ALBANCI STAROSJEDIOCI BALKANA?

 

 

Nesto se ne secam da je to bio program Nemacke na pocetku prvog svetskog rata-taj rat je nastao zbog nove podele sveta tj kolonija koje su ocajnicki trebale Nemcima i njihovoj snaznoj industriji u usponu radi sirovina-a vecina kolonija je bila u rukama Engleske i Francuske ;)

To sto ti laprdas je bio Hitlerov program izmedju ostaloga-objediniti sve Nemce u istim granicama a ti gore kazes da je Hitler hteo da vrati teritorije koje Nemaci btw nikad u prvo svetskom nisu ni drzali :)

Nisu mogli ni da su hteli jer su te teritorije pripadale njihovom glavnom savezniku-Austro Ugarskoj ;)

Ajde tutanj sada

 

i za sve ostale retarde na temi: 1871. je nastalo PRUSKO CARSTVO. Pruska je igrala pijemontsku ulogu u i ujedinila njemačke državice van Austrije. Da nađete jedan jedini podatak da to neko zove Deutschland, i onda možete da mi serete u usta, inače začepite retardi.

 

Austria se zove i Kleindeutschland, ili Mali Deutschland.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kleindeutsche_Lösung

 

Retardi, ajde šetajte sad.

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

i za sve ostale retarde na temi: 1871. je nastalo PRUSKO CARSTVO. Pruska je igrala pijemontsku ulogu u i ujedinila njemačke državice van Austrije. Da nađete jedan jedini podatak da to neko zove Deutschland, i onda možete da mi serete u usta, inače začepite retardi.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Ge...y#German_Empire

 

During the Siege of Paris, the German princes assembled in the Hall of Mirrors of the Palace of Versailles and proclaimed the Prussian King Wilhelm I as the "German Emperor" on 18 January 1871. The German Empire was thus founded, with 25 states, three of which were Hanseatic free cities, and Bismarck, again, served as Chancellor. It was dubbed the "Little German" solution, since Austria was not included.

 

Dakle, kao što vidiš, German Empire, ne Prussian Empire.

 

Ili ako hoćeš nemačku verziju:

 

Durch das Zugeständnis der Reservatrechte konnte Bismarck die süddeutschen Staaten zum Beitritt zum Norddeutschen Bund bewegen. Die Gründung des dadurch entstandenen Deutschen Reiches wurde am 18. Januar 1871 im Spiegelsaal von Schloss Versailles vollzogen. Der preußische König erhielt den Titel eines Deutschen Kaisers.

 

Deutschen Reiches, a car nosi titulu nemačkog cara.

 

Prusko carstvo nikada nije postojalo, samo kraljevstvo pod čijim je vođstvom nastalo Nemačko carstvo. Prema tome, lakše malo sa "retard" kvalifikacijama, da i drugi put ne bi ispao glup u društvu.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Čovječe, to je naziv u međunarodnim odnosima, kao što je Crna Gora 300 godina bila zvana Montenegro, ili United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland samo Great Britain, jebote, ne čitaj bukvalno. I nisam tebe nazvao retardom, s tobom se i ne raspravljam.

 

The Kleindeutsche Lösung ("Lesser German Solution") was a 19th century political idea postulating the idea of a unified Germany consisting of the members of the German Confederation, led by Hohenzollern Prussia, but excluding the Austrian Empire which was united with Hungary and not willing to separate. The inclusion of Hungary would have contradicted the idea of a national state. It stands in contrast to the idea of a Großdeutsche Lösung ("Greater German Solution") (Großdeutschland or "Greater Germany").

 

Zna se dobro šta je Deutschland i to sigurno nije Bizmarkovo carstvo, ovdje je postavljeno pitanje zašto je Hitler pripajao teritorije koje je pripajao, e pa zato što je to Deutschlandkoncept , jebote, i retard Yakuza se tu proserava. Bolje da se zamisli pošto ga podržava Prince of čmarknes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bože me sačuvaj. Da li ti tvrdiš da su ALBANCI STAROSJEDIOCI BALKANA? Boli mene kurac koje su oni krvi, ja sam davno rekao da opštoj temi da je 60% Srba sa dinarskom haplogrupom, a to nije slovenska već ILIRSKA HAPLOGRUPA! Koji meni kurac znači šta je ''komponenta albanskog naroda''. Nego ti meni odgovori na pitanje, koje mogu evo još jednom da ponovim pošto, ako je neko retard, tako mora da se radi: Da li ti tvrdiš da su ALBANCI STAROSJEDIOCI BALKANA?

 

Pa ako sa genetikom tako stoje stvari, onda i Srbi i Albanci u sebi imaju krvi starosedelaca Balkana. U genetskom smislu. U kulturnom smislu - možemo se pogađati šta je autentična srpska, a šta albanska kultura i onda zaključivati ko je stariji. Ali je sigurno da su na Kosovu u Srednjem veku živeli i Albanci i Srbi i da se njihova brojnost vremenom menjala. Sada je odnos mnogo povoljniji u korist Albanaca i to je jednim delom rezultat delovanja albanskih nacista koji su preoterivali i ubijali Srbe. Isto kao što su srpski nacisti 1999. pokušali da proteraju Albance. Dakle, u TVOM NACIZMU je problem, tu je izvor mržnje među narodima, a ne u liberalizmu ili levim ideologijama. Da je po mojoj ideologiji, Albanci i Srbi bi složno živeli i potpuno bi im bilo svejedno u kojoj su državi. Štaviše, ne bi ni bilo države u modernom smislu, ona je istorijska tvorevina nastala na jednom stupnju razvoja kapitalističkog sistema, dok će u novom, socijalističkom svetskom sistemu, uslediti njeno odumiranje.

 

Čovječe, to je naziv u međunarodnim odnosima, kao što je Crna Gora 300 godina bila zvana Montenegro, ili United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland samo Great Britain, jebote, ne čitaj bukvalno. I nisam tebe nazvao retardom, s tobom se i ne raspravljam.

 

The Kleindeutsche Lösung ("Lesser German Solution") was a 19th century political idea postulating the idea of a unified Germany consisting of the members of the German Confederation, led by Hohenzollern Prussia, but excluding the Austrian Empire which was united with Hungary and not willing to separate. The inclusion of Hungary would have contradicted the idea of a national state. It stands in contrast to the idea of a Großdeutsche Lösung ("Greater German Solution") (Großdeutschland or "Greater Germany").

 

Zna se dobro šta je Deutschland i to sigurno nije Bizmarkovo carstvo, ovdje je postavljeno pitanje zašto je Hitler pripajao teritorije koje je pripajao, e pa zato što je to Deutschlandkoncept , jebote, i retard Yakuza se tu proserava. Bolje da se zamisli pošto ga podržava Prince of čmarknes.

 

Ti u stvari sve vreme tvrdiš da Bizmarkova Nemačka nije Deutschland, jer nije bila ustanovljena na nacionalnom principu, ali to nije bila nijedna Nemačka sem Hitlerove. I dan danas je Austrija nezavisna država.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Pa ako sa genetikom tako stoje stvari, onda i Srbi i Albanci u sebi imaju krvi starosedelaca Balkana. U genetskom smislu. U kulturnom smislu - možemo se pogađati šta je autentična srpska, a šta albanska kultura i onda zaključivati ko je stariji. Ali je sigurno da su na Kosovu u Srednjem veku živeli i Albanci i Srbi i da se njihova brojnost vremenom menjala. Sada je odnos mnogo povoljniji u korist Albanaca i to je jednim delom rezultat delovanja albanskih nacista koji su preoterivali i ubijali Srbe. Isto kao što su srpski nacisti 1999. pokušali da proteraju Albance. Dakle, u TVOM NACIZMU je problem, tu je izvor mržnje među narodima, a ne u liberalizmu ili levim ideologijama. Da je po mojoj ideologiji, Albanci i Srbi bi složno živeli i potpuno bi im bilo svejedno u kojoj su državi. Štaviše, ne bi ni bilo države u modernom smislu, ona je istorijska tvorevina nastala na jednom stupnju razvoja kapitalističkog sistema, dok će u novom, socijalističkom svetskom sistemu, uslediti njeno odumiranje.

 

 

Što se Albanaca tiče, jedino me zanima da li neko na ovom topicu tvrdi da su oni starosjedioci, ostalo me ne zanima.

 

MOJ NACIZAM i riješenje za Kosovo sam pomenuo ovdje

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...t&p=1817531

 

Tvoj socijalistički sistem je isto što i drugi dolazak Hrista. Ako na takvom fanatizmu gradiš navodno racionalni politički angažman, onda ćeš to morati s Lazom da raspraviš, a ne samnom, nemam ja vremena za pacijente.

 

 

Ti u stvari sve vreme tvrdiš da Bizmarkova Nemačka nije Deutschland, jer nije bila ustanovljena na nacionalnom principu, ali to nije bila nijedna Nemačka sem Hitlerove. I dan danas je Austrija nezavisna država.

 

Ja u stvari odgovaram na pitanje zašto je Hitler anektirao Austriju, Gdanjsk, Šlesku oblast, Alzas i Lorenu.... jer to pitanje zanima tvog pajtosa Yakuzu, evo juri me između topika da mu odgovorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bože me sačuvaj. Da li ti tvrdiš da su ALBANCI STAROSJEDIOCI BALKANA? Boli mene kurac koje su oni krvi, ja sam davno rekao da opštoj temi da je 60% Srba sa dinarskom haplogrupom, a to nije slovenska već ILIRSKA HAPLOGRUPA! Koji meni kurac znači šta je ''komponenta albanskog naroda''. Nego ti meni odgovori na pitanje, koje mogu evo još jednom da ponovim pošto, ako je neko retard, tako mora da se radi: Da li ti tvrdiš da su ALBANCI STAROSJEDIOCI BALKANA?

 

Jednim delom jesu jer sam rekao ciju komponentu imaju-ilirsku a vrlo verovatno i tracku

A ako cemo po tvojoj Gebelsovskoj logici onda starosedelacko stanovnistvo ne postoji uopste na kugli zemaljskoj retarde

Ukapiraj to i prestani vise da se pravis nemust i da prebiras po mojim postovima stvari za koje se hvatas kao pijan plota nego lepo procitaj moj poduzi post apropro starih stanovnika Balkana ;)

 

 

Za sve ostale retarde na temi: 1871. je nastalo PRUSKO CARSTVO. Pruska je igrala pijemontsku ulogu u i ujedinila njemačke državice van Austrije.

 

Ne nego je 1872 godine nastala drzava koja se zvala Nemacko Carstvo

 

The state known as Germany was unified as a modern nation-state in 1871, when the German Empire was forged, with the Kingdom of Prussia as its largest constituent.

 

Sa wikija

 

Ajde sevaj sada i preporucujem manje citanja Deretica i propagandnih materijala desniraskih grupacija a vise ozbiljne istorijske literature ;)

Pokolopi se usima i cuti i knjigu u sake :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...