Jump to content

Drugi svetski rat na našim prostorima


Теша Тешановић

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

o bože.....

 

German Empire was forged, with the Kingdom of Prussia as its largest constituent

 

Ako je Kraljevstvo KONSTITUENT, onda to nije EMPIRE u unutarpolitičkom smislu, već KONFEDERACIJA, ili još gore - FEUDALNA država. E sad, ja se nadam da to čmarknes zna, pa da bar ovdje i potvrdi, iako me gleda kao ljutu guju, valjda može da prizna istinu. EMPIRE to može biti samo u spoljnopolitičkom smislu.

 

Osim toga, car tog Empire-a je bio vladar Pruske, e sad, jedino ako ne tvrdiš da je to dvoglava monarhija kao što je bila AustroUgarska,a nije... ali sve mi govori da ti u stvari ne kapiraš šta ti ja pričam.

 

A odgovor na pitanje o Hitlerovim aneksijama si dobio, samo se praviš lud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u stvari odgovaram na pitanje zašto je Hitler anektirao Austriju, Gdanjsk, Šlesku oblast, Alzas i Lorenu.... jer to pitanje zanima tvog pajtosa Yakuzu, evo juri me između topika da mu odgovorim.

 

Hilter nije ankterirao Alazas i Lorenu vecu je to uradila Pruska-a posle poraza Francuske-sine nikada nisi cuo za Francusko Pruski rat a? ;)

Hitler je zauzeo celu Francusku a doticne oblasti su Francuzi povratili posle prvog svetskog ;)

I drugo ne secam se da je Nemackom Carstvu pripadala Austrija tj takva drzava nije ni postojala tada jer je jos uvek bila tu Austro-Ugarska

Prestani da lupetas i da obmanjujes ljude-ne znas vise ni ti sta hoces da kazes :rolleyes:

Vreme je da sevas odavde i da pustis ljude da ovde pricaju slobodno o WW2 a ne o Sipatarima i Kosovu-ima tema za to ali je upravo zbog tvojih postovanja ostala zakljucana-what a suprise :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj socijalistički sistem je isto što i drugi dolazak Hrista. Ako na takvom fanatizmu gradiš navodno racionalni politički angažman, onda ćeš to morati s Lazom da raspraviš, a ne samnom, nemam ja vremena za pacijente.

 

 

 

 

Ja u stvari odgovaram na pitanje zašto je Hitler anektirao Austriju, Gdanjsk, Šlesku oblast, Alzas i Lorenu.... jer to pitanje zanima tvog pajtosa Yakuzu, evo juri me između topika da mu odgovorim.

 

Koliko sam te skontao do sada, u tvom viđenju je i kapitalizam nešto slično dolasku Hrista, pa on ipak postoji. Tebi su jedino nacije realne, samo njih vidiš, sve ostalo je imaginarno.

 

Odgovaraš na pitanje zašto je Hitler anektirao te oblasti, naseljene Nemcima (iako su se stanovnici Alzasa i Lorene osećali kao Francuzi, i pored toga što su bili etnički Nemci. Ali hajde odgovori onda zašto je osvajao teritorije u Rusiji? Ja sam već rekao, zato što je njegova ideja bila ŽIVOTNI PROSTOR, a ujedinjenje svih nemaca je bila samo etapa na tom putu.

 

 

o bože.....

 

German Empire was forged, with the Kingdom of Prussia as its largest constituent

 

Ako je Kraljevstvo KONSTITUENT, onda to nije EMPIRE u unutarpolitičkom smislu, već KONFEDERACIJA, ili još gore - FEUDALNA država. E sad, ja se nadam da to čmarknes zna, pa da bar ovdje i potvrdi, iako me gleda kao ljutu guju, valjda može da prizna istinu. EMPIRE to može biti samo u spoljnopolitičkom smislu.

 

Osim toga, car tog Empire-a je bio vladar Pruske, e sad, jedino ako ne tvrdiš da je to dvoglava monarhija kao što je bila AustroUgarska,a nije... ali sve mi govori da ti u stvari ne kapiraš šta ti ja pričam.

 

A odgovor na pitanje o Hitlerovim aneksijama si dobio, samo se praviš lud.

 

Brkaš pojmove. EMPIRE ovde znači carstvo, dakle oblik vladavine u kome vlada car. EMPIRE u smislu imperije je nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

da, a ti znaš neko KONFEDERALNO CARSTVO? Što je ekvivalentno postojanju shemale-a, tako da možda i postoji, ali bih volio da mi pokažeš primjer u političkoj istoriji shemale carstava. Osim toga, ja ne tvrdim da to nije bilo carstvo, ja samo kažem da to nije bilo Deutschland.

 

I ako moram ponovo da copy pastujem, pa jebiga, za neke je ponavljanje majka znanja: The Kleindeutsche Lösung ("Lesser German Solution") was a 19th century political idea postulating the idea of a unified Germany consisting of the members of the German Confederation, led by Hohenzollern Prussia, but excluding the Austrian Empire which was united with Hungary and not willing to separate. The inclusion of Hungary would have contradicted the idea of a national state. It stands in contrast to the idea of a Großdeutsche Lösung ("Greater German Solution") (Großdeutschland or "Greater Germany").

 

Odgovaraš na pitanje zašto je Hitler anektirao te oblasti, naseljene Nemcima (iako su se stanovnici Alzasa i Lorene osećali kao Francuzi, i pored toga što su bili etnički Nemci.

 

A to ti rekao ko? :) A da, udžbenik koji su pisali pobjednici :)

 

Ajde ne lupaj, a dan-danas u Alzasu barem 40 % ljudi govori njemačkim dijalektom, uprkos krvavoj frankizaciji, ništa manje krvavoj od hitlerizacije prije toga. A riječ je o GRANIČNIM OBLASTIMA, na kojima populacija neće ni na jednu ni na drugu stranu, kad bi mogla da bira, zato se tu i nalaze Luksemburg, Lihtenštajn, Alzas i Loren, zadnja dva su prelazili iz njemačkih u francuske ruke stotinama godina.

 

Ali razgovor sa tobom je, što bi rekao Radjard Kipling

 

Ako možeš da podneseš da istinu koju si rekao

izvrnu nitkovi,kako bi od nje napravili zamku za budale,

ili da posmtraš propast onoga čemu si posvetio sav život

i da,pogrbljen,s dotrajalim alatom opet novo stvaraš;

 

Ako možeš da ispuniš jedan nezaboravni minut

sadržajem koji traje šezdeset sekundi -

tvoja je zemlja i sve što je na njoj,

i,iznad svega,bićes čovek,sine moj!

 

 

 

Ali hajde odgovori onda zašto je osvajao teritorije u Rusiji?

 

Nije osvajao teritorije u Rusiji već je napadao Rusiju - kolonijalnu zemlju, ili zaboravljaš zašto je počeo Prvi svjetski rat i nastavio se u Drugi?

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, samo je napadao Rusiju, a Mein Kampf je napisala moja baba. Ideje koje je izneo u toj knjizi Hitler je sprovodio u praksi, uključujući i ideju o životnom prostoru, koju su razrađivali njegovi geopolitičari.

 

Nemačko carstvo nije bilo konfederacija, već federacija. Nemački savez koji mu je prethodio bio je konfederacija. To je školski primer razlikovanja ta dva oblika uređenja.

 

Stanovnici Alzasa i Lorene su se osećali kao Francuzi zato što je Francuska bila progresivnija i demokratskija država od Nemačke. Biti državljanin francuske, tj. pripadnik francuske nacije, njima je značilo više nego to što su etnički Nemci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da komentarisem istoriju jer je offtopik (ko jebe ilire i mutant-narod albance, svi znaju da su produkt mixovanja), ali bre Prince ti si prihvatio albansku verziju istorije koja nije tacna, i nazvao si nas 'nacistima iz 1999'!!! Alo bre, smatram da nisi toliko glup, ali ovo nema veze sa mozgom! :) Prihvatas modernu verziju anti-srpske propagande i drske lazi, kao da pricam sa Albancem ili Bosnjakom koji ce uz to reci kako smo jos i silovali i ubili na stotine hiljada ljudi u agresiji na inostrane zemlje!!!! :)

Prvo, gde si bio 1999-te? Drugo, kako smo mi to nacisti? Trece, nasi su proganjali i ubijali teroriste, zar moram da ponavljam ovo? Poenta je - NEMA MESTA ZA POGRESNE stavove, istina je jedna, a ne siptarska ili americka... :no: I sto se tice i WW1 i WW2 i ostalih sukoba u kojim se i dan danas stavljamo, usled momentuma napada na nas narod i zemlju, u kos sa Nacistima, Turcima i ostalim osvajacima upravo od sljama koji je bio na njihovoj strani, i ovakve baljezgarije vode ka tome da niko nista ne govori, ali u najmanju ruku cutnjom potvrdjuje to i poziva se na demokratiju i prava nekakva.... :uhoh: Mislim, da skratim pricu... :no:

 

 

Nemojte da serete protiv nas, pocnimo da gradimo jedinstven stav jer je situacija takva da nema mesta za proseravanje i filozofiju, pored svog sranja koje se desava protiv koristi i interesa Srbije i naroda... Mi smo se uvek branili, a ostali mogu da pricaju sta oce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu da komentarisem istoriju jer je offtopik (ko jebe ilire i mutant-narod albance, svi znaju da su produkt mixovanja), ali bre Prince ti si prihvatio albansku verziju istorije koja nije tacna, i nazvao si nas 'nacistima iz 1999'!!! Alo bre, smatram da nisi toliko glup, ali ovo nema veze sa mozgom! :) Prihvatas modernu verziju anti-srpske propagande i drske lazi, kao da pricam sa Albancem ili Bosnjakom koji ce uz to reci kako smo jos i silovali i ubili na stotine hiljada ljudi u agresiji na inostrane zemlje!!!! :)

Prvo, gde si bio 1999-te? Drugo, kako smo mi to nacisti? Trece, nasi su proganjali i ubijali teroriste, zar moram da ponavljam ovo? Poenta je - NEMA MESTA ZA POGRESNE stavove, istina je jedna, a ne siptarska ili americka... :no: I sto se tice i WW1 i WW2 i ostalih sukoba u kojim se i dan danas stavljamo, usled momentuma napada na nas narod i zemlju, u kos sa Nacistima, Turcima i ostalim osvajacima upravo od sljama koji je bio na njihovoj strani, i ovakve baljezgarije vode ka tome da niko nista ne govori, ali u najmanju ruku cutnjom potvrdjuje to i poziva se na demokratiju i prava nekakva.... :uhoh: Mislim, da skratim pricu... :no:

 

1999. sam bio u Surdulici, koja je podnela najveće civilne žrtve u bombardovanju. Nacisti 1999. su bili oni koji su smatrali Albance nižom rasom i ocenili da je kucnuo čas da ih proteramo sa Kosova. Takvih je bilo dosta, što u vojsci i paravojnim formacijama koje su bile na Kosovu, što u samom narodu. Isto tako, kad je NATO došao na Kosovo, albanski nacisti su skontali da je došao trenutak da etnički očiste Kosovo od Srba. I jednom i drugom nacizmu treba stati na put, samo što to Amerika očigledno neće da uradi, a EU i da hoće ne može. Dakle, u svesti ovdašnjih ljudi nešto mora da sepromeni, inače nema mira i skladnog života na ovim prostorima zadugo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to nesto na moj racun Yakuza? Mislim, budimo konkretni, ne znam o kome se prica...

 

@PrinAc - u svakom sukobu imas zlocince i djuturum brigade, tj. one koji ili prate ili ne prate zvanicnu doktrinu, i naravno da ce se hejt prosipati, jer ne znas dal je neko izgubio nekog svoga, svojinu ili sta li vec.. Ne zaboravimo da su jos od davnih dana uvek pravili sranja, samo sto se to tada efektivnije, u smislu, bez javne buke i osude odradjivalo (i ne samo sa albanskim teroristima, vec i drugim). Glupo je osudjivati nase na naciste, s'obzirom da je bilo mira na Kosovu dok kromanjonci nisu dobili pare i oruzje i krenuli da prave sranja, i vode 'oslobodilacki' rat! :uhoh: Od cega oslobodilacki? Albanci mozda i jesu niza rasa, ali ne ulazim u to, nego u sranja koja prave i evo skoro sam cuo da ce slati glave preostalih Srba Beogradu i da ce poceti sa novim napadima.... da ne pricam o pogavstinama i lazima koje sam ovde cuo od samih njih sto preko veze sto uzivo, a ljudi ni ne znaju gde se nalaze i sta se desava... Uglavnom, pun je klinac siptarskog separatizma i ne bi trebao da se tolerise NIKAKAV vid separatizma, fundamentalizma ili/i terorizma, gde te price o pravima i toleranciji samo mazu oci, dok bukvalno, nasi stradaju i gube.... Nemojmo te moderne demokratske fore, u ratu se zna sta se radi - problem Srba je sto to nisu radili, i opet su osudjeni kao najveci zlocinci.. Ironija i tuga...

 

Srbi su trebali da pregaze i uzmu sve jos posle WW1 i bilo bi mira i stabilnosti, i ta velika Srbija kao sto su Evropljani smislili, gde bi imao nacionalne manjine integrisane u tu drzavu i ponosno bili njeni drzavljani, bez obzira na poreklo, i svi srecni, tj. sistematski izbrisao bilo kakve teze o separaciji i ostalom shitu jer nema potrebe (kad lepo zivis, kao sto se moglo, sta koga boli uvo?)... Eto, nesto slicno kao sto su Francuzi imali, ne znam za danas, gde imas camuge i sabane koji su prvo Francuzi, pa onda sve ostalo.... I rade i zive za tu Francusku, bez obzira na veroispovest i etnicko poreklo... manje vise sine.... Mislim, da bi dosli do neke ravnopravnosti, mislim da treba da se odluci - ili mi ili oni, i onda mozemo dalje, takva nam je priroda, a ja tvrdim da smo mi, iako nelogicni po mnogim stavovima, mirnodopski narod koji samo zeli da gleda svoja posla i provede se koliko moze - ideja slica kao ljudima iz Shire - gledamo nase granice, a zauzeti svojim nekim avanturama...... ali smo u momentu, kao sjebani Rohan (mozda cak i Gondor), pa ni tamo ni vamo dok ne dodje odlucni vodja da sjebe pretnju sa 'juga' i sire i ujedini sve pod jednom zastavom (mora se tako)! To je to!

 

Voriorz ov d vorl! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U do jaja, znači ja sam i nacista :rockdevil:

 

Jos ces ti ovde saznati sta si, samo pazljivo prati, ovi strucnjaci sve znaju...ono znaju sta si danas i jeo, mislio, stvarno su cudo :D sa ovakvim mozgovima, ne treba da brinemo, ne mozemo propasti :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Jasta-samo Deretic i slicni iscaseni likovi znaju pravu istinu :)

I naravno wiki sa koga vidim postujes stvasta

Wiki :)

 

 

Yakuza, za ovo mi se napušiš kurčine :evotigana:

 

 

Sa tobom sam završio. Vrlo jasno sam odgovorio na LAŽNU TEZU da su se Alzašani izjasnili kao Francuzi, jer isti do dana današnjeg 40% govore njemačkim jezikom. Tačka. Da li to piše kod Deretića? Pojma nemam, nikad ga nisam čitao, a to što pokušavaš da mi ga prišljamčiš naravno govori o tebi i tvojoj sklonosti erističkoj dijalektici, iliti što bi narod rek'o - trla baba lan, drka svaki dan. Ne znaš šta ćeš da odgovoriš i onda izvrćeš stvari.

 

Dao si najpovršniju sliku Balkana, u kojoj si zanemraio antropološki i geopolitički faktor, mis'im šta da razgovaram sa nekim ko mi potura naučno osakaćen post? Problem je dečko što si ti laik, iliti amater, ne vladaš kategorijama, a ni ne želiš da ih naučiš. I onda sam ja revizionista jer koristim metodologiju. Tako kad kažem da je teza o proishođenju svetog duha nastala na platonističkim temeljima, rogozub me nazove revizionistom, pardon nevjernikom. Idi s njim cevči pivo, ako mu nije zabranjeno, ali poštedi me sopstvene ograničenosti.

 

Dakle, pitao si me zašto je Hitler anektirao teritorije, odgovor si dobio i NE SMIJEŠ DA GA PROKOMENTARIŠEŠ, već kao najobičniji skot provokatorski lijepiš etikete tipa ''Deretić''. Dokaži da nije tačno za Großdeutschland, pa ćeš da dobiješ odgovor, ali kad ja pomenem Großdeutschland, a ti Deretića, nemamo više šta da razgovaramo jer si samog sebe diskvalifikovao. Dobio si odgovor i sad pokušavaš da se izvučeš na potpuno infantilan način. Odgovori za Großdeutschland ili ćuti, to je pitanje elementarne kulture.

 

Na jadne provokacije više ne odgovaram.

 

------------------------

 

Stanovnici Alzasa i Lorene su se osećali kao Francuzi zato što je Francuska bila progresivnija i demokratskija država od Nemačke. Biti državljanin francuske, tj. pripadnik francuske nacije, njima je značilo više nego to što su etnički Nemci.

 

 

dakle, to nije bilo NACIONALNO OSJEĆANJE, već osjećanje CITIZENSHIP-a!

 

Nemačko carstvo nije bilo konfederacija, već federacija. Nemački savez koji mu je prethodio bio je konfederacija. To je školski primer razlikovanja ta dva oblika uređenja.

 

CARSTVO FEDERACIJA :):):):):):):):):):):)

 

Jebote koja si ti budala neopjevana. Shvataš li ti da je to OKSIMORON?

 

Jeste, samo je napadao Rusiju, a Mein Kampf je napisala moja baba. Ideje koje je izneo u toj knjizi Hitler je sprovodio u praksi, uključujući i ideju o životnom prostoru, koju su razrađivali njegovi geopolitičari.

 

Opšte je poznata stvar da je Alfred Rosenberg u svojoj knjizi ''Mit XX vijeka'' priznao da je čitava ideologija stvorena radi dolaska na vlast

Arijanstvo - izmišljen mit o porijeklu sa Atlantide

Antisemitizam - staro evropsko propagandno oružje

i sve ostalo što bi narod progutao i zvao nacionalni ponos

 

Poenta je da je Rosenberg priznao da je sve laž, poenta je da je Gebels bio najjači medijski manipulator, i ti meni dođeš i kažeš ''vidi, ovo je Hitler napisao, sve je ovako bilo''. Daj ne seri, vodiš raspravu na nivou tinejdžera, zna se dobro zašto je počeo Drugi svjetski rat i nije sigurno zbog Hitlerovog Mein Kampfa. Ko svede WWII na jednu knjigu treba da VRATI DIPLOMU FPN-a.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yakuza, za ovo mi se napušiš kurčine :evotigana:

 

Pogodio sam te u zicu a?Lepo sto se prepoznajes :razz:

 

Par strana zaredom me nazivas retardom...

 

.....a retard pre moze da bude covek koji napise posle svog mog izlaganja ovakav post

 

 

Dao si najpovršniju sliku Balkana, u kojoj si zanemraio antropološki i geopolitički faktor, mis'im šta da razgovaram sa nekim ko mi potura naučno osakaćen post?

 

:)

 

Idi popi lekic dok jos ima vremena,ajde nemoj se stideti

Ili to podvijas repic,nedostaje argumenta a? ;)

Daj da cujemo ko su Albanci care?

 

Dakle, pitao si me zašto je Hitler anektirao teritorije, odgovor si dobio i NE SMIJEŠ DA GA PROKOMENTARIŠEŠ, već kao najobičniji skot provokatorski lijepiš etikete tipa ''Deretić''. Dokaži da nije tačno za Großdeutschland, pa ćeš da dobiješ odgovor, ali kad ja pomenem Großdeutschland, a ti Deretića, nemamo više šta da razgovaramo jer si samog sebe diskvalifikovao. Dobio si odgovor i sad pokušavaš da se izvučeš na potpuno infantilan način. Odgovori za Großdeutschland ili ćuti, to je pitanje elementarne kulture.

 

Dakle znas sta si ti-covek koji prodaje maglu

Rekao si da je Hitler napao susedne zemlje da bi Nemci povratili NEPOSTOJECE teritorije koje Nemci u prvo svetskom ratu nisu niti su mogli da ih drze

Jer glupane jedan ratni ciljevi Nemacke u dva rata nisu bili isti-lepo ti je neko pomenuo Lebensraum

Ali ti se pravis lud u velikom stilu posto si israo gomilu netacnih informacija pa si se uvatio za neki sasvim levi kontekst u mojim postovima da bi dosao na sigurno tle-vidjali smo mi to i ranije ;)

 

Nego ja studiram istoriju,vidis,kada se pozivamo na kompetencije,meni je to struka-nego daj care da vidimo na cemu ti baziras svoj propagandni crap

A ne znam vec-ja se bavim laznom istorijom :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sećam se kad sam bio klinac i pričam sa dedom: :)

- Deda, jel' stvarno partizani streljali svakog ko je uzeo od seljaka, pa makar bila i glavica luka?

- Hahaha... gde si to čuo? Uzimali sve što su stigli. Četnici... Partizani... ko kako prođe uzme sve što mu padne pod ruku... žito, brašno, stoku...

- Pa morali su da bi pobedili okupatora.

- Ko je pobedio okupatora?

- Pa partizani

- Ma jok

- Pa ko je onda?

- Došli Rusi.

:) :) :)

 

Interesantno. Ko zna sta je tu bilo. Moj pokojni cale zamalo da bude streljan od svojih saboraca na sremskom frontu. A onda zamalo on da strelja ove neke svoje saborce. Cudna su to vremena bila. Inace, malo ko to zaista kapira, Crvena Armija koja je prosla kroz Jugoslaviju krajem '44. i tokom '45 godine je bila juzna grupacija sa ruskog fronta koju su cinile 1., 2., 3. i 4. Ukrajinska Armija (imate vojne mape, pa u sake). Kroz Jugoslaviju je prosla 2. i 3. Ukrajinska Armija konkretno. Rusi i Ukrajnici su ko mi i Hrvati. Ukrajinaca ima i katolika. Neki nasi stari kazu da se ta Crvena Armija najebala dadaije i nasim starima. Nema svako lepa iskustva sa tim likovima.

 

Ideja oko sremskog fronta nije bila pobiti sprsku omladinu iz Beograda i okoline vec pokusati savladati Nemce u povlacenju sopstvenim snagama kako kasnije ne bi morali da placamo dugove braci Sovjetima za 'oslobodjenje' Jugoslavije. Politicki poeni za celu drzavu, ukljucujuci i rukovodstvo. Nemci su se vec bili povlacili ali su se borili kao lavovi, goli opstanak je u pitanju u sred neprijateljske teritorije. Bilo je mnogih slucajeva izdaje i nemackih zaseda jer su ih (Nemce) neki nasi sunarodnici, tojest sugradjani u Kraljevini Jugoslaviji pustali navodno u svoja sela da nam postave te zasede. Citave tenkovske cete su vrebale. Onda opet, koja je alternativa tih seljaka bila, ako neces da pustis Nemce da udju i da cutis, verovatno bi te pobili anyway.

 

 

Hajde mi objasni sledeću stvar:

 

Uvek kratak i to the point. Pravilno razmisljanje i analiza :pivopije:. Analize se i ne rade srcem, samo razumom. S druge strane, u pravu su drugi kad kazu da najebasmo. Najebali su i svi drugi. Do jednoga. Najebali su i Ameri. Nema tu podele rada, to je borba prvenstveno za prevlast humanizma nad monstruoznim idejama.

 

ДЕКЛАРАЦИЈА

 

После пет месеци од једног несрећно започетог и још несрећније завршеног рата, у којем је нач народ изгуби ослободу и независност и све тековине своје столетне мучне борбе, Србија и српски народ добили су своју владу, која ће самостално, под надзором немачког војног заповедника у Србији, руководити пословима своје земље.

 

Nije ni cudo da narod nije popusio tu pricu. Pa, 'samostalno pod nadzorom turskog vojnog zapovednika' smo vec proziveli. Znamo mi sta to znaci. Guten tag, vaya con dios.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja baba je prezivela logor.rekla je ne daj boze nikome i sta su sve radili ljudima tamo.a babina rodjena sestra se borila sa partizanima po brdima.pradeda je dobio orden za hrabrost,i za I. i II svetski rat

 

Mozda mi je sad ipak jasnije zasto Visarionovic. Ziv bio, skidam kapu tvojima.

 

 

bolje mislite zasto je Tito na sremski font, kad je rat vec bio odlucen a Nemci se povlacili, slao nenaoruzanu srpsku nejac, mislite o tome pametnjakovici...

 

Ja sam dugo razmisljao, kao dete. I kasnije. A ti? Moj otac je bio sa Partizanima i Crvenom Armijom na sremskom frontu. Tvoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po nas Srbe

 

Ne postoji srpski pa ni iciji drugi nacionalni interes u zajednici naroda. Postoji samo zajednicki interes. Te nacije, nove nacije. A nacija se zvala Jugoslavija. Ili SHS, sta god ti se vise svidja. Tito je bio takav kakav je, ali je velikoj vecini bio dobar. I Srbima. Inace bi ga ti isti Srbi prvi kresnuli jos u startu. Cek, zar ne tupimo svi da je 90% Partizana srpsko? Pa kako onda da ga ne kresnu ako ne valja. Znaci, valjao je pravo u tom trenutku. Mozda ne tebi ili meni, ali je ogromnoj vecini Srba valjao. Nigde vise suza za njim nisu prolili nego u Srbiji. Nije dzaba ziveo u Srbiji.

 

Ne samo da je valjao Srbima, valjao je i svim ostalima do najmanjih etnickih grupa. Zivelo se zajedno bez problema. Sem onih komsijskih, tipa da crkne krava. Na zalost, posle Tita nije bio Tito. Kad kazem na zalost, to nije sto volim starog (stavise oduvek mi je bio sumnjiv, stran) nego zato sto bi izbegli sva ova sranja i danas bila medju 5-6-7 najmocnijih (i najbrojnijih) nacija u Evropi, i mogli bi da nam pljunu pod prozor kao i onda. Kakve to veze ima sa Jugonostalgijom? Nikakve. Ti cuvas meni ledja, ja tebi. To se zove dil. Dil je najbolje praviti sa nekim ko ti je blizak. Od juznih Slovena, niko nama Srbima nije blizi. Ni Grci ni Rusi. Ni Ameri.

 

 

 

nije on nemcima oprostio razaranje jer je tako hteo vec zbog poteza na svetskoj sceni.

 

Statisticki, vise nas razorise prilikom 'oslobadjanja' Royal Air Force, U.S. Air Force i Красная Армия.

 

Ma zlikovac jedan-samo je postavio infrastrukturu i industriju na noge americkim parama i za 10 godina od rata stvorio najvecu vojnu silu u jugoistocnoj evropi :mhihi:

 

Pravo besedis.

 

Primera kao Tito ima koliko hoces-kao sto su i Englezi svojevremeno osvojili parcence Irske,tu doselili protestanata kao pleve pa u posledicama istog poteza uzivaju i dan danas ;)

 

Irski momenat traje mnogo duze, od onog Edvarda Plantageneta iz Brejvharta. Posto je Englezima netom nestalo lokalnih teritorija, a kad ucinis nesto veliko za Kralja dobijes jos neko parce zemlje, engleska kruna je pocela da daje TUDJU (Irsku) zemlju svojim podanicima koji su se istakli ovamo ili onamo. Naravno, u to vreme to i nije bio preveliki problem jer je Iraca bilo srazmerno malo. Obzirom da su katolici i ne jebu kontracepciju od pamtiveka (kao sto i kontracepcija postoji od pamtiveka) namnozise se i onda je to postao uzajamni problem; sve vise Iraca i sve vise vitezova ili aristokrata koji zaduzise englesku krunu, ergo sve manje zemlje.

 

 

...Jugoslavija je vestacka tvorevina, koja nije trebala ni nastati, svetski mocnici su je stvorli, da bi je kasnije lako rasparcali...iz svog interesa...

 

Dobro, ajde objasni nam potanko kako? Kako su je to svetski mocnici stvorili? Ko zna, mozda si u pravu. Pretvorio sam se u usi. Posto je nije Nedic stvorio, uzdrzi se u odgovoru od citata iz njegove biografije.

 

Svaka država je veštačka tvorevina. Nije sigurno kao biljka iznikla iz zemlje.

 

Mislis da ultranacionalisti to kapiraju? Ovi sto nosa nisu pomolili iz svoje selendre ali im je deda pricao o vaskolikom srpstvu. Cekaj bre, zar Srbi nisu nastariji pa jos i nebeski narod, i stvorise sve druge nacije od Sumera naovamo? Srbija/Sumerija/Sumadija to meni prilicno slicno zvuci :rockdevil: .

 

 

Ma jasta svi smo mi slepci i glupaci a sreca pa imamo tebe da nas izbavis iz mraka u kojem zivimo

 

Pazi, njegov (Feniksov) izvor je 'stormfront' white pride organizacija. Ono tipa, KKK. Te fore, white supremacy, s tim sto se ovde i Srbi trte kao white supremacy a ovi ostali beli nas smatraju crnim. I nas smatraju jednima od tih koje treba zgaziti, ali vec duze vreme posmatram kako nasi nacionalisti po belosveckim sajtovima pokusavaju da dokazu ostaloj rasisticko-nacionalistickoj beloj gospodi kako smo i mi uz njih, i mi smo brate nacisti i fasisti i white power i sve to. 'Pustite i nas unutra, aman'.

 

Jebo mater, instaliracu ponovo Linux kod kuce, u tvoju cast :pivopije:. Ionako mi je vreme da recikliram softver i hardver.

 

нема проблема ставите текстове и о металостругару, али не заборавите да напишете чињенице: да се у првом светском рату борио ПРОТИВ Срба, да је онда кад је избило оно срање са ссср све фабрике из Србије пребацио у хрватску и словенију, да је све неистомишљенике слао на голи оток итд...

 

Normalno, ljudski. Ne mozes da ostavis u zivotu ljude koji koce stvar. Citava (ta omrazena, jugoslovenska) nacija uskocila u program, naslo se nekoliko stotina Slovenaca, Hrvata, Srba, Crnogoraca, Makedonaca, Bosanaca da tupe kako to nije kosher, nije u nasem (slovenackom, hrvatskom, srpskom, crnogorskom, makedonskom, bosanskom) interesu. Cuj nije. Nije u tvom interesu, u nasem grupnom jeste. I onda ih nije ni pobio, nego malo na prociscavanje na Otok. Mislim, tipovi srase tamo gde nas 20 miliona jedosmo. Ja bi ih pobio, tiho. A eto Srbin sam. Za dobrobit nacije. Da im se nikad ni ime ne sazna.

 

 

Pa to i govorim svo vreme, da nas je jugoslavija kostala...najveca greska...ali drugi su tako nametali, mi prihvatili i eto sranja...I sto je najgore, mnogi bi opet poleteli u Jugoslaviju, jer vecina nikad ne nauci...hrvati ne bi, slovenci ne bi...ali Srbi, mnogi bi, to je cudo, kako kratko pamcenje imamo....

 

Niko ne tvrdi ovde da bi Jugoslavija trebalo ponovo da se uspostavi. Ili neka zajednica naroda sa tim ljudima. To je do buducih pokoljenja. Ono sto je problem je sto uprkos tom razlazu mnogi zdusno kenjaju i dalje o Hrvatima, Slovencima, Bosancima, Makedoncima umesto da se bave Srbijom i Srbima. A kad se neki i pozabave Srbijom i Srbima, onda je to opet u kontekstu "mamu im jebem hrvatsku, pobise nas u Jasenovcu, duguju nam pare od razlaza, uzese nam imanja, isterase raju."

 

Hoces da budes pametan? Predlozi sta i kako Srbija da radi sa ovim ljudima i teritorijama koje ima u ovom trenutku. Bas sad. I ako to ima smisla, a ne skacemo po tintari nikom od komsija, daj da se bacimo na posao. A ne ovo stalno zivljenje u proslosti, za koje neki optuzuju jugonostalgicare a onda se vracaju u doba Karadjordja, Lazara, Misica, Nedica i drugih. To je proslo vreme, 'spiele ende'. Nova partija karata se igra. I OPET BEZ NAS.

 

Revolucija bi bila izvedena i da nije došlo do rata. Da nije ušla u rat protiv Nemačke, Jugoslavija bi bila okupirana od strane Crvene armije na kraju rata, isto kao i Mađarska i Bugarska. A na Goli otok su išli komunisti. Ti nemaš pravo da se žališ povodom Golog otoka, jer nisi komunista. Moj deda je bio tamo i ja sam taj koga pogađa golootočko stradanje, tebe ne.

 

Posle '48., pro-sovjetski komunisti. Generalno isao je svako ko je vidno talasao. Znaci, vidjeniji ljudi u partiji ili zajednici. Niko direktno sa sela nije tamo zavrsio zato sto je pricao ovo ili ono. Samo iz gradova, gde se vidjeniji svet i okuplja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna budalastina...sloveni su deo bele rase, to lepo stoji i u mnogim nemackim spisima ali ti si slepac...pa i neki nemci na visokim polozajima, su imali slovenske krvi ili bili ozenjeni zenama sa slovenskim poreklom...dakle, opet lupetas...

 

Kakav si ti kreten, to je neopevano. Ako ti postavim ovde oficijalnu nacisticku politiku (na nemackom, ni manje ni vise) prema Slovenima potpisanu od strane kompletne nacisticke garniture, oces li se umilostiviti i lisiti nas svog prisustva?

 

 

Pa ja i gledam sebe, odnosno svoju ideju da se u svetu izgradi poredak u kome će svi biti ravnopravni, bili oni crni, žuti, beli ili mešani, bili oni hrišćani, muslimani, jevreji, budisti, pagani, satanisti (i šta sve ne).

 

Cekaj, kako svi ravnopravni? Oce tamo biti Srba? Pa onda ne mozemo biti svi ravnopravni, Srbi prvo, pa ostali. Kako rekoh, serca sto nas nema jedno 90 miliona ko Nemaca inace bi nas neki ovde predvodili u ove nove 'pravednicke' pothvate po Jevropi :rockdevil:.

 

Da se nasi nisu napalili na puc koji je isfinansirao i organizovao MI6

 

Britanci su debelo kumovali situaciji u Srbiji, i danas je osvedoceno razmisljanje istoricara da je MI6 svojim kontraobavestajnim delovanjem umnogome sjebao prikaz realne situacije na terenu kod Amera, cime su Ameri (obmanuti od strane MI6, tojest njenog jednog jedinog agenta, rusofila) poceli da uskracuju pomoc Srbima (Drazi) kao takvima, i poceli zdusno da pomazu Partizane (Ti-tu).

 

No, nemojmo se zavaravati da su izmedju popodneva 25 marta 41. kad je Cvetkovic potpisao u Becu trojni pakt i prekosutra ujutro 27. marta 41. tome svemu kumovali Englezi. Beogradjani su bili tamo, pa tako i moj stari (pre nego ce otici u borbu). Isto kao sto bi i svi vi bili da Siptara odjednom ima 90 miliona i porobe unazad nekoliko godina 3-4 nacije, prete svim ostalima, a kao sa nama potpisu ugovor u bratoljublju. Isli bi na demonstracije i rekli bi, ej 'ko god se bori protiv Siptara, na vasoj cemo strani biti. Nismo mi imali nikakav ljubavni odnos sa Svabama od Bizmarka. Ono jes' dolazili su ranije ti njihovi rudari, Barbarosa, krstaski ratovi, Sveti Sava, Vuk i Gete, i to bi bilo to.

 

 

Mislim, ravnopravnost, ha ha, onaj tamo sklapa patike za 1 dolar dnevno i radi za saku pirinca, a ovamo na papiru ravnopravnost...i onda neko veruje u to, grohotom se smejem :) :) :)

 

U cemu je problem. Pa tom tamo je i kirija jedan dolar mesecno. Ili dva. Koliko bi trebao da zaradjuje? 1000$ mesecno. Za te pare tamo mozes da kupis kucu i kola i mladu? To se zove kupovna moc. Sta bi ti? I ti bi da zaradjujes tri cetiri hiljade dolara mesecno...ili vise (mada mislim da si spomenuo da imas dva biznisa, aferim). Oni su do juce pod upravom njihove sopstvene vlade zaradjivali 10 centi dnevno i pola sake pirinca. Na celu familiju. Znaci danas im je desetostruko bolje. Kad se oni ne bune, ne znam sto se ti bunis? To su radnici koji su bukvalno marva, nekvalifikovani za bilo sta (sem gajenje pirinca). kad vecina radno sposobnog stanovnistva u tim zemljama bude imala bar srednju skolu, o visokim da i ne govorimo, onda ce moci da ocekuju bolji dil sa zapada. Ili da naprave svoj sopstveni kosmicki, nuklearni ili neki treci program pa da ga prodaju naokolo. Cuj sad, nepravedno.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jednoj uređenoj zemlji u kojoj postoji snažna nacionalistička svest, došlo bi se i do toga da se nepismeni opismene, što kroz kulturne programe, što kroz (zajedničkih) javnih rasprava sa najuglednijim istoričarima.

Nije problem što neki Srbin sebe vidi u Islamu i u toj religiji ako je on lojalan državi Srbiji, problem je ako (mnogi) takvi pokušavaju (ni iz čega) napraviti novu naciju, te organizovati sopstvenu državu, a na štetu Srbije. To se zove separatizam.

Nek' skupe pare, pa nek kupe neko ostrvo i odsele se tamo da žive ako hoće sopstvenu državu, ne mogu otimati od tuđeg.

 

Lepo receno, slazem se i ja. Na zalost, mnogi vide religiju pre etnosa.

 

'Podele' tojest alijanse, savezi ili pripadnost medju ljudskom rasom obicno (pravilno) idu sledecim tokom, kako je to i priroda okvalifikovala:

 

- seks/pol (zenski, muski)

 

- rasa

 

- jaci-veci/slabiji-manji

 

pa tek onda kategorije uvedene od strane nas samih, ne prirode

 

- nacija/narod/etnos (ovo su varljive kategorije u zavisnosti od trenutne i lokalne definicije, Ameri imaju jednu definiciju, Kinezi drugu, mi trecu)

 

-religija

 

- onda sve ostalo

 

Ocito, mi ljudska bica jos nismo prevazisli onu prvu iskonsku podelu/ravnopravnost - polnu odrednicu. Vecina ljudi i dalje ne razmislja o muskarcima i zenama kao ravnopravnima, a to je ona prva iskonska podela, i samim tim tu mora da se uspostavi i prva iskonska jednakost. Odbijamo to iako ulazi u sve ustave na kugli zemaljskoj (sa opjedinim izuzecima, ali i oni rade na tome). Kako onda da ocekujemo da su ove druge razresene. Kroz istoriju, covecanstvo u stvari razresuje jaz obrnutim redosledom. Pre ce se pomiriti sve religije, pa onda nacije, pa jaci/slabiji, pa rase nego muskarac i zena.

 

 

Zene uostalom sve ovo mnogo prakticnije i vide (kako i ne bi, na vrhu su karane liste): da se zene pitaju teritorijalne granice i religija i rase i sve drugo bi bilo nebitno samo da se uspostavi ova prva jednakost. Kada bi zene imale istu moc u donosenju odluka kao muskarci, Morison bi i dalje ziveo u Puli mu ili na Kosovu, jebla ga Pula i Kosovo. Lokalitet je potpuno besmislen. Ljudska idiotska tvorevina kad je onaj prvi covek rekao onom drugom "E ja sam odande". I sad ovom drugom gnoji mozak, sta da mu kaze, mozda tamo negde i imaju grandiozne piramide ili rajske vrtove ili tece med i mleko. I onda ovaj drugi kaze onom prvom "E a ja sam odande". Onda se skupe svi ovi dokoni krebili kroz istoriju (koje nam Morison vredno citira) da OBJASNE, da fucking OBJASNE kako to i zasto to. Nema sta da se objasnjava, ljudi smo. Ti si odande, ja sam odande i kraj price. Medjutim neki se pravednici ubise da dokazu kako je to bitno i kako tako terba, i da je moje 'odande' mnogo bitnije nego tvoje 'odande'. Ultimativno ispoljavanje ljudske gluposti.

 

 

 

 

 

 

Lmao. Srbi su bili na Kosovu pre nego sto su Albanci postojali kao nacija, ne lupaj gluposti...

 

Cekaj, pa i Iliri su nacija, zemlja im se zvala Ilirija i zaokupljala je i Kosovo. Pre Srba, i svih drugih Slovena. Mislim da je prilicno uspostavljena cinjenica u svetu da Albanci imaju puno dodirnih tacaka sa Ilirima. Drugo zajebi Albance. Izabrao si period kad su Srbi bili 'vlasnici' Kosova. Pre toga su bili Vizigot i Rimljani i ko sve ne. Od kojih smo mi to oteli oruzjem. Sta ako se oni jave i kazu, slusajte, pre 14 vekova ovo je pripadalo nama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...