Jump to content

Ekologija


Теша Тешановић

Recommended Posts

Cenim da bi ovo sto mi je malopre stiglo na mail najvise odgovaralo ovo temi.

 

Anyway...

 

EDIT:naslov je "Earth Hour u Srbiji"

"Nesto sto je pocelo kao kampanja u Sidneju, kada su gradjani pogasili svetla na jedan sat, sada je postala jedna od najvećih svetskih inicijativa usmerenih ka sprecavanju klimatskih promena.

 

28. marta 2009. godine u 20.30 veliki broj ljudi u celom svetu ugasice svoja svetla na jedan sat - Sat Zemlje!

 

Cilj nam je da motivisemo milijardu ljudi u vise od 1000 gradova da se pridruze globalnoj kampanji da se dokaze kako je moguce reagovati na globalno zagrevanje.

 

Prijavite se http://www.earthhour.org/locations "

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Mislim, ne zelim nekog da vredjam, ali.....nas narod je stoka i to ona najgora, mislim jebote stavili nam kante za recilazu flasa na svaka 3 jebena metra i znate sta debili rade? Bacaju gume od bicikla u njih, bacaju sve, samo ne flase! U tim kontenjerima si mogao sve da nadjes, pa i papu brate, samo ne flase! A flasa na svakom koraku.........

I nervira me kad neko baca papire i kese na ulicu, pa zar ne moze da stavi u jebeni dzep ili da barem ubaci u tudje dvoriste, mislim ljudi ce svoje dvoriste pocistiti(kad je rec o njihovom dupetu odmah su tu), a ulice tesko...

Onoj obicnoj kesi treba ukupno 300 godina da se razlozi, a 1 konzerva omogucava da TV radi 3 sata (nemam pojma kako). Pa jebote zar su ljudi toliko mutavi pa ne vide neki kapital u ovome????? Onda na TV-u seru o ekonomskoj krizi...

Danas se za ekologiju "brine" zato sto je to u modi, i zato sto se neko setio da odrzi 2 dana zabave i koncerata seratora koji najvise zagadjuju, da bi umirili savest, to je zabluda i nista vise, pa posle recite da masoni ne postoje.........

A deponije necu ni da spominjem, po pravilu deponija bi trebalo da je neka rupetina u koju se ubacuje smece, da ima cuvare i ostale jebade, a kakve su nase deponije??? Srednje zalosne...

 

Ma jebe mi se vise, kad nekom nesto kazes njih bole dupe, oni misle dobri bog i Isus ce to da rese, ma jebali ih oni, tu je samo priroda koju smo toliko zlostavljali.... a posle se cude zbog poplava i menjanja klime...nema tu niceg za cudjenje

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Bata Životinja
Amen za prethodni post! :pivopije:

 

BRUTALNA EKOLOSKA DIKTATURA jedino pomaze!

 

na srpskom jeziku se kaže am-I-n.

 

a vidim takva diktatura vam ne bi škodila, meni bi škodile sve diktature.

 

Inače, narod nije ništa veća stoka od bilo koga drugog, samo policija ne radi svoj posao. Kad budu pljuštale kazne flaše će se volšebno naći u kanti za flaše. I kao što slika pokazuje, mi smo tu poprilično nevažni, ako uopšte pretpostavimo da je ekološka katastrofa neka realna opasnost po planetu, pošto SAD emituje 50% smeća, a nisu ratifikovali Kyoto.

 

I koji moj Al Gor tu ima šta da radi, bacio tone uranijuma na Srbiju a sad fura ekologiju, ali važno je da je Ameriga čista, to je njegova ekološka diktatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najzad da se slazem sa tobom gosn petre :pivopije:

To sto je i hteo gor u americi a sada fura obama je da su oni sada zeleni i ekoloski orijentisani a isti pimpek su ko ranije sa mizernim poboljsanjima da zavaraju narod.I naravno da kada nalozite narod da ste ekolozi i borite se protiv globalnog zagrevanja da ce narod lakse podrzavati ratove,ne bi me cudilo da za 10-20 godina povodi za rat amerike budu tipa "Oni ne recikliraju".The USA will be USA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

a ona priča da krupna stoka proizvodi ogromne količine metana, pa bi trebali da svi postanemo vegetarijanci da ne bi zagađivali zemlju

 

što se toga tiče, nek' propadne, nije neka šteta, a teletina je stvarno šteta da se baci

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

a ona priča da krupna stoka proizvodi ogromne količine metana, pa bi trebali da svi postanemo vegetarijanci da ne bi zagađivali zemlju

 

što se toga tiče, nek' propadne, nije neka šteta, a teletina je stvarno šteta da se baci

 

Pa nije da nije u pravu, energija, voda itd.. sve sto se utrosi na proizvodnju mesa uzgoj krava teladi itd...skodi zemlji solidno.

 

No, ljudi konstatno prave od toga neki dza bu temu.

Svi zaboravljaju da vreme za pocetak dosta zavisi od suncevih pega. Kao i globalno zagrevanje.

 

dalje, ta merenja na kojima se zasnivaju nase " Najvise temperature " koje eto skode ekologiji teku tek 50-tak godina.

Neki skok temperature u 50 godina i pad nije neki "alarm"

 

I pre toga su se desavali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pa nije da nije u pravu, energija, voda itd.. sve sto se utrosi naproizvodnju mesa uzgoj krava teladi itd...skodi zemlji solidno.

Haha, zezas se? Sta bre skodi zemlji?

dalje, ta merenja na kojima se zasnivaju nase " Najvise temperature " koje eto skode ekologiji teku tek 50-tak godina.

Neki skok temperature u 50 godina i pad nije neki "alarm"

 

I pre toga su se desavali.

Ako sam te dobro shvatio, kazes da 50 godina nagle promene temperature i nije alarmantno? S obzirom kako se procenjuje dalji rast temperature, trebalo bi da je alarmantno.

 

Naravno da su se i pre desavali. Na svakih stotinak hiljada godina su se topile znacajne kolicine leda...

A dal' je CO2 uzrok tome, to je pitanje...

 

samo EKOLOSKA DIKTATURA! nista menje,nista vise!

 

sanjam vaspostavljanje brutalne ekoloske diktature u ovoj zemlji..

Mozes samo da sanjas o tome... Nista manje, nista vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udruženje građana Zaštitimo zvezdarsku šumu najavilo je da će u subotu organizovati besplatan koncert poznatih domaćih muzičara koji podržavaju inicijativu sprečavanja, kako kažu u svom saopštenju - "bahatog sečenja levog plućnog krila našeg grada".

 

Na raskrsnici ulica Dimitrija Tucovića, Čingrijine, Vojvode Sime Popovića i Miloša Jankovića (bivša Šarplaninska), iznad Jugopetrolove pumpe, pored KBC Zvezdara (predzadnja stanica trolejbusa 28 i 40, i autobusa 77) sa početkom od 12 časova, muzičku podršku u odbrani Zvezdarske šume građanima Beograda će dati: MistakeMistake, DJ Šobaja i Sevdah Baby, Duda Bezuha i njegov bluz bend, Dejan Cukić, THCF, Marlon Brutal i Beogradski sindikat.

 

"Ceo događaj je upriličen povodom skretanja pažnje javnosti na probleme i prepreke sa kojima se udruženje građana Zaštitimo zvezdarsku šumu susreće u procesu javne rasparave o nacrtu regulacionog plana park-šume Zvezdara, kojim je predviđena seča 5 hektara ove zelene oaze", navode dalje organizatori.

 

 

http://www.last.fm/event/1278286+Koncert+Za+Zvezdarsku+%C5%A0umu

 

P.S nastupa i rambo amadeus!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Arhuska konvencija o dostupnosti informacija, učešću javnosti u donošenju odluka i pravu na pravnu zaštitu u pitanjima životne sredine je kod nas na snazi od 25 maja 2009

Konvencija podrazumeva

1.Pravo građana na informisanost:

Građani imaju pravo na tačne informacije o pojavama i aktivnostima koje mogu imati uticaj na kvalitet životne sredine i

zdravlje ljudi;

2. Pravo građana da učestvuju u donošenju odluka o životnoj sredini:

Pravo po kome građani mogu uzeti učešće u izradi planova i programa koje se tiču životne sredine kao što su generalni urbanistički, prostorni, regulacioni, lokalni ekološki planovi, odnosno učešće u pripremi propisa, u procedurama izrade analize

uticaja na životnu sredinu i sl.

3. Pristup pravosuđu u slučaju kada su prethodna dva prava povređena: Svi građani čiji su interesi ili prava povređena u vezi sa pitanjima koja se tiču životne sredine imaju prava na sudsku zaštitu.

Tekst Arhuske konvencije

 

http://docs.google.com/Doc?docid=0AdnUxYWyIaatZGRxam5zem5fOGdydmI3eGRz&hl=en

 

Preuzmite Zakon o potvrđivanju Arhuske konvencije, objavljen u Službenom glasniku broj 38, Međunarodni ugovori, 25. maj 2009. godine, pod nazivom Z A K O N O POTVRĐIVANJU KONVENCIJE O DOSTUPNOSTI INFORMACIJA, UČEŠĆU JAVNOSTI U DONOŠENJU ODLUKA I PRAVU NA PRAVNU ZAŠTITU U PITANJIMA ŽIVOTNE SREDINE

 

http://docs.google.com/Doc?docid=0AdnUxYWyIaatZGRxam5zem5fN2duZmpqdHMz&hl=en

Share this post


Link to post
Share on other sites

To namerno drzava ne pokazuje jer bi onda bila sprecena da krade i otima sto nije njeno...Sredice se to u skorije vreme,EU ce im zavrnuti usi na nekim simpozijumima narednih nedelja koji su najavljeni pa ce da pocnu da pominju tu konvenciju.Naravno,jer moraju a ne jer zele...

 

Sto se tice obnovljive energije mi vec proizvodimo 30tak procenata u hidroelektranama,to je veoma dobar rezultat,ali moramo jos da ih napravimo.I naravno da nam se modernizuju termoelektrane.Sto se tice toga na sta mislis to su vetrenjace,valjda ce uspeti mada nece sigurno biti u toj meri.

 

Ogroman zagadjivac kod nas su i toplane koje koriste mazut a ne prirodni gas,npr beogradske elektrane koriste 75% gasa i 25% mazuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nece nadimnjace,govorim o zagadjenju i zdravlju kod nas,ni sam nisam znao koliko sumpora u njemu ima.A benzin i dizel su nam prica za sebe...Inace srbija je 24% pod sumama a trebala bi biti 40%.Javljam sta je bilo na ovom simpozijumu koji ce biti sledece nedelje,ucestvovace domaci ekolozi,clanovi naseg udruzenja i ambasadori Svedske i jos nekih zemalja EU.A od strane politicare onaj ministar za ekologiju ili kako god mu nadenuse naziv... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Неће свет да пропадне због нашег мазута, не брините. Још две недеље до Копенхагена, Конференције о климатским променама. Ту ће се водити главне битке.

 

 

Kako zbori moj potpis:

PRIDRUZI SE, POMOGNI, SPASI http://www.notstupid.org/

 

Problem je sto pujemo avionima kao nezdravi.

Dzaba nama sad odma da napravimo od svih automobila na svetu hibride ako idalje putujemo ovoliko avionima.

 

Sa druge strane imamo VODONIK koji je jaci od kerozina.

 

Msm dosta bre vise. Jebale vas pare, jos vise ce da zaradite ako se svet opameti.

Edited by l3s26

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh... mi smo toliko navuceni na ta stetna sredstva, da je to strasno.... medjutim ako bismo prestali da ih koristimo zavladala bi neredi...

 

Po meni, naucnici bi trebalo da se usredsrede na neka otkrica koja bi pomogla dalje u zastiti zivotne sredine... previse se obraca paznje na nove modele mobilnih telefona i kompjutera, na nove bombe... 

 

Mislim, IV svetski rat ce se voditi stapovima, posto ce se u III sve unistiti...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, naucnici bi trebalo da se usredsrede na neka otkrica koja bi pomogla dalje u zastiti zivotne sredine... previse se obraca paznje na nove modele mobilnih telefona i kompjutera, na nove bombe... 

 

Nema ko da kupuje to, to ne pravi profit ne uklapa se u kapitalisticke ideje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...