Jump to content

Ekologija


Теша Тешановић

Recommended Posts

Ne mogu da verujem. Takva lepota, bio sam na jezeru pre nekoliko godina, ono je bio pravi raj. Tada sam upoznao neke ljude koji su se borili za ocuvanje jezera ali evo sad vidim da nisu uspeli. Kakva steta...

 

Fruska gora je tada inace bila u uzasnom stanju. Pronalazio sam flase piva u drvecu, flase sokova po potocima, prazne sampone po sumi, tockove automobila..uzas. Kao da niko ne vodi racuna o tom biseru Srbije. Ali zato vazno da se grade vile na sve strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cisto da znate da se mozete pozdraviti od sve prirode i svega u nacionalnim parkovima,sumama i.t.d

 

ovo je jako vazno - ako prodje, dzaba smo krecili sve ove godine!

 

ukoliko skupstina usvoji predlog izmena zakona o zastiti prirode, srpski parkovi i rezervati postaju naselja i fabrike, ski centri i staze, te jezera za veštački sneg.

 

a kada se 2% površine zaštićenih područja koja ce to i u buducnosti ostati prenesu na teritoriju srbije, dolazi se do 0,01% ukupne teritorije.

 

http://blog.b92.net/text/16203/KUPI-ME-PRODAJ-ME/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzas.. u normalnim drzavama se trude da ozelene i posume sto je moguce vise. U normalnim drzavama, napominjem. Srbija to nikada nece biti, bez obzira ko je na vlasti. Zar cemo i ovo prirodno bogatstvo unistiti zbog novca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvi korak u tome je bilo potpisivanje ove godine ugovora sa italijanima za izgradnju 3 elektrane na ibru a sva struja ce ici italijanima na 100 godina.

 

Nije mi zao da mi kradu novac da kazem navikao sam.Ali zadnje sto nije pokradeno i unisteno do kraja su prirodni resursi a izgleda da ce i to da drmnu i gotovo...

 

Recimo u obedskoj bari,samo ova jedna tamno roze povrsina u sredini ima rezim zastite,po zakonu ce se moci sve ostalo razgrabiti...

 

KartaSRPOB1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bih bio milioner, kupio bih neku sumu, napravio nacionalni park, naselio raznim zivotinjama i ziveo tamo. Tako bih znao da je makar neka divljina sigurna od modernizacije. Izgleda da danas svi zele da zive na djubristu. Smece svuda naokolo, vise bih voleo da drzava radi na ocuvanju prirode, nego na nekim drugim, manje bitnim stvarima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Debata za zeleni Beograd

 

U saradnji sa Gradskim Sekretarijatom za Životnu Sredinu i nevladinom organizacijom Zeleni Sto, internet portal Beobuild učestvuje u kampanji širenja ekološke svesti među građanima Beograda. U organizovanoj internet debati koja će se do kraja Novembra održati na forumu Beobuild-a, korisnici foruma će kroz javnu debatu diskutovati na temu bitnih ekoloških pitanja koja su aktuelna u Beogradu. Pored širenja svesti o stanju životne sredine, cilj ovog projekta je stimulisanje mladih da se angažuju oko pitanja koja se tiču našeg životnog okruženja, i tako neposredno i posredno utiču na grad u kome živimo. Reč je o prvoj u nizu akcija ovog tipa koje će u budućnosti naći svoje mesto na našem portalu.

 

Nakon završetka internet debate, u saradnji sa Sekretarijatom za Životnu Sredinu Grada Beograda obaviće se javna diskusija na kojoj će biti predstavljeni rezultati akcije i mišljenja učesnika, što će ujedno predstavljati priliku da se dobiju odgovori na postavljena pitanja.

 

Ovom prilikom pozivamo sve čitaoce i posetioce portala da se uključe u debatu kako bi doprineli što kvalitetnijoj raspravi.

 

Direktan pristup diskusiji možete ostvariti preko sledećeg linka Zelena Debata

 

Vaš Beobuild

 

http://www.beobuild.rs/forum/viewforum.php?id=25

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 8 months later...
  • 5 months later...

Kada sam ja isla u osnovnu, imali smo akcije ciscenja dvorista, nosili smo metle i tako to :haha: ova deca bacaju petarde u kante da bi se smece sto vise razletelo :no:

Odem pre neki dan da setam psa duz pruge, pokraj njiva nekih, a tamo deponije sa mrtvim zivuljkama.. ZARAZA!!!

Isto, cistili smo dvoriste i bilo nam je lepo kad znamo da smo nesto lepo uradili. :)

Nego sta nego je zaraza. Meni je zao i zvaku da bacim a kad vidim da neko baca papire (iliti sta vec) zgrozim se, nekultura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Каква страхота, јеботе. Мислим да је та Индија најштрокавија земља на свету и највеће легло зараза и болести. Мада, генерално је читава источна и југо-источна Азија таква.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...