Jump to content

Jasenovac


Bata Trokrilni

Recommended Posts

Nasim zrtvama iz Jasenovca se verovatno kosti prevrcu u masovnim grobnicama kad ovakvi kao pojedini overseas filozofi komentarisu o njima.

Jadne one zrtve o kojima Spilberg snima filmove da bi zaradjivao na tome i jadan taj ko se sastaje da im odobri da to rade jer im verovatno sledi dobar procenat zarade.

Mrtve treba pustiti da pocivaju u miru a dokazni materijal postoji o zlocinima,same ustase su ga snimile.

Zasto se neko iz Republike Hrvatske ne javi da da komentar o ovome?Znamo da pomno prate srpske forume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ide mi u glavu logika nekih ovde tipa "komunisti zataskavali Jasenovac" :)

Cudno ja bi se zakleo da su upravo "crveni" podigli onaj ogromni spomenik u obliku cveta kao i spomen park

A Antun Miletic koga sam pomenuo je takodje bio "crveni" jos i Hrvat kao i jos gomila drugih autora koja se godinama trudila da preko dokumenata i ocedividaca utvrdi tacan broj zrtava

Mislim :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

kako nešto što je otkriveno može da se pokrije? ne razumem tu formulaciju.

 

doduše ni tada nismo klejmovali prava niti nastojali da povučemo odgovornost, tako da ti dođe na isto. čekali smo da oni koji su klali pomru prirodnom smrću, šta li.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam vec spominjao da su nas klince komunjare vodile u Jasenovac sedamdesetih godina, sa sve projekcijama onih gnusnih filmova (kojima se danas izgubio trag, sta li?). Gledasmo koljace na (ne)delu. To se sjati po hiljade i hiljade djaka u jednom danu, za neke praznike. Mozd ai desetina hiljada. Opsta gungula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem. šta ponovismo? pola miliona ljudi?!? ne.

 

kalif je ovog puta u pravu, jesu prikazivali i ja se sećam filmova sa žicom i ostalih gadosti. jbt to mi je ostalo urezano u sećanju. a da su ćutali i pravili se mutavi kad je trebalo njima, jesu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
ne razumem. šta ponovismo? pola miliona ljudi?!? ne.

 

kalif je ovog puta u pravu, jesu prikazivali i ja se sećam filmova sa žicom i ostalih gadosti. jbt to mi je ostalo urezano u sećanju. a da su ćutali i pravili se mutavi kad je trebalo njima, jesu.

 

Naravno, a što su slagali za Sutjesku i Savu Kovačevića, to nema veze...

 

I ustaše su izjednačavane sa četnicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...