Jump to content

Sta vam više leži?


Zagrivuk

  

131 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@Smoroc. Eh sad bas toliki genijalci, pa mora nesto da lezi bolje :da: A i nisam sreo takvog genijalca

 

Elem, prirodne, kao tele u sarena vrata, nista ne kapiram, pogotovo matematiku :)

Edited by Miskoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

'' Природа и друштво '' :zeleni:

 

Физика ми добро ишла одувек, виша математика нешто слабије ... јебига практичан сам човек, а овамо будући правник.

Е куку ....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora neko da bude genijalac da bi mu isle obe stvari ili da obe podjednako voli i njima se bavi.

Uostalom, cisto sumnjam da znam nekog novog Teslu ili Sekspira, a opet znam dosta ljudi iz crossover zanimanja.

Srednju i visu skolu sam zavrsila sa potpuno tehnicke strane i sad studiram drustvene nauke. Ali ako zelis da me smatrash genijalcem, necu imati nista protiv :)

 

Volim matematiku i fiziku, u srednjoj skoli sam se zaljubila u dinamiku i kinematiku kao i elektroniku. Kad smo kod matematike, omiljena mi je trigonometrija i analiticka geometrija. Mada sam se i u diferencijalnim jednacinama jako dobro snalazila. Time se ne bavim odavno i priznajem da sam dost azaboravila ali i da mi to sve ponekad nedostaje. Mislim da su matematik i fizika veoma vazne i kao nauke i kao filzofski koncept. Pomocu njih mozes da izgradish veoma specifican odnos prema svetu oko sebe.

Znala sam satima d sedim prikovana za stolicu i resavam zadatke. To mi je sve bilo veoma zanimljivo.

Posle srednje skole sam cak kratko vreme i drzala casove matematik i fizike osnovcima i srednjoskolcima.

 

Od drustvenih predmeta isli su mi jezici. Ali istorija nikako. U stvari ne umem da se snadjem u vremenu. Sve ja kapiram hronoloski, ali ne umem da pamtim godine i datume i zato mi je vazda najteze bilo da odgovaram istoriju. Ali zato analize dela na srpskom - ih nikad bolja stvar. Kao klinka mnooogo sam citala, skoro sve sto mi padne pod ruku.

U cini mi se 3. godini srednje skole dobili smo filozofiju i imali smo super profesorku tako da sam se tada bas zestoko zainteresovala za tu celu pricu.

 

I jebiga evo me sad na drustvenim naukama.

I eto, svidjaju mi se i prirodne i drustvene i mislim da mi oboje podjednako dobro ide.

 

Mislim da dosta tih opredeljenja prirodno-drustveno najvise zavisi od predavacha kakve si imao u ranijim razredima. Obicno svi vise volimo casove kod onoga ko je zanimljiviji i koji ne smara. Retko koje dete je zaista talentovano za ovo ili ono, vecinom smo svi slatki pametni klinci i vremenom nas niko ne usmerava (mislim na nastavni kadar i cast izuzecima) jer ih vecinom boli uvo (pocevsi od uciteljice koje su uglavnom netalentovane za bilo sta) i tako vremenom mi koristeci liniju manjeg otpora idemo na ovu ili onu stranu.

 

 

 

Edit

 

Na primer muzicka skola.. Kliko klinaca koji su krenuli u muzicku skolu pre 8 godine zapravo jeste talentovano ili zainteresovano nesto da svira? Vecinom to bude onako uvate te za ruku i kazu jel se tebi svidja recimo klavir? Ti onako pogledash, ni da ni ne, u stvari nisi bas ni siguran sta bi s tim, a baba ili tetka kaze "jao vidi kako gleda klavir, bice od njega nesto" i upishu te. sad, nekom se vremenom i dopadne to, a nekom ne.

Ili jos ako je neko u porodici muzicar pa tebe onda onako po inerciji utrape u celu tu pricu. (Ovo se narocito odnosi na decu glumaca i reditelja, ali necemo sad o tome).

Da nije tako ne bi postojala gomila ljudi koji su ostavili muzicku skolu ili jos gore zavrsili je i vise im ne pada na pamet da uzmu to da sviraju ili time da se bave.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit

 

Na primer muzicka skola.. Kliko klinaca koji su krenuli u muzicku skolu pre 8 godine zapravo jeste talentovano ili zainteresovano nesto da svira? Vecinom to bude onako uvate te za ruku i kazu jel se tebi svidja recimo klavir? Ti onako pogledash, ni da ni ne, u stvari nisi bas ni siguran sta bi s tim, a baba ili tetka kaze "jao vidi kako gleda klavir, bice od njega nesto" i upishu te. sad, nekom se vremenom i dopadne to, a nekom ne.

Ili jos ako je neko u porodici muzicar pa tebe onda onako po inerciji utrape u celu tu pricu. (Ovo se narocito odnosi na decu glumaca i reditelja, ali necemo sad o tome).

Da nije tako ne bi postojala gomila ljudi koji su ostavili muzicku skolu ili jos gore zavrsili je i vise im ne pada na pamet da uzmu to da sviraju ili time da se bave.

 

Jao , ovo si ubola 100%. Imam ja slichno iskustvo, ovde drugara koji pohadja sada tu muzichku skolu a nema neka veca interesovanja o muzici. A ja naprimer koji sam uvek hteo klavir da sviram, nikad nisam mogao jel sam rodjen u kuci gde su oba roditelja seljaci odgajani u komunizmu, koji je klavir nepotrebna sprava koja samo oduzima vreme koje mogu iskoristiti za ucenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj moja najbolja drugarica sa kojom sam sedela u klupi prva 4 razreda osnovne skole (a upoznale smo se na nekim blenatvim casovima engleskog za predskolsku decu.. stupid) je svirala violoncelo i tata joj je muzicar, imali su pienino u stanu. Jao kako sam se ja zaljubil au taj pianino!!!! Cesto sam dolazila kod nje kuci i u par navrata me je njen cale ucio da ponesto kao i sviram. Zakljucio ej da imam sluha i da ako hocu treba da idem u muzicku skolu. E sad...

 

Hhahahha moja mama je ekonomista i na moje visemesecno moljakanje da me upishe u muzicku bila je u fazonu "sta sad treba i klavir da ti kupim? Znas li ti koliko to kosta? Ne dolazi u obzir!!!! Ionako ce ti dosaditi za koji dan. To je losa investicija."

 

Mozda je bila u pravu ali to nismo saznali. Anyway, ja i dalje imam neku fiks ideju da cu nekad nauciti da sviram jebeni klavir, cisto iz mog nekog decijeg tripa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj fazon sa muzickom skolom je bio i kod mene. Mada su se moji nesto pokajali, kupili mi gitaru, tutnuli u ruke i rekli - "Uci sine!". Moja sestra je na neku foru uspela da ih natera da je upisu u muzicku i sad svira violoncelo i to joj do jaja ide, a ja pokusavam sto cesce da je maltretiram da me nauci nesto. :)

 

E sad da se vratim na temu. Ovo je najteze pitanje koje mi moze biti postavljeno. Nikad nisam mogla da skapiram sta mi bolje ide. Ni sta me vise interesuje. Jednostavno mi je sve zanimljivo, a samim tim i lako. Iako postoji stvarno mnogo ljudi koji jasno, jos od najranijeg detinjstva, vide sta im bolje ide, to sa mnom nije slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno prirodne .

 

Filozofija/sociologija/psihologija - ne interesuje me , istorija - samo odredjeni delovi , jezici - ni malo me ne interesuju ... Ako u drustvene racunamo i umetnost - operisan ; totalni antitalenat .

 

Fizika - moja ljubav :wub: ; od kada sem poceo da studiaram , samo me ona i interesuje . Posebno statisticka termodinamika i kvantna fizika , dok elektromagnetizam vise posmatram kao hobi .

Hemija - nekada sam je voleo , ali sam je zamrzeo zbog profesora sa hemijskog fakulteta .

Biologija - pa i ne toliko , samo genetika i zoologija .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekad sam vishe volela prirodne nauke, ali su mi ih nastavnici i profesori ogadili... Jedino sam fiziku na kraju volela, ali ne toliko da bih je studirala. Upisala sam istoriju, zavrshila je, ali imam utisak da josh uvek ja nisam ja. Bash zbog mojih, koji su mi ceo zivot popovali nad glavom govoreci da se ne zamaram umetnoshcu (htela sam slikarstvo da upishem) jer je mnogo skupa ta shkola, a leba mi nece doneti. Govorili mi da treba da zavrshim za nastavnika. Htela gitaru da nauchim, ali niko oko mnene nije imao gitaru, niti je neko bio zainteresovan za to. A onda sam zavrshila istoriju iradim u prodavnici igrachaka jer nema posla za mene-kao i za vecinu istorichara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedna nauka nije uspela da objasni život, niti pobedi smrt. To je činjenica, a sve ostalo je sviranje kurcu. A ja sam virtuoz kada je sviranje kurcu u pitanju. Diplomirao sam iz oblasti društvenih nauka i sad se kao tu nešto pravim pametan, a u stvari samo uzaludno pokušavam da unesem malo smisla u ono što mi je dato od života. Kao i svi mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedna nauka nije uspela da objasni život, niti pobedi smrt. To je činjenica, a sve ostalo je sviranje kurcu. A ja sam virtuoz kada je sviranje kurcu u pitanju. Diplomirao sam iz oblasti društvenih nauka i sad se kao tu nešto pravim pametan, a u stvari samo uzaludno pokušavam da unesem malo smisla u ono što mi je dato od života. Kao i svi mi.

 

nista nema smisla

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...