Jump to content

Windows 7


ProgressiveR

Recommended Posts

extra je :) najbolji deo: "Tinkerbell Linux is based on Slutware Linux and will be distributed on Paris Hilton's next music CD entitled "Crontab for Love.""

lozim se na paris hilton... :wub: mmmm... :wub:

 

:) :)

 

p.s. pravi metalci koriste ovaj distro: http://ubuntusatanic.org/news/ ;-)

 

 

edit. @progressiver - bez brige, nece..

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

i konačno mogu opušteno da radim sa svojih 4 GB RAM-a.

 

Tko je jos ikada vidio toliki RAM na jednom mestu :lol:.

 

 

To me poCetilo na jednu epizodu Alan Forda, Broj 1 salje Alana i Bob Roka na Floridu po zadatku. Medjutim, avionska karta je skupa, tako i parobrod, i prijavi se Grunf kako ce da napravi avion, rucni rad, za 32$ baka. Broj 1 ga onda dovati stapom o glavu sa pricom "Rasipnice, na prosjacki stap ces nas dovesti. Tko je ikada vidio toliku svotu na jednom mestu." Da mu 32 centa.

 

Grunf onda za sve pare napravi golemo pracko i lansira Alana i Boba na Florido.

 

 

Mislim da sam se toliko smejao da besika zamalo da popusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima i XP 64bita.

 

Ja čekam da M$ konačno izbaci podršku za 32bita, a to će biti od naredne verzije Windowsa (posle sedmice).

windows 7 je poslednji win koji ce se raditi u 32 i 64 bita

posle toga samo 64 bita

 

Vista je meni sjajna jer je 64-bit, i konačno mogu opušteno da radim sa svojih 4 GB RAM-a.

vista je sranje bez 3+ gb rama jer je i ja korisitm

inace imam 6 gb rama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije sranje , xp sa giga vremenom pochinje da oteze i najprostije zahteve za uchitavanje npr notepeda i tek posle reseta pochinje da radi onom troo brzinom dok to kod viste ne postoji isto nekoliko meseci sam je koristio sa giga rama a kada sam stavio josh 2 prosto je poletela super radi .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

windows 7 je poslednji win koji ce se raditi u 32 i 64 bita

posle toga samo 64 bita

 

Čekaj, mislim da nisam uključio echo efekat pri postovanju.

 

Pa ja sam to isto napisao, čoveče.

 

 

 

 

A to sa XP-om je sve stvar optimizacije, meni mašina radi 20 dana bez prestana (XP SP3 32bit) i ništa ne usporava.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas sam pokrenuo Win7 na virtualnoj mašini ... i oduševio se! Pazite, nisam verovao da ću ja ovo reći, ali tako je! Instalacija na virtualnoj mašini je protekla za ispod 10 minuta. Što se tiče rada, sve je išlo jako glatko i čak mi je prepoznao mrežnu konekciju ADSL-a i sam instalirao sve što je trebalo! Da čovek ne poveruje. Performanse sistema (msilim na brzinu rada pre svega i utrošak resursa) su me oduševile, iako je (opet se ponavljam) pokrenut na virtualnoj mašini.

 

Sam izgled .. kao što sam već rekao gore negde .. sama Vista, ništa novo, ništa što nismo već videli, osim (meni) totalno ružnog taskbara.

 

Raduje me to što su izbacili ono dosađivanje ("da li si siguran da želiš ovo") koje je bilo kod Viste ...

 

Opšto utisak: čekam da vidim kako će se stavr razvijati do finalen verzije, amda kako smo navikli kod Microsofta, ono što je beta, gama, delta, to završi i kao final :)

 

PS: totalno sam razočaran u IE8 ... ništa novo na njemu nema! Loša podrška za CSS2.1 a da ne pričam o podršci za CSS3 ... kako ih samo nije sramota

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom...modu renderovanja si pustio IE8 da...renderuje, Quirks, Standards ili IE8. Ako je u IE8, onda bi trebalo da renderuje CSS2.1 i 3 korektno (na kraju krajeva prosao je Acid2 test), ali ta web stranica mora da bude apdejtovana sa novim meta-tagom koji nalaze brauzeru da koristi IE8 rendering engine mode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opšto utisak: čekam da vidim kako će se stavr razvijati do finalen verzije, amda kako smo navikli kod Microsofta, ono što je beta, gama, delta, to završi i kao final :)

Ja bogami mećem Win7 kao jedini Windows čim izađe finalna verzija. Jebiga, ipak je nadogradnja Viste koju peglaju već dva servis peka, kapiram da ne bi smelo biti nekih kapitalnih bagova u sedmici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom...modu renderovanja si pustio IE8 da...renderuje, Quirks, Standards ili IE8. Ako je u IE8, onda bi trebalo da renderuje CSS2.1 i 3 korektno (na kraju krajeva prosao je Acid2 test), ali ta web stranica mora da bude apdejtovana sa novim meta-tagom koji nalaze brauzeru da koristi IE8 rendering engine mode.

 

Nisam znao da treba meta-tag da bi rekao browseru da treba da pročita css properites :) Jbg ... i dalje ne vidi neke properities koje bi trebalo da vidi (opacity, round corners, etc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi sve to i IE7 a kamoli IE8. Meta-tag ne govori brauzeru nista oko CSSa vec mu govori koju verziju rendering engine da koristi, a to su dve potpuno razlicite stvari.

 

Nisi odgovorio u kom modu ti radi browser.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi sve to i IE7 a kamoli IE8. Meta-tag ne govori brauzeru nista oko CSSa vec mu govori koju verziju rendering engine da koristi, a to su dve potpuno razlicite stvari.

 

Nisi odgovorio u kom modu ti radi browser.

 

Nemam pojma ... nisam ni probao da menjam modove (jer nisam zano ni da postoje) ... samo sam digao Win7 na virtualnoj mašini pa sam podigao da vidim IE8 kako radi ...

 

A koliko vidim IE-u treba posebno naglasiti šta i kako da čita ... as always

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od viska glava ne boli. Znaci ima IE8 mode, Standards mode i Quirks mode. Da bi IE8 mode citao uredno bez greske najnoviju W3 specifikaciju mora da radi bas u tom nativnom IE8 modu. A to se postize tako sto na stranici koja se ucitava treba da postoji meta-tag koji objasnjava brauzeru da li je ta verzija brauzera konkretno podrzana. Kada bi IE8 sve sajtove citao po W3 specifikaciji onda vise od pola interneta odjednom ne bi radilo kako valja. Pa su stare web stranice bile 'doradjivane' da bi to radilo kako treba u IE. Sada kada IE8 cita sve po W3 specifikaciji, sav postojeci web koji je pisan za stari sjebati IE (4,5,6,7) kazem odjednom ne bi radio. Komplet. Ne bi radio kako valja, ali nesto bi se videlo. Mislim, ne bi radio u IE8 i slicnim brauzerima (Acid compliant). I zato moraju da postoje razliciti modovi, to je jasno kao dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni nije jasno zašto samo njegov buđavi Trident engine mora da ima posebnu specifikaciju ... mislim, ako može FF, Opera i Safari, zašto ne može IE ... stabrno sam očekivao da se Microsoft više skrsti sa njim (ili da se okane) i da malo developerima olakša život ... jbt, meni 50% svog radnog vremena ode na optimizaciju za IE6 i delom za IE7 ... ah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...