Jump to content

Portrait


Grobodan

Recommended Posts

Svako ko me bar malo poznaje, zna da bih izrodio King Diamondu decu (da je to bioloski moguce) tako da me je opis ovog mladog Svedskog benda "M.Fate naslednici" i sl veoma privukao. Prosle godine im je izasao debi koji je zaista totalno u stilu M.Fate 80s ere - od zvuka prepunog solaza, lirika i tematike pa preko samog vokala koji se trudi da zvuci kao Kim sto je vise moguce (jbt, cak i lici na njega...). Momci tvrde da daleko vise vole Fejt od Kingovog solo rada, ali ime benda meni bogami govori da nisu imuni na magiju Kraljevog solo rada.

E sad, kako ce ko prihvatiti bend je individualno jer nema originalnosti ovde, ali meni je legao album posto nema nista od bogova vec duze vreme, a i podseca na lepa vremena kada se kult otkrivao, na kraju krajeva - bend nije krs, imaju smisla za doticni stil. Evo linkova pa prosudite, nije za baciti

 

Welcome to my funeral demo:

 

http://rs63.rapidshare.com/files/92048924/..._Demo_2006_.rar

 

Portrait:

 

http://rapidshare.com/files/124323008/TMAG..._2008__SWE_.rar

 

Password: www.thrashmageddon.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm,ovo mozda nije lose.Preslusacu pa cu da ostavim com.

 

Kad smo vec kod toga,MERCYFUL FATE zaista zivi mahom kroz Force Of Evil (mozda si upoznat sa tim).To je projekat nastao od strane Michael Denner-a i Hank Shermann-a(gitarski dvojac MF) uz pomoc Hal Patino-a(KD), Bjarne T. Holm-a (bio je i on kratko u MF-u)i Martin Steene-a(Ironfire).Evo ti myspace www.myspace.com/forceofevil (jbg. nemam link za download)

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam takav bio u fazonu na prvo slusanje, vidi koji rip off i slicno, onda sam jos par puta koncentrisano obrnuo album i vidim da je muzika dobra. Novog MF nema pa nema, a i kad izadje nece biti bas u ovom fazonu, tako da mi ovo sasvim dobro lezi.

 

Trivia - Earache uskoro izdaje kompilaciju novih bendova u HM fazonu, bice i Portrait tu. Posle Thrasha sledi nam Heavy navala izgleda... old school je totalno u modi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je King ovo cuo,al' sam siguran da bi se dobro nasmejao...Stvarno su dobri muzicari,ali mi se glas ni malo ne dopada,dok muzika uzasno lici na onaj stari period MF.Produkcija im je za ovo vreme losa,videcemo kad i ako budu opstali dal ce se poboljsati.u sustini dobri su samo malo vise originalnosti,pogotovo u vokalu koji bi umesto da ga kopira mogao da nadje neki svoj stil...U svakom slucaju cenim pokusaj i volim ovu mjuzu previse da bi ih Kritikovao jer danas nego ikada pre trebamo vise prave Heavy mjuze jer je sve otislo u ku..c.Zato LJUDI SVIRAJTE HEAVY JER JE TO JEDINA PRAVA MJUZA(subjektivan sam al' jbg)...Hvala za link!!!!!!!!!!!!!!

 

Alucard Earl of Black

 

 

All well in ... :red:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudih se oko ovog benda, ali od starta mishljenje mi se nije menjalo sa "nista specijalno". Mjuza je kul, produkcija zanimljiva, kao za neki demo iz '80tih i svidja mi se sto se bas bash fino chuje. Dve pesme koje mi odskacu su "A Ghastly Silence" i "Consecreation". The former je u stvari pesma koja bi nekako daleko bolje zvucala IMHO (ovo se odnosi na refren pre svega) da nema ovog obavezno King D kopiranja, koje mi se vokalno ich ne svidja kako ga ovaj lik izvodi. Usiljeno. Ako neko zeli chuti dobro otpevanog Kinga, a na svoj nachin - Mats Leven.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Elem, preslusah... Nije lose, mislim ovo je tolika kopija da to puca na sve strane ali opet zvuci sasvim ok, radi posao i to je najvaznije...

Ali ja i dalje ne mogu da poverujem da je ovo Per Karlsson na vokalima :ph34r: :ph34r: :ph34r: , ne razumem coveka uopste. Imao je veoma dobar power/heavy glas u Unchained-u i onda da izvrsi ovoliku transformaciju i pocne da kopira King-a... Ovo je tezi oblik opsesije, definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

With pride we announce the joint forces of Portrait and Metal Blade Records, a label whose legacy in the end made the choice an easy one.

The recording of the new album, the first one for Metal Blade, is scheduled for November.

Title hereby announced:

"Crimen Laesae Majestatis Divinae"

 

Kult :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...