Jump to content

Kozmetika, šminka, kandže


Machka Naopachka

Recommended Posts

Totalno sam odusevljena Aurinim lakovima za nokte - boje su genijalne, jako su pigmentisani (s nekim je dovoljan cak jedan sloj, sto mi se nikada nije desavalo sa jako sedefastim nijansama). Jedino sto se relativno brzo ogule ivice noktiju (ali se ne kruni, formira blagi prelaz ka delu bez laka) sto se resava zavrsnim providnim slojem (d'oh). Primer boja (siva je neutralna, tako da nema uticaja svetla):

IMG_5370.jpg

A da, cena je oko 260din.

Edited by MissionVao
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je za tebe super essence colour & go, ima ga u DM parfimerijama. Recimo da ima 2/3 Aurine zapremine, takodje super boje :da:

Sto se Rimmel-a i ostalih tice, prioritet su mi boje jer je u tome poenta, tako da je Aura no. 1 za sad :D OPI imam 5-6 komada al necu vise kod nas da ih kupujem iz principa (10eur).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je za tebe super essence colour & go, ima ga u DM parfimerijama. Recimo da ima 2/3 Aurine zapremine, takodje super boje :da:

Sto se Rimmel-a i ostalih tice, prioritet su mi boje jer je u tome poenta, tako da je Aura no. 1 za sad :D OPI imam 5-6 komada al necu vise kod nas da ih kupujem iz principa (10eur).

Hvala :da:

taman kad se nekad otopi sneg da svrnem do DMa tri ulice dalje :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg brate ....tvoj je izbor i izbor ostalih sta ce da stavljaju i mazu na sebe.

 

Isto tako izbegavam sve sto u sebi sadrzi Aspartam a to je vestacki zasladjivac koji se nalazi npr u Orbit zvakama, sokovima, pa cak i u Coca Cola Zero. Haha, ljudi su naivni kada uzimaju Diet Colu koja u sebi nema secera ali zato ima aspartama. Inace aspartam izaziva tumor na mozgu.

 

Ako mogu da biram da li cu da stavljam ili jedem sto sadrzi stetno bolje da izbegavam nego da rizikujem da mi se desi nesto kroz 10-20 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg brate ....tvoj je izbor i izbor ostalih sta ce da stavljaju i mazu na sebe.

 

Isto tako izbegavam sve sto u sebi sadrzi Aspartam a to je vestacki zasladjivac koji se nalazi npr u Orbit zvakama, sokovima, pa cak i u Coca Cola Zero. Haha, ljudi su naivni kada uzimaju Diet Colu koja u sebi nema secera ali zato ima aspartama. Inace aspartam izaziva tumor na mozgu.

 

Ako mogu da biram da li cu da stavljam ili jedem sto sadrzi stetno bolje da izbegavam nego da rizikujem da mi se desi nesto kroz 10-20 godina.

A 2007 medical review on the subject concluded that "the weight of existing scientific evidence indicates that aspartame is safe at current levels of consumption as a non-nutritive sweetener"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je Stolet skoro ponovio računicu o pastama za zube, štetnost fluora. Treba da pojedeš 8kg paste, kada se uzme u obzir udeo fluora u istoj. Stoga, nije štetno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno sam odusevljena Aurinim lakovima za nokte - boje su genijalne, jako su pigmentisani (s nekim je dovoljan cak jedan sloj, sto mi se nikada nije desavalo sa jako sedefastim nijansama). Jedino sto se relativno brzo ogule ivice noktiju (ali se ne kruni, formira blagi prelaz ka delu bez laka) sto se resava zavrsnim providnim slojem (d'oh).

 

 

divni su. ja imam nekih desetak.:D i uzela sam i AURA Inches. Mislim da godinama nisam naisla na takve lakove za relativno male pare, s obzirom da oni koji su iole dobri kostaju ...i kostaju...

 

aura-inches-319-punk.jpg

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tome sluze blogovi s tzv. 'swatches' - kupuju sminku (ili je dobijaju da bi je promovisali) i pokazuju kako zaista izgleda na kozi/noktima, pod razlicitim osvetljenjem... cesto govore i pro/contra.

Dolazi se putem internet kupovine, ako ti je toliko stalo da platis visestruku cenu :da: Cena sporuke za lakove i sl sitnice uopste nije proporcionalna njohovoj velicini i tezini, na zalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...