Jump to content

S.A.R.S.


VoivodBG

Recommended Posts

Pesma „Buđav lebac” grupe S.A.R.S. napravila je neverovatan uspeh u proteklih godinu i po dana, a retki su oni koji nisu negde čuli ovaj hit. Prema listingu iz SOKOJ-a, koji je dobio autor ove numere, tokom cele 2008. godine pesma je navodno samo jednom emitovana na radiju za šta su dobili 16,5 dinara.

 

Blic

 

Nova postava:

 

sars1.jpg

 

S.A.R.S. Intervju

 

Bas su pljucnuli po novoj srpskoj sceni. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je izgleda red da se neko drugi posle Georgijeva potuce oko tog Sokoja. :rockdevil: Ala vas vozaju sa tim autorskim pravima, kaubojska drzava, bolje mi je sto nisam muzicar. Ma svuda je lopovluk. Vi se drzite SARS, super ste, ne dajte da vas demorlisu. Gledao sam na Fox-u neku vasu svirku, bravo i samo napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovogodišnjem Šabačkom letnjem festivalu, koji će trajati od 12. do 15. avgusta, nastupiće niz ibendova iz zemlje i okoline.

 

Osim demo bendova, među izvođačima će biti i Van Gogh (na slici), S.A.R.S i Del Arno Bend, kao i česti festivalski gosti Srbije Let 3 i Darko Rundek i Cargo Orkestar.

 

Ulaz na tvrđavu Stari grad biće besplatan.

 

Headlineri po danima:

 

* Sreda, 12. avgust - Van Gogh

* Četvrtak, 13. avgust - Del Arno Bend

* Petak, 14. avgust - Let 3

* Subota, 15. avgust - S. A. R. S. i Darko Rundek i Cargo Orkestar

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirali su samo sa jednom gitarom,drugi gitarista ih zajebao i posao na ljetovanje,tako da nijesu zvucali onoliko mocno,ali oni uvijek rasture.Sviraju od '91 godine,a cini mi se da su u zadnje vrijeme vise u HC fazonu. Imaju svoju (ludu) publiku,prati ih na skoro sve koncerte i uvijek se napravi super atmosfera. Inace za neupucene :DST= Drustvo Skrivenih Talenata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao 3 pesme i zapalio, nisam mogao da izdrzim onakav pakao, kada 5 klima nisu mogle da rashlade salu, lele...

Skoro nisam video malu salu skc-a popunjenu, i mislio sam da S.A.R.S. nece skupiti toliko ljudi cak i sa tako pristupacnom cenom, ali eto prevarih se na moju srecu i njihovu, a i ljudi koji su dosli da ih isprate.

Postavljene su neke pesme na youtube sa svirke, falilo im je nekolicina clanova, nemam blage zasto je tako...

 

Perspektiva

 

Rakija

 

Budim Se

 

Budjav Lebac

 

Debeli Lad

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

SARS se vraca hardcore-u !!

 

SARS je fenomenalana ideja koja je na razlicite nacine muzicki pakovana.

Naravno ukusi su razliciti, ali za one koje se bave muzikom i prave je, prosto trpanje u muzicke zanrove i iskljucivost po tom pitanju se brzo preraste.

Opet to nije tako za veliku vecinu slusalaca.

SARS su cinili ljudi koji su dosli iz gotovo nespojivih muzickih interesovanja. Uprkos tome ideja i energija koju su imali je prerasla zanrovsku odredjenost i odlicno je komunicirala sa publikom.

Gotovo sve pesme koje su ljudi culi su nastale mnogo pre studijskog albuma.

Mi retki koji smo ih culi pre popularnosti znamo da ih je pratio mnogo brutalniji i siroviji zvuk. Mnogo manje komercijalan.

Zasto sve ovo pisem ? SARS se vraca muzici koja je tema ovog foruma...

Slucajno sam nabasao na ovu temu, pa reko' da vas obavestim :).

 

 

Kao sto je citirano u nekom od postova S.A.R.S. vise ne postoji u svojoj originalnoj postavi i bend je pretrpeo velike izmene u sastavu.

Prakticno se raspao, ustvari podelio na dva dela.

 

S.A.R.S. trenutno cine sledeci clanovi:

sarsv.png

I novoprikljuceni muzicari.

 

 

Ostali clanovi SARSa su nastavili da sviraju napravivsi novi bend pod nazivom VHS - Very Heavy S.A.R.S.

 

vhsc.png

 

VHS, ime govori. Ja sam slucajno imao prilike da ih cujem, necu da baksuziram, ali sto sam cuo zvuci odlicno.

Nisu jos nista snimili, na myspace-u su im pesme sa studijskog albuma S.A.R.S.-a, ali verujem da ce to ubrzo da se promeni.

 

http://www.myspace.com/veryheavysars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec su uradili, tj. na live svirkama Budjav Lebac u jednom trenutku sa rege teme prelazi u brutalni HC...fenomenalno je zvucalo.

Mada ne verujem da ce "novi" S.A.R.S. nastaviti u tom pravcu, a VHS nema autorska prava na tu pesmu.

 

A posto nisi cula HC Lebac live od SARSa, evo ga Solinkor:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Nakon planetarno popularnog hita "Budjav lebac", koji je osvojio prvo mjesto prema glasoivima publike na portalu POPBOKS. Eto nam S.A.R.S.-a i u Zagrebu (Željezničar, 20/11), a prije toga, odgovorili su na par pitanja...

[ ]

 

Neizbježno je pitanje o nastanku imena. Prva asocijacija je naravno, drugačija od pravog značenja imena?!

 

Sveže amputirana ruka Satrianija je "budalaština" koju smo smislili inspirisani gostovanjem u Beogradu poznatog gitariste te famozne 2006. godine. Povela se filozofska rasprava da li bi bolje svirao Lukac (naš gitarista) ako bi imao satrianievu ruku ili je pre svega štos u glavi. S.a.r.s. kao skraćenica je upalo zgodno i pogotovo što se proširila naša muzika kao neki virus među ljude.

 

Čitao sam da odnedavno postoje dvije frakcije benda. "S.A.R.S" i "VHS - Very Heavy S.A.R.S", što postavlja analogiju sa Zabranjenim pušenjem. A i pjesma "Ibro" čini se je Vaš odgovor na pjesmu spomenutog benda, "Ibro, dirka naš". True or false?

 

Šta reći? Bend je od svog nastanka pa do danas u par navrata menjao pojedine članove. Poslednje promene desile su se letos i mogu ti reći da je S.A.R.S. sada skroz ozbiljan bend. Deo stare postave je rešio da nastavi dalje pod nazivom VHS i što se nas tiče imaju punu podršku. A za Ibra, lepo si primetio asocijaciju. Sa tom pesmom smo hteli da odamo počast jednom od naših omiljenih bendova.

 

Kako biste Vi u par riječi definirali svoju glazbu?

 

Hipnotiše, uveseljava i baca na razmišljanje

 

"Budjav lebac" postao je planetarno popularna pjesma. Da li mislite da će Vam to biti uteg u daljnjem radu, nešto kao Creep Radioheadu! I da li izvodite tu pjesmu na koncertima?

 

Niko se nije nadao takvom uspehu pesme. Meni, kao njenom tekstopiscu, zadaje izazov da napišem u najmanju ruku još jedan takav HIT. Ona je naša lična karta i mislim da će se izvoditi i posle nas.

Tko je sve, osim Satrianija, glazbeno utjecao na Vaš rad?

Različiti su uticaji. Slušamo sve i svašta realno, Rock'n'Roll je osnova uglavnom.

 

S.A.R.S. - Budjav lebac

 

 

Pjesma za koju bi voljeli da ste ju napisali?

 

Pa neka budu : john lennon - imagine & pink floyd - wish you were here

 

Koncert za pamćenje? Vaš i nekog drugog?

 

Ove godine bilo je nekoliko skroz super nastupa. Izdvojio bi nastupe sa Rundekom, jer nam je bila velika čast svirati sa takvim "magom" na istoj bini. Bilo nam je strava i u Skopju, Sarajevu, Podgorici...

 

Što se sve trenutno vrti na Vašim plejerima kod kuće, u autu…?

 

poslednjih dana novi SLAYER i novi Alice in chains npr.

 

Što mislite o Myspace, Facebook ili ostalim servisima u promociji benda?

 

Super su za promociju, al' ne treba visiti 24/7 ko što masa ljudi radi.

 

Poruka za kraj?

 

Vidimo se 20.11. u Zagrebu i čuvajte se omladino, S.A.R.S. vreba !

 

Terapija intervju link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krš bend koji je sasvim po meri domaće publike. Jeftin humor, svaštarenje, neartikulisanost i prizemnost u rangu Riblje Čorbe. Drugim rečima, dno dna. "Lebac" im se omakao.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...