Jump to content

Naočare i sočiva


Zen

Recommended Posts

Bez uvrede ali sto bi moja drugarica iz srednje rekla, muva-muva-ce :).

Slikaj se normalno, pa da vidim kako ti stoje.

 

malo su glomazne...po lica prekrijes...ja volim one jebacke iz 70ih...one sto nose saobracajni panduri u filmovima ...

E takve treba da mi kupi ortak uskoro, sinoc sam narucila. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da uz te cvidze ide i neki nadrkani stav... :) ...svi koji nose te cvidze u filmovima su nadrkani...mozda i zato sto ih uglavnom nose sabracajni panduri... :)

Pa potrudicu se da izgledam nadrkano, ali meni to uglavnom ne ide :)

Ja sam dobrica (i skromna :D).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa potrudicu se da izgledam nadrkano, ali meni to uglavnom ne ide :)

Ja sam dobrica (i skromna :D ).

 

kontam da to nije do osobe vec do cvidza...imaju moc.. :twisted: ...

 

 

mracna gospojice,meni to i dalje veliko...ne znam...to se sada nosi...dobar je oblik...samo sto su okviri k'o tacnice...

 

al kapiram da ti ok stoje...mada bi bilo bolje da su malo manje...barem tako mislim...

 

 

 

Edited by Trne-svetska mega faca

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kako mrzim to što uvek moram sve u poslednjem trenutku raditi. Sočivima ističe rok trajanja, mene je mrzelo ceo ovaj mesec da svratim do očnog i kad sam konačno otišla - doktorka je na godišnjem odmoru. -.- Moram da čekam da se vrati, a ne može nijedna druga da mi izmeri prokletu dioptriju. Ne znam da li da rizikujem da nosim još 2 nedelje ova (inače se menjaju na mesec dana, a to je isteklo), ili da prosto nosim naočare.

 

 

I moram naći neke kul naočare za sunce. S tim da mi se ne daju pare. Blah.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mrzim to što uvek moram sve u poslednjem trenutku raditi. Sočivima ističe rok trajanja, mene je mrzelo ceo ovaj mesec da svratim do očnog i kad sam konačno otišla - doktorka je na godišnjem odmoru. -.- Moram da čekam da se vrati, a ne može nijedna druga da mi izmeri prokletu dioptriju. Ne znam da li da rizikujem da nosim još 2 nedelje ova (inače se menjaju na mesec dana, a to je isteklo), ili da prosto nosim naočare.

 

 

I moram naći neke kul naočare za sunce. S tim da mi se ne daju pare. Blah.

 

Ја увек своја сочива "продужим"... докле издрже. :) Наравно, то подразумева беспрекорно одржавање: стално мењање раствора, чишћење, а да бих олакшала окама, користим оне "вештачке сузе". Мислим да их продају под именом "Refresh contacts".

 

Не знам да ли су те о томе информисали, али постоје оне таблетице за скидање протеина са сочива. Мени су њих препоручили када ми је нова кутија сочива каснила, па је требало да та једна која сам имала издрже што дуже. У оба дела кутијице ставиш по једну ту таблетицу, додаш раствор, ставиш сочива унутра и сачекаш одређено време. Мислим да се то колико треба да чекаш разликује од произвођача до произвођача, али је углавном око пет минута, или тако нешто. Веруј ми, врши пос'о. :da:

 

Уз те таблетице, капи за очи и добро одржавање, можеш сваки пар сочива да продужиш за минимум две недеље без икаквих последица.

 

Иначе, таблетице нису скупе - коштају око 60 динара по комаду.

 

Хајде, па јави како си прошла. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njah... Planiram na jesen da vidim za nove cvike.. Srecom dioptrija mi se nije promenil aod 18 rodjendana :)

Problem je u tome sto sam vazda nosila zeiss anti reflex titan foto grej stakla a sad takvih nema. Mrzim plasticna stakla jer se daleko lakse izgrebu, mada jesu laksha.

A joj i potraga za ramom... Vec me mrzi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smorock,

 

Moje cvike su od mineralne plastike, iliti kad ti padaju, NE GREBU se, zato sam ih i uzela jer znam da budem neopisivo smotana. A ranije se dešavalo da ih u čudnim psihofizičkim stanjima (:)) bacam i ostavljam gdje god... Imam ih već duži par godina, tada su bila jezivo skupa (stakla), sada kapiram da su znatno povoljnija. I to pazi mi kombinaciju: mineralna plastika (iz već objašnjenih razloga) i titanijumske žice koje se rastežu do mile volje (tj. da se cvike ne bi "širile" vremenom), bez rama. Padale su po asfaltu i čemu već sve ne, aposlutno me oduševljava kako su i dalje glanc nove i kako se ljudi i dalje primaju na njih, a kažem ti, kupljene su u vrijeme kada su ljudi mislili da je to fora, da želim da izgledam pametno, pa kupila sunčane bez boje i rama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebi se i nisu izgrebale zato sto ih stalno nosim... ja ih tokom dana 10 puta stavim i 10 puta skinem... trebaju mi za gledanje televizije, za predavanja, za voznju... i svaki put kad zavrsim, skinem ih i bacim negde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...