Jump to content

CD-DVD mediji


METAL Man

Recommended Posts

Otkako je skocio EUR cene diskova su nenormalne!

U Metrou su bili 380din ali ih nema 100god a u obicnim prodavnicama traze i po 550din!

 

E sad, kupio sam SKY za 376din i sasvim sam zadovoljan.

Mogu da se prze na 16x i stvarno ih dobro ucitava dvd-rw i dvd plejer.

 

Koje vi diskove koristite, imate li neke preporuke? (osim naravno Verbatima..)

Meni na primer Princo nikako ne lezi, rok trajanja je los i cesto mi tesko ucitava, a i brate monooogo su ruzni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ne bi se bas slozio da su Verbatim diskovi losi

Iz mog iskustva rekao bi da su odlicni-evo vec 3god ih koristim i nijedan nije pandrknuo za sada a samo mi je jedan jedini pukao prilikom rezanja ;)

E sada ti Verbatimi sto su losi su sigurno ili kopije ili neka fus serija :da:

Takodje dobro su mi se pokazali i Maxell(nasao ih u Lozaji na stapu za 15din komad i odlicni su),Datawrite,Traxdata a bogami i Princo(prilicno su dobri oni sto su deklarisani na 4x i sto imaju sjajnu plastiku i sve koje sam narezao rade odlicno vec par godina-oni pak sto imaju belu hrapavu povrsinu i sto nose oznaku 8x i onih sto imaju crvena slova i oznaku budzet su krs zivi tako da pazite tu ;))

Sto se tice Sky,Xwave-a,Platineta-takodje za izbegavati ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne secam se kada sam rezao zadnji put nestona CD-u/DVD-u. Uglavnom koristim flash memoriju ako treba nesto da prebacim sebi ili nekom drugom filmove,muziku, programi... na komp. Dosta je prakticnije tako, ne moram da gomilam kuci diskove.

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje dobro su mi se pokazali i Maxell(nasao ih u Lozaji na stapu za 15din komad i odlicni su),Datawrite,Traxdata a bogami i Princo(prilicno su dobri oni sto su deklarisani na 4x i sto imaju sjajnu plastiku i sve koje sam narezao rade odlicno vec par godina-oni pak sto imaju belu hrapavu povrsinu i sto nose oznaku 8x i onih sto imaju crvena slova i oznaku budzet su krs zivi tako da pazite tu ;))

Jooj ortak mi pre par dana narezao na one prinko budget, nisam ni znao da tako nesto postoji! :)

Tipa 14din komad. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edit : zanimljivo je da su verbatim diskovi ustvari veoma loseg kvaliteta , ali bar su jeftini ako nista drugo

Kako su najjeftiniji???

Princo, SKY, Maxell, TDK svi su jeftiniji i po 60-100 kinti (po pakovanju) od Verbatrima?

 

Nego, ja sma danas iskopao moj prvi DVD.

Media-SYS! Star je preko 3 godine!

Znaci kakav je to HC bio u to vreme. :D

Secam se da je tada Prinko bio 25 a Verbatim 32din komad, a ja sam media-SYS placao 16din. :D

 

Imam gomilu SKY i par media-SYS DVDa koji su stari oko 2-3 god, i eto ga rade i dan danas, da kucnem u drvo.

Tako da stvarno mislim da je Verbatim totalno precenjen.

 

 

 

Edited by Chicken Hunter

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme iskljucivo picim sa ovima:

 

MAXE001-100_pic1.jpg

 

Odlicni su.18 dinara komad.

 

 

Ja sam jedno vreme koristio njih, a onda su nestali u radnji gde sam ja uzimao, je l' zna neko gde u Beogradu mogu da se kupe ovi diskovi?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

One Maxell diskove gore sam ja nasao ovde u Lozaji za 15din komad-dakle na stapu i dobri su

Opet ponavljam ja sa Verbatimom nisam imao nikada problema-svi rade bez greske,kako dvd-ovi tako i cd-ovi

Ima doduse onaj beli Verbatim obican cd koji izgleda nije nesto ali meni nijedan nije pandrknuo za sada-opet Verbatim Color(to su ustvari Taio Yuden diskovi)i Crystal cd-ovi su sto se mene tice bili die beste-imam takve narezane cd-ove koji su stari po 5-6 godina i rade jos uvek bez greske kao i Verbatim dvd-ovi od kojih su mi neki narezani pre skoro 3 godine :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedno vreme koristio njih, a onda su nestali u radnji gde sam ja uzimao, je l' zna neko gde u Beogradu mogu da se kupe ovi diskovi?

 

Imas gde god oces. :D Ja sam video bar u 5-6 radnji..

Cena varira 50kinti gore-dole.

 

Alfa menida u balkanskoj ti je najjeftinija, a imas i u onom prolazu kod Doma omladine pa gde ti je blize.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neki Philips CD, tamnozelen odozdo, media code Taiyo Yuden, narezan (paz'te sad) 1995. I dalje čitljiv 100%.

 

Najstariji DVD koji sam iskopao je sa proleća 2004, dvobrzinski Verbatim, čitljiv skroz. Doduše par Verbatima od pre 4-5 godina mi je crklo al ostalo radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verbatim NIKAD! Jedino sam sa njima imala problema... Oni koji su stari 5+ godina, redovno mi se slušte... oO

A kad stoje nenarezani više njih odjednom - izgrebu se sami od sebe. oO A uopšte ih ne diram ili bilo šta slično. I kad se narežu, jako brzo se izgrebu, iako ih ne koristim. Ma, haos.

 

Najviše volim SKY... xD Jeftini, dobri i lepo izgledaju. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde si nabavila te Verbatime sto se ljuste :) ali ja neke imam i po 3 godine i cuvam ih na stapu ispod plasticnog zvona(dakle ne u kutijama kako se preporucuje)i nije mi se oljustio nijedan :)

A diskove mozes samo ti izgrebati nemarom,sami od sebe ne mogu nikako ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...