Jump to content

CD-DVD mediji


METAL Man

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a nasuprot tome ne znam nikoga koga je verbatim ikad zezao...

cak i kad su mi dosta izgrebani uspem da ih procitam.

ne znam ima li veze s pisachem al uvek imam do jaja dobar :)

odem juce do prolaza kod Doma kad tamo vise nema onog shopa s jeftinijim diskovima... kakve su cene u onom fensi tacno prekoputa? standard ili skupo?

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

pa standard.. ali ima i dosta jeftinijih prodavnica. :da:

 

Meni matorci pazarili u Metrou pakovanje SONY DVD-a na 16x, za 700din (50kom) i nisu losi uopste.

 

Narezao sam 28DVD-a na 6x i puko mi je jedan, i to je pitanje da li je do diska ili do Nera, posto sam prerezao nekih 12DVD-a za reodm pa je poceo da baguje. X)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Citajuci teme na Benchu i drugde covek dolazi do zakljucka da je danas tesko naci kvalitetne opticke medijume,sve je skoro postalo fuserica,da to vazi i za Verbatim :smile:

Narezu se oni i sve,ali testiranje narezanih medijuma daje lose rezultate tj pitanje je koliko ce to dugo biti citljivo

Ne znam za DVD ali ubedljivo najkvalitetniji CD-ovi su bili Verbatim Color Pastel i Verbatim Crystal Azo(ovaj prvi zapravo pakuje tj pakovao je Taio Yuden tako da ne cudi kvaliet istog)

Nazalost koliko videh nemaju ih vise po prodavnicama-ima samo onaj beli Verbatim na 52x koji izgleda i nije Verbatim vec kopija istog :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hard diskovi od 1.5TB su pali na 100 jura... Vise se isplati uzeti duplo pa staviti u mirror raid. Rezanje je em smaranje, em se ne isplati... Dobar deo filmova zauzme vise od 1 diska, znaci treba mi DL, koji je oko 1 evro. Znaci, prakticno uzeti 2 takva harda kosta samo malo vishe nego kad bi se sve rezalo na DL diskove (izracunajte sami :) ). Da ne pominjem koliko je smaracina manja, a pogotovo u momen kad vam nesto od narezanog zatreba.

Npr. trenutno imam oko 300 giga muzike, i sad kad mi se prislusha nesto, treba da kopam po 100 DVD-ova da vidim gde je?! Neka hvala. Ajd u slucaju filma, tu jos ima nekog smisla, ali po ovim cenama storidza, hard disk je ultimativno resenje, a imam utisak da ce biti cak i kad blu rejevima padne cena na neki nivo sadasnjih DVD-ova (jer dok se to desi, HD-ovima ce, po toj ceni, kapacitet biti 10x veci, pa smo opet na istom).

A ako ti je sigurnost podataka bitna, uzmes jos 1 pa ga kacis samo za backup. A ako padne bomba, stradace i DVD-ovi, i comp, pa je onda svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moram priznati da me je inspirisao post "Demonic Alliance"-a, pa sam razmisljao da kupim novi HDD (HDD SATA2 7200 1TB Hitachi Deskstar, 16MB – 75 EUR), pa mi recite vase misljenje o njemu, kao i koliki je rizik crkavanja HDD-a, zato sto bih drzao svu muziku na njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Ja jedva nalazim i jewel case-ove :haha:

 

Inače, je l' postoji neki metod osim vizuelnog (dakle, neki program za komp ili slično) koji može da detektuje da li je u pitanju fabrički CD ili CD-R? Imam par srebrnih diskova narezanih do kraja, pa je teško utvrditi da li su jedno ili drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Jel ima gde u bgu ili nsu da se kupe digi tray-evi za digipack?

20963659.jpg

 

evo ima ovde: http://www.kupujemprodajem.com/Digipak-Trej-Nosac-cd-ili-dvd-diska-496003-oglas.htm?filter_id=627026

 

 

ps nemam nikakve veze sa ovim oglasom, samo kopiram link posto vidim da nekima treba ovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Hm, deluje mi kao da bi izgrebalo diskove, mada opet bih ga posedovao :lol:

 

2. klip

 

does it scratch your disks?

 

donniedarko88888 1 year ago

@donniedarko88888

 

No it does not scratch your discs.

 

CDTagandStorage 1 year ago

 

This is the stuff

 

http://www.inkfilling.com/printer-510-cd-dvd-case.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...