Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Iskreno, očekivao sam da će da zvuči puno gore i praznije. Nije ništa specijalno, ali ova stvar mi nekako zvuči poletno, prija mi da je čujem.

 

Jasno je da nema ništa od nekog eksperimentalnijeg albuma, ali možda i ne bude kompletan smor fest kao posljednja dva. Za nijansu su mi se podigla očekivanja.

Koja su bila na apsolutnoj nuli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za mene je poenta, ja se najvise smorim kad bend koji sam zavoleo zato sto su uvek bili originalni i spremni da rizikuju, upadnu u sablon i krenu da prave potpuno safe muziku.

 

to je amorphis, tako je i nevermore zavrsio i u tom pravcu ide meshuggah.

 

srecnom ne vezujem se za bendove koliko dobrokes, vec za albume, tako da lako prebolim kad mi neki omiljeni bend ode u kurac jer uvek ima nesto novo da se cuje.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je zato sto ti je pogled na muziku totalno drugaciji, po meni totalno neispravan. Po tebi postoji originalna i neoriginalna muzika. Po meni dobra i losa. Originalnost je precenjena, jer danas svako govno moze reci da je originalno, isprdi se u mikrofon i u pozadini idu gajde i eto ti. Ali fora je dobra pesma, a ne originalna. Jer originalno moze biti lose, ali dobro ne moze biti lose. :bigblue:

Ja sam vezan za dva benda, i nijedan od njih nema los album. Bogovi.

Sve ostalo je iskljucivo vezano za albume, bas kao i kod tebe. Eto, wasp mi je posle neoborive dvojke omiljen, pa serem po njima vec godinama, jer nisu dobar album izbacili 13 godina a uzivo su pizdurine.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ae kad već pričate istu priču 78. put... Originalnost i kvalitet su u neraskidivoj vezi, 99% bendova koji su kvalitetni i koji su ostavili neki trag su bili i originalni. Biti originalan ne znači nužno izmišljati tople vode, ubacivati egzotične instrumente ili tako nešto. Svaki vrhunski bend ima svoj identitet i karakter, nešto po čemu su prepoznatljivi.

 

blablabla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao neko ko preživljava izlazak "My God-given Right"-a, jako mi prija da čitam ova vaša unutrašnja previranja :D

 

Albumcina! :rockdevil:

 

Sve ostalo je iskljucivo vezano za albume, bas kao i kod tebe. Eto, wasp mi je posle neoborive dvojke omiljen, pa serem po njima vec godinama, jer nisu dobar album izbacili 13 godina a uzivo su pizdurine.

 

Isto kod mene recimo sa MA ili In Flames. Laza ne moze da pojmi izgleda da se nekom svidja nesto sto se njemu ne svidja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. To je coveku jednostavno nezamislivo.

 

Ae kad već pričate istu priču 78. put... Originalnost i kvalitet su u neraskidivoj vezi, 99% bendova koji su kvalitetni i koji su ostavili neki trag su bili i originalni. Biti originalan ne znači nužno izmišljati tople vode, ubacivati egzotične instrumente ili tako nešto. Svaki vrhunski bend ima svoj identitet i karakter, nešto po čemu su prepoznatljivi.

 

blablabla

 

pa ok, stoji, ali zar je kasnije bitno da li on eksperimentise ili pravi dobru muziku? Pa ovo drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga, ne mogu da pojmim da se nekom svidja izlizana verzija svog omiljenog benda ;D

 

a potpisujem to sto je demon seed rekao.

 

i metallica i slayer su velikani bas zato sto su izmislili nesto i svirali to nesto jedno 10 godina bolje i zadali zadatke za svaki benda koji je pokusavao da ih kopira.

 

ali svako mora kad tad da prsne.

 

osim king crimsona

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...