Jump to content

KoЯn


Recommended Posts

bas to.jebes davida.

 

da odrade turu sa prvih 5-6 albuma i da snime jos jedan takav album recimo untouchables 2 i to je to.

 

Registrovao sam se samo da odgovorim na ovo.. Stvarno mi nije jasno kako ima ljudi koji kazu da je Ray bolji ili cak dobar za Korn.. Slusam bubnjeve u onoj gluposti od benda Infinika, i to je to, kao u najboljim danima, David je jedini pravi bubnjar za Korn, a svirali su sve klasa do klase, i Joey i sada Ray, ali svi oni imaju drugaciji "beat" od Davida.. Niko ne ume da "potrefi" puls benda, Joey je brzao, Ray ima neki svoj stil, dobar je Ray bubnjar, ali nikako nije za Korn, nikako. Tako da Reunion mora biti i sa Davidom.

 

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/yvT8ehC09Xw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

 

kako se vec ubacuje ovde..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti da nešto od toga stoji, ali jebeš rabotu ako bend koji prođe kroz ovoliko promena mora da fura istog bubnjara. Rej se sada uklapa, ali definitivno ne bi odsvirao stare albume kao što je Dejvid potrefio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ako ti je bitno da neko "izgleda kao metalac" onda si na pogresnom topicu.. Korn nije ni metal (niti je bio) ni nu-metal odavno, sto se mene tice mogu svi da se osisaju i da se obuku kao klovnovi, bitna je muzika.. A kad smo kod nje, izmedju ostalog, razlika je i u Davidu,a meni i vise nego u nedostatku Briana.. Recimo, "Take a look into a mirror" je meni bio i ostao grozan album jer je bend svim silama pokusavao da svira kao nekada, ali osim 2-3 stvari, nema tu nicega.. Za razliku od Follow the Leadera koji je savrsen album, savrsene produkcije, nesto sto nece ponoviti. Cim je David poceo da svira bice tu necega, izgleda da je zatvorio one restorane, tako da, nadajmo se da ce se okupiti.. I da, i meni Head izgleda jako sumnjivo, valjda se nije vratio na stare staze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Follow the leader" ima 3 pesme koje valjaju, sve ostalo je krsh. Teshki krsh. "Take a look in the mirror" je mnogo bolji album koji sam ceo mogao da slusham bez da preskachem pesme. Dodushe, ponovicu, nishta kao "Issues"... :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako TALITM nekome može da bude toliko dobar. Isforsirali su se da zvuče kao da imaju dvadeset godina, uzeli stare rifove koje nisu upotrebili, reciklirali...

Follow The Leader je bio korak napred, ekserimentisali su sa zvukom, pravili svakakve kerefeke, na čemu se nekome i zahvaljuju u bukletu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, Follow the Leader nije krs. Album je evolucija, savrsenstvo. Tvoj istopljeni mozak je krs, crnjo.

 

Kako mozes porediti TALITM sa FTL?

 

Iz prostog razloga shto je taj album lepo sazreo i dan-danas je slushljiv.

 

Neka moja lista albuma po slushanosti i lozenju (bez smeca koje su izbacili posle "See you on the other side" koji je i sam smece) bi ishla ovako:

 

1. Issues

2. Korn (onaj iz 1994)

3. Untouchables

4. TALITM

5. Life is peachy

6. Follow the leader

7. SYoTOS

 

Naravno da sam slushao sve pesme sa FTL, chak ih i svirao sa bendom, ali se meni taj album nikada nije dopao. Da ne kazem da me je zamarao posle prve tri pesme, previshe hip-hop elemenata (a meni hip-hop ide na kurac nevidjeno).

 

Ne znam da li su namerno uradili ali refren pesme Alive sa TALITM je deonica pesme Need to sa prvog albuma, jos jedan dokaz da su pokusavali da se vrate u staru slavu.

 

[media=]

[/media]

 

Kad nema edit...

 

"Alive" je pesma chiji je demo postojao za vreme prvog albuma. Za TALITM su reshili da je vreme da ta pesma udje negde, pa su je malo izmenili (dublje otpevano izmedju ostalog) i uvrstili medju pesme za album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li su namerno uradili ali refren pesme Alive sa TALITM je deonica pesme Need to sa prvog albuma, jos jedan dokaz da su pokusavali da se vrate u staru slavu.

 

[media=]

[/media]

 

Nije,alive je neizdata stvar sa perioda pre prvog albuma,isekose ga sa prvog albuma pa ovde ubacise radi reda.Vidi se po sviranju da je iz tog perioda.Kao perfect insanity od disturbeda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TALITM je početak krize identiteta i prvi gde se oseti značajan pad kvaliteta, baš onako snimljen na mišiće.

 

Meni vazda najdraži Life Is Peachy, iako Issues smatram za najbolji album, smatram da su trebali nakon njega nastavili u tom smeru, eksperimentisanja, igranja sa zvukom i da bi danas možda mogli i dalje da stoje uz Deftones i Tool. Umesto toga kraijera im se vrti u nekom paklenom krugu pokušaja vraćanja korenima ( TALITM) eksperimentisanjem sa elektronikom (SYotOS), vraćanja korenima (III), eksperimentisanjem sa elektronikom (The Path Of Totality)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi i Issues za mene.

 

kraijera im se vrti u nekom paklenom krugu pokušaja vraćanja korenima ( TALITM) eksperimentisanjem sa elektronikom (SYotOS), vraćanja korenima (III), eksperimentisanjem sa elektronikom (The Path Of Totality)...

Ubodena suština k'o prstom u oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se "Alive" i "Need To" tice, posto sam procitao obe knjige, znam tacno - to je u sustini ista pesma, s tim da je u studiu "Alive" postao "Need To". A onda, deset godina kasnije, falila im je ta jedna pesma, pa su se setili te stare koju nikada nisu zavrsili - i eto. To takodje govori o TALITM albumu, i postujem sva misljenja, ali TALITM i Issues su stilski vrlo slicni, pa onda i nije cudo sto ti se dopadaju :D OK, svako ima svoj ukus, ali meni licno su TALITM i III:Remember... ubedljivo najgori albumi koje i ne slusam. Plus, potpuno grozna produkcija, zvuk je jezivo los, na ovom novom Ray drnda bubnjeve, bukvalno ne mogu da ga slusam.. U tom pogledu, FTL ima najkvalitetniji zvuk, to je produkcija PRE ProTools zajebancija, ozbiljan posao je tu uradjen, ogromne gitare, bubanj kao da je tu u sobi, fantasticno.. Tacno je da su preterali sa reperima i repovanjem, ali to je tacka oko koje se sve okrenulo tih godina, prava revolucija, album je zaista optimistican, prepun "cudnih" zvukova Munka i Head-a, kazem, meni je on ubedljivo najbolji, ali ja imam mozda cudan ukus... Npr, Slipknot, Godsmack i Pantera su meni slicni bendovi zbog tog svog macizma i smatram ih najgorim bendovima svih vremena, bukvalno ne mogu da ih slusam ni pet sekundi! :D

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista, kako Pantera da bude losh bend? :D

 

Elem, da se zna shta je pre bilo:

 

 

Takodje, postalo mi je smeshno to shto je Korn nekada vazio za bend sa predrk produkcijom, a to sada zvuchi previshe sirovo i nesredjeno u odnosu na bendove koji su se ispilili 5-6 godina kasnije. Zvuk gitare koji se meni uvek dopadao i koji cu nekada uspeti da najurim je Limp Bizkitov sa "Break stuff" :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, postalo mi je smeshno to shto je Korn nekada vazio za bend sa predrk produkcijom, a to sada zvuchi previshe sirovo i nesredjeno u odnosu na bendove koji su se ispilili 5-6 godina kasnije. Zvuk gitare koji se meni uvek dopadao i koji cu nekada uspeti da najurim je Limp Bizkitov sa "Break stuff" :D

 

FTL gitare nikako ne zvuce "sirovo", Korn jednostavo ima takav zvuk, dok ovi moderni metalci previse "peglaju" zvuk ProToolsom (siguran sam da znas sta je to) ali uzivo zvuce mnogo, MNOGO losije.. Kako i ja sviram gitaru, meni je takav sinteticki zvuk, iskreno, odvratan. Slazem se generalno za Wesa, njegove gitare su uvek super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...